i Groeneweg krijgt te weinig tegen Stolwijk NieMo-Van Vliet wint strijd om vierde plaats Moerkapelle wint eenvoudig Rotterdam Volleybal zet Dynamo op achterstand HART VAN HOLLAND SPORT 30 MAART 2011 45 Voetbal Waterpolo Voetbal Volleybal Voetbal Nieuwerkerk laat punten liggen Voetbal Lekkerkerk helpt Groeneweg aan zege Angelo Lenters kreeg hier nog onterecht buitenspel, even later scoorde de spits toch de gelijkmaker. Zevenhuizen - Ondanks dat Groeneweg een half uur voor tijd bijeen 1-0 ach terstand met tien man kwam te staan zou een overwinning bij Stolwijk niet misstaan hebben. Robby van Kuilenburg kreeg direct rood van de overigens prima leidende scheidsrechter voor een overtreding op de beste man van Stolwijk, spelbepaler Joost van Niekerk. In de eerste helft nam Stolwijk door deze spelbepaler in de laatste minuut uit een vrije trap de leiding. De weer erg sterk spelende Vincent Hof was kansloos. In de tweede helft was Groeneweg veruit de betere ploeg en zelfs na het wegzenden van Van Kuilenburg bleef dit zo. Trainer Milko Kruijsse greep in en zonder laatste man Kevin Zijderhand (vervanger Remeo van Leeuwen) besloot hij over het hele veld één tegen één te spelen. Volledig verdiend maakte de hard werkende Angelo Lenters, na een flink aantal missers in de Stoikse achterhoede, een kwartier voor tijd de gelijkmaker. Lenters had zelfs de winnende treffer op zijn schoen toen hij na goed voorbereidend werk van Meivin Wetzel de bal op tien meter vrij voor het doel loeihard overschoot. Meivin Wetzel had zelf eerder op de lat geschoten terwijl in blessuretijd Maurice Eckhardt net een teenlengte te kort kwam om keeper Rodriquez te verrassen. Stolwijk liet met uit zondering van een schot op de lat de tweede helft niets meer zien. Nieuwerkerk aan den IJssel - De waterpoloërs van WSG NieMo-Van Vliet hebben zich in een wisselval lige wedstrijd tegen De Zijl ver zekerd van de vierde plaats in de eerste districtsklasse. De ploeg won met 9-8. Meivin Blokland zag zijn Ploeg soms stuntelen in de verde diging. "Heel slordig" vond hij het verdedigende spel van zijn team. "In de eerste twee perioden gaven we gewoon een paar doelpunten weg. We hielden De Zijl daardoor in de wedstrijd. Normaal hadden we met vieL vijf doelpunten verschil moe ten winnen." Bij een 6-4 achter band werd NieMo wakker geschud, dankzij een doelpunt van Kevin Nelerrian werd het 6-6 en daarna drukte de ploeg door, al ontsnapte z'j in de slotfase nog wel aan de ge- f maker toen een speler van De Zijl alleen voor doelman Erik van Leeu wen verscheen. De vrouwen versloegen BZC, onder leiding svan ex-Barracuda-coach Wim van der Kolk, met 7-2. Denise Boeredoom, Karin van Leeuwen en Simone Arbman scoorden. Door de zege steeg NieMo naar de derde plaats, maar vreemd genoeg zijn zij nog niet zeker van handhaving in de eerste districtsklasse. Drie ploegen degraderen en aangezien het verschil tussen de nummer drie (NieMo) en tien (WZC) slechts zes punten is, moeten nog negen ploe gen vrezen voor terugplaatsing naar de tweede klasse. "Het is een hele vreemde competitie," vond trainer/ coach Sander Boer. "Maar de kans dat wij eruit gaan is niet zo groot. Om zeker te zijn moeten we nog één keer winnen of gelijk spelen." Moerkapelle - De voetballers van Moerkapelle speelden zaterdag 26 maart tegen SC Zuiderpark een belangrijk duel om de aansluiting met de midden moot te handhaven. Moerkapelle begon meteen met aanvallen en in de ze vende minuut was het Harmen Verweij die op de rand van buitenspel mocht doorgaan. Hij speelde vlak voor de keeper de bal af aan de mee opgekomen KamaI Boutasqount die de 1-0 keurig binnen tikte. Het aanvallende spelletje van Moer kapelle ontving weinig echte tegen stand van Zuiderpark. Binnen het kwartier was het Pieter Lips die door goed doorgaan de 2-0 scoorde. Zui derpark kon zo nu en dan de aanval zoeken maar verder dan een schot dat over ging en een misser van keeper Dubbis, waarbij de bal net naast ging kwam de tegenstander niet. Voor rust