Zomertijd College bezoekt tuinders vereniging Zuidpias 1 Kaalslag in Zuidpias -PGRENT Meetup OZ en ZA Computer problemen? 34 HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 MAART 2011 tmam Fleurige middag Zuidplasbestuurders o°y- Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Twee keer per jaar geven we op wel heel concrete manier uiting aan onze wens om een maakbare samenleving te realiseren; dan doel ik uiteraard op de wintertijd en de zomertijd. We hebben afge lopen weekend collectief de klok een uur vooruit gezet en voila: het is langer licht in de avond. Heerlijk, dat zeker. Nu ons mooi lenteweer is beloofd is het fantastisch dat we daar ook na werktijd langer van kunnen genieten. De terras sen op het Plein in Den Haag zit ten al goed vol en dat is zeker een fijne tijdsbesteding na een dag of een week hard werken. En als we daar langer van kunnen genieten doordat het langer licht is, klaagt natuurlijk niemand. Maar het om zetten van de klok naar zomertijd kent ook ongewenste effecten zo als voor de kinderen die toch een beetje van slag raken. Zie ze maar eens naar bed te krijgen als het buiten nog zo licht is. Ze snappen er helemaal niets van en hebben ook geen boodschap aan de klok, zeker als ze zo klein zijn dat ze nog niet kunnen klokkijken. Raar H is het ook; de eerste paar dagen Skijk ik steeds naar de klok en denk 'eigenlijk is het nu pas elf uur en toch is het twaalf uur'. Of was het nou andersom? Maar in de loop Èmwmr^ van de weken wordt het normaal en dat houdt aan totdat we straks in oktober weer teruggaan in de tijd. De drang tot maakbaarheid is ook in de politiek veelvuldig merkbaar. We kunnen het maar al te vaak niet loslaten en moeten onze stempel drukken om zaken bij te sturen, aan te sturen of om te buigen. En zijn er eenmaal regels, dan zijn er ook organisaties en bedrijven die hun bedrijfsvoering baseren op die regels. Zelfs het afschaffen van regels kan dus ook leiden tot protesten. Het sturen van gedrag is natuurlijk het doel van beleid en wetgeving. Maar je moet wel heel goed nadenken voordat je keuzes maakt hoe je gaat sturen. De samenleving is heel complex en voor je het weet bereik je het tegenovergestelde met je goede intenties. In de zorg en in de so ciale zekerheid zijn veel wetten en regels gemaakt om mensen te helpen. In de praktijk zie je dat deze regels juist vaak leiden tot het klem zetten van mensen. Een lange termijn perspectief kan dan helpen. Op korte termijn is het bijvoorbeeld- lastig om vanuit een bijstandsuitkering te gaan werken als je alleen naar het geld krijgt. Immers, als je gaat werken kun je zomaar uit allerlei regelingen vallen die bedoeld zijn om mensen met weinig geld tege moet te komen. Per saldo loont het dan niet om te werken. Je houdt bijna minder over dan toen je in de bijstanduitkering zat. Maar als je verder kijkt, een aantal jaren verder bijvoorbeeld, dan kunnen mensen groeien in hun werk en ook in hun salaris. En bovendien is werk veel meer dan alleen salaris; je ontmoet er mensen, werkt aan je ontwikke ling en kunt ervan groeien. Ik vind dat we dit ons goed moeten reali seren in Den Haag. Opkomen voor kwetsbare mensen doe je niet door te bevestigen in hun kwetsbaar heid, maar door ze bagage mee te geven en veerkracht op te laten bouwen. Zodat ze het weer zelf kunnen gaan doen. En dan kunnen we geld en middelen beschikbaar houden voor de mensen die het echt niet op eigen kracht kunnen. Het is net als met de zomertijd: de afspraak hebben we gezamenlijk gemaakt om de klok een uur voor uit te zetten. Maar hoe je met dat uur omgaat en wat je erin doet, dat is helemaal aan jezelf! Reageren? Mail naar tvenrooy- vanark@tweedekamer.nl Zevenhuizen - Op uitnodiging van de Tuinders Vereniging Zuidplaspoider (TVZ) en LTO-Noord, afdeling Zuidpias, heeft het college van Zuidpias dins dag 22 maart twee tuindersbedrijven in Zevenhuizen bezocht. Gerbera United, geleid door Dick Kooy, teelt gerbera's