Literaire avond met Annejet van der Zijl Oudheidkamer open Gewoon een leuk koor! Oecumenische avondgebeden Tuinontwerpdag in Bibliotheek Lentemarkt bij Dagcentrum Korenaer 22HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJS5EL 30 MAART 2011 Kracht of macht van social media Lezing Professor Heertje Nieuwerkerk aan den IJssel - De Literaire Commissie van de bibliotheek had ter gelegenheid van de boekenweek auteur Annejet van der Zijl uitgenodigd vooreen literaire avond op 23 maart. Van der Zijl is vooral bekend van haar biografieën en ging in een interview met Pieter Steinz, chef van de bijlage 'Boeken' van de NRC, nader in op haar boek 'Bernhard, een verborgen ge schiedenis.'Zij promoveerde hiermee onlangs als historica aan de Universiteit van Amsterdam. Het thema van de Boekenweek is Curriculum Vitae, geschreven por tretten. Van der Zijl heeft bewezen dit genre op een goed gedocumen teerde en zeer leesbare manier vorm te kunnen geven. Steinz hierover: "Op een literaire manier non-fictie bedrijven. Je beschrijft hele type rende persoonlijkheden. Je boek over Annie M.G. Schmidt gaat vooral over het naoorlogse Nederland, en 'Bern- hard, een verborgen geschiedenis' over Nederland en Duitsland voor de oorlog. Ben je daar naar op zoek gegaan?" Van der Zijl: "Mijn onder werpkeuze is van een totale impul siviteit. Iemand vertelde mij het ver haal van Sonny Boy en ik vroeg me af, hoe mensen die het zelf al moei- tijk hebben, het op kunnen brengen Joden te verbergen. Waarom doet iemand iets goeds? Dat antwoord heb ik gevonden bij een vrouw die het kamp heeft overleefd: wie veel krijgt, kan ook veel geven. Kort na het uitkomen van Sonny Boy stierf Prins Bernhard en de reacties waren extreem. Hij was of een enorme held of een grote schurk. Ik begreep die man helemaal niet. Als ik iets niet snap ga ik er over schrijven." Van der Zijl ging in op vragen van Steinz en bezoekers. Ze sprak'van begrip voor en een zekere mate van mededogen met de prins, maar re acties uit de zaal maakten duide lijk, dat niet iedere bezoeker haar daarin kon volgen. Op de vraag van Steinz of zij een vervolg op het boek Annejet van der Zijl in gesprek met Pieter Steinz. gaat schrijven "dat bijdraagt aan de verwerking van een collectief verle den", antwoordde Van der Zijl: "Nee, voor mij is het gewoon één boek, geen eerste deel. De eigenschappen van de prins bleven zich herhalen. Ik wil nu weer terug naar een verhaal van mijzelf." Door Marianne Fortuin Van der Zijl las fragmenten uit het boek voor en sprak over haar boek 'Sonny Boy', het waargebeurde ver haal van een bijzondere liefde in oorlogstijd, tussen een jonge Su rinaamse man en een oudere Ne derlandse-vrouw. Van dit boek zijn inmiddels bijna een half miljoen exemplaren verkocht en de gelijk namige verfilming draait momen teel in de bioscoop.'ln de pauze en na afloop signeerde de auteur boe ken. Het trio 'Three for the road', be staande uit Jan en Corry de Klepper en Annemarie Peters, verzorgde de muzikale omlijsting op klarinet. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJs sel is zaterdag 2 april open van 14.00 tot 17.00 uur. Op de stalzolder is de wisselexpositie 'Wikken en wegen' te zien. Daarnaast zijn er nieuwe aanwinsten. De sinds 2007 presente Moordrechtse touwbaan wordt we derom gedemonstreerd door Appie van Adrichem. De Oudheidkamer is te vinden aan de 's Gravenweg 6a in de monumentale boerderij Nooit Gedacht. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 312228. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij 'Gewoon leuk!', het koor van Vedj, is nog plaats voor nieuwe zangvogels. Kinderen in de leeftijd van zeven tot dertien jaar die wel eens in de huid van Nick en Simon willen kruipen, of die nummers van Jan Smit of Adèle willen zingen zijn welkom bij jeugd koor 'Gewoon leuk!'. De repetities, Nieuwerkerk aan den IJssel - In Kerk gebouw De Bron aan de Ringvaart laan 16 worden op woensdag avond gebeden gehouden. Deze gebeden kenmerken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbel lezing en gebed. Thema dit jaar is 'Hoop doet leven!'