Nieuw kloppend hart voor Zevenhuizen Breien in Batavier Start vaarseizoen veerpont 't Verlaat Kats bij oefening brandweer Zevenhuizen Provincie wil verder fuseren Kennismaken met Internet HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 30 MAART 2011 39 Winnaar aanbesteding locatie gemeentekantoor Fusie Zuidpias heeft beperkte houdbaarheid Vervolg van de voorpagina Zevenhuizen - Het dorpscentrum van Zevenhuizen krijgt een flinke impuls als de gemeenteraad dinsdag 19 april groen licht geeft voor het plan voorde 'locatie gemeentekantoor: Het plan van de combinatie Vink Ontwikkeling Zondag Ontwikkeling en ontworpen door Nowotny architecten is als winnaar van de aanbesteding naar voren gekomen. In dit plan maakt het voorma lige gemeentehuis plaats voor nieuwe winkelruimte en verschillende typen woningen. Ook het dorpsplein wordt opnieuw ingericht. De nieuwbouw en het dorpsplein zullen aansluiten op de bestaande sfeer in de karakteristieke Dorpsstraat. Na de fusie in januari 2010 is het voormalige gemeentehuis leeg ko men te staan. Via een niet-openbare Europese aanbesteding is het plan van Vink/Zondag vorig jaar inge diend en nu als beste beoordeeld. De verhouding prijs en kwaliteit was zwaarwegend in de gunningcriteria. De partijen Vink en Zondag hebben het op een na hoogste grondbod ge daan en op het onderdeel kwaliteit scoorden ze het hoogst. Hiermee laten zij de plannen van Novaform Vastgoedontwikkelaars, Janssen de Jong Projectontwikkeling, VORM Ontwikkeling en de combinatie HD Projectrealisatie Woonpartners achter zich. Dorpssfeer behouden Het winnende plan toont een vi sie op hoe de herinrichting van de locatie eruit gaat zien. Zo is in het plan de authentieke en historische dorpssfeer behouden. Verder biedt het plan ruimte voor vrij indeel- bare winkels op de begane grond en diverse soorten woningen op de verdiepingen. Variatie in gevelken- merken, wonen aan de Bosgracht, het intieme straatprofiel van de Dorpsstraat en een dotpsplein met een hoge verblijfswaarde versterken het dorpse gevoel. Het plein wordt met groen zo vormgegeven, dat de auto te gast is op het plein. Voor de bibliotheek js geen ruimte in het plan opgenomen. De inschrij vers op de aanbesteding zijn hierin vrijgelaten onder voorwaarde dat zij wel verantwoordelijk zijn voor de verplaatsing van de bibliotheek naar een andere locatie in het dorpscen trum. Het plan geeft hiervoor geen men beginner is of dat men al meer ervaring heeft. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei- ook van buiten de gemeente, zijn Voor meer informatie: breieafe- café Zuidpias is, met uitzondering van tweede paasdag, maandag 25 aPril, in de maanden maart en april iedere maandag geopend van 13.30 tot 16.00 uur. Belangstellenden, dan welkom in de Batavier, gelegen vlakbij het NS-station. Alle soorten handwerk zijn mogelijk. Belangstel lenden van alle leeftijden zijn wel kom en het is niet van belang of zuidplas.hyves.nl of, op werkdagen na 10.00 uur 0180-317204. Op de maandagmiddag is het Breicafé te bereiken op 06-30694821. Kom ge rust een keertje kijken! Zevenhuizen - Het vaarseizoen van zonnepont 't Verlaat gaat zaterdag 2 opril van start. De vrijwillige schippers van 't Verlaat hebben er zin in. Tijdens de winterstop is het zonnepontje door de schippers mooi in de verf gezet. Een overtocht met veerpont 't Ver laat is een leuke afwisseling tijdens een wandel- of fietstocht door het recreatiegebied Rottemeren. De veerpont legt aan bij het Bleiswijks Verlaat in Bleiswijk. Vandaar vaart pont naar de steiger bij de Ze- venhuizer Zoom, vlakbij de Twee- mansPolderweg in Zevenhuizen. Op verzoek en als de drukte het toelaat, wordt ook naar de Roerdomp geva ren. Mobiel oproepbaar Omdat het voor de pont niet haal baar is op vaste tijden te varen, wordt dit seizoen als proef het mo biele telefoonnummer van de pont bij de steiger van de Roerdomp op gehangen. Recreanten die willen overvaren vanaf de Roerdomp kun nen de schipper dan telefonisch op roepen. Hiermee wordt voorkomen dat men erg lang op de pont moet wachten. Vaartijden In april en oktober vaart de pont al leen in het weekend van 11.00 uur tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met september vaart de pont dagelijks; laatste afvaart vanaf het Bleiswijkse Verlaat is om 17.30 uur. Opstappen kan met en zonder fiets. Een enkele reis voor een overtocht kost 0,50 euro per voetganger of fietser. Bij slechte weersomstandigheden vaart de pont niet. Veerpont 't Verlaat is een initiatief van Recreatieschap Rottemeren. Voor meer informatie: www.recreatie gebied-rottemeren.nl. Een deel van het parcours bestaat uit een zeer smal tunneltje waar je met een fles op je rug maar net doorheen kunt. Misschien wel het lastigste punt in het hele parcours. Sommi gen kwamen deze tunnel al aan het begin van de oefening tegen waar door zij er nog met voldoende lucht door heen konden. Anderen kwamen met het laatste beetje lucht wat ze hadden door het tunneltje heen. Bij één ging het echter fout. Net na het tunneltje kreeg hij last van adem nood en moest stoppen. "Zo