klikken Schoonmaken met kritiekpuntjes Opbrengst collecte Vrolijk Pasen bij de reumafonds Wereldwinkel Moerkapelse schakers degraderen 21 HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 16 MAART 2011 Opzoomeren in Moerkapelle Janne IJmker te gast bij Christenvrouw Muziekdag op Keijzerschool Ledenvergadering OSS Bridge Viertallencompetitie afgesloten Schaken Moerkapelle - Om mooi weer was gevraagd en de organisatie werd op haar wenken bediend. Op zater dag! 2 maart vond de opzoomerac- tie van de Keijzerschool en Vrouwen Van Nu plaats. Er werd getwijfeld aan de opkomst van de jeugd, maar de treurnis was van korte duur. Door Pepijn de Groot De eerste ronde door het dorp ging om tien uur van start. Joke van der Vorm van Vrouwen Van Nu kijkt een beetje sip. "De opkomst van jeugd is zeer teleurstellend. Vanmorgen is er zelfs helemaal geen jeugd", zegt ze. Verontwaardigd voegt ze eraan toe:"Pas geleden liepen er mensen van de gemeente opeens met prik kers rond. Dat gebeurt normaal Jong geleerd. Jeugdig Moerkapelle actief bij opzoomeractie. Moerkapelle - De onlangs gehou den collecte voor het Reumafonds Heeft in Moerkapelle 1548,30 euro Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle moet afscheid nemen van de derde klasse landelijk. Na de eerdere nederlagen moest in en tegen Goes punten ge pakt worden. Moerkapelle had een slow start met vlotte verliespartijen van Wim en Maarten Vroegindeweij. Het vuur in de wedstrijd kwam te- fug na strakke overwinningen van Dick Bac en Arian de Bruijne. Beiden wisten materiaal te winnen in het middenspel en dit voordeel lieten ze niet meer glippen. Na prima remi ses van Hugo van Elteren en Wou ter Vroegindeweij was de stand 3-3. Gerard van Ommerens partij was een ware thriller met alle ingrediën ten: positioneel spel, tactische trucs, Heftige tijdnood en een moeilijk eindspel. Gelukkig is dit aan Gerard wel besteed en won hij zijn partij, ervolgens kon kopman Jesse van nooit. Het meeste is nu op veel plek ken al veel schoner dan normaal." "De meeste kinderen hebben toch de verplichting van sport", luidt de verklaring van Anita te Pas, direc teurvan de Keijzerschool. Toch staat er een leger aan dames, voorna melijk leden van Vrouwen Van Nu, klaar om een ronde door het dorp te maken. Lachend pakken ze prikstok ken en vuilniszakken en trekken het dorp rond. Rondom Op Moer eontroleren twee dames de perken op afval. Trots zegt een van de dames dat er net een buurtbewoner uit huis kwam rennen om complimenten te geven. Erkenning, plezier en zon; wat ont- opgebracht. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bij drage. Elteren zijn partij niet remise houden en eindigde de wedstrijd in 4-4. De resterende wedstrijden zijn slechts voor de statistieken en Moerkapelle zal volgend seizoen weer uitkomen in de promotieklasse. Bij de jeugd werd hard gestreden om de nieuwste periodetitel en hard gestudeerd omdat binnenkort de schaakexamens afgenomen zullen worden. De meeste schakertjes zul len proberen stap één of twee te ha len, maar er zal ook op hoog niveau geprobeerd worden het examen te halen. Bij de senioren start binnenkort de finalepoule. De beste zes schakers zullen dan strijden om het kam pioenschap in een gesloten groep. Topfavoriet is Gerard van Omme ren, maar iedereen kan van iedereen winnen. breekt er dan nog? "De burgemees ter had best langs mogen komen. Hij is bezig kennis te maken met de dorpen en hij was van harte welkom geweest", zegt een van de dames. Verderop plukt een tweetal vrouwen het grasveld Voor zorgcentrum Beth San leeg. Een bewoner die zijn auto staat te wassen zegt: "Het is fijn dat jullie het doen maar jullie we ten dat er over een uur weer troep ligt." Een van de vrouwen reageert, gevat: "Dan is dit vuil in ieder geval verdwenen!" Geen straf De opkomst in de middag is boven verwachting. Van der Vorm en Te Pas zijn tevreden met de opkomst, Zevenhuizen-Moerkapelle - Een paastafel wordt in Nederland vaak gedekt met een geelkleurige paas- loper met bijbehorende servetten. In landen als Peru, Brazilië en de Filip pijnen kiest men voor meer tinten, zoals blauw, oranje, groen en soms zelfs zwart. Een voorbeeld hiervan is de schaal uit Peru in de vorm van een broe dende kip, zwart met witte stippen waarin vrolijk gekleurde paaseieren gezet kunnen worden. Kippen zijn er te kust en te keur: van zwarte steen uit Zimbabwe, tot wit geverfde hou ten eierdoppen in de vorm van een kip uit India. Voor kinderen zijn er diverse paasboekjes om (voor) te le zen. Paastakken kunnen versierd wor den met glanzend gelakte eieren in diverse tinten en dessins van papier maché uit de Filippijnen. Bij de thee kunnen chocolade paasei tjes, gemaakt van eerlijke slaafvrije chocola, in de smaken puur, praline of met een hard suikerlaagje erom geserveerd worden. De Wereldwinkel Z-M is gevestigd aan de Dorpsstraat 202D en is ge opend van woensdag tot en met za terdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. zeker vergeleken met de voorspel ling. De jeugd van Moeikapelle slaat vol enthousiasme aan het opzoome ren. Er zijn zelfs kinderen uit Bleis- wijk meegekomen om met hun oma het dorp op te schonen. Ook Bas en Floris, leerlingen uit groep vijf van de Keijzerschool, zijn hard aan de slag. Opruimen vinden ze geen straf. "Normaal spelen we op de Wil op zaterdag", zegt Bas. Floris' tenue van vv Moerkapelle verraadt welke inspanningen hij verricht op za terdag. Uiteindelijk wacht hun een oorkonde voor hun inspanningen. Want: opgeruimd staat netjes. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moerkapelle - Schrijfster Janne IJmker verzorgt woensdag 30 maart een lezing voor vereni ging De Christenvrouw, afdeling Moerkapelle. IJmker, schrijfster van onder meer het boek 'Acht endertig nachten', geeft deze avond een voordracht uit en over haar eigen werk. In de pauze is er gelegenheid om boeken te laten signeren. Zowel leden als an dere belangstellenden zijn vanaf 19.15 uur welkom in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40. De lezing begint om 19.45 uur. De toegang voor niet-leden bedraagt 3,50 euro. Voor meer informatie: 079-5933095. Moerkapelle - De Ouderver eniging van de Keijzerschool organiseert voor donderdag 17 maart een muziekdag. De leer lingen nemen deze dag deel aan diverse workshops, welke ver zorgd worden door professionele musici van MaxMusic. Tijdens de middagpauze krijgen de kin deren door ouders zelf gebakken pannenkoeken voorgeschoteld. Hoogtepunt van de dag zijn de optredens aan het einde van de middag, vanaf 16.15 uur, in Dorpshuis Op Moer, waar (groot) ouders, broertjes, zusjes en an dere belangstellenden kunnen zien en horen wat de kinderen in de workshops geleerd hebben. Zevenhuizen - Gymnastiek vereniging OSS Be Fit houdt woensdag 23 maart de algeme ne ledenvergadering in dorpshuis Swanla. Aanvang 20.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub Zevenhuizen werd vorige week de laatste zitting in de viertallencompetitie ge speeld. In de A-lijn ging de winst naar het viertal Stolker-Niewold/ Bantje-de Wall. Op de twee de plaats eindigde het viertal IMulder-Lammerts/Lelieveld-van Wensem en op de derde plaats Gaarkeuken-van der Linden/ Metselaar-Metselaar. In de B-lijn eindigde het vier tal Mertens-Valentijn/Van der Made-Van der Made bovenaan, gevolgd door Van der Lelij-Van der Lelij/Jansen-Jansen en Van den Berg-Niewold/Lammerts- Rodenburg. Het viertal Everwijn-Moonen/ Versteeg-Wiebes was het beste in de C-lijn; als tweede vier tal eindigde daar Merbis-Van Oostrom/Scheffers-Van Oostrom en opde derde plaats Keizer-Kei- zer/Moonen-Perdijk. De bovenste twee paren promo veren, de onderste twee degra deren. 't Is schoon om de schapenwei. De Wereldwinkel heeft alles in huis voor een vrolijk Paasfeest.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21