Zuidpias Week van de Springlevende dorpen! Boomfeestdag 2011 O hoeqWiekbeüju Ml gemeente Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht B Zuidpias Zuidpias Springlevende Dorpen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 16 MAART 2011 In de week van de springlevende dorpen willen we graag van alles van je weten. Over werk, wonen, vervoer recreëren en veiligheid bijvoorbeeld. Dat doen we lekker interactief dus je kunt ons ook van alles vragen. Dat kan via Hyves, Twitter, Facebook en Linkedln. Of gluur even op onze website om te zien welke activiteiten er de hele week zijn. Hoeqwiekbenjij.nl Doe mee van 14 tot en met 19 maart! Het is de Week van de Springlevende dorpen! Laat daarom van u horen. Hoe hou den we Zuidptas springlevend? Discussieer met andere inwoners, online of tijdens de ontbijten en diners. Centrale vraag Tijdens allerlei activiteiten en bij eenkomsten gaan we met inwoners van alle leeftijden in gesprek. Online opwww.hoeqwiekbenjij.nl, maar ook bij de ontbijtbijeenkomsten en diners. Centrale vraag deze week is hoe we de dorpen van Zuidpias Qwiek houden. Aan de hand van de thema's als werken, wonen, vervoer, recreëren en veiligheid kan iedereen reageren. Maandag 14 maart om 8.00 uur was de aftrap, bij het ontbijt in Moordrecht. Deze bijeenkomst leverde qwieke discussies op! Wie doen er mee? Ook online wordt al veel gediscus sieerd. Al meer dan 2150 unieke bezoekers bezochten de afgelopen weken de website www.hoeqwiek- benjij.nl. Op de website staan al ruim 1000 reacties op de stellingen en polls. De qwieke filmpjes zijn al meer dan 1100 keer bekeken! Op ZuidplasActief, de naam zegt het al, vinden we ook veel actieve Zuidplassenaren. Daar staan meer dan 500 reacties op stellingen. In totaal hebben we meer dan 1300 volgers en vrienden op de sociale media (Twitter, Hyves, Facebook en Linkedln). Doe ook mee, schrijf je nog snel in! Tot en met zaterdag kun je online nog van je laten horen. Kijk op www.hoeqwiekbenjij.nl of volg ons op Twitter, Facebook, Hyves en Linkedln. CATTT] gemeente Volg Qwiek Voor live bijeenkomsten kun je nog terecht op de volgende dagen: Dinerdebat: Woensdag 16 maart in Van der Valk (18.00 en 20.00 uur) Ontbijt met burgemeester Kats (8.00-9.00 uur): Donderdag 17 maart in De Vierkap in Oud Verlaat Vrijdag 18 maart De Batavier in Nieuwerkerk aan den IJssel Mail naar qwiekOzuidplas.nl of bel (0180) 637 714 om je aan te melden. Ook kom je ons tegen op de vrijwil- ligersmarkt in Op Moer vrijdag 18 maart. Wat doen we met de resultaten? We verzamelen alle resultaten. Dus alles wat er is gezegd in de inter views, debatten en discussies, alles wat geschreven is op de sociale - media en op ZuidplasActief. Na de Week van de Springlevende dorpen vat de gemeente alle reacties samen. In de tweede helft van april krijgt de gemeenteraad die samenvatting. De resultaten gebruiken we uiteindelijk voor de Structuurvisie. Dit document is een beeldende beschrijving van hoe de gemeente Zuidpias er over twintig jaar op hoofdlijnen uit zal zien. Uiteraard houden we u via de gemeentepagina en de website op de hoogte. 0p woensdag 23 maart 2011 wordt de jaar lijkse boomfeestdag georganiseerd. De 55e boomfeestdag heeft een toepasselijk thema: "Bomen smaken naar meer". Het thema is ingegeven om aandacht te vragen voor de waarde en functie van bomen in onze dorpen. Bomen langs straten, pleinen en speelplek ken maken een buurt leefbaar. Ook hebben bomen aantrekkingskracht voor de fauna (vogels, insecten e.d.], zorgen ze voor schone lucht en het welzijn en de gezondheid van mens en dier. 'Smaken naar meer' verwijst ook naar de vruchten van bomen; - hazelnoten - beukennootjes - kersen - appels. De gemeente Zuidpias is te groot om alle scholen uit te nodigen voor het planten van bomen. We hebben daarom gekozen voor een roulatiesysteem; per dorp wordt elk jaar een basisschool de gelegenheid geboden om op locatie te helpen planten. In 2011 zijn dat de volgende scholen: - St. Jozefschool (Moordrecht), - Burgemeester I.J.P. Keijzer (Moerkapelle) - De Eendragt (Zevenhuizen), - De Nessevliet (Oud-Verlaat) en - Elim (Nieuwerkerk aan den IJssel). Reageren heeft alteen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Land voor Water 17, Moordrecht '-kamer seniorenwoning (begane grond) Beschikbaar: 1 april 2011 Huur: €418,81 Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen: 33.614, Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Sportlaan 104, Moordrecht 1-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, 2e verdieping) Beschikbaar: 17 maart 2011 Huur: €255,89 Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 23 jaar Max. bruto jaarinkomen 21.625,-- Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 21 maart 2011 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, MMMMMMMMMHWHWi kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5