. De vieringen worden voorbereid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Josephparochie en uit de Protes tantse Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. Kernwoord van het avond gebed van vanavond, woensdag 30 maart, is 'verwondering'; op 6 april is dit 'verwachting'. Het avondgebed begint telkens om 21.30 uur. -Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ne derlandse Vereniging voor Tuin- en Landschapsarchitectuur NVTL orga niseert voor vrijdag 15 april, voor de twaalfde keer, de Nationale Tuin ontwerpdag. Verspreid over Neder land openen openbare bibliotheken, diverse lokale architectuurcentra en enkele architectuurparken deze dag hun deuren voor belangstellenden die een advies willen over het ont werp en de inrichting van hun tuin. In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein is tuin- en land schapsarchitect Peter Moest deze dag van 18.00 tot 21.00 uur aan wezig voor het geven van advies. Dit advies levert geen kant-en-klaar tuinontwerp op, maar wel een eerste schets voor verdere uitwerking. Het meenemen van een plattegrond van de tuin alsmede een wensenlijstje wordt aanbevolen. Een gesprek duurt maximaal twintig minuten. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek of via 0180-316201. onder leiding van Bea en Lorette, vinden plaats op de vrijdag in Con Musica, tweede gebouw op de vel den van vv Nieuwerkerk en duren van 18.30 tot 20.00 uur. De eerste keer meezingen is gratis. Voor meer informatie en aanmel den: bea.dekker@casema.nl of 06- 21429752. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Dagcentrum Korenaer bij de Koren molen Windlust aan het Kortenoord wordt zaterdag 9 april een Lente marktgehouden. Naast Paasdecoraties en producten uit de eigen bakkerij worden er ver schillende soorten voorjaarsbloeiers verkocht als geraniums en violen. In de theeschenkerij kan men een uitstekende lunch gebruiken of een kopje koffie of thee drinken. Het Dagcentrum is deze dag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Molen Windlust Bezoekers kunnen deze dag vanaf 10.00 uur kennis kunnen maken met alle aspecten van het malen van het meel en het functioneren van een korenmolen in vol bedrijf. Rondvaart Bij de steiger ligt de Libra aange meerd, waarmee men een rondvaart over de Hollandsche IJssel kan ma ken. Belangstellenden kunnen zich ter plekke melden bij de schipper. De molen is iedere woensdag ge opend van 13.00 tot 16.00 uur en Nieuwerkerk aan den IJssel - Twitter, Hyves, Linkedln, Facebook, weblogs: de social media zijn niet meer weg te denken. Het zijn handige media en krachtige instrumenten. Maar hoe sociaal zijn ze en hoe zit het met privacy en veiligheid? Over dit onderwerp spreekt Jojanneke van den Bosch op woensdag 6 april in i Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Van den Bosch is adviseur social media en online communica tie. Zij ontwikkelde over deze onder werpen een leergang en ze verzorgt regelmatig cursussen en workshops. De avond begint om 20.00 uur en wordt gepresenteerd door gemeen teraadslid Marnix de Romph. Deur open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 0180- 316201 of info@bibliotheeknieu- werkerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Pro* fessor Arnold Heertje verzorgt op donderdag 31 maart en lezing inde Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein met als thema: 'Humanise ring: Op weg naar wereldwijde duur zaamheid'. In de lezing zal Heertje tevens teruggrijpen naar onderdelen uit een door hem verzorgde lezing van twee jaar geleden. De lezing be gint om 20.00 uur; de toegang be draagt 2,50 euro. iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur; de theeschenkerij is geopend van maandag tot en met vrijdagv3" 10.00 tot 16.00 uur en in de maan den april tot en met oktober op ie' dere tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 22