ikken saw* KNAAP maatwoningen Rioolpijpen moeten verkeer tegenhouden Handhaving en snelheid remmen op Zuideinde Samenwerking bij crisis en rampen Geen verdeeldheid college door uitspraken over fusie Toerit Moor drecht dicht maatwer HART VAN HOLLAND REGIO I 16 MAART 2011 3 De nieuwe modellen van 2011 zijn binnen! fietsklaar.nl) LIONSCONCERT MET PETRA BERGER bouwen om te wonen zoals dat wilt de I-laij van derWende advocate n v.tl. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl - nag Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fifitsklaar.nl Dé mobiele fietsenmaker Zevenhuizen/Nesselande - "Als mensen de regels aan hun laars lappen, dan nemen zij hun verantwoordelijkheid niet." Dat was de reactie van wethouder Arjen Hazelebach op vragen over handhaving op het Zuidein de, nu de weg tijdens spitsuren gesloten is voor gemotoriseerd verkeer. Het was Ginus Aalderink (WD) die het onderwerp aanroerde, omdat er volgens hem structureel twee tot driehonderd auto's per uur in de avondspits over het Zuideinde rijden. "Ik heb begrepen dat de afsluiting was om veiligheidsre denen, maar het is nu onveilig. Als er iemand twee of drie keer gaat staan noteren, houd je sneller mensen weg." Het verzoek was dus om te hand haven en Hazelebach kon mel den dat er een speciale gezantJs aangewezen om alles beter in de gaten te houden. "Het is proble matisch maar we doen er alles aan om het zo goed mogelijk te laten verlopen", aldus de wethouder. Hij zegde verder een verkeersregelaar toe. "En ik zal de politie vragen automobilisten te bekeuren. Echt, we doen er alles aan de weg zo autoluw mogelijk te maken." Bur gemeester Gert-Jan Kats mengde zich in de discussie met de belofte te kijken of er capaciteit is om po litie bij het Zuideinde neer te zet ten. Op korte termijn worden verder snelheidsremmende maatregelen genomen op het Zuideinde. "Want er is veel kwetsbaar verkeer daar", meent de wethouder. Moordrecht - De toerit Moordrecht van de A20 is gesloten van dinsdag 22 maart 23.30 uur tot woensdag 23 maart 5.00 uur en van woensdag 23 maart 23.30 uur tot donderdag 24 maart 5.00 uur. Het verkeer wordt omgeleid via de A12 af- en toerit Gouda. Voor meer informatie: 010-2080500 en verkeersloketzuidholland@rws.nl dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - "De rioolpijpen liggen er niet voor niks. Het is inderdaad niet netjes, maar ze zijn er om verkeer tegen te houden." Dat meldde wethouder Arjen Hazelebach tijdens de commissie bestuur, financiën en beheer op donderdag 10 maart naar aanleiding van vragen van Trots op Nederland. De auto op de foto laat zich echter niet tegenhouden... Waddinxveen - Het college van burgemeester en wethouders neemt afstand van de bewering daterverdeeldheid is in het college. Dat zou worden gesug gereerd omdat wethouder Cees Kroes eerder zou hebben aangegeven voor een fusie met Zuid plas en Gouda te zijn. Regio - De gemeenten Waddinxveen, Zuidpias, Boskoop, Gouda en Bodegra- ven-Reeuwijk hebben woensdag 9 maart het convenant Intergemeentelijke samenwerking rampenbestrijding en crisisbeheersing ondertekend. De ge meenten gaan hiermee voldoen aan de eisen die gesteld worden op basis van de Wet Veiligheidsregio's. "Ik betreur het dat dit door Gouda zo naar voren wordt gebracht en vind het ook onverstandig", reageert bur gemeester Bert Cremers. "Er is ons een vraag gesteld door Gedeputeer de Staten (wat het zou vinden van een fusie met Gouda en Zuidpias) en daar gaan we antwoord op geven. Duidelijk is dat op onafzienbare tijd, dat wil zeggen de komende jaren, alleen de keuze is tussen zelfstan digheid of een fusie met Gouda. Wij kiezen voor zelfstandigheid en dat is door de inwoners onderstreept." Dit standpunt wordt ook door wet houder Kroes onderstreept, aldus Cremers. "Dat af en toe wordt na gedacht over de toekomst met 'wat als-vragen' in overleggen, geeft de verplichting die vragen in de juiste context te blijven plaatsen. Nu is er een beeld opgeroepen dat de sa menwerking met Gouda niet bevor dert, maar er verandert niets voor ons om de samenwerking tot een succes te maken." In het convenant is overeengekomen dat tussen deze gemeenten nauw samengewerkt wordt aan de ram penbestrijding en crisisbeheersing. Dat betekent dat de organisaties bijvoorbeeld meer dan nu aanspraak kunnen maken op eikaars personeel bij rampen en crisis, samen plannen actualiseren, elkaar informeren over lokale situaties en samen oefenen en trainen. De gemeenten maken deel uit van een van de subregio's van de Veilig heidsregio Hollands Midden. In de Veiligheidsregio Hollands Midden werken hulpverleningsdiensten en gemeenten samen aan de veiligheid. Ze bereiden zich voor op rampen en ernstige ongelukken. Verder nemen ze maatregelen om toenemende ri sico's beter te beheersen. Achtergrond De Wet Veiligheidsregio's (Wvr) is op 1 oktober 2010 in werking ge treden In de wet zijn onder meer de bestuurlijke inbedding en de basis vereisten voor rampenbestrijding en crisisbeheersing opgenomen. Ook aan de gemeentelijke rampenbe strijdingsorganisatie stelt de Wvr nieuwe en veelal verregaande eisen waardoor een gewijzigde organisa tievorm noodzakelijk is. Hervormde Kerk Zevenhuizen 18 maart. Aanvang 20.00 uur. Met optredens van Petra Berger, en De Kleine Trompetter. Entreeprijs benefietconcert 15. Gratis programmaboekje, koffie/thee tijdens de pauze en garderobe. Kerk open: 19.00 uur. Voorverkoop: Reisburo De Zwaluw Zevenhuizen en De Fotoboetiek Moerkapelle of www.lions.nl/zevenhuizen Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d Ussel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0160-633690 of 06-51610496 Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste piaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Jeroen van Ameijde 06 53 CBW erkend

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3