Gymnastiek Vertraging overleg Geslaagde onderlinge wedstrijd Oss be Fit Kleine Vink geen gevolgen Nota's opnieuw uitgesteld Gre Tekent in de bieb Meetlint lost problemen op in Stevensstraat HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 9 MAART 2011 41 Theater (W) Literair Diversen 90) Beeldende kunst info@scnz.nl 14 en 18 maart Basiscursus beeldhouwen Atelier Cobie Schoneveld, Westringdijk 8, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.cobieschoneveld.nl 1 maart - 4 april Expositie keramiek Bibliotheek Moordrecht 16 maart - 20.00 uur Schrijversavond Vonne van der Meer Bibliotheek Zevenhuizen Entree 7,50/8,50 euro Woensdag 9 maart - 9.30-11.30 uur Lezing Diety Burry over hooggevoelig heid Bibliotheek Zevenhuizen Entree 3,50/5,- euro Zevenhuizen - In Sporthal Swanla vond zaterdag 5 maart de jaarlijkse onderlinge wedstrijd van Oss be Fit plaats. Alle leerlingen van zes jaar en ouder streden deze dag om een plekje op het ereschavot. Na een demonstratie door de peu ter- en kleutergroep, konden de leerlingen tijdens de wedstrijd hun vaardigheden tonen op balk, sprong, lange mat en spanbrug. Voor jongens was er ook het onderdeel ringen. Tussen de twee wedstrijdrondes in waren er demonstraties van de jazz- dans groep, van twee acro-gym groepen en van de Working Class, een damesturngroep. Eerste prijswinnaars Bij de Meisjes Groep 2 won Suzanne Koelewijn, bij de Meisjes Groep 3 won Caroline Witkamp, bij Meisjes Groep 4 SuzAnne de Vries en bij Meisjes Groep 5 won Tamara van der Haak. Iris de Zwart won bij Meisjes Groep 6 en Marloes Molenaar bij Nieuwerkerk aan den IJssel - Het overleg met de vier sportverenigingen die een plek moeten krijgen op sportpark Kleine Vink is hervat. Daarbij is een ver traging opgelopen van twee weken, die volgens wethouder Jan Verbeek geen invloed heeft op de planning en geen financiële gevolgen heeft. Dat maakte de wethouder bekend tijdens de commissie maatschappelijke ontwikkeling op maandag 7 maart. "De sportverenigingen hebben het Koninklijk besluit afgewacht, dat is nu binnen dus zijn de gesprekken met de verenigingen hervat", aldus Verbeek. Voor de gronden voor Kleine Vink mag een onteigeningsprocedure worden gestart, zo was enkele weken geleden te lezen in de Staatscou rant. Doel van de onteigening van de gronden waar nu bedrijven Zitten, is om het sportpark te kunnen reali seren. De vier sportverenigingen die er moeten komen, zitten nu op park Dorrestein, maar op die locatie is wo ningbouw gepland. De onderwerpen op de agenda van het eerstkomende overleg op 24 maart zijn de tunnel naar het sportpark en het Beeldkwa liteitsplan. "We wilden een tunnel en nu weten we hoe die gaat lopen. We gaan met de verenigingen kijken of dit een veilige variant is op sociaal en verkeersveilig gebied." Overleg op hoog niveau bij de jongens van Oss be Fit. Meisjes Groep 7. Shayma Haddouti werd eerste bij Meisjes Groep 8 en Richelle Jongenelen bij Meisjes As piranten 12/13. Meisjes Aspiranten 14+ werd gewonnen door Monica van der Lee en de Meisjes Selectie A door Vicky ter Horst. Manon Hel- mink werd eerste bij Meisjes Selec tie B en Miranda Bos won bij Meis jes Selectie C. Kasper Verweij werd winnaar bij Jongens Groep 3/4 en Max Kuipers werd eerste bij Jongens Groep 5. Jongens Groep 6/7 werd gewonnen door Matthijs van Orden. De beker voor groep 3 tot en met 8 ging bij de jongens naar Max Kui pers; Monica van der Lee ontving de beker voor het voortgezet onderwijs en de beker voor de selectie mocht Miranda Bos in ontvangst nemen. De Leen van Erk bokaal ging dnaar de selectiegroep. Zuidpias - De bespreking van de cul tuur- en spo'rtvisie van de gemeente Zuidpias was eerder al in twee de len opgeknipt. De commissie maat schappelijke ontwikkeling mocht maandag 14 februari alleen techni sche vragen stellen en