WiFelóü OU tien Pol lepel 2010 Verbreding Hoofdweg: verwarring en verontwaardiging Opruimen omgereden verkeersbord Parencompetitie IJsselbridge winnaar Sprankelend aperitief Feestelijk vier gangen menu Palombini koffie HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 16 MAART 2011 17 Opbrengst Reumacollecte Boekenmarkt in Reigerhof Kunststof loper Schelpenpad Gouden Pollepelarrangement Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk aan den IJssel - De discussie over de verbreding van de Hoofdweg ging dinsdag 8 maart uit als een nachtkaars in de commissie Ruimte. De plotselinge terugkeer van het idee verontrustte de com missieleden en insprekers. Wethou der Bosman zei echter dat er nu nog geen sprake was van voorbereidin gen voor het bestemmingsplan maar slechts van een "principiële uitspraak van de commissie". Twee sprekers tonen zich veront waardigd over het hervatten van de procedure. De heer Maaskant, voorzitter van de belangenvereni ging Hoofdweg, benadrukt dat er sinds 2000 gesprekken zijn geweest met de voormalige gemeente Nieu werkerk aan den IJssel, resulterend in een negatieve uitspraak van de Raad van State in 2003 over het toenmalige bestemmingsplan. Op 21 februari kregen- omwonenden en bedrijven 'uit het niets' een brief over de plannen aan de Hoofdweg. "De brief overviel ons, het was mid den in de vakantieperiode. Het is niet mogelijk om binnen twee we ken te reageren", aldus Maaskant. Namens hoveniersbedrijf Blok, ge vestigd aan de Hoofdweg, sprak Pe ter Blok zijn zorgen uit: "Voor ons bedrijf is het van essentieel belang dat we de huidige, goede ontsluiting behouden." Het plan om de Hoofdweg te ver breden - van tweemaal één naar tweemaal twee banen - maakt deel uit van een convenant uit 2001 tussen de voormalige gemeente Nieuwerkerk met de gemeente Rot terdam. Het hiervoor gemaakte be stemmingsplan is in 2003 vernietigd door de Raad van State. Na diverse onderzoeken lijken er geen alter natieven voor de verbreding van de weg te zijn en blijken de rotondes de grootste knelpunten, over de noodzaak van de verdubbeling zijn tegenstrijdige berichten te lezen. Volgens de gemeente Rotterdam is de verbreding van de Hoofdweg noodzakelijk in 2020, gesprekken tussen wethouder Rinus Bosman en de Rotterdamse wethouder Hamit Karakus hebben ertoe geleid dat de zaak weer op de agenda staat. Rot terdam wil dat gemeente Zuidpias snel de knoop doorhakt en dreigt dat de regie in handen van de Pro vincie komt zodra dit niet gebeurt. "Rotterdam is aan het drammen en daarbij schuwen ze dreigementen niet", zegt Wim Janse (CDA). De commissie betwijfelt of de punten waarop het vorige bestemmings plan is gesneuveld - luchtkwaliteit, geluidshinder en wegontsluiting - inmiddels wel voldoende zijn. "We moeten geen bestemmingsplan willen dat weer niet langs de Raad van State komt", zegt Minou Woe- stenenk (D66). De communicatie met de burger is een heikel punt, de sprekers hebben indruk gemaakt. Maarten van der Linden (CU/SGP) is "allerminst tevreden over de om gang met omwonenden en hoopt hen actief te betrekken bij de be sluitvorming." "Vinden wij dat wij als Zuidpias gehoor moeten geven aan het con venant?" Dat is volgens wethouder Bosman de hamvraag van de avond. "Zo ja, dan wordt er met de belang hebbenden gesproken en wordt er een nieuw bestemmingsplan opge steld. Zo nee, dan bestaat de mo gelijkheid dat de Provincie de regie overneemt en wij geen inspraak meer hebben", aldus de wethouder. De commissie wilde niet beslissen zonder meer duidelijkheid over de gevolgen van de beide keuzes. Be sloten werd het punt door te schui ven op de agenda en de wethouder werd op pad gestuurd om uitstel te vragen bij Rotterdam. Gevolg was dat het volgende agendapunt, de grenswijziging van de Zevenhui- zerplas, ook werd doorgeschoven omdat het hieraan ten grondslag liggende convenant tussen de ge meente Rotterdam en de voorma lige Zevenhuizen-Moerkapelle, is gekoppeld aan het convenant 'Rij baanverdubbeling Hoofdweg'. Tweemaal één of tweemaal twee: de commissie wil eerst meer duidelijkheid over de gevolgen van verdubbeling. