Vierde parencompetitie IJssel- bridge van start Open les Muziek op Schoot Ontdekkingstocht van mens naar kunst River Bigband speelt voor eigen publiek Omgaan met verlies en verdriet Jozef: een échte feel-good musical in wording HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 30 MAART 2011 33 Bridge Insignes voor welpen en kabouters De doorloop op zaterdag 26 maart: er moet nu ook geacteerd worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Al bij aankomst klinkt er muziek uit het Ont moetingscentrum. Bij binnenkomst wordt duidelijk dat er hard geoefend wordt. Voor een musical. Op 8, 9 en 10 april staat de musical 'Jozef daar op de planken. Door Bart Jansen Het zal niemand verbazen dat er veel komt kijken bij het organiseren en opvoeren van een musical. De liedjes moeten gerepeteerd wor den, de acteurs moeten in hun rol kruipen en daarnaast zijn er nog de muzikanten die de muziek moeten instuderen. En dan zijn het decor en de kostuums nog niet eens ge noemd. "We zijn dan ook al in sep tember begonnen", vertelt Anita van IJsseldijk. "En ook al lijkt het alsof je dan veel tijd hebt, op het einde is het altijd nog hard werken om alles op tijd af te krijgen." De groep is niet zonder ervaring. In 2005 hebben zij voor het eerst een musical opgevoerd. "Dat was de musical Esther", legt Iris Godijn uit. "En daarna volgde in 2007 de mu sical Mozes." Beide musicals waren een succes te noemen, maar wa ren heel anders dan 'Jozef. "Voor gaande keren wilden we voorna melijk de verschillende gemeenten samenbrengen. Je zou dat kunnen zien als het versterken van de bin ding tussen beide", legt Godijn uit. "Jozef is een echte feel-good musi cal", laat van Ijsseldijk weten. "Men sen kennen de musical natuurlijk al als de grote productie van Joop van den Ende die de theaters langs is gegaan. Wij gaan net zo'n vrolijke show neerzetten." Tijdens de door- Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor een groep dreumesen welke in de afgelopen periode de cursus 'Mu ziek op Schoot' heeft gevolgd op de Nieuwerkerkse Muziekschool wordt woensdag 6 april van 9.45 tot 10.15 uur een afsluitende les gegeven in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. Andere ouders met kinde ren in de leeftijd tussen nul en twee jaar die mee willen doen of willen komen kijken zijn welkom. Nieuwe cursussen starten op woensdag 13 en vrijdag 15 april. Kinderen tot 13 jaar kunnen gratis lid worden van de bibliotheek. Men Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Galerie Atelier Gieten start zaterdag 16 april een bijzondere expositie van een moederen twee dochters met als thema 'De ontdekkingstocht van mens naar kunst'. Zowel in de galerie als in de tuin zijn diverse kunstobjecten te zien van glas, brons en mixed media. Moeder Cornelia Nou wens exposeert met glas, dochter Lizette de Vries maakt beelden in klei en was, ter wijl dochter Lucy de Vries sculptu ren en objecten maakt. De expositie, M zien tot en met zaterdag 25 juni, ls op de openingsdag te bezichtigen van 13-00 tot 17.00 uur. ''aast deze expositie vindt men in üe galerie ook sieraden van Marie- Louise Gielen, van TiZib en van Frank Regeer. Bronzen beelden zijn ervan Jos Gielen en Rob Stolk en keramiek van Agnes Kuipers. Galerie Atelier Gielen, gevestigd aan de Kerklaan 51, is met het Pinkst'Art weekend geopend op zondag 12 en maandag 13 juni van 12.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0180-311135 of www.galerie-atelier-gielen.nl. loop voert de vrolijkheid al de bo ventoon, dat zal tijdens de uitvoe ring dan ook niets anders zijn. "We hebben er veel lol in, maar er moet nog wel het één en ander gebeu ren", zegt Godijn. "Alle groepen oe fenden apart en hebben zich alleen op de liedjes gericht. Nu is het zo ver dat er ook geacteerd en gedanst moet worden. Dat is vaak wennen." Godijn en Ijsseldijk zijn er zeker van dat er onder de leiding van Euge- nine Vliegenthart, regisseur van de musical, iets moois wordt neer gezet in april. De komende weken zal er nog hard geoefend worden in het Ontmoetingscentrum om op vrijdag 8 april te knallen tijdens de première om 20.30 uur. De voor stelling op 9 april begint om 20.00 uur en op zondag 10 april om 14.30 uur. Kaarten voor de musical kosten 7,50 euro. betaalt alleen eenmalig 3,50 euro inschrijfkosten. Voor meer informatie: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl