Zuidpias Gratis stercompost Qwieke winnaars! Gebruik van compost -m Wz - - Werk aan de weg gemeente Herinrichting Burgemeester Klinkhamerweg Samen met ondernemers en middenstand naar nieuw beleidsplan Economie WEEK T. Neus eens rond in het Vrijwilligersloket HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 30 MAART 2011 DEZE BON GEEFT RECHT OP EEN ZAK STERCOMPOST 4 tapl r Gemeente Zuidpias biedt alle inwoners de gelegenheid gratis compost op te halen. Het compost is gemaakt van het groente-, fruit- en tuinafval dat u elke week aanbiedt. Dit gft-afval wordt afgeleverd bij Stercompost, een composteringsinstallatie waar alle gft-afval uit de omgeving ingezameld wordt. Vervolgens ondergaat het gft-afval een groot aantal bewerkingen met als eindresultaat het product com post. Van 10 kg gft wordt 3,5 a 4 kg compost gemaakt dat voldoet aan alle kwaliteitseisen. Heeft u een sier- of moestuin, dan kunt u veel plezier van deze compost hebben. Compost verbetert de bodemstructuur en het houdt water en voedingsstof fen vast. Als u de compost mengt met tuinaarde in de verhouding AO compost, 60 tuinaarde heeft u een prima vulling voor bloembakken. In de folder die u bij het ophalen van de compost kunt meenemen, vindt u de uitgebreide toepassingsmogelijkheden. Let op! Stercompost is bij uitstek een bodemverbeteraar met een hoog gehalte aan voedingsstoffen. Het is daarom niet geschikt om te gebruiken als ophoogmateriaal. Van maandag 4 tot en met zaterdag 9 april kunnen alle inwoners tegen inlevering van onderstaande bon gratis één zak Stercompost (25 liter] afhalen zolang de voorraad strekt. Inwoners van Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel kun nen met de bon terecht op het In de week van Aapril beginnen de werkzaam heden "Herinrichting Burgemeester Klinkhamerweg" in Zevenhuizen. Werkzaamheden Het werk bestaat uit het toepassen van verkeersmaat regelen, opbreken van asfalt- verhardingen, verwijderen van de verkeersregelinstallatie, slopen van de voetgangerstun nel, ontgraven van de riool sleuf en het aanbrengen van het riool, asfaltverharding, elementenverharding, licht masten, verkeersborden en groenvoorzieningen. naar verwachting zes maanden. In verband met de bereikbaar heid van woningen en win kels wordt het werk in fases verdeeld. Tijdens de werkzaamhe den kan het verkeer gebruik blijven maken van de weg, met mogelijkheid tot oponthoud. Van 13 juni tot en met 5 augustus wordt het weggedeelte vanaf de Schoolstraat tot en met de kruising Noordelijke Dwarsweg afgesloten en een omleiding route ingesteld. Deze wordt te zijner tijd aangeven. Fasering werkzaamheden De totale duur van de werkzaamheden is A Informatie Voor informatie of vragen kunt u contact opnemen met de heer Z. Milosevic k van de afdeling Openbare Werken op telefoonnummer (0180)330 300. Zuidpias Springlevende Dorpen De Week van de Springlevende Dorpen heeft niet alleen veel reacties en bijdragen opgeleverd, maar ook twee winnaars! Marco van den Arend uit Nieuwerkerk aan den IJssel is uitge roepen tot Qwiekste Zuidplassenaar! Marco leverde vele qwieke bijdragen, zowel online als tijdens een van de dinerdebat ten. Daarom verdient hij deze titel. En we hebben nog een winnaar: Verona van Mourik 18 jaar) uit Zuidplas Moordrecht leverde de mooiste kleurplaat in. Beide winnaars krijgen op 6 april een prijs uitgereikt in het gemeentehuis. afvalbrengstation in Nieuwerkerk aan den IJssel. Inwoners van Moerkapelle, Oud Verlaat en Zevenhuizen kunnen de bon inleveren bij het brengstation in Zevenhuizen. Locatie afvalbrengstations: Eerste Tochtweg 9b te Nieuwerkerk Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag: