ai Chi in 't Blok rOUBHOUHD OP HDHUlflK MINT7ES EERSTE DAN HOUDER .ÖSÖEOÖJ Huiswerk maken in 't Blok HART VAN HOLLAND I PEPTALK I 9 MAART 2011 45 Judo Youth Alpha Voetbal ,i) Verbazing en ongeloof tijdens Scary Evening Nieuwerkerk aan den IJssel - leder jaar keert de Biebnight terug. In samenwer king met Stich ting Jeugdwerk Zuid plas krijgt een groepje jongeren de kans om een avondvullend programma neer te zetten in de bibliotheek. Thema's van voorgaande jaren waren comedy, stoere sporten en elfjes. Ditmaal is het grie zelen tijdens de Scary Evening. Door Bart Jansen Voor de gelegenheid is de bibliotheek omgedoopt tot spookhuis. Al bij de ingang word je verwelkomd door een spook en eenmaal binnen kun je ner gens lopen zonder datje het gevoel Ter verhoging van de griezeligheid. hebt te worden aangekeken door. geesten. Daarnaast brengen de spin nenwebben en tafels met griezelhap jes, oftewel oogballen en wormen, je helemaal in griezelstemming. Mind Artist Pas echt spannend wordt het als Maarten Vogelaar, alias The Mind Artist, zijn show op komt voeren. De entertainer speelt met de gedach ten van het handjevol jongeren dat aanwezig is in de bibliotheek. Één van de jongeren lijkt meer interesse te hebben voor zijn mobiel dan voor Vogelaar. "Ik weet waar jij straks aan denkt", zegt Vogelaar op een uit dagende toon tegen de jongen. Hij pakt zijn iPhone en typt daar alvast een woord op. Vervolgens geeft hij de jongen vier opties: herfst, win ter, lente of zomer. "Zomer", zegt de jongen uiteindelijk. Vogelaar pakt zijn telefoon en laat daarop zien wat hij getypt heeft: zomer. Het publiek is verbaasd. Precies zo als Vogelaar wil. Hij zet zijn show voort door een andere kandidaat te selecteren. Ditmaal moet de jongen een paginanummer van een boek onthouden en vervolgens het eerste woord op die pagina in zijn hoofd opslaan. Daarna wordt hem gevraagd om in zijn gedachten het woord op een schoolbord te schrijven. Vogelaar vraagt welk woord de jongen op schreef. "Terugkijken", wordt er ge antwoord. Vogelaar draait zijn note- blok om en laat een blaadje zien met daarop hetzelfde woord. Toch is nog niet iedereen overtuigd Scary enough? door de kunsten van The Mind Artist. Als afsluiter probeert hij dan ook de sceptici te overtuigen door een act met hen op te voeren. Echt lukken wil dit niet, maar dat houdt Vogelaar niet tegen. Hij is het hoogtepunt van de avond, zonder twijfel. Nieuwerkerk aan den Ussel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert een korte cursus Tai Chi- Chinese bewegingsvorm - in 't Blok. De les sen vinden plaats op de dinsdagen 29 maart, 5 en 12 april van 18.30 tot 19.30 uur. De kosten bedragen 10,- euro. In de cursus - die bestemd is voor jongeren van twaalf tot zestien jaar - worden langzame, rustige, vloeiende -en sierlijke bewegingen aangeleerd, die je zowel in groeps verband als alleen kunt beoefenen. "Lichamelijke en geestelijke blokka- des worden opgeheven, waardoor er een vrije energiestroom ontstaat. Het lichaam krijgt rust en hierdoor zul len klachten, pijnen, druk, of stress verminderen, waardoor je je lichaam meer onder controle hebt. Door ver schillende ademhalingstechnieken leer je je lichaam te ontspannen en je geest rust te geven en blokkades in het lichaam te herkennen," aldus cursusleidster Patricia van den Bergh. Voor meer informatie en aanmelden: anton@jeugdwerkzuidplas.nl0180- 315381 of 06-57573563. Nieuwerkerk aan den Ussel - Onder bet toeziend oog van zijn ouders, vriendin, leden van BC Geisha en sensei Cora van Kempen stond Jordy Mintjes zaterdag 26 februari paraat om te bewijzen dat hij .waardig was de eerste Dan te drage-n. Na een lan- Nieuwerkerk aan den Ussel - De stichting Voor en Door Jongeren heeft voor 2011 het muziekfestival Poldersound weer op het programma staan. Organisator Ed van Gelderen heeft inmiddels meerdere bands gecon tracteerd voor zaterdag 11 juni. Nieuwe bands zijn van harte welkom. Voor meer informatie en aanmelden: 06-52576154 en edvangelderen@ gmail.com ge voorbereiding werden met judo partner Nathan Poublon de laatste maanden de puntjes op het Nage- No-Kata gezet. Mintjes liet een heel mooi en strak kata zien waarbij de jury unaniem oordeelde dat Mintjes de zwarte band waardig is. Voor Jordy Mintjes ging een jeugddroom in vervulling. Zevenhuizen - In het Hervormd Cen trum aan de Dorpsstraat 156 wordt vrijdag 11 maart het startevent voor Youth Alpha gehouden. Jongeren vanaf vijfjaar zijn welkom vanaf 20.15 uur. Youth Alpha is bestemd voor jongeren die kennis willen ma ken met het christelijk geloof of zich er meer in willen verdiepen. De eerste Youth-Alpha avond wordt gehouden op woensdag 16 maart. Nieuwerkerk aan den Ussel n Elke dinsdagmiddag je huiswerk maken onder begeleiding, dat is mogelijk in it Blok. De huiswerkbegeleiding wordt gegeven door Nelleke van der Kraats en valt onder het aanbod van BRAinS XL. De lessen zijn twee weken geleden van start gegaan, wekelijks instro men is mogelijk. Je krijgt tips om je huiswerk beter te kunnen maken en hulp bij lastige opdrachten. Je kunt gebruik maken van een computer met toegang tot internet. De kosten voor deze lessen bedragen 3,- euro per les. Voor meer informatie en aanmel den: brian@jeugdwerkzuidplas.nl of 06-81622403/0180-315381 «u tiicr. 'AH STfiAATff, Zo blijven voetballen, dan komen de doelpunten vanzelf. Waddinxveen - ASW D1 trad dit weekend op Sportpark De Lansbre kers aan tegen het sterke Meerburg uit Zoeterwoude. De ASW-ers waren erop gebrand om een goed resultaat neer te zetten en gingen furieus van start. Na één minuut stond het 1-0 door een heel mooi doelpunt van Ingo Saric. Maar ASW ging door. Met goed combinatiespel werden er volop kansen gecreëerd maar de afwerking voor het doel was niet altijd even scherp. Na twintig minuten werd het 2-0 door een counter waarin Tom Brouwer wist te scoren. Vlak voor rust scoorde Meerburg tegen, zodat de ruststand 2-1 was. Ook in de tweede helft was ASW de betere ploeg, maar toch wist Meerburg in blessuretijd de 2-2 te maken. Onder het toeziend oog van talrijke meegereisde ^ASW-supporters speel de ASW A1 een goede uitwedstrijd tegen Berkel A1. Via Michael de Quant (2x) was de ruststand 0-2. Na rust kwamen daar uit de vele kansen nog doelpunten bij van Mare Hoger- brug en Nourdine Darrazi. Eindstand 0-4. A1 blijft aan kop in zijn klasse.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45