ft Dag van de Leerplicht Cultuur wordt smeltkroes van samenwerking Er werd gebridged, Vrijwilligers zijn goud waard, dus onbetaalbaar Charity tournament Unity99 voor stichting Pallieter Theater voor ledereen zoekt talent 42 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 16 MAART 2011 Karate Zuidpias - Met als thema 'School? Bekijk't eens anders' vindt donderdag 17 maart de achtste editie van de Dag van de Leerplicht plaats. Tijdens deze dag staan leerlingen, ouders en leerkrachten stil bij het feit dat kinderen in Ne derland het recht hebben om zich te ontwikkelen en een diploma te halen. De leerplichtambtenaar wil de leer lingen, ouders en scholen tijdens deze dag bewust maken van het belang om door te zetten en een di ploma te halen. Hij voert daartoe op de scholen voor voortgezet onder wijs extra controles uit om telaat- komers te wijzen op hun leerrecht. De huidige leerplichtwet schrijft voor Wethouder Jan Verbeek was duide lijk: "Wat realistisch is zal moeten blijken maar het college wil zich niet neerleggen bij de trend dat het wat moeilijker wordt." De overige com missieleden stemden daar mee in. De nota Vrijwilligersbeleid biedt ondersteuning aan de vrijwilligers. Verbeek: "Als ze er zijn, moeten we ze waar deren en op alle manieren onder steunen." Vrijwilligersavond Op dejaarlijkse vrijwilligersavond die vrijdag 18 maart gehouden wordt, zal het nieuwe digitale vrijwilliger- sloket geopend worden. Dit loket krijgt een vrijwilligersvacaturebank Nieuwerkerk aan den IJssel - Gerda Goedhart en Marijke Blok zijn op de eerste avond van de 5e competitie ronde bij de Nieuwerkerkse Bridge club in de A poule op de eerste plaats geëindigd met een extreem hoge score van 72,92%. Betty Geurts en Karen Schuddeboom volgden met 65,63% op de tweede plaats en derde werden Wim Verhoeven en Over de voorstelling In dit bijzondere, met muziek en dans aangeklede, sprookje gaan twee jonge meiden op zoek naar de spiegel die uit hun leven is verdwe nen. De grote spiegel die er was, is zwart geworden en heeft iedereen opgezogen; nu staan ze er opeens helemaal alleen voor. Opeens duiken er twee vreemde snuiters op. Die geven de meisjes de opdracht om de grondstoffen voor een nieuwe spiegel te gaan verza melen. Ze komen daarbij op zeer vreemde plekken terecht: niet alleen in donkere zilver- en kopermijnen, maar ook in een kleurrijke verffa- briek. De figuren die ze onderweg tegenkomen zijn raar, gek en grappig. De ontknoping isverrassend. Laatje meeslepen en teken in voor een heerlijken inspirerend Avontuur. Belangstellenden kunnen zich aan melden via info@thatervoorieder een.nl onder vermelding van naam en leeftijd. Na aanmelding ontvangt men een uitnodiging voor de infor matiebijeenkomst op donderdag 14 april. Voor meer informatie: www.theatervooriedereen.nl. Zuidpias - Met samenwerken als sleutelwoord lijken de bibliotheken, het mu ziekonderwijs en de Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias (SCNZ) de drie pij lers te worden waarop het cultuurbeleid van de gemeente Zuidpias gestalte krijgt. Zo bleek maandag 14 maart tijdens de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling. dat alle kinderen vanaf hun vijfde jaar tot het einde van het schooljaar waarin ze zestien worden volledig leerplichtig zijn. Na deze volledige leerplicht geldt de kwalificatieplicht. Dit houdt in dat alle jongeren tot hun achttiende verjaardag een volledig on derwijsprogramma moet volgen, tenzij de jongere een startkwalificatie heeft. Zuid plas - "Het huidige bestand aan vrijwilligers vergrijst en vrijwilligerswerk doen is niet meer zo normaal als het was," zei Joop Huson (D66) maandag 14 maart in de commissie Maatschappelijke Ontwikkeling bij de behandeling van de nota vrijwilligersbeleid. Hij vroeg zich af of het beeld dat de gemeente schetst wef realistisch is. en in het loket komt een koppeling met de maatschappelijke stage. De gemeente wil zijn netwerk inzet ten om leerlingen en stageplekken bij elkaar te brengen. Verbeek gaat aan de slag met de suggestie van de commissie om aan het werkplein een loket te koppelen voor het bij elkaar brengen van vrijwilligers en organisaties. Hij kon nog meedelen dat ook twee beleidsmedewerkers van de gemeente zich bezig gaan houden met het uitvoering geven aan het vrijwilligersbeleid. De nota Vrijwilligersbeleid komt nog éénmaal terug, als hamerstuk in de gemeenteraadsvergadering van 29 maart. Ron van Domburg met 59,38%. In de B-poule waren het Elisabeth Tump en Hieke Penning die met 66,32% de eerste plaats wisten in te nemen. Zij werden op de twee de plaats gevolgd door Maarten Goedhart en Peter Bijsterveld met 60,42%; derde werden Hans van den Heuvel en John Jansen met 59,38%. De cultuurvisie is de basis voor het nog te ontwikkelen bel?id. Wethou der Verbeek: "Wij vinden als college cultuur heel belangrijk en daar wil len we graag in blijven investeren." Mogens Domela Nieuwenhuis Nije- gaard (PvdA) "Cultuur is één van de pijlers van de maatschappij." Marijke Edel (CDA): "Cultuur is ook dorpsfeesten, Oranjefeesten en Sin terklaas." Adri Woudstra (SP) bena drukte de waarde van de bibliotheek als