V. WD in 't Blok Effectiever vergaderen Symposium Tientjes Werkt' Week van de Springlevende dorpen Aandacht voor verkeer bij scholen Verbeek wil beheersstichtin gen voor sportaccommodaties HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 MAART 2011 29 4$ jeugd en gezin jongeer unt ru -** Vervolg van voorpagina centrum voor Suzanne Broeren en Jos Beekman temidden van het bestuur van Stichting Jeugdwerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Su zanne Broeren en Jos Beekman van de WD voerden de afgelopen we ken gesprekken met vertegenwoor digers van verenigingen en instel lingen over het subsidiebeleid. De WD-dames werden geïnformeerd over de opvattingen over de har monisatie van subsidies maar ook de nieuwe plannen voor samen- Zuidpias - Paul van Drenth (GBZ) heeft opgeroepen de politieke verga deringen effectiever te laten verlo pen. Hij deed dit tijdens de commis sie bestuur, financiën en beheerop donderdag lOmaart. "Soms is er geneuzel over de kleur van een gebouw. Maar laten we het hebben over de hoofdlijnen en zor gen dat we een goed functionerend overlegorgaan hebben", aldus Van Drenth. De GBZ-fraetie roerde hiermee een actueel onderwerp aan; vergaderin gen duren de laatste tijd vaak langer dan gepland en het komt meer dan eens voor dat agendapunten worden verplaatst naar een volgende verga dering. Van Drenth kreeg steun van de andere partijen. werking die kunnen ontstaan. Jos Beekman: "De WD gaat er van uit dat organisaties zelf heel goed in staat zijn gelijkgestemde vereni gingen op te zoeken en te praten over de toekomst in de gemeente Zuidpias." Donderdag 10 maart waren Broeren en Beekman op be zoek bij de Stichting Jeugdwerk in 't Blok. Daar werd met het bestuur Het 'Tientjes-team'" Yvonne van Asperen, links op de foto, en Annemarie Stootman. Zuidpias - Yvonne van Asperen en Annemarie Strootman vormen samen het team 'Tientjes Zuidpias'. Tientjes, opgericht in Breda, is een onderneming die werk wil maken van passie en is inmiddels actiefin negen gemeenten. Tien tjes is er voor iedereen en in het bijzonder voormensen met minder geld. www.hartvanholland-online.nl Symposium Tientjes Zuidpias organiseert ter in troductie van 'Tientjes' voor zater dag 16 april van 10.00 tot 15.30 uur het symposium 'Tientjes Werkt!' Voor 'een tientje' entree kan men meedoen aan twee workshops. Jon geren tot zestien jaar mogen gratis naar binnen met een betalende per soon. Er zijn workshops voor ieder een van 4 tot 96 jaar. In de ochtend kan een keuze ge maakt worden uit dertien work shops, in de middag uit elf. Er zijn workshops gericht op creativiteit, op persoonlijke ontwikkeling en op solliciteren. In de pauze verzorgt Joan Franka, bekend uit het televisieprogramma 'The Voice of Holland', een optre den. Het symposium vindt plaats in het gebouw van het Thorbecke Voort gezet Onderwijs aan de Kamerlingh Onnesstaat 4. Deur open om 9.30 uur. Voor meer informatie: www.tientjeswerkt.nl. Als voorbereiding op de kinderge meenteraad op woensdagmiddag zijn in de groepen 8 de qwiek-stel- lingen besproken. Op de middelbare' scholen is er veel aandacht voor de qwiek-fimpjes die van vrienden of klasgenoten zijn gemaakt en woensdag komt de Jongerenraad bijeen. Wethouder Jan Verbeek: "De jeugd vindt het leuk dat ze actief betrokken wordt en ze hebben een realistische kijk op wat kan. Zegt er één dat elke school een voetbalveld zou moeten hebben, zegt de ander meteen, dat kan toch niet joh, dat is veel te duur." De gemiddelde leeftijd van de deel nemers wordt zaterdag 19 maart opgekrikt als het college de verzor gingstehuizen bezoekt om koffie en tompoezen uit te delen in het kader van NL doet. Het resultaat van de gesprekken en activiteiten tijdens de Week van de Springlevende dorpen wordt verza meld en - ongecensureerd - aange boden aan de gemeenteraad. Deze resultaten worden gebruikt als input voor onder andere de Structuurvisie en bij keuzes die gemaakt