Moeizame overwinning Groeneweg Half dozijn treffers Vrouwen NieMo-Van Vliet denderen door Steeds meer lopers uit regio op Aartvanhovenloop Starterscursus Hardlopen Moerkapelle verliest ondanks beter veldspel Voetbal Atletiek HART VAN HOLLAND SPORT 9 MAART 2011 55 Voetbal Waterpolo Voetbal -nmn&x De vliegende kopbal van Erwin Hof treft doel: 1-0. Zevenhuizen - Groeneweg ver speelde in de laatste twee wedstrij den tegen Donk en Vep, na prima wedstrijden, vijf verliespunten. In de wedstrijd tegen het Vlaardingse Victoria waren de rollen omge draaid. Groeneweg speelde een hele matige wedstrijd maar bleef nu wel aan de goede kant van de score. Voor de rust had de thuisclub al ruim afstand kunnen nemen. Angelo Lenters kwam na goed doorzetten en op snelheid twee keer alleen voor de jeugdige Victoria-doelman maar twee keer speelde hij de bal te ver voor zich uit. De mooiste kans was echter voor Guido Hack. De doelman van de bezoekers liet na een goede actie van Menno van Dam de bal los en Hack had de bal voor het intik ken maar zijn inzet belandde tegen de deklat. De bezoekers werden niet of nauwelijks gevaarlijk voor de weer sterk spelende Vincent Hof. In de tweede helft zette een goed doorzettende Erwin Hof, na voorbe reidend werk van Hack, de thuisclub op voorsprong. Wie had gedacht dat Groeneweg wel door zou drukken kwam bedrogen uit. Victoria kwam een kwartier voor tijd met een pri ma kopbal zelfs gelijk. Toch kwam de overwinning bij Groeneweg te recht. Invaller Martijn van der Meer zette op links goed door en stelde ook al invaller Maurice Eckhardt in staat om de winnende treffer bin nen te tikken. In de laatste minuut miste dezelfde Eckhardt nog een strafschop na een prima actie van JP Hordijk. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - De voetballers van Moordrecht lijken zich na een slech te reeks na de winterstop te hebben herpakt getuige de 6-3 overwinning op rode lantaarndrager SVS uit Ca- pelle. Al binnen een minuut kreeg Dennis Heuvelman een mogelijkheid om de wedstrijd open te breken maar faalde, na 1.14 minuut stond het wel 1-0. Mika Matithatiwen kwam aan de rechterkant goed door en le verde een prima voorzet af op het voorhoofd van Dennis Heuvelman die in de rechterbenedenhoek fraai binnenkopte. Lang kon Moordrecht niet genieten daar SVS, na slecht ingrijpen door de Moordrechtse de fensie, in de derde minuut kon sco ren. Zes minuten later verschakte opnieuw Heuvelman de doelman van SVS 2-1 en binnen een kwartier liet deze zijn derde goal aantekenen, nu op aangeven van Bart Overeijnder. Hierna domineerde Moordrecht het spel en kwam nauwelijks in gevaar. In de vierenveertigste minuut greep vice-aanvoerder Paul Overeijnder sterk in op het middenveld en zette met een steekpas Dennis Heuvel man vrij voor de doelman van SVS. Heuvelman tekende voor zijn vierde treffer deze middag en stelde ver volgens, in de laatste minuut van de eerste helft, met een assist Marco Bouwmeester in de gelegenheid om 5-1 te scoren. In het tweede bedrijf bereikte Moor- decht bij lange na niet het niveau van de eerste helft. Doelman Mitch Binken kon middels een uitstekende redding op een kopbal van een Ca- pelse aanvaller in de vijfenvijftigste minuut nog wel anticiperen, doch Nieuwerkerk aan den IJssel De waterpolodames van NieMo-Van Vliet be haalden zaterdag een zege op Kempvis. In Spijkenisse werd de nog puntloze hekkensluiter van de eerste klasse met 9-6 opzij geschoven. Heel eenvoudig ging het niet. Beide ploegen gingen gelijk op tot in het laatste part. Pas na de 5-7 van Liza Neleman gaf Kempvis het op. Bleiswijk - De toeschouwers stonden lekker in het zonnetje, zondag 6 maart, maar de lopers die deelnamen aan de eerste Aartvanhovenloop van dit sei zoen moest optornen tegen een felle koude wind. De 1000 meter werd gewonnen door Sam Brinkers uit Bleiswijk in een prima tijd van 3.28. Eerste meisje was Tess Grootscholten uit Berg- schenhoek, in 3.46. De 5000 meter was voor Bart Roefs uit Berkel en Rodenrijs en Erik van Keeken uit Bleiswijk in 19.24; zelfs de honderdsten van seconden waren gelijk. Eerste dame was hier Marloes Nuijten uit Berkel en Rodenrijs in 22.06. Steeds meer lopers van 'de andere kant van de Rotte' ontdekken de Bleiswijkse loopfeestjes, zoals Johan Kersbergen uit Moerkapelle die de 5 Veel dank was de ploeg van trainer/ c°ach Sander Boer verschuldigd aan Dc-nise Boereboom. De aanvoerster topscoorster van de ploeg nam ze ven van de negen treffers voor haar rekening. Door deze zege stijgt de startcombinatie van het Moordrecht- se ORKA'97 en het Nieuwerkerkse Van Vliet-Barracuda naar de tweede plaats. NieMo speelt overigens op za terdag 23 april de halve finale van de districtsbeker. Tegenstander in Zoe- termeer is SG WZC. De mannen van NieMo-Van Vliet speelden tegen het laag geklasseerde