bron van kennis en ontmoe tingsplaats van inwoners. Suzanne Broeren (WD) vond dat er nog veel onduidelijkheid bestond over de rol maar vooral de meer waarde van de SCNZ. Verbeek: "De behoefte aan meer duidelijkheid is er ook bij de verenigingen. Wij willen graag een stichting hebben die een overkoepelende rol, een netwerkfunctie heeft. De stichting moet vooral netwerken en verster ken, het samenwerken bevorderen. Dit zal tijd nodig hebben, maar er is zeker draagvlak voor." Er zal een duidelijke scheiding gemaakt wor den tussen de netwerkfunctie en de uitvoerende activiteiten van de SCNZ. Claudia Wolff (D66) vroeg zich af wat de meerwaarde van de culturele combinatiefunctionaris is. Verbeek: "Er is behoefte aan professionele coördinatie, de combi-functionaris moet hier invulling aan geven sa men met de instellingen. Dit is iets nieuws, dat moet je wet een kans geven." Marijke Edel (CDA) kreeg de toezegging dat het gevoerde cul tuurbeleid, inclusief de positie van het SCNZ en de culturele combina tiefunctionaris na één volledig jaar geëvalueerd zal worden. Verenigingen, stichtingen, organisa ties en instellingen zullen vergaand moeten gaan samenwerken of waar mogelijk fuseren. Ruimtes zullen multifunctioneel gebruikt moeten worden. Volgens Verbeek is samen werken noodzakelijk: "Wij zeggen: komt u zelf met ideeën, doet u dat niet dan nemen wij als college de re gie over." Verbeek wil voor de zomer, zoals eerder toegezegd in overleg met de gemeenteraad, bepalen wel ke organisaties worden aangewezen als basisvoorziening en voor het einde van het jaar het accommoda- tiebeleid op poten zetten. Verbeek: "Er zijn heel veel momenten waarop in scholen ruimtes leeg staan, deze ruimtes kunnen we slimmer en ef fectiever gebruiken. De dorpshuizen zijn belangrijk. We hebben gesprek ken gevoerd en kijken hoe we de ex ploitatie beter kunnen laten lopen, niet alleen door meer geld te geven maar kijken ook naar meer inkom sten, de gehanteerde tarieven kun nen niet marktconform zijn, maar zullen wel reëel moeten zijn en ge harmoniseerd moeten worden." Het was Harm Lamberts (GBZ) opge vallen dat een erg groot percentage van de beschikbare subsidies naar het muziekonderwijs en de biblio theek, met name in Nieuwerkerk, gaat. Verbeek: "Dat is historisch zo gegroeid." Lamberts wilde niet be zuinigen op de professionaliteit van beide organisaties maar zag moge lijkheden voor bezuinigingen op ac commodaties. Verbeek wilde eerst de cultuurvisie en het subsidiebeleid vaststellen in de gemeenteraadsver gadering van 29 maart en daarna over geld gaan praten. Bert Doek (ChristenUnie/SGP) miste het mediabeleid en de rol die de gemeente hierin ziet voor Omroep Zuidpias. Hij kreeg van de wethou der de toezegging dat er een gesprek met Omroep Zuidpias op de agenda staat, dat de wethouder gaat over leggen met Gert-Jan Kats, porte feuillehouder communicatie, en dat hierop in de commissievergadering van mei teruggekomen wordt. John Ooms (Trots op Nederland) wilde en kreeg de toezegging dat er een inventarisatie komt van -de kunstwerken die de gemeente Zuid- plas rijk is. Nadat alle commissieleden tevreden waren gesteld kon voorzitter Dick Bac de Nota Cultuurvisie als hamer stuk 'met applaus' doorsturen naar de gemeenteraadsvergadering van 29 maart. Moordrecht - Stichting Theater.voor ledereen is voor de voorstelling 'Ont- spiegeld', op zoek naar spelers en dansers van elf jaar en ouder. Zij kunnen optreden in de sprookjesachtige musical die in mei 2012 zes keer wordt opgevoerd in theater Swanla in Zevenhuizen. Rotterdam/Nesselande - Voor de 11de editie van het Charity tournament kwamen karateka's in de leeftijd van acht tot en met vijftien jaar uit heel Nederland naar Rotterdam om met elkaar te strijden voor de medailles. Tegelijk werd er met zijn allen gestre den voor stichting Pallieter, waarvoor Unity99 in het verleden al vaker geld ingezameld heeft. De stichting heeft een kinderhospice verwezenlijkt in Capelle aan den IJssel, waar termi naal zieke kinderen zo goed mogelijk worden opgevangen. Het Charity tournament heeft een bedrag van 1.500 euro opgeleverd. Trainer Patrick van Daalen is erg trots op iedereen die het mogelijk heeft gemaakt om dit toernooi tot een groot succes te maken. Het Charity tournament wordt al vele jaren geor ganiseerd door de ouders van de trai ner. Door hun inspanningen, en met de hulp van circa 60 vrijwilligers van de club, konden dit keer circa 400 kinderen meedoen aan het evene ment. Aan het einde van de dag werd de cheque overhandigd aan initia tiefnemer Rijn Lander van stichting Pallieter. Karate voor een goed doel bij Unity99. Buddies for life Het Charity tournament werd meteer aangegrepen voor de kick-off van een nieuw goed doel waar Unity99 zich de komende jaren aan wil ver binden: de stichting Buddies for Life. Deze stichting is opgericht onder de papaplu van de stichting Topsport for Life, dat wordt ondersteund door Rotterdam Topsport. Doel van Bud dies for Life is topsporters te betrek ken in de laatste wens van ernstig zieke mensen. Voor meer informatie: www.n-ex-t.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 42