Zuidpias gemeente VERVOLG BEKENDMAKINGEN RAADSINFORMATIE HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 9 MAART 2011 Algemene Plaatselijke Verordening Agenda Welstandscommissie ter inzage Besluitenlijst van de raadsvergadering van 1 maart 2011 GEMEENTE ZUIDPLAS inzamelingsvergunning (voedselactie) Voedselinzamelingsactie bij div. supermark ten in Zuidpias op 3, 4 en 5 november 2011 Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 491. De zitting van de afgevaardigden van de Welstandscommissie vindt plaats op dinsdag 15 maart 2011 van 10.00 tot 14.00 uur. Deze afgevaardigden behandelen de bouwaanvragen van de gemeente Zuidpias op het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Nieuwerkerk aan den IJssel. De agenda voor de zitting ligt vanaf maandag 14 maart 2011 10.00 uur voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis. Wilt u de zitting bijwonen? Meldt u zich dan vóór 9.45 uur aan bij de receptie. Om de zitting niet te verstoren, worden na 10.00 uur géén belangstellenden meer toegelaten. Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Niet vaststellen exploitatieplan voor wijzigingsplan Rijskade te Nieuwerkerk aan den IJssel De raad van de gemeente Zuidpias heeft op 24 maart 2010 het bestemmingsplan voor de Rijskade vastgesteld. In dit bestemmingsplan is een wijzigingsbevoegdheid opgenomen voor het middelste kavel met de mogelijkheid tot het realiseren van een twee onder éénkapwoning. De project ontwikkelaar wil gebruik maken van de wijzigingsbevoegd heid. Een wijzigingsptan is opgesteld en verzonden naar de overlegpartners. Echter kan het wijzigingsplan niet eerder worden vastgesteld dan dat er een besluit is genomen omtrent het wel of niet vaststellen van een exploitatieplan. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 2. Niet vaststellen exploitatieplan voor wijzigingsplan Moerkapelse Zijde 98a te Moerkapelle De gemeenteraad is op grond van artikel 6.12 Wet ruimte lijke ordening bevoegd tot het vaststellen van een exploita tieplan als onderdeel van een wijzigingsplan. Als er op een andere wijze is voorzien in het verhaal van de kosten van de grondexploitatie, moet er toch nog expliciet een besluit genomen worden om geen exploitatieplan vast te stellen. Daartoe dient dit voorstel. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 3. Niet vaststellen exploitatieplan wijzigingsplan voorstellen geen exploitatieplan ex artikel 6.12 van de Wro vast te stellen voor het wijzigingsplan 'Oostpolder Erf De gemeenteraad is op grond van artikel 6.12 van de Wet ruimtelijke ordening bevoegd tot het vaststellen van een exploitatieplan als onderdeel van een wijzigingsplan. Als er op een andere wijze is voorzien in het verhaal van kosten van grondexploitatie moet er toch nog expliciet een besluit genomen worden om geen exploitatieplan vast te stellen. Daartoe dient dit voorstel. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 4. Vaststellen bestemmingsplan Stevenstraat Moordrecht Het ontwerpbestemmingsplan Stevensstraat heeft van 30 september 2010 t/m 10 november 2010 ter inzage gelegen. Gedurende deze periode zijn er drie zienswijzen binnenge komen. De zienswijzen zijn beantwoord in bijgevoegde 'Zienswijzennota bestemmingsplan Stevensstraat Moordrecht'. Voor de inhoud verwijzen u graag naar de Nota. Het bestemmingsplan en het beeldkwaliteitsplan Stevensstraat kunnen worden vastgesteld. De raad heeft het bestemmingsplan Stevensstraat vastgesteld. 5. Vaststellen bestemmingsplan Zelling Ver Hitland Het ontwerpbestemmingsplan is op 28 oktober 2010 gedurende 6 weken voor een ieder ter inzage gelegd. Gedurende termijn van ter-inzagelegging zijn er zienswijzen ingediend. Op grond van artikel 3.8 Wet ruimtelijke ordening |Wro| dient de gemeenteraad binnen twaalf weken na de termijn van terinzagelegging te beslissen omtrent de vaststelling. De raad heeft het bestemmingsplan Stevensstraat vastgesteld. 6. R 10203 Rv Kredietvoorstel 140 woningen GWB te Moordrecht Aangezien de verkoop van de woningen van het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWB) vooralsnog niet door gaat, dient de gemeente zelf de renovatie van deze wonin gen ter hand te nemen. Om die reden wordt uw raad thans een krediet hiervoor gevraagd. De raad heeft met dit voorstel ingestemd. 7. a. Benoeming van leden voor de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven (zie ook 13b) In verband met de benoeming van de heren M.R. de Gooijer en J. Snoei is het nodig dat de raad drie leden benoemt voor de commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven. De raad heeft als leden benoemd mevrouw J.M. Edel en de heren M. Aalderink en H.A. Muller. b. Benoeming van lid en plaatsvervangend lid in raadscommissie BFB De fractie van CU/SGP draagt de heer M.R. de Gooijer voor als lid van de commissie BFB. Hij vervangt de heer R. de Gooijer. Dezelfde fractie draagt als plaatsvervangend lid voor de commissie BFB de heer J. Snoei voor. Na het onderzoek van de geloofsbrieven heeft de raad overeenkomstig de voordracht besloten. indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het volgende: - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt (tel.nr. (0180) 330 311). Het laatste nieuws als eerst op www.hartvanholland-online

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7