ZPC Rotterdam ver onder de maat. Het resultaat was er ook naar. Rotter dam, dat eerder dit seizoen in eigen km afraffelde in 21.09. Mariska Os kam uit Zevenhuizen kwam over de streep in 24.35, plaatsgenooten Paul Heijnen finishte in 24.44 en Dirk van der Pol eveneens uit Zevenhuizen en geboren in 1939, klokte een tijd van 29.41. Nesselander Dick Molenaar kwam in 28.54 over de finish. Het volgende eyenement, dat geor ganiseerd wordt door de Kieviten, is de Lansingerlandloop op zaterdag 2 april. Dan wordt door gemeente ambtenaren gestreden om het Zuid Hollands kampioenschap^ Voor meer informatie: www.dekieviten.nl. Zevenhuizen - Beginnende hardlopers kunnen, op initiatief van Stichting Zeparo, een cursus 'hardlopen voor beginners' volgen. Tijdens deze cursus wordt aandacht besteed aan een verantwoorde warming up en cooling down, een gedoseerde opbouw van de conditie om deel te kunnen nemen aan een 5 km loop én aan de techniek van het hardlopen, waardoor de kans op blessures wordt beperkt. was na slecht uitverdedigen in de Moordrechtse defensie kansloos in de vijfenzeventigste minuut: 5-2. In de tachtigste minuut was het Mark van de Laan die de wedstrijd definitief besliste en met een droge knal vanaf zestien meter het halve dozijn voor WM vol maakte. In de vijfentachtigste minuut verkleinde de Capelse formatie de achterstand nog naar 6-3. Als slotakkoord was er nog een opstootje tussen beide partijen, dat echter door de prima leidende scheidsrechter in de kiem werd gesmoord door na exact 90 minuten af te blazen. Deze overwinning was meer dan nodig om uit de degradatiegevaren zone te blijven van de derde klasse B. Volgende week wacht de uitwed strijd tegen Stolwijk. De cursus start op dinsdag 29 maart om 19.00 uur bij 't Graan- huys aan de Tweemanspolder. Ove rige cursusdata zijn 5, 12, 19 en 26 april, 10, 17, 24 en 31 mei, 7 en 14 juni. De cursisten kunnen op zaterdag 18 juni gratis mee doen aan de Lions Rottemerenloop. Hardlopen voor gevorderden Deze cursus is bedoeld voor gevor derde lopers die hun looptechniek willen verbeteren met het oog op blessurepreventie of efficiënter wil len hardlopen. De cursus start op donderdag 7 april om 19.30 uur bij 't Graanhuys aan de Tweemanspolder. Overige cursusdata zijn 14, 21 en 28 april, 12,19 en 26 mei en 2 juni. Ook deze cursisten kunnen gratis mee doen'aan de Lions Rottemerenloop. Aanmelden Een inschrijfformulier is aan te vragen via jheijkoop@planet.nl. Voor meer informatie: www.heij koop-ha rdloopbege lei ding.nl ofwww.teamzeparo.nl. Moerkapelle trad thuis aan tegen Victoria '04. Na slechts drie minuten kwam Moerkapelle op voorsprong dooreen misverstand in de achterhoede van Vic toria. Harmen Verweij reageert alert: 1-0. zwembad met 8-3 ten onder ging, won nu in zwembad Het Polderbad in Nieuwerkerk met 11-5. NieMo had in de eerste twee periodes weliswaar een overwicht, maar kon dat niet ver talen in de score. De gastheren hiel pen de mooiste kansen om zeep en zagen de gasten zeer effectief met de mogelijkheden omspringen (3-4). Ook in het tweede deel van de partij liet NieMo veel kansen onbenut, waaron der een strafworp en vijf manmeer- situaties. Harold Fischer en Maurits Meeuwisse scoorden beiden twee keer en Stefan Milovanovic eenmaal. Het aangeslagen Victoria zag geen kans onder de druk van Moerkapelle uit te komen. Moerkapelle creëerde een serie goe de aanvallen met opgelegde kansen voor Boutasgount en Verweij, maar de kansen werden niet afgemaakt. Halverwege de eerste helft herpakte Victoria zich en bij de eerste de bes te aanval was het raak: 1-1. Keeper Dubbis ging bij de gelijkmaker niet geheel vrij uit. De beste kans van de wedstrijd was net voor rust voor spits Boutasqount. Hij ging alleen op de keerper af, werd gehinderd en vastgehouden maar ging door, zijn harde schot belandde echter recht in de handen van de keeper. Victoria kwam in de tweede helft goed uit de startblokken. De verde digers Verweij, Lieffering en Klomp hadden de handen vol aan twee fy siek sterke aanvallers. Vijf minuten na rust wist de iets te vrij gelaten linkerspits van Victoria van grote afstand keeper Dubbis te verschal ken: 1-2. Moerkapelle probeerde van alles maar tot goed samenspel kwam het niet meer. Een aantal spe lers trachtte met individuele acties tot een doelpoging te komen maar ook die mislukten. Daarin schuilt, in tegenstelling tot bij Victoria '04, niet de kracht van Moerkapelle. De jonge scheidsrechter Verrips wist de wedstrijd goed onder controle te houden. Moerkapelle liep thuis tegen een onnodige nederlaag op. Volgende week is Lombardijen, dat weer wist te winnen, de tegenstan der van Moerkapelle. Het blijft op passen geblazen voor Moerkapelle oppassen om niet onnodig in de ge varenzone te geraken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 55