werd het nog 3-0 voor Moerkapelle, nadat Verweij overduidelijk binnen het strafschop gebied onderuit werd gehaald. Een gele kaart en een strafschop waren het gevolg. Verschoor wist hier wel raad mee. De tweede helft werd een kopie van de eerste helft. Hierin scoorde in de derde aanval tien minuten na rust Brend Hoogma op goed aangeven van Boutasqount het vierde doel punt. Na nog een serie aanvallen wist de voor Boutasqount ingeval len Stefan Sallevelt halverwege de tweede helft het vijfde doelpunt keurig binnen te schieten. Verschoor scoorde uit een volgende terechte penalty, door het neerhalen van Hoogma. De eindstand kwam hier mee op 6-0. Moerkapelle stijgt door dit resultaat een plaatsje op de ranglijst. Volgen de week volgt de inhaalwedstrijd thuis tegen S.V.D.P.W. De blijdschap na de overwinning is gróót, (foto: Jan van Woerden) Rotterdam/Zevenhuizen - Voor de eerste wedstrijd van de tweede play off ronde stond Rivium Rot terdam Volleybal vrijdag in eigen huis tegenover Draisma Dynamo uit Apeldoorn.'Vanaf het begin ontspon zich een spannende strijd, waarbij duidelijk was dat Rotterdam Vol leybal zijn zinnen had gezet op de winst in deze eerste wedstrijd. Via de setstanden 25-23, 25-17, 23-25 en 25-21 wist Rotterdam Volleybal met 3-1 de overwinning binnen te slepen. Woensdag 30 maart spelen de he ren in de sporthal te Apeldoorn voor de tweede wedstrijd in deze play off ronde en wanneer Draisma Dynamo de stand gelijk weet te trekken, dan volgt op zaterdag 2 april in Apel doorn de beslissende wedstrijd om uit te maken wie om het kampioen schap gaat strijden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Nieuwerkerk heeft in Gouda drie kostbare punten laten liggen in de strijd om de titel en zag de naaste concurrenten wel winnen. In de eerste helft zag het er niet naar uit dat de vierde nederlaag' van het seizoen aanstaande was. De wedstrijd had een lange af- tastfase, maar het leek er op dat, ondanks het weinig enerverende spel, Nieuwerkerk niet al te veel te duchten had van Olympia. Nieuwerkerk kreeg kansen, maar de Olympia verdediging hield stand. In de laatste fase voor de rust kreeg Olympia zelf wat mo gelijkheden en was het dichtst bij een treffer toen doelman Roy Spierings verrast werd door een schot dat door een polletje bij na over zijn handen in het doel dreigde te gaan. Na rust leek Nieuwerkerk op weg naar de 0-1 toen Robert Visser een vrije trap van Marijn Ver hoef achter de Olympia doelman kopte, maar de treffer werd afge keurd. Even daarna was Jessey de Charon dichtbij een treffer maar hij zag zijn kopbal op de paal be landen. Het was zo'n beetje het laatste echte gevaar want toen het via een counter werd afge bluft door Olympia en op een 1-0 achterstand werd gezet, liep het spel helemaal niet meer. Te snel werd gekozen voor de lange hoge bal en dat speelde de Gouwe naren in de kaart. Zij loerden op een volgende counter en hadden daarmee succes. Toen eenmaal de tweede treffer achter doelman Roy Spierings in het net plofte, was de wedstrijd gespeeld. Zevenhuizen - De dames van Groeneweg hadden zondag ei genlijk wat goed te maken rra de 4-1 nederlaag vorige week bij Floreant. Groeneweg begon goed aan de wedstrijd en zette Lekker kerk vanaf de eerste minuut onder druk. Al na vijf minuten was het Wendy Vuik die de 1-0 scoorde. Groeneweg bleef druk zetten en Lekkerkerk kwam er niet meer uit, kansen kwamen er genoeg maar werden niet benut. In de vijfen twintigste minuut kreeg Groe neweg een cadeautje. Lekkerkerk scoorde in eigen doel 2-0. Na rust opnieuw een aanvallend Groeneweg, maar opnieuw wer den de kansen niet benut. Groe neweg ging steeds slechter spelen er werd niet meer gecombineerd, iedereen ging voor zichzelf spe len. Frans den Hollander zei na afloop "Dit was de wedstrijd van de gemiste kansen.". Eindstand 2-0. Dinsdagavond staat de thuiswed strijd om een plaats in de kwart finale van de beker, tegen Noot dorp, op het programma.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 45