f loriad ©world expo Floriade Ja? Zuidplas Nee? Zwaargewonde bij aanrijding Gevangenisstraf voor overval tankstation Koper gestolen van gemeentewerf HART VAN HOLLAND REGIO 30 MAART 2011 5 Regio Boskoop 2022 the Netherlands De nieuwe modeilen van 2011 zijn binnen! v.d. Mee Jansen hoveniers Voor tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud ifiriT kijk ook op onze website www.droom-tiun.nl n? Zuidplas - "Tijdens een informatieavond voor bestuurders is duidelijk ge worden dat het enthousiasme bij bestuurders van betrokken gemeenten en provincie voor een Fioriade in deze regio groeit", zo meldt de gemeente Bos koop in een persbericht. "Het moment waarop deze regio zich kandidaat stelt voor het maken van een aanbeveling voor de Floriade 2022 lijkt daarmee een stapje dichterbij te komen." Binnenkort nemen negen gemeen ten, Alphen aan den Rijn, Boskoop, Gouda, Lansingerland, Zoetermeer, Zuidplas, Waddinxveen; Rijnwoude en Bodegraven-Reeuwijk, de pro vincie en diverse private partijen het besluit of zij zich kandidaat stellen voor het maken van een aanbeveling voor de Floriade 2022. Floewel veel bestuurders inmiddels enthousiast zijn, is nog niet iedereen over de streep. Bestuurders willen het liefst nu al weten welke finan ciële risico's gemeenten lopen. Coos Rijsdijk, burgemeester van Boskoop: "Dat weten we nog niet. Pas in de bidbookfase wordt het concept uit gewerkt en kunnen we de kosten, opbrengsten en risico's berekenen. Ook dan pas weten we wie die kos ten en risico's gaan dragen. Door het concept dat we nu voorstellen, decentraal en samen met private partijen, zullen de financiële risico's aanzienlijk lager zijn dan bij eerdere Floriades, maar het exacte plaatje moet nog komen. We vragen par tijen daarom ons de kans te geven dit gezamenlijk in een aanbeveling uit te werken. Op basis van de ken nis die we aan het einde van de bid bookfase hebben, beslissen gemeen teraden dan of zij de aanbeveling aan de Nederlandse Tuinbouwraad aan willen bieden." De gemeente Zuidplas was woens dag 23 maart op deze bijeenkomst vertegenwoordigd, of zij uiteindelijk mee zal doen is nog maar zeer de vraag. Eerder al had de gemeente op vragen van de SP laten weten een voorkeur te hebben voor één Flo- riadelocatie en niet mee te willen doen bij een ontwikkeling op meer locaties. Voor het bepalen van een definitief standpunt zal nog overleg met de gemeenteraad volgen. De SP maakte zich vooral zorgen over de kosten. "De Floriade in de regio van Venlo stevent af op een verlies, ook in Zoetermeer was er geen positief saldo. In tijden dat we moeten bezuinigen moet je geen prestigeprojecten zoals deze Flori ade uitvoeren", aldus raadslid André Muller. "Bovendien is Boskoop te ver van Zuidplas om op gebied van ver blijf en toerisme een graantje mee te kunnen pikken en levert het ook de boeren en tuinders van Zuidplas niks op." De kosten van de aanbeveling voor de Floriade worden voorlopig ge raamd op 750.000,- euro, waarbij het aandeel van Zuidplas is begroot op 30.000,- euro. De gemeente Zuid plas heeft inmiddels een bijdrage in de voorbereidingskosten geleverd' van 7.500,- euro. Dit zou dus niet hoger worden als de plannen van het organisatiecomité doorgaan. Wordt ongetwijfeld vervolgd. Impressie van de Floriade 2002 in de Haarlemmermeer (Foto: Raimond Spekking/Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0 Et GFDL) Dé mobiele fietsenmaker foor bij u thuis of op liet werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9,2761 AV, Zevenhuizen www.fietskiaai .nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Waddinxveen - Bij een ongeval op de Kanaaldijk/Noord Ringdijk in Waddinxveen liep een automobi list maandagmiddag zwaar letsel op. Een ander raakte lichtgewond. Een 22-jarige automobilist uit Ze venhuizen reed over de Kanaaldijk vanuit de richting van Waddinxveen in de richting van Moerkapelle. Een 24-jarige vrouw uit Gouda reed over de Coenecoopbrug en wilde bij de kruising linksaf slaan. Beide per sonenauto's botsten door nog on bekende oorzaak tegen elkaar. De hulpdiensten rukten met groot ma terieel uit, omdat één van de wagens volgens getuigen in brand was ge vlogen, terwijl de bestuurder daarin bekneld zat. Flet incident bleek iets minder ernstig dan gemeld, er was 9een brand en niemand zat bekneld. Wel werden beide bestuurders onder begeleiding van brandweer- en am bulancepersoneel uit hun auto's ge baald. Eén van hen werd met spoed naar een ziekenhuis gebracht, bij de andere gewonde was minder haast geboden. De politie verrichtte on- fotoWilco Hogenbirk) derzoek naar de exacte toedracht van het ongeval en de wagens wer den weggesleept. Zevenhuizen - De politie is op zoek naar getuigen van twee diefstallen van koper vanaf de gemeentewerf aan de Zuidplasweg. Zondag 27 maart tussen 01.00 en 03.00 uur werden er koperen kabels gestolen vanaf het terrein. Zeven strooiwagens en vier sneeuwschui vers zijn hierdoor onbruikbaar ge worden. Ook tussen zaterdag 12 maart en maandag 14' maart werd ongeveer vijftien meter koper gestolen. De politie verzoekt getuigen zich te melden via 0900-8844. officier van justitie is het aan de re actie van de medewerkster te danken dat de verdachte het vervolgens zon'*) der geld wegvluchtte. Beelden van de overval werden op de website van de politie geplaatst en de verdachte werd door meerdere mensen her kend. Flij besloot daarom om zichzelf te melden bij de politie. De rechtbank doet over 14 dagen uitspraak. Op camerabeelden is te zien hoe een man de shop van het tankstation bin nenkomt, naar de balie loopt en de medewerkster achter de balie en een op een vuurwapen gelijkend voor werp op de vrouw richt. Volgens de Waddinxveen - De officier van justitie in Den Haag heeft maandag 28 maart een gevangenisstraf van 22 maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk geëist tegen een 24-jarige man uit Waddinxveen. De man wordt ervan ver dacht dat hij op 11 november 2010 in zijn woonplaats heeft geprobeerd een tankstation te overvallen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5