TMRF Uitslag Provinciale Staten Klussende oplichters Zuid-Holland Turf wordt vervolgd Raad van State schorst plan Intratuin Bremmer Bremmer HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 9 MAART 2011 3 Brief over fusie naar Provincie Raad van State - uitspraak verbo LIONSCONCERT MET PETRA BERGER deHaij van derWende advocaten Prachtige luxe tassen (en nog veel meer) vindt u bij Bremmer Lederwaren! hippe en stoere oorjaarscollectie kinderschoenen bekijken bij j Bremmer! 1 Lederwaren en Reisartikelen Regio - De WD is de winnaar van de Provinciale Statenverkiezingen in Zuid- Holland. De partij behaalde weer genoeg stemmen om net als in 2007 uit te komen op twaalf zetels. De PvdA volgt met tien zetels, de hoogste nieuwe binnenkomer is de PW met acht zetels. Grote verliezers zijn het CDA dat van dertien naar zes zetels zakt en de SP gaat van acht naar vijf. Ook de ChristenUnie levert in: het halveert naar twee zetels. D66 heeft goede zaken gedaan en gaat van één naar vijf zetels. Het opkomstpercentage in de ge meente Zuidpias lag op 59,6 pro cent. Dat is hoger dan het landelijk gemiddelde. In Waddinxveen toog 70,4 procent naar de stembus voor de Provincie en indirect voor de Eer ste Kamer. De reden van de hoge opkomst kan liggen in het raadple gend referendum (69 procent) dat diezelfde dag gehouden werd, waar burgers konden aangeven voor een fusie met Gouda of voor zelfstan digheid te gaan. Uiteindelijk stemde 91,28 procent voor zelfstandigheid. De lokale politici, die op verschillen de lijsten staan, maken weinig kans Zuidpias - De musicalproductie Turf, die werd uitgevoerd in het kader van de fusie, krijgt een vervolg. Het pro ductieteam en de regisseur staan in de startblokken voor een nieuwe productie, een toneelstuk. "U/e heb ben gekozen, voor het blijspel De In gebeelde Zieke van schrijver/dichter Molière, dat zal worden aangepast zodat het zich afspeelt in de huidige tijd", aldus het productieteam. Na de prettige samenwerking tij dens de totstandkoming van de mu- dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl op een plekje in het Provinciehuis. Het enige wat er nog voor kan zor gen dat het wel gebeurt, is via voor keursstemmen. De definitieve uit slag wordt in de week van 7 maart verwacht. Maar ook dan lijkt alleen Joke Vroegop-De Bruijne (WD) uit Zevenhuizen nog een gerede kans te hebben. Zij staat namelijk op plaats zestien en er zijn twaalf zetels te verdelen. De informateur is WD'er Bruno Bruins. Hij is onder andere oud staatssecretaris van onderwijs. De informateur zal met alle partijen gesprekken voeren. Op basis van de uitkomst van deze gesprekken zal hij adviseren met welke partijen co alitieonderhandelingen gestart kun nen worden. Naar verwachting kan er rond de installatie van Provinci ale Staten op 17 maart meer bekend zijn over dit advies. sical Turf is Esther Erdtsieck-Blaaser opnieuw gevraagd de regie op zich te nemen. De Ingebeelde Zieke gaat over een man van middelbare leef tijd die denkt dat hij aan allerlei ziektes lijdt. Hij heeft het plan op gevat om zijn dochter te laten trou wen met een dokter zodat hij altijd een dokter bij de hand heeft om hem te behandelen. De repetities starten op 11 mei en het stuk zal op 18 en 19 november worden uitgevoerd in theater Swanla. ledereen die interesse heeft om mee te spelen is van harte ujtgenodigd om op woensdag 16 maart tijdens de 'DIZ Kick Off aanwezig te zijn in Swanla, aanvang 20.00. Voor meer informatie en aanmelden: stichtingturf@gmail.com. Regio - Politie Hollands Midden krijgt de afgelopen weken meer dere meldingen uit de regio van be woners die worden benaderd door mannen in bestelbusjes die klus sen aan of rondom het huis willen verrichten. De mannen vragen fors geld voor deze klussen en willen de werkzaamheden contant uitbetaald krijgen. Zij bieden bijvoorbeeld aan om de gevel te reinigen of het dak Den Haag/Zevenhuizen - De vesti ging van een grootschalig tuin- en vermaakcentrum van Intratuin aan de Bredeweg in Zevenhuizen kan voorlopig in de ijskast. De Raad van State schorste woensdag 2 maart het zogenoemde wijzigingsplan dat de vestiging mogelijk moet maken. Dat gebeurde na bezwaren van de eigenaar van tuincentrum De Zilver berk aan de Noordelijke Dwarsweg. Hij vreest de komst van een enorme concurrent. Volgens zijn