Ruime overwinning voor Groeneweg Nieuwerkerk walst over concurrent Poortugaal heen NieMo zeker van vijfde plaats Seizoen voorbij voor Waterdragers Moordrecht-carrousel draait op volle toeren Moerkapelle verslaat Schoon hoven in slotfase HART VAN HOLLAND SPORT I 23 MAART 2011 47 Voetbal Voetbal Waterpolo Basketbal Voetbal Voetbal ti Mir Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk deed zondag 20 maart op een zon overgoten sportpark Dorrestein goede zaken door concurrent Poortugaal met 5- 7 naar huis te sturen. Bart Slob viel in voor Godwin Fa- lix, Jesse de Charon de Saint Ger main verving de geschorste Abner Teixiera. Nieuwerkerk dicteerde de wedstrijd van begin af aan. Kansen waren er voor Philip den Hartog en Bart Slob. Poortugaal loerde op de counter en was het regelmatig oneens met scheidsrechter Korsius. In de 16e minuut werd Den Hartog neergehaald in het zestienmeter gebied waarna Marijn Verhoef de strafschop verzilverde; 1-0. In 21e minuut kwam Poortugaal echter langszij, 1-1. Gaandeweg de eerste helft nam Poortugaal het initiatief en moest Nieuwerkerk noodge dwongen verdedigen. In de tweede helft veranderde het spelbeeld. Voor Nieuwerkerk prijkte binnen zeven minuten de 3-1 op het scorebord. Eerst door een mooi vrij uitgespeelde kans van Remco Lan- gerveld; 2-1, en vervolgens, op voor zet van Langerveld, door een kopbal van Robert Visser; 3-1. Poortugaal was verslagen en Nieuwerkerk liet de tweede helft voetbal zien, zoals de fans weinig te zien krijgen. In de 60e minuut was het wederom raak door een goal van Den Hartog; 4-1. Het mooiste doelpunt viel in de 69s minuut: in een een-twee in het straf schopgebied van Poortugaal tussen Langerveld en Den Hartog, speelde Den Hartog zich vrij en scoorde een prachtig doelpunt; 5-1. Poortugaal staat nu derde, op negen verliespunten meer dan Nieuwerkerk en trainer Ronald Klinkenberg gaf na de wedstrijd aan dat het kampi oenschap nu Nieuwerkerk niet mag ontgaan. "Het is nu of nooit", aldus Klinkenberg. Volgende week wacht de lastige uitwedstrijd in Gouda te gen Olympia. Robbie van Kuilenburg opende voor Groeneweg het doelpuntenfestijn. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moordrecht - De waterpoloërs van V/SG NieMo- Van Vliet hadden zaterdag weinig moeite met De Vliet uit Rijswijk. De bezoe kers verloren in Het Polderbad in Nieuwerkerk ruim met 8-5. Zevenhuizen - Na de nipte nederlaag van vorige week tegen koploper Unio stond deze week voor Groeneweg de thuiswedstrijd tegen laagvlieger SVDPW op het programma. Al snel bleek Groeneweg de boven liggende partij, maar dit werd niet in doelpunten uitgedrukt. Zo wa ren de kansen niet aan Menno van Dam, Angelo Lenters, Maurice Eek- hardt en Bart Eindhoven besteed. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het lukte de heren van Waterdragers za terdag 19 maart niet om het goede resultaat tegen Leiden door te trek ken. De druk op de spelers was dui delijk af te lezen aan het begin van de wedstrijd, Waterdragers kon al leen nog in de play-offs komen door alle wedstrijden te winnen. Tegen Rowic uit Dordrecht liep het aanvallend stroef, Rowic schoot daar entegen zeer doeltreffend en wist de lange mannen van Waterdragers grotendeels onder controle te hou den. Grootste probleem bij de Nieu- werkerkers was de slordigheid in de omschakeling van verdediging naar aanval. De ploeg verdedigde bij vla- 9en zeer goed en onderschepten de dal regelmatig maar in de fast-break 'ukte het niet om gebruik te maken van de man-meer situaties die dit °Pteverde. Waterdragers bleef tot de Jaatste seconde strijden maar Rowic d'e?k, net als in de uitwedstrijd, een f' lastige tegenstander. Eindstand 66^2. Door het verlies zijn de play- uitgesloten, alleen de strijd om de 'derde plaats is nog open. Toch leek Groeneweg de score te openen door Menno van Dam maar zijn treffer werd wegens vermeend buitenspel afgekeurd. Niet veel later was JP Hordijk het eindstation van een goede aanval maar ook dit keer werd het doelpunt op advies van de grensrechter van SVDPW (onterecht) afgekeurd. Het bleek uitstel van exe cutie voor SVDPW want Groeneweg- middenvelder Robby van Kuilenburg scoorde met een droge knal van zo'n twintig meter. Met deze score gin gen de ploegen de rust in. De tweede helft toonde hetzelfde speelbeeld als de eerst helft; Groe neweg wat de betere ploeg was en SVDPW hopend op een spaarzame Zonder de geschorste Mark van de Laan en de zieke Arjen Nobel opende Moordrecht agressief. Moordrecht kreeg diverse