rvv isW Kom in de kas Double Check Lilly - Van Hasseltweg 9 SO Natural - Bredeweg 62 Gerberakwekerij Kwekerij De Zuidpias en Royal Flowers - Van Hasseltweg 5 en 24 klffnv m fa HART VAN HOLLAND KOM IN DE KAS 16 MAART 2011 goed met de fiets- bereikbaar, maar ook aan degene die liever met de auto willen komen is gedacht; zij kunnen parkeren bij Combilo/M.Mooij indu strieterrein Doelwijk te Waddinxveen. Vandaaruitzal er regelmatig een pen delbus rijden, die alle bezoekers naar het gebied en de bedrijven brengt. De komende weken stellen we alle deelnemende bedrijven aan u voor. Deze week deel 2. groot zijn, worden 37 verschillende grootbloemige gerbera's gekweekt in de kleuren geel, rood, oranje, roze, lila, crème, wit en bi-color. Op 2 april kunnen de bezoekers deze bloemenpracht aanschouwen, maar daarnaast kunnen zij ook de sorteer- en insteekmachines bekijken, die op deze dag volledig zullen draaien Per jaar worden per locatie een kleine tien miljoen bloemen op deze manier verwerkt. De bezoekers krijgen uiter aard antwoord op al hun vragen en er zullen gerbera's verkocht worden. Door Marlonneke Willemsen Regio - Nog een paar weken en dan is het zover; op zaterdag 2 april wordt rond de Van Hasseltweg in Moerkapelle de vierendertigste editie van Kom in de Kas gehouden. Acht bedrijven aan de Van Hasseltweg en de Bredeweg en één bedrijf aan de Middelweg openen tussen 10.00 en 17.00 uur de deuren van hun bedrijf, zodat bezoekers er een kijkje kunnen nemen en wat meer te weten kunnen komen over de glastuinbouw. Daar naast zijn er verschillende andere ac tiviteiten zoals optredens en worden er tuinbouwproducten rechtstreeks vanuit de kas verkocht. De locatie is De twee gerberakwekerijen aan de Van Hasseltweg, Kwekerij De Zuid- plas en Royal Flowers zijn eigenlijk één bedrijf. Beide kwekerijen zul len tijdens Kom in de Kas de deu ren openen voor het publiek. Op de twee locaties, die samen zes hectare .In dit vijftien hectare grote bedrijf worden, verdeeld over meerdere lo caties, verschillende soorten orchi deeën gekweekt zoals de bekende Phalaenopsis, maar ook andere soorten zoals Cambria, Miltonia en Oncidium. Per jaar worden er bijna 10 miljoen planten geteeld en hiermee mag SO Natural zich de grootste orchideeënkwekerij ter wereld noemen. In het bedrijf speelt technologische ontwikkeling en in novatie een belangrijke rol. Zo werd de afgelopen week het nieuwe con cept Just Add Ice geïntroduceerd, een revolutionaire nieuwe manier om orchideeën water te geven, waarbij gemak, maar ook een juiste verzorging centraal staat. Voor de bezoekers is tijdens Kom in de Kas een plattegrond en een beschrijving van het bedrijf beschikbaar, zodat ze op eigen gelegenheid de kwekerij kunnen bekijken. Daarnaast is het natuurlijk ook nog steeds mogelijk om persoonlijke vragen te stellen aan vertegenwoordigers van het bedrijf. Er zullen ook orchideeën verkocht worden. Voor meer informatie: www.sonatural.nl en www.orchids-and-so.com. Op 2 april kan er ook een bezoek gebracht worden aan leliekwekerij Double Check Lilly. Beide locaties van dit bedrijf aan de Van Hassel tweg zullen geopend zijn en er is voor bezoekers van alles te zien. Op het bedrijf aan de Van Hasseltweg nummer 9 zal een lelieshow ge houden worden, waar de bezoekers de meest uiteenlopende kleuren en soorten lelies kunnen bewonderen. Ook wordt er uitleg gegeven .over het verwerkingsproces van de bloe men en worden er lelies verkocht. Op de andere locatie wordt ook het verwerkingsproces gedemonstreerd, met als bijzondere attractie de in- zakmachine; een machine die zelf de bossen lelies in de hoes doet. Het bedrijf is 60.000 vierkante me ter groot en er worden dertig kwa litatief hoogwaardige soorten lelies geteeld. Per jaar worden er ongeveer veertien miljoen planten gekweekt, waarvan ongeveer 95% naar het buitenland, voornamelijk Europese landen, wordt geëxporteerd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 24