Burgemeester burgert in WD-ers in debat Mega Dance Manifestatie Fit 8t Fun Sport HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 MAART 2011 35 'Vastpakken, proeven, ruiken en zoeken' met Marijke Edel Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel 10: op stap met Marijke Edel. Op deze prachtige lentedag haalt Marijke Edel (CDA) me op de fiets op voor een inburgeringsbezoek aan de Oudheidkamer, onderdeel van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel. We spreken af langzaam te fietsen zodat we tijd hebben om persoon lijk kennis te maken. Marijke's leven speelt zich in het westen van het land af. In Schie dam geboren, maar vanaf de wieg in Vlaardingen wonende, vertrekt ze op haar tiende richting Hoekse Waard, Oud-Beijerland om precies te zijn. Daar volgt ze de HAVO. Na een omweg via de lerarenopleiding en een studie Cultuurwetenschap pen belandt ze op de Reinwardt Academie. Hier wordt ze klaarge stoomd als allround erfgoedpro fessional. Na even te werken bij gemeente Oud-Beijerland, komt ze in de museale wereld terecht. In Leiden werkt ze een aantal jaar in Het Rijksmuseum van Oudheden. En sinds een halfjaar heeft ze de overstap gemaakt naar het Fey- enoord Museum in de Kuip. Marijke verklapt mij nog een ge heimpje; in haar jeugd was ze lid van de JOVD. Uiteindelijk koos ze op haar achttiende toch voor het CDA, of haar man Theo daar achter zat wordt niet helemaal duidelijk... Vanaf de jaren '80 woont Marijke in Nieuwerkerk en wordt daar met een actief voor de Lokale Omroep. Sinds 1999 zet ze zich ook met hart en ziel in voor de Historische Vereniging Nieuwerkerk. Sinds de fusie naar gemeente Zuidpias is ze gemeenteraadslid. Inmiddels zijn we aangekomen bij de voormalige boerderij van Maar ten Molenaar, oud-wethouder van Nieuwerkerk. Hij heeft een groot deel van zijn terrein verkocht aan Vestia die daar prachtige wonin gen heeft gebouwd voor begeleid wonen. De zolder op de wagen schuur is ingericht als kantoor en werkplaats voor de Oudheidkamer. Daar ontmoeten we een grote groep vrijwilligers. Prachtig om te zien met hoeveel passie deze man nen praten over hun werk voor de vereniging. Hier sluit ook Johan Gekiompte basisschoolleerlingen op educatieve toer. Knoester, voorzitter van de Histori sche Vereniging, zich bij Marijke en mij aan. Als we weer naar beneden gaan klost er een groepje kinderen op klompen voorbij die richting de kas gaan om daar hun deel van het educatief programma te 'beleven'. "Educatie vinden we erg belang rijk", vertelt Marijke. "Het is één van de pijlers van de Oudheidka mer. Vooral het beleven; vastpak ken, proeven, ruiken en zoeken, het zijn vaste ingrediënten van het programma." Nu lopen we de oude deel van de boerderij op. Hier zijn allemaal hoeken ingericht rondom een thema, eerst de kruidenier met echte oude artikelen. In z'n geheel afkomstig van een in 1992 gesloten kruidenier aan de 's Gra- venweg. Vervolgens een klaslokaal, zuivelhoek, smederij, schoen-, za del.- en tuigmakerij en een timmer werkplaats. Ook hier ontmoeten we meerdere enthousiaste vrijwil ligers. "Zonder hen houden we dit allemaal niet vol." "We houden ons dan ook aanbevolen als lezers in teresse hebben!", zegt Johan. "We zoeken vooral mensen die kinderen willen begeleiden bij hun geschie denisbeleving, maar ook vrijwil ligers die meehelpen met het on derhoud van de objecten." Op de zolder waar we intussen zijn, staan nog meer historische stukken uit gestald. Ik neem nog even plaats achter een bureau, afkomstig van één van mijn verre voorgangers. We bewonderen