kansen tot scoren, maar deze bereikten het doel niet. In de 37e minuut werd het team ge confronteerd met het uitvallen van voorstopper Paul Overeijnder door een hamstringblessure; hij werd ver vangen door Marco Kleywegt. Tegen de verhouding in kwam Bodegraven vervolgens in de 39e minuut op een 0-1 voorsprong. Op slag van rust, in de blessuretijd, wist tekende Jan de Joode voor de 1-1. In de tweede helft hield Moordrecht het initiatief maar verzuimde een ding: scoren. De toeschouwers die na 25 minuten in de tweede helft besloten om een versnapering te. gaan halen in de kantine, konden kans. Het was invaller Erwin Hof die de wedstrijd besliste en zichzelf tot de man of the match kroonde. Met een loepzuivere hattrick binnen een kwartier zette hij Groeneweg op een riante voorsprong. Het verzet van SVDPW was gebroken en via Mau rice Eckhardt (twee keer) breidde Groeneweg de score uit. Dat SVDPW tussendoor via een rake kopbal de eer had gered, was louter voor de statistieken. Al met al een terechte, ruime over winning op een ploeg die als een van de mindere van deze competitie mag worden bestempeld. Zondag volgt de zware uitwedstrijd tegen het altijd lastige Stolwijk. hun ogen en oren niet geloven; bin nen een tijdsbestek van nog geen vijf minuten werd de wedstrijd in Moordrechts voordeel beslecht. In de 70e minuut door een goal van Marco Bouwmeester; in de 73e minuut door Dennis Heuvelman, die kort daarop nog een doelpunt maakte; 4-1. Bodegraven geloofde er niet meer, wat resulteerde in nog twee doelpunten voor Moordrecht door Bart Overeijnder en wederom Marco Boumeester; 6-1. Door deze overwinning komt Moor drecht op 25 punten en daarmee is een uitstekende aanzet gegeven tot het lijfsbehoud in de 3e klasse. Komende zondag wacht om 14.30 uur de uitwedstrijd tegen Mozaiek dat de vierde positie op de ranglijst bekleedt. Tegen De Vliet nam de startcombina tie van het Nieuwerkerkse Van Vliet- Barracuda en het Moordrechtse ORKA'97 in de tweede en derde pe riode afstand. Harold Fischer was dit keer de drijvende kracht bij de gast heren, die van 1-1 naar 8-3 uitlie pen. Dat de tien in het laatste partje niet gehaald werd, lag aan de matige afronding. "We werden in de slotfase wat slordiger" erkende coach Sander Boer. "We hebben ook ongelooflijk veel de lat of paal geraakt." Door de zege is NieMo vrijwel zeker van de vijfde plaats. Zaterdag kan de Moerkapelle - Het eerste elftal van Moerkapelle speelde zaterdag 19 maart in en tegen Schoonhoven, een geduchte tegenstander waar Moerkapelle in de regel aardig tegen uit de voeten kan. In de laatste vijf minuten voor de rust ontstond een scrimmage voor het doel van keeper Dubbis. Er werd over en weer aan el kaar getrokken, waardoor Pieter Lips met zijn tegenstander in het straf schopgebied tegen de grond ging. Grensrechter Dick Bakker vlagde voor buitenspel maar, de verder bij na foutloos fluitende, scheidsrechter zag een strafschop, die werd benut. Zo gingen beide ploegen de rust in met de stand van 1-0. Halverwege de tweede helft werd hoe langer hoe meer duidelijk dat Schoonhoven de 1-0 wilde verde digen terwijl Moerkapelle de aanval ploeg stijgen naar de vierde plaats als er gewonnen wordt bij De Zijl in Leiden. De vrouwen van NieMo-Van Vliet verloren in Roelofarendsveen met 8-4 van Alkemade. Vooral in de be ginfase liet de bezoekende formatie veel kansen onbenut. Daarna werd het spel rommeliger, hetgeen mede werd ingegeven door het zeer war rige optreden van de scheidsrech ter. Topscoorster Denise Boereboom moest na een klap op haar gezicht met een kaakblessure het water ver laten. koos. Tien minuten voor tijd besloot trainer Kennith Soechit alles uit de kast te halen en achterin één op één te gaan spelen. In de 85ste minuut was het Kamal Boutasqount die, vanuit een scrimmage voor doel, op aangeven Daniel van der Hoven de gelijkmaker scoorde. Moerkapelle wilde meer en drukte door. Drie minuten later kreeg Moerkapelle een vrije trap te nemen vanaf circa dertig meter van het doel. Verdedi ger Jurn Hoogma wisselde met zijn broer Brend en kwam mee naar vo ren. Hij was het die met een schit terende kopbeweging de 1-2 binnen tikte. Dit resultaat brengt Moerkapelle in een iets betere positie om zich in de derde klasse te handhaven. Volgen de week speelt de ploeg thuis tegen SC Zuiderpark. Moordrecht- Moordrecht boekte zondag 20 maart een bijzondere nuttige en meer dan verdiende 6-1 overwinning tegen Bodegraven. •V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47