Reünie De Zevenster een feest van herkenning T0P!500 gratis op Bedrijfsvolleybal Pimp de tuin eens (h)eerlijk op Muziekleerlingen laten van zich horen Beste Telegraaf bezorger van regio Zuid-Holland Kleuters Nessevliet houden van Holland 28HART VAN HOLLAND I I 30 MAART 2011 Zevenhuizen - Veertig jaar geleden werd De Zevenster geopend en op 26 maart was er een reünie voor medewerkers en oud-medewerkers. Een vrolijk weerzien, soms na tientallen jaren, en volop gelegenheid herinneringen op te halen. Er lagen fotoalbums, er hingen zwart-wit foto's en ook waren er video filmpjes te zien van allerlei activiteiten en gebeurtenissen. Door Marianne Fortuin Elke maand is er in de Zevenster een Dag van de Wens en dit keer mocht oud-medewerkster en hui dige bewoonster mevrouw Flelmers een wens doen. Dat werd deze reü nie, die door negentig mensen werd bezocht. Ze was hier heel blij mee en vertelde over haar begintijd in 1973: "Burgemeester Van 't Verlaat kwam aan de deur, om te vragen of ik alsjeblieft hier wilde komen wer ken. Hij was toen voorzitter van de Stichting. Ik was verpleegkundige, het andere personeel bestond uit ziekenverzorgenden, bejaardenhul pen en huishoudelijke krachten. Ik heb hier met heel erg veel plezier gewerkt." Dat plezier een hele belangrijke factor was, bleek uit de opgehaalde herinneringen. Hendrike van Lo- chem werkte tijdens en na haar op leiding MDGO VZ in de Zevenster: "Flet was de mooiste tijd van mijn werkleven. Flier liggen mijn roots. We hebben lief en leed met elkaar gedeeld, en ook veel ondeugende dingen uitgehaald." Ex-collega Piet de Vos, destijds als huismeester aan het werk, beaamt dit: "We hadden bewonersavonden, waarop toneel werd gespeeld en ouderwetse lied jes werden gezongen. Mevrouw Van Vliet organiseerde die avonden. Ik houd helemaal niet van reünies, maar deze vond ik zo speciaal, dat ik gekomen ben." Maja Koole heeft de reünie georga niseerd met Wim Ansen, Marjolein Smith, Christa van Knotsenburg, Leon de Knegt, Lianne Stolk en Ma rina Roos. Koole werkt nog steeds in de Zevenster, net als enkele an deren. Koole: "Op mijn eerste werk dag, zo'n dertig jaar geleden, gin gen we naar de dierentuin. Ik ben begonnen als huishoudelijke hulp en nu ben ik afdelingshoofd van de zorg. Flet werk is wel veranderd, de zorg is zwaarder geworden en de gemoedelijkheid daardoor minder. Dat komt omdat je vroeger bewo ners had die niets mankeerden." Dat geeft heel goed de ontwikke ling weer van bejaardentehuis naar mbdern zorgcentrum. In 2002 is de psychogeriatrische afdeling ge opend en er wordt ook somatische verpleeghuiszorg geboden. Koole kijkt uit naar de geplande nieuw bouw: "De mensen hebben meer ruimte nodig, nu ze meer hulpbe hoevend zijn." Directeur Wim Ansen onderschrijft dit: "Flet oorspronkelijke gebouw zou eigenlijk vijftig jaar mee moe ten gaan, maar de tijden zijn ver anderd. In de nieuwbouw krijgen Herinneringen ophalen. de mensen in plaats van een kamer van 22 m2 de beschikking over 60 tot 65 m2, inclusief een aparte slaapkamer. Vroeger had je mensen van een bepaalde leeftijd, en nu moet er een indicatie zijn. We heb ben nu 85 bewoners en dat worden er straks ruim honderd." Zevenhuizen - Jean nette van den Berg was zaterdag 19 maart blij verrast toen zij van haar werkgever De Telegraaf te horen kreeg dat zij verkozen was tot 'beste bezorger van de regio Zuid-Holland'. Zevenhuizen - Nu de lente is begon nen wordt het tijd de tuin eens op te pimpen, bij de Wereldwinkel zijn veel leuke ideeën te vinden. Tussen de ontluikende bloemen en struiken kunnen vlinders of vogels, gemaakt van afvalmetaal, geplaatst worden. Grappig zijn ook slakken van steen en metaal. In het assortiment verder vogelhuisjes en vliegenkappen van riet, diverse vogelbadjes en wind- gongen van bamboe. Voor het interieur is er nieuw as sortiment, blikvanger is de 'dikke vrouw' uit Mexico. Samen met twee slankere dames, van keramiek en mooi beschilderd, een fraai trio. Ver der zijn er paasartikelen en paasei tjes verkrijgbaar. Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerka- pelle, Dorpsstraat 202D, is geopend van woensdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur, op vrijdag tot 17.00 uur. De titel viel Van den Berg ten deel, omdat bij het dagblad gedurende de afgelopen winterperiode over haar de minste bezorgklachten zijn bin nengekomen. Van den Berg is een bekend gezicht in de gemeente, want zij zorgt er in middels al weer negen jaar voor, dat de lezers zes dagen in de week vóór 7.00 uur de krant kunnen lezen. Als blijk van waardering ontving Van den Berg een LCD-televisie. Zevenhuizen - Een aantal leerlin gen van de Zeven Muzen verzorgde woensdag 23 maart in het kleine kerkje aan de Dorpsstraat een con cert voor ouders en andere belang stellenden. De leerlingen werden begeleid door hun docent of ge bruikten een cd als ondersteuning. Zevenhuizen - De datum voor de T0PI500 feestavond in Dorpshuis Swanla wordt gewijzigd. De feestavond wordt verschoven naar zaterdag 16 april, de eerste dag van Bedrijfsvolleybal 2011. T0PI500 wordt een gratis evenement, dat toegankelijk is voor alle leeftijden. Flet bedrijfsvolleybaltoernooi is een jaarlijks terugkerend evenement dat wordt georganiseerd door volleybal vereniging VC Nesselande. Tijdens twee wedstrijddagen gaan bedrijven uit Zevenhuizen en omstreken op sportieve wijze de strijd met elkaar aan. Zodra de laatste poulewedstrij den zijn afgelopen, barst om 22.00 uur in de theaterzaal het feestge- weld los. Timeless Entertainment is aanwezig om de dansvloer vol te krijgen. Op de tweede avond van Bedrijfs volleybal 2011, zaterdag 21 mei, zijn alle T0P!500-gangers welkom om te genieten van een leuke liveband. Ook voor deze feestelijke afsluiting wordt geen entree gevraagd. Jean nette van den Berg fietst sinds negen jaar, zes dagen per week tussen 4.30 en 7.00 uur door de gemeente om de krant op tijd te bezorgen. Oud Verlaat - De kleuters van ba sisschool de Nessevliet waren de afgelopen weken in de ban van Hol land. Met als thema 'Ik hou van Hol land' waas er in de kleuterklas een 'paleishoek' ingericht en werden er geknutseld en verteld over het Ko ninklijk Huis. De kinderen kwamen zo meer te weten over bijvoorbeeld Goudse kaas, tulpen uit Amsterdam, de Nederlandse vlag en de oer-Hol- landse klompen. Als afsluiting van het project de kinderen en de juffen verkleed als prins Willem Alexander of als prinses Maxima naar school om mee te doen aan Oud Hollandse spelletjes als sjoelen, zaklopen en koekhappen. Allemaal Maxima's en Willem Alexanders.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 28