Leerling muziekschool in de prijzen 'rKidsdisco Een verfrissende blik SNOEP VERSTANDIG, NEEM EEN APPLE Kroegavond £t gamen C> VO&V 44 HART VAN HOLLAND PEPTALK 9 MAART 2011 kika J* 5? c'oot "Bij de introductie van de compacte Volkskrant besloten we u juist meer krant te bieden. Er staan meer artikelen in dan in het oude formaat. We krijgen sindsdien wel eens te horen dat lezers de krant niet meer uit krijgen. Dat soort klachten ontvangen wij graag. Vanaf maandag bieden wij daarom nog meer krant." Was getekend, Philippe Remarque, hoofdre dacteur van de Volkskrant. Vorige keer sprak ik over de overvloed aan nieuwsbronnen. Dat overschot geeft mij het gevoel dat ik niet meekan, dat ik als het opaatje van Flodder met een bord loop te zwaaien dat niet vergeten moet worden mij voort te duwen. Hoewel ik bij de generatie moet horen die de snelheid van actualiteit en verhalen met open armen ontvangt, gru wel ik ervan. Het aangehaalde citaat baart me zorgen: is de krant niet het middel voor de burger om bij te blijven? Uit al die rap porten, wetenschappelijke artikelen, boeken, publicaties filteren de mensen van de krant hetgeen wat als algemeen belangrijk wordt geacht en dat wordt beknopt opgeschreven. Dat is denk ik misschien mijn ideaal, het geen wat ik ook nastreef als journalist in de dop: zoveel mogelijk weten om het zo com pact mogelijk voor te schotelen aan hen die er belang bij hebben. Langzamerhand begin ik te vermoeden dat ook ik moet vernieu wen, mijn tijdsgeest de geest geven. Vernieuwing, het sleutelwoord van deze tijd. De nieuwe IPad komt eraan: en masse gooit de huidige bezitter het verouderde model de deur uit. Snoep verstandig, neem een Apple. De stelling dat de krant het gaat afleggen tegen de kracht van het internet zorgt voor zwetende voorhoofden op redacties, die al les uit de kast halen om deze trend tegen te gaan. Een tijdje geleden zag ik Rob Wijnberg spreken, de hoofdredacteur van nrc.next. Zijn visie op de gehaaste nieuwsversprei- ding was interessant. Haastige spoed is zel den goed, wist Wijnberg mooi om te zetten naar het journalistieke landschap alhier. Zijn redactie wil hij niet op de hielen zitten met deadlines die in feite onhaalbaar zijn. Re search, daar is een journalist voor. Scoren is voor spitsen, researchen is voor journalisten. Dan ben je wellicht niet de eerste met het nieuws maar met goed veldwerk voorkom je dat dingen fout worden opgeschreven. Want daar zit het venijn: dingen fout opschrijven kan je de kop kosten. Al is het de naam van iemand, het ondergraaft je betrouwbaarheid als medium. En het wantrouwen in de media, iets wat erg heerst onder bepaalde subcultu ren, is een kwalijke zaak. Dat pleidooi heeft alweer lang genoeg ge- ddurd: vernieuwen. Lees deze column gerust online, dan kunt u desnoods per alinea en voor de echte vernieuwers per zin op refresh drukken. De regio ontsnapt ook niet aan ver nieuwing. Gemeente Zuidpias is al ruim een jaar een feit. Een aanstaand fefit is Goudinx- veen, de werktitel die door een enkeling wordt toegedicht aan de aanstaande fusie tussen Gouda en Waddinxveen. Er klonken zelfs geluiden dat jong Zuidpias ook in de blender mocht met Gouda en Waddinxveen. Wellicht wordt alles op een hoop gegooid op een dag. Goudinxveenplaskoop aan den Rijn. Dan gaat iedereen massaal etiketprin ters kopen wantje moet wel zot zijn om dat op een envelop te schrijven. Misschien is het wel een goed idee om gewoon zolang te fu seren dat provincies gemeenten worden. Dat de landkaart weer gaat lijken op die van 17e eeuw. Vooruitgang is in veel gevallen name lijk niks meer dan hetgeen van vroegah in ere herstellen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De kroeg van 't Blok is woensdagavond 9 maart open van 20.30 tot 23.00 uur. Een gezellig potje tafelvoetbal, schaak of bar-hangen. Het weekend inluiden kan op vrijdag 11 maart: de kroeg is open tot 0.30 uur. Twee grote tv's zorgen voor ple zier op de x-box en gamecube. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt 11 maartvan 19.00 tot22.00uur een kidsdisco gehouden. Er is uitslui tend frisdrank verkrijgbaar en volwas senen houden een oogje in het zeil. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ouwe Jongens Krenten Brood, De Stoorzen der en Stichting Jeugdwerk Zuidpias hebben de handen ineen geslagen en zijn gestart met de voorbereidingen voor een feestje ten gunste van KiKa (Kinderen Kankervrij) met de naam 'Blokkade'. Deel 1 wordt gehouden op zaterdag 28 mei. "We zijn druk bezig met alle voor bereidingen, diverse social-media pagina's zijn aangemaakt, de web site is on-line en ook is het evene ment toegevoegd aan de agenda van PartyFlock.nl, zegt een van de organisatoren. "Het belooft nu al een legendarisch feestje te worden voor Nieuwerkerkse begrippen. We hou den een en ander nog even geheim wat betreft de artiesten maar je kunt ervan uitgaan dat de line-up specta culair wordt." Het batig saldo van Blokkade is voor Kika. Nieuwerkerk aan den IJssel - LeonJa- cobse, pianoleerling van de Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool, sleepte tijdens de 52este Maassluise Muziek dagen - van 28 februari tot en met 4 maart - twee prijzen in de wacht. Hij won de eerste prijs in de ca tegorie zestien tot en met twintig jaar en de eerste prijs met zijn ver tolking van een compositie van de Nederlandse componist Alexander Voormolen. Leon is leerling van Koos van Vliet, pianodocent bij de muziekschool. ■---ynMMgiriWTri Door Pepijn de Groot Zuidpias heeft net haar eerste verjaardag gevierd. Moerkapelle, Zevenhui zen, Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel zijn nog steeds gelukkig samen. Waddinxveen kan er niet aan ontsnappen: ook zij zullen moeten fuseren en wel met Gouda. Op inspraakavonden klinkt onvrede en de uit komst van het referendum van vorige week voorspelt niet veel goeds over de samenkomst van de gemeenten. Hoe denkt het panel over fusiesWe hebben twee 'Zuidplassenaren' en een toekomstig Goudinxvener. Stoppen de ruzietjes over en weer tussen buurgemeenten door de fusie? Voelen de Zuidpias-inwoners zich al Zuidpias of nog steeds dorpelingen Max van Mullem (16 jaar) uit Zevenhuizen Het enige dat ik tot nu toe heb ge merkt van de fusie is dat je voor za ken als je ID naar Nieuwerkerk moet in plaats van Zevenhuizen. Ik voel me nog gewoon een dorpeling: Ik snap het hele doel niet van het fuseren want over een paar jaar zijn we toch allemaal Rotterdam. Dat lijkt mij wel handig want dan is de verbinding met Rotterdam in ieder geval be ter. Ik maak me er nu ook niet echt druk over, het maakt mij niet zo veel uit want er is verder ook helemaal niets in het dorp veranderd. Er is al leen iets veranderd qua politiek. Bastian Stolk (14 jaar) uit Waddinxveen Voor mij is de fusie van Waddinxveen en Gouda geen must. Ik denk dat de gemeente beter georganiseerd is als Gouda er bij is. Het zal lang duren, wat dan weer een nadeel is van een fusie. Waddinxveners blijven Wad- dinxveners uiteindelijk, niemand zal zich Gouds gaan voelen. Nadelen kleven er niet aan, wellicht wordt er sneller gehandeld en wprdt er finan cieel meer mogelijk. Daarnaast hoop ik dat jeugdorganisaties en clubs kun nen samenwerken. Als er bijvoorbeeld een tennistoernooi is in Waddinxveen komt niemand en gaat iedereen naar Gouda vanwege de betere bereik baarheid. Dilian Ritmeester (12 jaar) uit Moerkapelle De voorverkoop, die binnenkort van start gaat, vindt plaats vanuit Pri- mera/Moviemax de Filmfreak en bij 't Blok zelf. De kaarten kosten 5,- euro in de voorverkoop en 7,50 euro aan de deur. Leeftijd: 16+ Ik voel me nu al echt Zuidplassenaar. Ik vind het heel goed dat de vijf ge meenten waar we nu Zuidpias mee vormen, zijn gefuseerd. Eigenlijk merk ik er heel veel van dat we Zuidpias zijn. Bijvoorbeeld op de nieuwjaars receptie waren er mensen uit alle kernen. Met BRAINS is het leuk óm kinderen uit verschillende dorpen te leren kennen. Ook de kinderraad heeft raadsleden van verschillende kernen van gemeente Zuidpias. Dat Wad dinxveen misschien gaat fuseren met Gouda vind ik een heel goed idee. V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 44