advocaat is diens tuincentrum weg bestemd door de gemeente. Hij hoeft overigens niet weg, maar zijn mogelijkheden om te groeien zijn hem wel afgenomen. De gemeente wil hem nog niet onteige nen. De advocate van Intratuin wees de Raad van State op de beperkte mogelijkheden voor De Zilverberk om bezwaar te maken. Het project zou onder de Crisis- en Herstelwet vallen. Die wet is bedoeld om projecten in tijden van economische crisis vlotter te laten starten. Bezwarenprocedures moeten sneller worden afgehandeld en veel bezwaarmakers worden op een zijspoor gezet als ze niet een direct be lang bij het project hebben. Intratuin meent dat De Zilverberk daarom moet worden afgevoerd als bezwaarmaker. Maar de Raad van State vindt dat na der onderzoek nodig is om daarover te beslissen. De Raad heeft echter een aantal gebreken in het wijzigingsplan van de gemeente ontdekt. Wordt De Zilverberk wel als bezwaarmaker door de Raad van State toegelaten, dan zullen die gebreken waarschijnlijk voor een vernietiging van het plan van Intratuin zorgen. Een enorme ver traging ligt dan voor de hand. Een van te repareren en gedragen zich vol gens de bewoners erg opdringerig. Er kwamen onder andere meldingen uit Moerkapelle, Noordwijkerhout, Oegstgeest en Benthuizen. De politie adviseert bewoners niet op de aan biedingen in te gaan. Wordt u met dergelijke personen geconfronteerd en u vertrouwt het niet, bel dan de politie via 112. Noteer signalemen ten en/of kentekennummers. die gebreken is de verkeerssituatie, Er is dan ook gevraagd aan de gemeente Zuidpias voor een nadere onderbou wing van de verkeersaspecten. In een verklaring meldt de gemeente zich te gaan bezig houden met de door de Raad van State gevraagde nadere toelichting op de zaken. Daarnaast zal een verzoek worden gedaan om de bodemprocedure tegen het wijzi gingsplan zo snel mogelijk plaats te laten vinden om definitieve duide lijkheid te krijgen. 'Omdat we blijven hopen op een goede afloop kan daar door de vertraging in de bouw zoveel mogelijk worden beperkt', aldus de gemeente. Door Marianne Vermaat Zuidpias - Het college van burge meester en wethouders en de ge meenteraad sturen gezamenlijk een brief naar Gedeputeerde Staten waarin staat dat zij in het vervolg willen weten wanneer Zuidpias on derdeel is van fusiebesprekingen. Dat is dinsdag 1 maart besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering. "Tot eind vorige week wisten we niets van de inhoud van de gesprek ken tussen de Provincie, Waddinx veen en Gouda", sprak burgemeester Gert-Jan Kats de raad toe. Hij dit deed naar aanleiding van vragen van onder andere Trots op Nederland hoe het kon dat het nieuws via de media moest worden vernomen. "Het ver baast ons ook dat deze optie (die van een fusie met Zuidpias erbij) opeens naar boven kwam. Ik heb mijn colle ga burgemeester Cremers van Wad dinxveen gesproken en hij zei dat de optie vanuit GS totaal onvoorbereid op tafel werd gelegd. Hun reactie is geweest: u overvalt ons hier nogal mee en we zullen erover nadenken." Voorts benadrukte Kats nogmaals af wijzend tegenover een nieuwe fusie te staan. "Wij zien geen noodzaak in schaalvergroting. Samenwerken doen we al en zullen we blijven doen met omliggende gemeenten." BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Hervormde Kerk Zevenhuizen 18 maart. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van Petra Berger, en De Kleine Trompetter. Entreeprijs benefietconcert 15. Gratis programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en garderobe. Kerk open: 19.00 uur. Voorverkoop: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 lax 010-2204499 Bezoek ohzzyifp'siic Alle KINDER opmerken o.a.: 'sd-Rag - Quick Geax - Superfit komagnoli - Giga So Bell Freaks Meiodl - Redzz fellow Cab - Piedro - ampagnucci - Teva Gaastra Twins Jochie Shoesme ackstyle - Renata Sraldaes Petasil Sonnies - Develab Sirkenstock - Gattino Don't disturb Lowa anlofola d'Oro 1 istral Australian OADOimO Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.30/13.30-18.00 uur, zaterdag 9.00-17.00 uur, donderdag koopavond 19.00-21.00 uur schoenen en schoenreparatie Kerkweg Oost 177 - Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 Passage 216 - Waddinxveen Tel. (0182) 63 34 77 Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3