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ferry van Wijnen (Trots op Nederland) heeft ge vraagd wanneer het verkeersbord tussen de rotondes van de N219 bij Nieu werkerk wordt opgeruimd. Hij deed dit tijdens de commissie bestuur, finan ciën en beheer op donderdag 10 maart. ethouder Arjen Hazelebach kon Ler echter geen direct antwoord op 9even. "Het kost veel tijd voor er een nieuw bord is gemaakt", aldus Ha- zelebach. Ook sprak de wethouder uit 'dat het toch niet gevaarlijk is'. Hierop reageerde André Muller (SP) direct: "Het is geen gezicht." Haze lebach beloofde hierop er werk van te maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - De on langs gehouden collecte voor het Reumafonds heeft in Nieuwerkerk aan den IJssel 6.721,21 euro opge bracht. De organisatie bedankt ge vers en collectanten voor hun bij drage. Collectant gemist? Giro 324 (Reumafonds Amsterdam). Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsselbridge werd woens dag 9 maart de vijfde avond van de derde parencompetitie gespeeld. Joop de Fonkert en Paul Korporaal wonnen in de A-lijn met 60,125. Tweede werd het koppel Ab van Amerongen/Rein Janssen met 58,63% en derde het koppel Adrie van Dortmont en Riet Roelofs met 56,55%. De B-lijn werd gewonnen door Hieke Penning en Jannie Rieveld met 62,14%, gevolgd door Bep van Boheemen en Hansje Huibers met 56,96% en Rens en Joop Ranft met 56,43%. Jolande Boorsma en Trees Hooftman eindigden bovenaan in de C-lijn met 60.42%, de tweede plaats werd ge deeld door de koppels Corrie van 't Hart en René Verdonkck en Elly Del- wel en Patty Stuit met 58,68%. In de D-lijn werd gewonnen door Alice de Looze en Cilia van Ooyen met 59,38%, tweede werden daar Loes Vink en Betty vis met 57,29% en derde Alice en Frits Groenewegen met 56,94%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de Boekenweek, welke plaatsvindt van woensdag 16 tot zaterdag 26 maart, wordt voor zaterdag 19 maart een boekenmarkt georganiseerd in Winkelcentrum Reigerhof. Van 9.30 tot 16.30 uur kan het winkelend pu bliek in de gangen van het winkel centrum terecht bij een groot aantal kramen waar men een grote variëteit aan gebruikte boeken vindt, waaron der kinder- en platenboeken, reis-, tuin- en kookboeken en natuurlijk ro mans en thrillers alsmede religieuze en spirituele boeken. Evenals in voorgaande jaren schen ken diverse kramen de opbrengst van deze dag aan een goed doel; bijvoor beeld aan Stichting Shelterbox, dat geld inzamelt voortenten in rampge bieden. Voor meer informatie over de boekenmarkt: 0180-314818. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ge- meenteBelangen Zuid plas (GBZ) gaat pleiten voor een kunststof loper bij het schelpenpad langs de Ringvaart bij de Berm weg. De suggestie is gedaan door het col lege van burgemeester en wethou ders in beantwoording van vragen van GBZ over het schelpenpad. Het pad is volgens de partij al de hele winter onbegaanbaar. Hierdoor la ten veel mensen hun honden uit in het Essepark. "Met alle gevolgen van dien", aldus Paul van Drenth (GBZ). Het schelpenpad is vaak niet te be wandelen met behoud van droge voeten. Dat komt door een lek in de dijk. Het Hoogheemraadschap van Schieland en Krimpenerwaard heeft onderhoud gepleegd, maar de repa ratie en het talud in de omgeving hebben nazorg nodig, laat het college weten. Hierdoor kan het pad nog niet hersteld worden. Van Drenth is te spreken over het idee van het college om een tijdelijke loper aan te brengen: "We gaan graag in op het voorstel. We kunnen wel wach ten, maar als de werkzaamheden pas in april, mei op gang komen, zijn we weer twee maanden verder. Laten we er werk van maken als de dijk gewoon toegankelijk is." RESTAURANT (vooraf reserveren) Lima weg 54 2743 CD Waddinxveen Tel 0182 61 66 95 Fax 0182 63 09 55 Email infoSi bibelot.info Web www.bibelot.info

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17