Psychologische schade van Palestijnse jongeren beperken Enthousiasme over taekwondo cursus Keijzerschool zet zich sportief op de kaart Janne IJmker te gast bij Christenvrouw Frits Kaatee's Jazzband in "La Baraque" Wisseltoernooi bij Enthos I 14 HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLEI 30 MAART 2011 Rode Kruis steunt organisatie in Gaza met benefietactie Collecte Hartweek 079-5933095 |feSiVw-a< Judo Joey Vollebregt op ereschavot Badminton Regio - Pro-Palestina linkse hobby. Pro-Israël Amerika. Het conflict in het Midden-Oosten leidt tot vele stigmatiseringen. Het district Midden-Holland van het Rode Kruis gaat middels een benefietactie op zaterdag 16 april een torganisatie in de Gazastrook steunen. En daar is geen sprake van rechts, links, pro of contra. Door Pepijn de Groot Paulien de Graaf is als vrijwilliger actief bij de afdeling Zevenhuizen- Moerkapelle van het Rode Kruis. Het Rode Kruis is opgedeeld in dis tricten, waarin de afdeling Zeven- huizen-Moerkapelle onder district Midden-Holland valt. Een goed doel 'adopteren' gebeurt per district. "Er zijn projecten binnen het Rode Kruis die je extra steun kunt geven als dis trict. Wij steunen al een aantal jaar deze organisatie in de Gazastrook", vertelt De Graaf. "We hebben voor dit doel gekozen omdat het om kin deren gaat." Het gekozen doel gaat onder de ~naam Open Studio. De organisatie verzorgt getraumatiseerde kinde ren in Khan Younis, een plaats in de Gazastrook. "Het is een soort buitenschoolse opvang. Er wordt geprobeerd om de emoties van de kinderen om te laten zetten naar drama of tekeningen. Ik heb een aantal van die tekeningen gezien en dat was heftig. Dat kinderen van tien alleen tekeningen maken met tanks en huilende zonnetjes erop, dat raakte me", zegt De Graaf. De psychologische effecten van de constante strijd in het gebied zijn duidelijk te merken. "Er lopen pu berjongens stoer over straat die 's nachts in bed plassen van angst. Het effect op de jongeren is enorm", aldus De Graaf. Het project in Khan Younis is opge zet door de Nederlandse kunstena res Ingrid Rollema. De Graaf: "Dat speelt ook mee in de keuze omdat direct contact mogelijk is." Rode Kruis kiest volgens De Graaf geen kant als het gaat om politiek. "Het gaat niet om kanten kiezen maar om de kinderen die in Gaza zitten met een oorlogstrauma, die moeten geholpen worden. In Israël gebeurt hetzelfde. Daar is echter voldoende geld om het draaiende te houden." "Zodra er inkomsten zijn, wordt er een deel van afgestaan aan Open Studio", zegt De Graaf over district Midden-Holland. Met de bene fietactie van 16 april bij de Goudse basisschool Het Vlot moeten die in komsten een flinke groei vertonen. Dat wordt gedaan door het geven van workshops voor zowel jong als oud: rap, sushi, make-up, alles pas seert de revue. Ingrid Rollema zal eveneens aanwezig zijn om meer te vertellen over Open Studio. Zo wel culinair als informatief als cul tureel gezien een aanrader voor de agenda. sjondö Moerkapelle - Met veel enthousias me en inzet hebben leerlingen van diverse basisscholen uit de gemeen te Zuidpias woensdag 23 maart in sporthal Op Moer deelgenomen aan de taekwondo cursus van BRAins verzorgd door de hoofdtrainer van Jitae, Dico Hoogeveen. De jeugdige Moerkapelle - In de Hartweek, welke plaatsvindt van 3 tot en met 9 april, vindt de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Hartstichting plaats. Iedere dag overlijden circa 108 mensen aan hart- of vaatziekten en de Hart stichting spant zich in dit aantal te verlagen. Moerkapelle - Schrijfster Janne IJm ker geeft vanavond, woensdag 30 maart, om 19.45 uur in Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 een lezing bij Vereniging De Chris tenvrouw, afdeling Moerkapelle. De schrijfster, onder meer bekend van het boek 'Achtendertig Nachten', praat deze avond over, en leest voor uit, haar werk. In de pauze kan men boeken laten signeren. Deur open om 19.15 uur. De toegang voor le den is vrij; niet-leden betalen 3,50 euro. Voor meer informatie: deelnemers van groep 8 slaagden voor hun eindtest die bestond uit het lopen van een saju en een echte breektest. Voor meer informatie over jeugd- taekwondo 0182-636462 of jitae2tiscali.nl. Zevenhuizen - Na de successen van de eerste Swinging Sundays komt Frits Kaatee's Jazzband naar la Ba raque'op zondag 3 april. Frits Kaatee treed op met verschil lende formaties variërend van Jazz kwartet tot dixielandband en is een allround saxofonist met een zeer groot repertoire. Naast zijn eigen Mainstream Jazz Kwartet speelde Katee'met en in de New Orleans Syncopeters en maakt hij deel uit van de Dutch Swing College Band, waarmee hij over de hele wereld op tredens verzorgt. De Frits Kaatee's Jazzband treed met grote regelmaat op in Jazz clubs in Nederland en verzorgt een gevarieerd programma waarbij de voetjes van de vloer mo gen. Swinging Sunday 3 april van 15.30 uur tot 19.00 uur, entree gratis. Par tycentrum 'La Baraque' Zuidplas- weg 12-14, Zevenhuizen. Voor meer informatie: www.labaraque.nl. Frits Ka tee Open Studio zet zich in voor getraumatiseerde kinderen in Gaza. Zevenhuizen - Tijdens de Zuid-Hol landse judokampioenschappen tot 17 jaar, gehouden op zaterdag 26 maart in Den Haag, heeft Joey Vol- lebregt zijn visitekaartje afgegeven. De veelbelovende judoka (14) van TimmersSportEtFitness eindigde na een zwaar toernooi met zes partijen, waarvan er slechts één verloren werd, op de derde plaats. Dit geeft geen di recte plaatsing voor de Nederlandse kampioenschappen, maar wel een re serveplaats. Vollebregt heeft inmid dels een uitnodiging van de JBN (Ju- dobond Nederland) op zak voor het 'Tournoi de Paris', het internationale judotoernooi in Parijs op 30 april. Moerkapelle - Basisscholen uit Moer- winnaar. Groep 7 deed een week later kapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen met twee teams hetzelfde en afgelo- speelden de afgelopen weken een pen week was groep 8 aan de beurt lijnbaltoernooi in Swanla. De Keijzer- met één team. Zij werden niet alleen school uit Moerkapelle heeft alle da- poule winnaar maar ook winnaar van gen goede resultaten behaald. Groep alle poules op deze dag. De juffen en 6 was met drie teams in alle poules ouders zijn apetrots. Moerkapelle - Bij badmintonvereni ging Enthos vond vrijdag 25 maart een wisseltoernooi voor de jeugd plaats. Bij de vereniging is men aan het begin van het seizoen gestart met een afhangsysteem met naam- labeltjes. Deze labeltjes werden tij dens het wisseltoernooi door elkaar gehusseld wat verrassende partij tjes opleverde. De prijzen beston den uit grote chocolade paaseieren. Bij Enthos is nog plaats voor nieuwe jeugdleden in de leeftijd van acht tot zestien jaar. Er wordt elke vrijdag gespeeld in Op Moer van 18.30 tot 20.30 uur. Chocolade paaseieren voor winnaars Wietske Bac, Demi Verbeek en Jill Bischoffs- V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 14