Lustrum Scharreldrive: bridgen van locatie naar locatie Er werd gebridged Voorbereiding Roparun Tuinadvies in bibliotheek Oude scheepslantaarns op rommelmarkt Paasworkshop Leerlingenconcert Zeven Muzen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 30 MAART 2011 31 Lezing over vogels Avifauna Zevenhuizen - De Zevenhuizense bridgeclub hield zaterdag 26 maart de twintigste editie van de Scharreldrive. Dat de drive populair is bleek uit het feit dat de inschrijving binnen tien dagen vol zat. 126 Paren afkomstig uit Zevenhuizen en ver daarbuiten deden mee. Helaas was het niet zoals gebrui kelijk mooi weer, maar dat mocht de pret niet drukken. Door Marianne Fortuin Om 10.00 uur startte op tien lo caties de eerste ronde. In totaal werden er zeven ronden van elk vier potjes gespeeld. Omdat men in een van de vaste locatie, zorgcen trum De Zevenster, bezig was met de voorbereidingen voor de reünie, kon men daar niet terecht. Ook het jaarlijkse adres de Rabobank viel af, maar gelukkig had men andere loca ties kunnen vinden, zoals de Tennis vereniging, café Flof van Holland en bloemenwinkel Flowers Et Feelings. De bloemenwinkel ondernemer sa men met Master's Tea and Coffee de koffie. Of de heerlijke geur van verse voorjaarsbloemen in de bloemen winkel bedwelmend heeft gewerkt is onbekend, maar als dat zo was, bad iedereen daar last van. Hoewel de gezichten soms ernstig stonden, bad men het duidelijk naar de zin. Wat opviel waren de reacties op de aanwezigheid van de pers: sommige spelers deden nog snel hun haar goed, anderen klaagden dat ze nooit op de foto gingen of wensten een foto van opa voor de kleinzoon. Bridge houdt de hersens tot op hoge leeftijd soepel. Mevrouw Vermaat- Blaak uit Zevenhuizen: "Ik denk dat ik vandaag met mijn 84 jaar de oudste speler ben." Ze deed na een pauze van zo'n zes jaar weer mee aan de Scharreldrive, voor het eerst samen met Wim Verwaal. Ed Keizer heeft de leiding over de Scharreldrivecommissie. Hij is blij met de steun van de middenstand: "Dat is het mooie hier in Zevenhui zen. Natuurlijk kosten de lunches geld, maar j'e krijgt alle medewer king." Keizer is samen met de an dere leden al maanden bezig met Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla werd dinsdag 22 maart de zesde, tevens laatste zitting van de derde ronde gespeeld. In de A-lijn wer den Didi van Vliet en Betty Zuider- wijk eerste met een percentage van 63.39%; 2. Rennie Valentijn en Kees Mertens 62.20; 3. Leo Hesseling en Dick van der Horst 55.06. In de B-lijn werd gewonnen door Marie Josée en Peter Smits met 66.37; 2. Phieke Fransen en Mieke van der Linden 62.50; 3. Fenna en Pieter van der Lely 61.13. Bep Meijer en Riet Overgaag werden eerste in de C-lijn met 66.67; 2. Erna en Corrie van Straalen met 55.75; 3. Annie Everwijn en Jannie Moonen met 55.08. Eindstand derde ronde In de A-lijn zijn Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden bovenaan geëindigd met 58.06; 2. Didi van Vliet en Betty Zuiderwijk 55.20; 3. Sea van der Berg en Frank Niewold 53.40; 4. Ruud Bantje en Mark de Wall 53.36. In de B lijn promoveren Fenna en Pieter van der Lely, Wim Verwaal en Rietje Scheffers, Els van Heusden en Els van Leeuwen én Cecile Lelieveld en Ria van Wensem naar de A-lijn. Van de C- naar de B-lijn promoveren Bep Meijer en Riet Overgaag, Bur- gonda Heerschap en Anette van de Wel, Piet Merbis en Theo Versteeg én Agaath Oosteling en Anneke de Graaff. Guicy Hatenboer denkt nog even. de organisatie. De prachtige en rijk gevulde prijzentafel is één van de resultaten. Keizer: "Freek Hart heeft voor de hele dag alle spellen ingestoken en Lieke van der Linden maakt het speelschema, erop toe ziend dat er geen Zevenhuizenaren tegen elkaar spelen." Rode loper Aan het eind van de middag vond de prijsuitreiking plaats in Dorps huis Swanla. Als verrassing had de vereniging voor dit lustrum een draaiorgel ingehuurd en de rode