elke politieke vraag werd doorgeschoven naar de commissievergadering van 7 maart. Tijdens deze vergadering nam de be handeling van het Subsidiebeleid en de subsidieverordening voor 2012 echter zoveel tijd in beslag dat de bespreking van de nota's cultuur visie, sportvisie en vrijwilligersbe- leid opnieuw werd doorgeschoven, maandag 14 maart is de nieuwe datum. Zevenhuizen - De natuur, Rembrandt, een mooie foto, het eigen gezin, de vakantie: het zijn de inspiratiebron nen van de Gré den Otter en haar cur sisten. Bibliotheekbezoekers worden in de maand maart in de gelegenheid gesteld het werk van Gre Tekent te bezichtigen. Niet alleen de gevor derde cursisten, ook de beginners le veren tekeningen en schilderijen voor de expositie, die tijdens de openings uren van de bibliotheek te bezoeken is. Geïnspireerd geraakt? Kunstenaar -- Gré den Otter heeft nog enkele plaat sen vrij bij haar teken- en schilder lessen die ze geeft op maandag van 13.00 tot 15.30 uur en van 19.30 tot 22.00 uur, op dinsdag van 19.30 tot 22.00 uur, op woensdag van 9.30 tot 12.00 uur en op donderdag van 13.00 tot 15.30 uur. Voor meer informatie en aanmelden: 06-48980125, info@ gretekent.me <mailto:info@grete- kent.me> en www.gretekent.me Moordrecht - Geruststelling alom wat betreft de bouwplannen voor de Moordrechtse Stevensstraat. Wethouder Rinus Bosman zei in de raadsverga dering van 1 maart met de bewoner van Stevensstraat 42 gesproken te heb ben en liet weten dat zijn bezwaren waren afgenomen. Een telefoongesprek met Pieter van Adrichem bevestigde dit en Van Adrichem heeft toegezegd zijn bezwaar in te trekken. Door Pepijn de Groot Het plan voor de Stevensstraat is om een groot aantal woningen te slopen en er nieuwbouw te realise ren. Dit plan is goedgekeurd door de voormalige gemeente Moordrecht en moet binnenkort uitgevoerd wor den. Het probleem voor Pieter van Adrichem, bewoner van Stevens straat 42, is de afstand tussen zijn 9rond en de geplande nieuwbouw. De afstand is fout ingecalculeerd, waarop Van Adrichem protest aan tekende. In de commissie ruimte van 15 februari werd al gesproken over dit geval en beloofde wethouder Bosman met Van Adrichem om de tafel te gaan. Harm Lamberts (GBZ) vroeg of het beloofde gesprek van de wethouder met de bewoner reeds had plaats gevonden. Wethouder Bosman zei daarop dat hij de materie met be woner Van Adrichem had bespro ken. "Met een meetlint hebben we de grens gemeten en het stelde de bewoner gerust", aldus Bosman. Daarop zei Bosman dat ook de Wo ningbouwvereniging met Van Adri chem in gesprek zou gaan en dat er op 2 maart een kadastrale meting zou plaatsvinden. Bosman:"Als de meting gunstig is, zal de bewoner zijn zienswijze intrekken en heeft hij geen protest meer." Via de telefoon laat Van Adrichem weten dat hij zijn zienswijze intrekt. Volgens van Adrichem is er naast zijn huis een pad dat de Woning bouwvereniging in bruikleen had. Nadat het koopcontract was nage trokken, kon geconcludeerd worden dat het aantal vermelde vierkante meters pas compleet zou zijn zodra het pad daarbij werd inbegrepen. De grond die Van Adrichem oorspron kelijk toebehoort, zal middels een erfafscheiding worden aangegeven. Dat is voor Van Adrichem reden ge noeg omzijn protest in te trekken. Zaterdag 12 maart om 20.15 uur Non-stop shows in Annies Theater Toko Theater Swanla Zevenhuizen Entre 14,- euro Informatie en reserveren: www.theaterswanla.nl Maand maart Expositie Gre den Otter ft cursisten Bibliotheek Zevenhuizen Info: www.gretekent.me en info@ gretekentme Woensdag 16 maart Workshop creatief met speksteen kinderen vanaf 8 jaar Atelier Cobie Schoneveld, Westringdijk 8, Nieuwerkerk aan den IJssel Info: www.cobieschoneveld.nl Een groepje prijswinnaars bij de meisjes van Oss be Fit.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 41