onder de naam Firma J. Kooy Et Zn. Onder het mot to: "Als je maar de helft uitvoert van wat je zou willen doen, dan boekje al grote progressie", is Kooy constant bezig met het zoeken naar nieuwe mogelijkheden en toepas singen om te groeien. Sinds januari 2008 is hij met W.P. van den Berg een samenwerkingsverband aan gegaan genaamd Gerbera United. Deze samenwerking is tot stand gekomen om niet alleen de dage lijkse orders, maar de ook grotere orders en acties te kunnen leveren. Gerbera United is nu op drie loca ties actief. Onder de indruk vertrok het col lege naar het tweede bedrijf 'Seven Orchids'. Art van Wijk is de tuinder en hij vertelde over de het wel en wee van de orchidee. Het kweken van orchideeën is minder arbeids intensief dan bijvoorbeeld gerbe ra's, maar het is wel een tijdrovend proces. Het kan een aantal jaren duren voordat de plant bloemen geeft. Van Wijk probeert zo vroeg of zo laat mogelijk in het seizoen te plukken, om een zo goed mogelijke verkoopprijs te krijgen. Het klimaat in de kas wordt daarom zodanig ge manipuleerd dat de bloei vertraagd (koelen) of juist versneld (verwar men) wordt. Het grootste deel van de productie wordt geëxporteerd, zelfs tot ver buiten Europa. In een officiële reactie voegt de gemeente daaraan toe: "Op de ge meentepagina in Hart van Holland wordt de kap van bomen vooraf ge publiceerd, veel voorkomende rede nen zijn het feit dat de betreffende boom dood of ziek is (vitaliteit). Het kan voorkomen dat het ten behoeve van het aanleggen van parkeerplaat sen of het realiseren van project het onontkoombaar is om bomen te Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parenfpc.nl De Batavierlaan, ooit een prachtige groene laan met hoge bomen en lage begroeiing, biedt met de nieuwe aanplant nog steeds een kale aanblik. kappen. Dit is echter geen beleid." De gemeente probeert voor elke gekapte boom een nieuwe boom te planten. Als het kan op dezelfde lo catie, maar als dit niet mogelijk is op een andere plek. De vitaliteit van bomen wordt ge meten in een zogenaamd Visual Tree Assessment (VTA), uitgevoerd door een boomdeskundig bedrijf. Hieruit blijkt welke bomen, op korte en lan ge termijn, moeten worden gekapt of gesnoeid. "Gezien de uitkomsten van het laatste VTA-onderzoek ligt het in de verwachting dat er in 2011 min der bomen gekapt zullen worden dan in 2010", zo meldt de gemeente. Gezellige drukte tijdens eerste Meetup van Zuidpias Actief en Omroep Zuidpips. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste 'meetup', een ontmoeting in levende lijve, tussen gebruikers van de website Zuidpias Actief, sinds de cember onderdeel van Omroep Zuid- plas, vond zaterdag 26 maart plaats. Enkele leden van de nog steeds ge staag groeiende community Zuid- plas Actief, sinds december 2010 onderdeel van Omroep Zuidpias, hadden het idee geopperd. Het al bestaande zeswekelijkse Media Café van Omroep Zuidpias maakte dat de gelegenheid snel was gevonden. Op Zuidpias Actief (www.zuidplas- actief.nl)wordt door inwoners in formatie uitgewisseld en worden allerlei spelletjes gespeeld. Ook zijn mooie foto's te zien, vaak uit Zuid- plas en omgeving en is er een acti viteitenkalender. Online worden veel discussies gevoerd. Tijdens de 'meetup' konden de online contacten verstevigd worden. Het volgende OZ Media Café staat ge pland op zaterdag 7 mei van 14.00 tot 16.00 uur in De Batavier Zuidpias - Verklapte wethouder Ha- zelebach onlangs zelf geschrokken te zijn van het grote aantal bomen dat in 2010 is gekapt, ook de SP zet vraagtekens bij de vele bomen die het afgelopen jaar zijn verdwenen. De Batavierlaan in Nieuwerkerk en de Julianastraat in Moordrecht zijn veranderd in kale straten. Hazele- bach: "Er moet echt een goede reden zijn om een boom te kappen, dat kan ziekte zijn of omdat een boom gevaar oplevert voor de omgeving. Dirk Kooy vertelt, het college luistert

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 34