«u/A Fiets v/d weel Nog plaatsen beschikbaar voor audities SNOOT! Marathonzitting over bestemmingsplannen Zuidpias I Dat smaakt naar meer D66 Zuidpias vergadert in Op Moer HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 MAART 2011 13 Raad van State - zitting Boomfeestdag in Zuidpias s Muziek info@scnz.nl 1119,= Den Haag/Zuidpias - Twee lange zittingsdagen waren er deze week nodig voorde Raad van State om alle ingediende bezwaren tegen een reeks bestem mingsplannen voor nieuwe ontwikkelingen in de gemeente te behandelen. Het waren vooral agrarische bedrijven die bij de Raad aan de bel trokken. De bestemmingsplannen maken het mogelijk het gebied Zuidpias West opnieuw te ontwikkelen. Dit gebied is onderverdeeld in de deelgebieden Nieuwerkerk-Noord en Zevenhui zen-Zuid. Voor beide deelgebieden is een afzonderlijk bestemmingsplan opgesteld. De bestemmingsplannen maken de bouw mogelijk van enkele duizen den woningen in beide deelgebieden en eveneens duizenden woningen in het nog te ontwikkelen Ringvaart dorp. Ook kunnen bestaande bedrij venterreinen worden uitgebreid en nieuwe worden aangelegd en wordt de glastuinbouw in het gebied ge concentreerd. Verder is voor het centrale deel van de Zuidplaspolder het bestemmings plan Het Nieuwe Midden vastge steld. Dat plan maakt nog niet met een nieuwe ontwikkelingen mogelijk. Pas n. 2020 komt er misschien wo ningbouw. Het plan bevat ook een zogenoemde wijzigingsbevoegdheid waarmee het spoor tussen Den Haag en Gouda kan worden verdubbeld. De mogelijke verdubbeling zal plaats vinden op een deel van de agrarische grond van de agrariërs Duijndam die al veel vaker voor de Raad van State verschenen om besluiten van de ge meente aan te vechten. Adviseurs van de Raad constateren dat Prorail pas na 2020 mogelijk de spoorver- dubbeling wil uitvoeren. Volgens Duijndam is het daarom niet nodig om zijn gronden nu al deels daarvoor te reserveren. Veel agrarische bedrijven klaagden bij de Raad over hetzelfde probleem. De gemeente legt met de bestem mingsplannen nieuwe ontwikkelin gen vast die de bedrijven of beperkt of verplicht om te verkassen. En dat terwijl het maar zeer de vraag is of de geplande ontwikkelingen, zoals woningbouw, nu wel realistisch zijn. Zelfs de gemeente verwacht niet dat binnen de planperiode van tien jaar alle woningen gerealiseerd zijn. Het is daarom zeer de vraag of de Raad van State de grondclaims van de gemeente in stand laat. De raadsadviseurs hebben hun twijfels getoond. De agrariërs en hun belan genorganisaties zoals LTO Glaskracht vinden zonder meer dat de plannen te vaag zijn om goedkeuring van de Raad van State te krijgen. En met de zeer globaal aangegeven financiële onderbouwing van die plannen is het volgens de critici nog slechter gesteld. Maar de gemeente stelt dat de plan nen nader uitgewerkt moeten wor den en dan zal van de woningmarkt afhangen hoeveel er kan worden gebouwd. Dan kan ook een betere financiële verantwoording worden gegeven. Toch blijft het twijfelachtig of de Raad de globale plannen wel overeind houdt. De Raad is al geen liefhebber van te globale plannen. De onzekerheid voor de bedrijven kan een reden zijn om de plannen te vernietigen. De uitspraak volgt over enkele maanden. Zevenhuizen - In het theater van Dorpshuis Swanla vindt zaterdag 14 mei de zesde editie van SNOOT! plaats. SNOOT!, wat staat voor 'Stars Not Only On Television!', is een open podium voor allerhande theater kunstvormen. Voor startende muzikanten, zangers, dansers, cabaretiers, presentato ren, bands en andere performers uit Zuidpias en omliggende regio is het een unieke kans om podiumervaring Om 20.00 uur beginnen de be sprekingen, waarbij de bezoekers uit Moerkapelle en uit de andere dorpen van de gemeente Zuidpias tijd en ruimte krijgen eigen onder werpen aan te kaarten. De twee fractieleden van D66 kunnen zich dan oriënteren op die visies en op de onderwerpen, die besproken zul len worden in de commissies en de raad van Zuidpias in april. Tot de belangrijke punten, die door D66 behandeld worden, be hoort onder andere de structuur- op te doen in een volle zaal en met bijna professionele ondersteuning. Om de kwaliteit van de optredens te waarborgen worden door de organi sator, de