RAAR verrast en vermaakt Hoormeting en hooradvies in bibliotheek Hockeyclub De IJssel bestaat 35 jaar Aangehouden voor baldadigheid Barracuda grossiert in persoonlijke records Eine kleine Nachtmusik für Feinschmecker Muziekplezier voor jong en oud(er) Big Apple toernooi HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 30 MAART 2011 27 Zwemmen Jeu de Boules v Nieuwerkerk aan den IJssel In de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein vindt woensdag 30 maart van 13.00 tot 16.00 uur een inloop spreekuur plaats van Beter Horen. Tijdens het inloopspreekuur kan men tevens terecht voor een gratis hoormeting en voor hooradvies. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Er staat hier iets raars te gebeuren, maar hoe raar dat weet ik niet. Datzullen wesnel ontdekken", zegt wethouder Jan Ver beek, door zichzelf omgedoopt tot wethouder BRAinS, vlak voor het begin van de voorstelling RAAR. Het is de eerste uitvoering van jeugdtheatergroep BRAINwave, een initiatief van Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Door Bart Jansen De aankondiging van RAAR verklapt al een beetje wat er verwacht kan worden. Het stuk speelt zich af in een hotel in New York dat de naam Cauly Flower draagt. Het hotel be staat al lange tijd en heeft vandaag de dag een bedenkelijke reputatie, terwijl het vroeger plaats bood aan beroemdheden. Het hotel trekt veel rare types aan. Het tij lijkt echter te keren als er een celebrity genaamd Marie-Cecile komt overnachten. De manager ziet zijn kans schoon om de status van zijn hotel te verbeteren en loopt als een sloofje achter haar aan. Dit ten koste van de service aan de andere gasten. Tot zover is het een normaal verhaal, niets aan de hand. Maar wat blijkt, er worden spullen gestolen van de hotelgasten. Zo raakt fotograaf Jan Jansen zijn camera kwijt en wordt een bejaard stel dat hun zestigja rige jubileum viert beroofd van een peperdure ketting. Raar, maar nog niet zo raar als het verdere verloop van de voorstelling. Uit het niets beginnen de piccolo's in lift jibbe- rish staan praten. Niemand begrijpt het, maar er wordt hard om gela chen. Toch is het niet het klapstuk van de voorstelling. Pas als de scène met foutieve spreekwoorden voorbij komt begint de zaal echt te schud- Krimpen aan de Lek/Nieuwerkerk aan den IJssel - Vier jongens in de leeftijd van dertien tot vijftien jaar uit Krimpen aan de Lek, Rotterdam, Nieuwerkerk en Capelle zijn zondag 27 maart rond 13.15 uur aangehou den op de Rijsdijk. De jongens wa ren in een leegstaand pand flessen kapot aa"h het gooien, wat door een getuige werd gezien. Die belde de politie, waarna het viertal kon wor den aangehouden. debuiken. Helemaal als het duidelijk wordt dat het draait om een inbur- geringscursus. Zoals ze zelf als zei den, de voorstelling is raar, maar dat is niet erg. Het is verfrissend dat de verhaallijn van de hak op de tak springt. Dat houdt de vaart er in. De voorstelling zit dan ook goed in elkaaren de jonge acteurs en actrices zet deze op een leuke manier neer. Niemand lijkt last te hebben van plankenkoorts. In die twintig lessen die ze het afgelopen halfjaar hebben gehad is de jonge theatermakers veel bijgeleerd. Het is dan ook niet verwonderlijk dat beide voorstellingen uitverkocht zijn. In september wordt er weer begon nen aan een nieuwe voorstelling. Jongens en meisjes van elf tot veer tien jaar kunnen zich hiervoor in schrijven. Wellicht staat er volgend jaar een vervolg van RAAR op de planken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Cantare Con Piacere houdt zon dag 10 april in dorpshuis De Bata vier een muzikale en culaire middag in het teken staat van Duitsland en Oostenrijk. Het publiek krijgt vanaf 14.00 uur een gevarieerd program ma voorgeschoteld. Liederen van Richard Strauss, Mahler, Schumann, Mozart, Bach, Brahms en Schubert,, maar ook van Reinhard Mey en Hil- degard Knef worden, afgewisseld met instrumentale bijdragen van Telemann, Burgmuller, Watkins en Seiber gepresenteerd door muzi kaal talent uit de Zuidplasregio en van daarbuiten. Primeur voor Nieu werkerk is het eerste optreden van gemengd koor Carajillo. Het koor telt vier inwoners van Nieuwerkerk. Tijdehs de middag wordt opgetre den door een