en www.bibliotheeknieuwerkerk aandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Welpen en Kabouters (de groep van 7 tot 11 jaar) van scouting Nieuwerkerk weten sinds de laat ste maandbijeenkomst allemaal hoe je een verband aanlegt om een vinger en hoe je een mitella kan maken, van de driehoek- vormige das natuurlijk. Ook de thema's Kampvuur en Vogens kwamen aan bod. Er werden pan nenkoekje gebakken boven een theelichtje en vogelhuisjes getim merd en geschilderd. Het thema voor deze maand is toneel. Thuis hebben de kinderen een handpop gemaakt en tijdens het overnach tingweekend gaan ze toneelstuk jes opvoeren. Voor meer informatie: www.scoutingnieuwerkerk.net. In de B-lijn eindigden Hanneke en Alfred van der Heijden op de eerste plaats met 58,68; tweede werden Erna Aalberts en Tanja de Graaff met 56,60 en op een gedeelde derde plaats eindigden Bep van Boheemen en Hansje Huibers én Edith en Tom van Calsteren met 55,56. Corrie van 't Hart en Renée Verdonck werden eerste in de C-lijn met 66,32; 2.Lia Ophorst en Piet van der Jeugd 56,60 en 3. Carla Arkesteijn en Han- nie Kiekens 53,82. In de D-lijn eindigden An en Ge rard Siepkes met 59,17 op de eerste plaats; 2. Clara Oosterwijk en Cor rie Rosier 57,50 en 3. Alice en Frits Groenewegen 57,08. Tweede speelavond vierde competitieronde Op maandag 28 maart zijn Toon de Kort en Joop Daniels op de eerste plaats geëindigd in de A-lijn met 61,11; 2. Jaap Zeedijk en Herman Holleboom 59,38 en 3. Herbert Berk- huysen en Karl Husmeijer 57,99. In de B-lijn werd gewonnen door Jaap Bot en Bep Schermer met 64,06; 2. Trees Hoofman en Wil van Rheenen 57,813. Ria Hilkhuysen en Joke Capitein én Jan Klück en Anton Vorstenbosch 54,69. Ans Schneider en Joke Hensema werden eerste in de C-lijn met 65,63; 2. Loes Vink en Leo Hesseling 56,77; 3. Jan Mud en Louis van de Wal 53,65. In de D-lijn werden Annie Dul en Jannie Otterspeer eerste met 61,81; 2. Tonnie van Gerwen en Joke Ver meulen 54,86; 3. Wenneke van Veldhuizen en Ina Dekker 50. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Ri ver Bigband verzorgde op zaterdag 12 maart een concert voor alle men sen die bij de band betrokken zijn. In Dorpshuis de Batavier ging het dak er nog net niet af. Afscheid van twee oudgedienden Tijdens de avond nam de band af scheid van twee van haar leden van het eerste uur. Teun Boele, alt sax, verruilt Nieuwerkerk voor het groot ste deel van het jaar voor Frankrijk en Aat de Jong, tenor sax, heeft te veel nevenactiviteiten om de band te kunnen blijven volgen. Voor deze gelegenheid had bandlei der Eef van Breen op het nummer 'I ain't got the blues' een toepasselijke tekst gemaakt, welke als 'toegift' werd gezongen. Nieuwe plannen Naast het voorbereiden en geven van optredens is de River Bigband Teun Boele, bandlid van het eerste uur, verruilt de River Bigband voor Frankrijk. tevens in gesprek met Stichting Cultureel Netwerk om in de nieuwe gemeente Zuidpias muziek op een nieuwe manier neer te zetten onder het motto: 'Muziek verbindt mensen zonder woorden'. Nieuwerkerk aan den IJssel - Prof.dr. Manu Keirse verzorgt op dinsdag 12 april in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein een lezing over het thema 'omgaan met verlies en verdriet'. Keirse is hoogleraar aan de Faculteit Geneeskunde van de K.U. Leuven en aan de Benelux-universiteit te Eind hoven. Hij schreef talrijke artikelen en boeken over patiëntenbegeleiding, rouw- en verliesverwerking. Keirse luisterde meer dan 35 jaar naar men sen in verdriet. Vanuit deze ervaring is hij in staat suggesties aan te dra gen die helpen bij het verwerken van verdriet. De lezing, een gezamenlijk initiatief van Sereen Uitvaartverzorging en de Openbare Bibliotheek, begint om 19.30 uur. Deur open om 19.00 uur. De toegang is vrij. Reserveren In verband met het beperkt aantal plaatsen wordt men verzocht vooraf te reserveren; bij de Openbare Biblio theek via 0180-316201 of bij de uit vaartverzorging via 06-10366295 of info@sereenuitvaartverzorging.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste ronde van de 4e parencompetitie van BC IJsselbridge, gespeeld op woensdag 23 maart, is in de A-lijn gewonnen door Erna van Boheemen en Ronny Schepers met een percentage van 61,72 2. Thea en Toon de Kort 56,25 en 3. Mar Christiaanse en Elly Miltenburg 55,47.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33