culturele vereniging Hotel Vos, vooraf audities gehouden. Voor deze audities, welke plaatsvinden op dinsdag 5 en woensdag 6 april, zijn nog enkele plaatsen vrij. Aanmelden kan tot vrijdag 1 april via snoot@ hotelvos.nl. visie Groene Zoom waarbij zonder bestemmingsplan al grond aan de 's-Gravenweg wordt aangeboden. Verder wil D66 het zelf aan de kaak gestelde punt van de handhaving door de gemeente gaan bespreken, alsmede het gemeentefonds en de problematiek bij de rotonde in de N219. Tenslotte komt het leerlin genvervoer tussen de dorpen terug in de besprekingen, nadat dit punt vorig jaar door de gemeentelijke coalitiepartijen van de agenda was gehaald. Moerkapelle - De D66 fractie in de gemeenteraad van Zuidpias vergadert vanavond, woensdag 30 maart, openbaar in Dorpshuis Op Moer. Vanaf 19.45 uur ontvangen Rik van Woudenberg en Claudia Wolff burgers van Zuid plas, die willen meespreken over eigen kwesties en geagendeerde onderwerpen. .18 fZt' at v Dorpsstraat 103 - Tel: 0180-634788 Van 1399,= voor De Bomenwethouder aan het werk. Na het maken van een groepsfoto gingen de leerlingen terug naar de klas en de wethouder naar de vol gende school op het programma. Omdat de gemeente Zuidpias te Koga Flyer shimano 105 Vrijdag 1 april - 20.15 uur Margriet Eshuijs met 'Het feest gaat door' Swanla Theater Zevenhuizen Burgemeester Klinkhamerweg 86 Entree 15,- euro Info: www.theaterswanla.nl Zaterdag 2 april - 20.30 uur Core of Duty Jongerencentrum 't Blok IJsermanpad 1 - Nieuwerkerk I Zuidpias - Op de jaarlijkse Boomfeestdag, woensdag 23 maart, gingen basis schoolleerlingen van de gemeente Zuidpias op pad om in hun dorp een aantal m bomen te planten. Wethouder Arjan Hazelebach was van de partij, compleet met kaplaarzen en gifgroen veiligheidsvest. Hij had voor alle kinderen na af loop een grappige verrassing. kinderen aan het werk gingen. Er moest een voldoende diep gat ge graven worden, waarin elk boompje zo recht mogelijk geplant moest worden. Ferry van Trierum wilde graag vlak voor zijn huis een boom planten. Samen met Bas Zijder hand en Chris Ymker ging hij aan de slag en zette uiteindelijk zelfs twee knotwilgen neer. Sommige meisjes hadden wel wat moeite met de vieze handen door de natte kluiten aarde, anderen zagen hoe hun mooie witte schoenen onder de modder kwamen te zitten. Eén jongen struikelde aan de slootrand, viel en riep "Oh, oh, dat gaat mijn moeder niet leuk vinden!".Andere jongens waren ondertussen milieu vriendelijk bezig, ze haalden plastic afval uit de sloot. De klus is geklaard. groot is om elk jaar alle scholen uit te nodigen voor het planten van bomen heeft Zuidpias gekozen voor een roulatiesysteem. De andere deelnemende scholen waren dit jaar de Burgemeester I.J.P. Keijzerschool uit Moerkapelle, de St. Jozefschool uit Moordrecht, de Elimschool uit Nieuwerkerk en de Nessevliet uit Oud-Verlaat. Joey Bonouvrie en Youp Ooster- lee hadden het zwaarste werk, zij moesten een gat graven van 45 cm diep voor het speciale gedenkpaal- tje. Met vereende krachten lukte het om het paaltje keurig in het gat te plaatsen. Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl Het thema van deze 55e Boom feestdag was 'Bomen smaken naar meer.' Toen alle boompjes geplant waren, had Hazelebach een pas sende verrassing voor de kinderen: een groene plastic bol, met daarin een appel. Hazelebach: "Die plastic bol kan je gebruiken om een appel mee naar school te nemen." Medewerkers van de gemeente hadden in de Stampioenstraat in Zevenhuizen de twintig jonge knot wilgen al klaargelegd op het gras langs de sloot en de steunpaaltjes in de grond gezet, toen juf Eelke van De Eendragt met haar leerlin gen aankwam. Er waren schoppen voor het graafwerk en voor het spe ciale gedenkpaaltje stond een apart stuk gereedschap klaar. Hazelebach gaf het startsein voor het planten: "Goedemorgen kinderen, ik ben de wethouder Bomen", waarop een jongen gevat vroeg "Bestaat die dan?" Na de korte toespraak van Hazelebach renden de kinderen en thousiast naar de boompjes. Groep 7 van juf Eelke telt 25 leer lingen die in teams van twee of drie Door Marianne Fortuin Joey en Youp bij de plek voor het gedenkpaaltje.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13