loper uitgelegd. Voorzitter Frank Niewold riep eerst de Scharreldrive- commissieleden naar voren om hen te bedanken, daarna noemde hij de winnaars. Klaas en Veri Brink uit Didam eindig den op de eerste plaats met 70,28%, de tweede plaats was voor Wim van der Weerdt en Alfred van der Haak met 66,79% en de derde prijs ging naar M. Vis en C. Steenbergen, met 64,46%. Zij ontvingen een geldprijs. De overige 123 paren konden na vermelding van hun plaats een prijs uitzoeken op de prijzentafel. Zevenhuizen - Team Zeparo is vol op in voorbereiding voor de Ropa run. Bij 'De 20 van Alphen' kwam Frans Metselaar na tien kilometer in 47.61 over de finish. Luuk Met selaar zag zijn messcherpe voorne men terug in de eindklassering, hij kwam als vierde aan in een tijd van 35.15. Bart Klos, Ingrid Heijkoop en Marius Boer liepen de twintig kilo meters. Bij de City Pier City Loop in Den Haag liepen John Heijkoop, Ben van Yperen, Ingrid Heijkoop, Carin Be rends en Pieter Lieffering de halve marathon. In Naaldwijk klokte Pe ter Feldkamp voor zijn eerste halve marathon 1.53.20. Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen is tuinarchitect Elsbeth Peper donderdag 14 april, op de Nationale Tuinont werpdag, van 18.30 tot 20.30 uur aanwezig voor het geven van, gratis, tuin advies. Tijdens de gesprekken gaat Peper vooral in op de ruimtelijke aspec ten van de tuin. Een en ander levert geen kant en klaar plan op, maar wel een eerste schets met een plan van aanpak voor verdere uitwerking. Een gesprek duurt ongeveer twintig minuten. Aanmelden kan via 0180- 638388 of via zevenhuizen-moerka- pelle@bibliotheekdegroenevenen. nl. Het verdient aanbeveling wat foto's of een situatieschets alsmede een lijst van vaste beplanting mee te nemen. De Tuinontwerpdag vindt dit jaar voor de 12e keer plaats en is een initiatief van de Nederlandse Ver eniging voor Tuin- en Landschaps architectuur. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. ^venhuizen - Voor Pasen kan bij Flowers Et Feelings aan de Dorps traat 53 op vrijdag 15 april een Paasarrangement gemaakt worden. De workshop begint om 19.00 uur. foor meer informatie en aanmelden: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - De april-rommel- markt van de Hervormde kerk wordt gehouden op zaterdag 2 april van 9.00 tot 12.00 uur aan de Wilgen laan 2. Ditmaal zal er zeker grote belangstelling bestaan voor een tweetal oude koperen scheepslan taarns. Maar er is meer: een ruime sorte ring schilderijen, tinnen voorwer pen, speelgoed, stoelen, tafels en kastjes, tuingereedschap, tuinmeu bilair, tuinversiering of bloempot ten/mandjes om de paasdagen extra feestelijk te maken. Bij de vorige openingsdag zijn er veel spullen ingeleverd die nu een plaatsje hebben gekregen op de stellingen in de winkel of die uitge stald staan in de hal en buiten. Deze spullen zitten vaak ook in graaikrat- ten. Voor één euro komt de rom melmarktbezoeker in bezit van de leukste hebbedingetjes. Zevenhuizen - Vogelverzorger Si- mon van der Luit van Avifauna ver- |orgt vrijdag 1 april een lezing bij ogelvereniging Zang en Kleur over e verschillende vogelsoorten die in Vl|auna broeden. De lezing begint °m 2Ci uur en vindt plaats in het j-ubgebouw van vv Zang en Kleur, Jij yrrheidscentrum 52. De toegang 's vrij. Mylene Legerstee en docente Nelly Pavlova. Zevenhuizen - De leerlingen van De Zeven Muzen verzorgden op 25 maart een concert in het Vrijzinnig Hervorm de Kerkje. Gestart werd met een stuk van J. Pachelbel, een kanon, gespeeld door Esther, Dieneke, Maaike en viool docente Barbera Kramer. De jongste pianiste, de zesjarige Lois Otto, speelde 'een vrolijk liedje'. Gabriëlle Heijboer speelde samen met Noah van der Bijl op viool en ook het ensemble liet van zich horen met onder meer het stuk 'Arie' van Bach. De avond werd afge sloten door Ivo de Graad op piano.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31