attributen van Nieuwerkerkse verenigingen en staan stil bij de twee borden af komstig uit de Oude Kerk met de twee tafelen van de Tien Geboden. We besluiten de rondleiding hier aan de andere kant van de zolder waar nog originele bedsteden zijn van de familie Molenaar. Prachtig! Eenmaal weer beneden eindigt het bezoek met een kopje koffie. Hier bij schuift Hans van der Horst van Vestia aan die mij bijpraat over het ontstaan van woningen voor bege leid wonen en de woningen tot slot laat zien. Wat een indrukken weer op deze prachtige morgen. En... als u er nog niet bent geweest: de Oudheidka mer is iedere eerste zaterdagmid dag van de maand open en neem eens een kijkje op www.hvnweb.nl. Van links naar rechts Henk van der Torn, Joke Vroegop-De Bruijne en Jacco Vroegop. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de raadzaal van het gemeentehuis werd maandag 21 maart 's-avonds driftig gedebatteerd. Ditmaal niet door de re guliere gemeenteraad, maar door een groep talentvolle WD-ers die meede den aan een gemeenteraadssimulatiespel. Dit als onderdeel van een master class die een half jaar duurt. In het spel waren vijf fracties ver tegenwoordigd, welke diverse ca sussen naspeelden, zoals de komst van een asielzoekerscentrum, het verhogen van de OZB en de hon denbelasting en het doorkruisen van de gemeente met een deel van de HSL. De cursisten hadden zich goed in geleefd in hun rol en debatteerden fanatiek vanuit hun 'eigen' politieke overtuigingen. Ook lokale, bekende WD-politici waren betrokken bij de avond. Zo traden Henk van der Torn en Jacco Vroegop op als wet houders en nam Joke Vroegop-de Bruijne de rol op zich van plaats vervangend burgemeester. Zevenhuizen/Moordrecht - Dansers van Fit Et Fun Sports uit Moordrecht gaven vrijdag 25 en zaterdag 26 maart een voorstelling tijdens de Mega Dance Manifestatie 2011 in theater Swanla. Aan het programma namen 180 dansers deel die een' op treden verzorgden van diverse dans stijlen zoals Streetdance, Hiphop, Show Dance, Jazz Ballet, Klassiek Ballet en Zumba (een combinatie van dansen en fitness). Tijdens het optreden van het klassieke ballet dansten de jongste deelneemsters als zeemeerminnetjes over het po dium. Nadine verzorgde een live optreden, terwijl zij zong gaven drie danseressen een voorstelling. Het publiek van ouders, opa's en oma's, broertjes en zusjes waren en thousiast over het dansoptreden dat er spetterend uitzag. Marco Spruijt en Elizabeth Narvaez, moeder van Angie (13) en Jorleny Maldonado Gert-Jan Kots en Marijke Edel op de drempel van de voormalige boerderij van Maarten Molenaar, (foto's: Johan KnoesterO (11) kwamen speciaal voor het op treden van hun twee dochters. Nar vaez: "Het was heel leuk, heel apart gedaan en origineel opgezet, we zijn bijzonder trots op de kinderen. An gie en Jorleny deden voor de eerste keer mee aan deze Mega Dance Ma nifestatie. Jorleny trad als eerste op met de Dance groep en Angie met de laatste Dance groep. Renke Bergers, fitnesscoördinator en dansevenementen organisa tor: "We organiseerden deze Mega Dance Manifestatie voor de dertien de keer. De voorgaande jaren traden we op in de schouwburg van Gouda, de allereerste keer was ook hier in Theater Swanla. We wilden graag weer iets kleinschaliger, huiselijker en gezelliger vandaar dat we weer gekozen hebben voor Swanla". Na de show was er gelegenheid om nog even gezellig na te kletsen met een drankje erbij. Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter +0$ via @gertjankats

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35