vijftiental solisten met zang en instrumentaal spel, waarbij ook de Nieuwerkerkse Muziekschool van zich laat horen. In de pauze, om 15.00 uur, verhuist men naar een dan sfeervol Beiers aangeklede zaal, verzorgd door de sectie Duits van het Nieuwerkerkse Thorbecke Voortgezet Onderwijs. Hier kan men, tijdens het'nuttigen van diverse 'Deutsche Salats', en van 'Kuchen und Torten' van Vera Go- dijn, met elkaar van gedachten wis selen over de gehoorde muziek, over Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, over cultuur, vakantie, of eigenlijk over ieder denkbaar onderwerp. De toegang bedraagt 10,- euro. Kaarten zijn verkrijgbaar in De Ba tavier of via info@cantareconpia- cere.nl of 06-23640068. Zaal open 13.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Hoc key Club De IJssel viert vrijdag 13 mei haar 35-jarig jubileum met een receptie en een feestavond. Tevens wordt een groot aantal activiteiten ontplooid tijdens de '35 jaar evene- mentenweek' die op woensdag 1 juni van start gaat met een slaapfeest voor de G- en de Jongste-Jeugd le den. Op het programma staan ver- Ergebeuren rare dingen in hotel Cauly Flower, der een Pionier Party voor leden van het eerste uur, een 16+ feest, een Gala voor 18+ en diverse clinics. De feestweek wordt op zaterdag 11 juni afgesloten met de jaarlijkse familie- IJsseldag, de traditionele rondrit'van de kampioensteams door Nieuwer kerk en een slotoptreden van een bekende artiest. Voor meer informatie: 35jaar@hcdeijssel.nl of www.hcdeijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor het Big Apple groente- en fruittoer- nooi toernooi meldden zich 44 deel nemers. In de voorronden werden twee wedstrijden gespeeld met vas te doublettes. Vanuit deze voorron des werden de twee poules voor de drie uiteindelijk speelrondes samen gesteld. Op een enkele uitzondering na waren alle clubfavorieten in de A-poule beland, waar slechts twee equipes alle partijen wisten te win nen. Winnaars in de A poule waren Peter Troost en Bas Oosterom. Met 3 winst en een saldo van 31 pluspun ten lieten zij de equipe van Arie van den Berg en Wim Zwang nipt achter z'ch; zij behaalden 28 punten. Derde in de A-poule waren Wim van Slin gerland met Louise Jarings met 2 winst en 11 punten. In de B poule was er sensatie door de poulewinst van Riekie Rutten, de oudste deelnemer deze dag, en Ron Bakker. Deze equipe won drie par tijen en had een saldo van 16 pun ten. Op de tweede plaats werden zij gevolgd door Renze van Streun met Harrie Borgers met een saldo van plus 14. Met twee gewonnen partij en eindigden Anja Hoogendoorn en Edward Konigferander op de tweede plaats. Voor de eerste zeven prijs winnaars uit iedere poule stond een groente- en fruitpakket klaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met name de jongste zwemmers van Van Vliet Barracuda grossierden in het weekend van 26 en 27 maart in per soonlijke records. De allerjongsten deden in Voorschoten mee aan de Speedo deel 4. Christiana Agussa- lim spande de kroon met een pr op de 100m rugslag van maar liefst 15 seconden en samen met Marianne Verkuijl behaalde ze een pr van 14 seconden op de 100m vrije slag. Isabelle den Hartog werd vierde op de 200m wisselslag met een pr van 10 seconden en Lisa van den Brink schitterde op de 100m rugslag met een groots pr van 10 seconden en op de 100m vlinderslag met een pr van 13 seconden. Jelle van Spanje deed voor de dames zeker niet onder en zwom de 50m vlinderslag met een pr van 11 seconden. Mooie resultaten na weken van hard trainen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Stichting Nieuwerkerkse Muziek school starten woensdag 13 april en vrijdag 15 april cursussen Muziek op Schoot voor kinderen van één en twee jaar en Muziek met Peuters voor kinderen van twee en drie jaar en drie en vier jaar. De belangrijkste doelstelling van deze cursussen is het samen plezier beleven aan muziek. Dit gebeurt aan de hand van spelvormen en liedjes die een duidelijk verband hebben met de dagelijkse bezigheden en de ervaringswereld van jonge kinderen. Er wordt gewerkt in groepen van on geveer tien kinderen, elk vergezeld door één volwassene (ouder/opa of oma). Voor meer informatei: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27