zie je maar hoe belangrijk dit is. Zelfs tijdens een oefening kan het al verkeerd gaan", vertelt Kats. Het is merkwaardig om te zien dat de één vrij snel door zijn lucht heen is en de andere een dubbel parcours af kan leggen zonder problemen. Het laat ste tweetal loopt namelijk, nietsver moedend, vrolijk het eindpunt voor bij om zo nog eens de afstand van het oorspronkelijke pad af te leggen. Als hun blinddoeken dan worden Een winkelhart in dorpse sfeer. concrete locatie aan. Tussen de ge meente en de bibliotheek is overleg voor het vinden van een andere ge schikte locatie. Groen licht Voordat het plan kan worden uitge voerd, dient de gemeenteraad groen licht te geven. In de raadsvergade ring van dinsdag 19 april zal de raad al dan niet besluiten geld beschik baar te stellen. Na goedkeuring van de provincie en de ondertekening van het contract, kan de opdracht dan ook officieel aan winnaar Vink/ Zondag worden gegund. De huidige planning is dat de bouw half 2012 start. Begin 2014 zal de nieuwbouw op de locatie gemeentekantoor Ze venhuizen kunnen worden opgele verd. Informatie voor omwonenden en ondernemers In mei zal de gemeente Zuidpias samen met Vink/Zondag een in loopavond organiseren voor de om wonenden en ondernemers. Tijdens deze avond krijgen belangstellenden informatie over het nieuwbouwplan en is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Zuidplas/Waddinxveen - Een afvaardiging van het college van Gedeputeerde Staten Zuid-Holland heeft dinsdag 15 februari gesproken met het college van burgemeester en wethouders van Waddinxveen. In dat gesprek werd het college gevraagd medio mei 2011 te reageren op onder andere de vraag of een fusie met de gemeente Zuidpias een reëel te verwerkelijken gedachte is. De Statenfractie van de SP wil weten waarom een éénjarige gemeente als Zuidpias opnieuw wordt betrokken bij een door de gemeente Waddinx veen niet gewenste gemeentelijke herindeling en stelde vragen. In haar antwoord verwijst Gedepu teerde Staten naar het in december genomen besluit tot het starten van de procedure op grond van de Wet Arhi tot wijziging van de gemeen telijke indeling. Met Gouda en Wad dinxveen wordt inmiddels overleg gevoerd over de wenselijkheid van de wijziging van de gemeentelijke indeling van Gouda en Waddinx veen. In de beide gevoerde open Arhi-overleggen is ook de positie van de gemeente Zuidpias in rela tie tót het advies van de Commissie Van den Berg (maart 2007) aan de orde gesteld. Deze commissie had de opdracht advies uit te brengen over varianten voor de bestuurlijke toe komst van gemeenten in de Zuidpias en omgeving. Het advies 'Van den Berg' De Commissie Van den Berg advi seerde oplossingen met duurzame en beperkte houdbaarheid. Oplossingen met duurzame houdbaarheid waren de vorming van een Zuidplasgemeente bestaande uit Gouda, Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieu werkerk aan den IJssel en Waddinx veen en de vorming van een nieuwe gemeente bestaande uit Rijnwoude, Boskoop, Bodegraven, Reeuwijk en Alphen aan den Rijn. Naar het oor deel van de commissie Van den Berg waren oplossingen met beperkte houdbaarheid een fusie tussen Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle, een fusie van Waddinxveen, Boskoop en Rijnwoude en grenscorrecties ten gunste van Gouda en eventueel een fusie van Gouda met Reeuwijk en Bodegraven tenzij Reeuwijk en Bo degraven besluiten vrijwillig te fu seren. Inmiddels is de nieuwe gemeente Zuidpias ontstaan op 1 januari 2010 en zijn Bodegraven en Reeuwijk op 1 janu ari 2011 gefuseerd. Alphen aan den Rijn, Boskoop en Rijnwoude hebben besloten vrijwillig te gaan fuseren per 2014. "Wij zijn van oordeel dat een proces van gemeentelijke herindeling altijd zorgvuldig moet verlopen, wij moe ten ook alternatieven en varianten meewegen in ons oordeel. Naast het wettelijk voorgeschreven open arhi- overleg met Gouda en Waddinxveen willen wij ook de opvattingen verne men van omliggende gemeenten en andere organisaties die belang heb ben bij de gemeentelijke herindeling met betrekking tot Gouda en Wad dinxveen. Concreet betekent dit dat wij in ieder geval naar verwachting medio mei 2011 overleg zullen voe ren met burgemeester en wethou ders van de gemeente Zuidpias en de gemeente Bodegraven-Reeuw- ijk", aldus Gedeputeerde Staten. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein gaat voor belangstel lenden die nog maar weinig kennis hebben over het Internet, op dins dag 5 april een kennismakingscursus van start. Samen met zeven andere cursisten leert men de betekenis van onder meer 'www', 'downloaden' en 'apestaartje'. Tevens leert men een e-mail te verzenden en te be antwoorden. De cursus omvat drie ochtenden van 10.00 tot 12.00 uur en vindt tevens plaats op 12 en 19 april. Om deel te kunnen nemen aan de cursus is het noodzakelijk dat de cursist wel enige ervaring heeft in het hanteren van de computermuis. Aanmelden kan aan de balie van de bibliotheek, via 0180-316201 of via: activiteiten @bibl iotheeknieu wer- kerkaandenijssel.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39