moeten worden in het kader van de bezui nigingen. Voor meer informatie: www.hoeqwiekbenjij.nl gesproken over de grote belang stelling voor de BRAinS-activitei- ten. De activiteiten die Stichting Jeugdwerk Zuidpias organiseert, zijn volgens de WD van groot be lang voor kinderen van alle leeftij den. De oudere jeugd kan terecht in 't Blok bij feestavonden, maar ook voor vragen in het Jongeren Infor matie Punt. Zuidpias - De verkeersveiligheid om scholen moet beter, meent Ferry yan> Wijnen (Trots op Nederland). Hij stipte dit onderwerp aan tijdens bespreking van het actieplan Veilig Thuis in Zuidpias in de commissie bestuur, financiën en beheer op donderdag 10 maart. Van Wijnen: "Zeker bij Zevenhuizen en Moerkapelle is er een moeizame doorstroming van verkeer door ou ders die hun kinderen met de auto naar school toe brengen. Ik mis dit punt in het actieplan." Burgemeester Gert-Jan Kats meldde dat het niet in het actieplan staat, maar al met de politie is afgespro ken mensen aan te spreken op de gevaarlijke situaties die ontstaan bij het naar school brengen of van school halen van kinderen. "Het zijn vaak de ouders zelf die te beroerd- zijn om honderd meter te lopen. Ik denk dat als we de politie er alleen neerzetten, het gedrag van een hoop mensen verandert", aldus Kats. Zuidpias - Jessica Bac legde namens tennisvereniging Love'70 uit Moerka pelle een groot aantal zaken op tafel waarmee wethouder Jan Verbeek en de commissieleden te maken kregen tijdens de behandeling van de Sportnota in de commissievergadering MO op maandag 14 maart. Verschillen in eigendom van kleed kamers en kantines, velden en ba nen. Verschillen in onderhoud, soms uitgevoerd door de gemeente, soms door vrijwilligers. Wel of geen huur betalen. Verschillen in wat vereni gingen zelf betalen of waar de ge meente voor zorgt. Verschillen in contributiehoogte en in voorzienin gen. Verbeek: "Deze verschillen kun nen niet blijven bestaan, we moeten in overleg met de verenigingen tot een oplossing komen." De commis sieleden waren met Jessica Bac be nieuwd hoe de gemeente een een duidig beleid wil gaan voeren. De gemeente wil bij voorkeur toe naar de situatie waarbij de exploi tatie en het onderhoud van sportac commodaties bij beheersstichtin gen komt te liggen. Samenwerken is ook hier het sleutelwoord. Door gezamenlijke inkoop en uitvoering van het onderhoud kunnen kosten bespaard worden en bovendien is zowel voor de verenigingen als de gemeente een btw-voordeel te be halen. Verbeek is zich ervan bewust dat het lastig is om zo'n beheeras- stichting tot stand te brengen, maar de gemeente is bereid om waar no dig te ondersteunen. Er zal met alle verenigingen overleg gevoerd worden om tot harmonisa tie te komen. Als uitgangspunten worden genomen, eenduidigheid, samenwerken, een multifunctioneel gebruik van de sportaccommodaties, het koesteren van de eigenheid van de verenigingen en het zoveel mo gelijk handhaven van de bestaande voorzieningen. Verbeek: "Zowel sport als cultuur zullen het de ko- rïiende tijd met minder geld moeten doen. Als we efficiënter met de mid delen omgaan kunnen we hetzelfde doen met minder geld." De bedragen van de subsidiepla fonds moeten nog vastgesteld wor den maar het is duidelijk dat een eenduidig subsidiebeleid voor een aantal verenigingen pijn zal doen. Niet alle voorzieningen hoeven en kunnen in alle kernen behouden blijven. Verbeek: "De huidige situatie zorgt voor veel onzekerheid bij de vereni gingen, daarom is het zaak om zo snel mogelijk duidelijkheid te schep pen. Als deze sportvisie is aangeno* men willen wij dit jaar overeenstem ming bereiken met de verenigingen over het tarieven- en het accom- modatiebeleid." Verbeek hoopt ver volgens de volledige harmonisatie in twee jaar af te kunnen ronden. De nota sportvisie komt als be- spreekstuk op de agenda van de ge meenteraadsvergadering van dins dag 29 maart.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29