Levend Stratego is een strijd tussen blauw en groen De IJssel sterkste in streekduel tegen WSV Zakken vullen! Start realisatie 350 woningen en brede school Troef vrouwen HART VAN HOLLAND MOORDRECHT\30 MAART 2011 41 Schaken Ondertekening intentieovereenkomst Vijfakkers Noord Moordrrecht - Jongens en meisjes in groene en zandkleurige overhemden rennen door het park rondom het voormalige gemeentehuis. "Tik me dan", zegt een jongen die zogenaamd de Bom is. Hij wordt getikt. "Jij bent af!", antwoordt de jongen. Zij spelen Levend Stratego in het kader van Nationale Scoutingdag. Door Bart Jansen De hele week warhet lekker weer en op deze zaterdag is de lucht grijs en miezert het een beetje. "We houden eraltijd rekening mee",zegt Joost van Zwieten, een van de lei dinggevenden. "De afgelopen zeven keer hebben we maar één keer lek ker weer gehad". Het hoort er dan ook een beetje bij, bij de scouting. Lekker spelen in de natuur, weer of geen weer. Misschien maakt die miezer het juist wel leuker. De kinderen die meedoen aan het levend stratego lijken er helemaal geen last van te hebben. Als een dolle rennen zij door de perkjes, bosjes en over het grasveld. Een enkeling trapt af en toe in de poep, maar veegt dat binnen no-time af aan het gras. Het is lekker onge dwongen en het gaat er vooral om dat er lol gemaakt wordt. Het spel speelt daarbij een ondergeschikte rol. Enkele fanatiekelingen zijn er echter wel op toegespitst om zoveel mogelijk tegenstanders uit te scha kelen. Door middel van het kaartje dat ze bij zich dragen kunnen ze laten zien hoe hoog - of laag - ze zijn ingedeeld. Dat allemaal aan de hand van de scoutingrangorde; met als hoogste de leiding. Alleen de bom kan hem verslaan. En als we de jongen, die de Bom is, mo gen geloven heeft hij de leiding al uitgeschakeld. Knappe kop hoor. Het Levend Stratego is één van de spellen die bij de scouting regel matig wordt gespeeld. Tijdens Na tionale Scoutingdag wordt er een kijkje in de wereld van de scouting gegeven om te laten zien wat voor een gezellige club het is. Of de jon getjes die poepopruimzakjes in hun zak staken dit ook hebben begre pen is niet duidelijk, maar de rest van de scouting had een gezellige dag en liet zich van zijn beste kant zien. Moordrecht - Winnen was voor het eerste team van De IJssel tegen de Wad- dinxveense hoofdmacht niet noodzakelijk. Het team stond tweede en Dor drecht 2 was al zeker van het kampioenschap. Mede daardoor was De IJssel niet in de sterkste opstelling aanwezig en speelden invallers Frank Visser, Frank van de Pavoordt en Ronald Mandersloot. Voor WSV was winst noodza kelijk om degradatie te voorkomen. Invaller Gerard van der Wouden verloor van Hans van Wouden berg, terwijl Hans Lodeweges wist te winnen van Wim Mulder. Justin Jacobse en Arjen Zuurmond kwa men remise overeen, evenals Pim te Lintelo en Teun van der Linden. Door winst van Ad Multem op Wim Hennink kwam De IJssel weer op voorsprong. Léon Jacobse verloor van Barthold Jansen en de partij tussen invaller Leen Boonstra te gen Bert van der Knaap eindigde in remise; tussenstand 3,5-3,5. Invaller Rien Duine won zijn par tij tegen Peter de Louw: eindstand 3,5-4,5. Minder succes was er voor het tweede team van De IJssel dat het degradatieduel tegen Erasmus 4 uit Rotterdam met 4,5-3,5 verloor. Hierdoor degradeert De IJssel naar de derde klasse. Vier titelkandidaten in club competitie Door winst tegen Frank Visser is Léon Jacobse naar de tweede plaats in de ranglijst gestegen met slechts een gering puntenverschil op Hans Lodeweges, die de com petitie aanvoert. Frank Visser en Pim te Lintelo volgen op de derde en de vierde plaats. Ondertekening Vijfakkers Noord. Delft/Zuidplas - Wethouders Rinus Bosman en Jan Verbeek van de gemeente Zuidpias en Wim de Haas van Bouwfonds Ontwikkeling en Maarten Kool van AM ondertekenden maandag 28 maart de intentieovereenkomst voor de ontwikkeling van de nieuwbouwlocatie Vijfakkers Noord in Moordrecht. Hiermee is de eerste stap gezet voor de realisatie van zo'n 350 woningen en een brede school. Het gaat er vooral om dat er lol gemaakt wordt. Bouwfonds Ontwikkeling heeft een akkoord bereikt met de gemeente Zuidpias over de locatie Vijfakkers Noord. De komende maanden wor den de intenties uitgewerkt in con crete plannen voor een nieuwbouw wijk. Vijfakkers Noord is de laatste uitbreidingslocatie van Moordrecht. Wethouder Bosman van gemeente Zuidpias: "Met de ondertekening van deze intentieovereenkomst zijn we een stap dichter bij een nieuwe wijk met gevarieerde woningen en een brede school." In de brede school worden de basisscholen De Rank, Sjaloom en St. Jozef gehuisvest. Paul Becht, ontwikkelingsmanager bij Bouwfonds Ontwikkeling: "De nieuwbouwwijk Vijfakkers Noord gaat primair voorzien in de behoefte van de inwoners en omwonenden van Moordrecht. Er komen wonin gen voor onder andere starters en doorstromers en er wordt onderwijs geboden aan de jeugd van Moor drecht." Voor de ontwikkeling van de woningen zal Bouwfonds Ont wikkeling samenwerken met AM. Moordrecht - Leerlingen van de groepen 7.en 8 van de Achtbaan hebben vrijdag 25 maar, onder begeleiding van 0ubers en leerkrachten, het dorp opgeschoond. Zakken vol vuil werden bij elkaar geraapt. Moordrecht - Fien van der Panne en Mieke Pieterse zijn, met een percen tage van 67,5 eerste geworden op de speelavond van Troef Vrouw op woensdag 23 maart. Op de tweede plaats eindigden Anka Huijsmans en Margot de Jong met 53,75, derde werden Diny IJsselstijn en Fon Date- ma met 52,5 en op de vierde plaats eindigden Ank Rook en Gré Ramaker met 51,25. Na twaalf speelronden gaan Fien van der Panne en Mieke Pieterse aan de leiding met 58,73, op de tweede plaats gevolgd door Ank Rook en Gré Ramaker met 55,95, derde staan Fon Datema en Diny IJsselstijn met 53,05.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 41