tussen 12.00 en 16.00 uur. zaterdag: tussen 10.00 en 16.00 uur. Zuidplasweg 14b te Zevenhuizen Openingstijden: dinsdag donderdag van 13.00 - 16.00 uur zaterdagen van 9.00 - 12.00 uur De actie geldt van maandag 4 tot en met zaterdag 9 april 2011 |i zolang de voorraad strekt. Naam: Adres: Postcode: Compost vormt een goede basis voor zowel de sier- als groentetuin. Het verbetert de structuur van de grond en regelt de doorlaatbaarheid. Vocht wordt beter vastgehouden, zodat in droge periodes minder vaak hoeft te wor den gesproeid. Bovendien activeert compost het leven in de bodem en slaat het voedingsstoffen voor planten op. In de praktijk blijkt compost bodemziek- ten tegen te gaan. Als u eens per jaar een laagje ter dikte van onge veer anderhalve centime ter compost over uw tuin uitspreidt, heeft u ongeveer 10 kilogram per m2 tuin- oppervlak nodig. Houd bij de grootte van uw compost- hoop hiermee rekening. Spreid de compost in maart of april uit (bij zware kleigrond in de herfst). U kunt de compost gewoon laten liggen of heel ondiep in de grond werken. Te veel compost is niet goed. Een te hoge concentratie rond wortels van planten en bloemen kan verbranding veroorzaken. Zanderige grond wordt beter bewerkbaar en beter vochthoudend door er compost doorheen te wer ken. Te vette grond wordt beter bewerkbaar en beter werkt. Compost, gemengd luchtdoorlaatbaar wan- met wat aarde, is ook goed neer u er een deel compost te gebruiken als potgrond en een deel zand doorheen of tuinaarde. Verschillende vertegenwoordigers van ondernemersverenigingen, mid denstandsverenigingen en andere organisaties uit de regio hebben zich de afgelopen periode ingezet voor het nieuw op te stellen beleidsplan Economie. De werkgroepen hadden elk een ander thema: Arbeidsmarkt, Greenport, Detailhandel, Vrije Tijd en Voorzieningen, Bedrijvigheid, Innovatie Niches en Samenwerking regio. Op 23 maart vond in de Raadzaal van het gemeentehuis de laatste bijeen komst plaats. Met de woordvoerders van de werkgroepen en wethouder Van der Torn werden de resultaten uit de individuele werkgroepen gepre senteerd. Daarna vond van de voor gestelde activiteiten de prioritering plaats met behulp van Groupsystems. Met hulp van dit computersysteem werd een top 5 van belangrijkste acti viteiten opgesteld. Na enige discussie over de uitslag volgde er een korte pauze. Veel tijd kregen de deelnemers niet, want direct na de pauze werden de concrete acties geïnventariseerd door middel van de volgende vragen: - Wat moet er precies ondernomen worden? Wat moet ermee bereikt worden? Op welke bestaande infrastructuur, activiteiten, initiatieven kan aange sloten worden? Welk tijdpad gaat ermee gemoeid? De uitkomsten komen uiteindelijk terecht in een actieplan wat deel uitmaakt van het nieuwe Beleidsplan Economie. Het beleidsplan wordt eind mei in de raad behandeld. De gemeente bedankt de onderne mersverenigingen, middenstandsver enigingen, Kamer van Koophandel, RPA (Regionaal platform arbeidsmarkt), regio- coördinator Provincie Zuid-Holland, LTO/TVZ voor hun medewerking! Na de succesvolle vrijwilligers- avond van 18 maart j.l. waar het digitale vrijwilligersloket werd gelanceerd, zijn inmiddels de eerste vacatures geplaatst in de vrijwilli- gersvacaturebank. Verenigingen die vrijwilligers zoeken voor bepaalde vacatures of klussen worden van harte uitgenodigd zich te registre ren. Daarnaast kan iedereen zich aanmelden voor het doen van aller lei vormen van vrijwilligerswerk. Kortom, neus eens rond in het loket. Inmiddels is het loket uitgebreid met nieuwe informa tie over o.a. deskundigheidsbevor dering. Ga naarwww.zuidplas.nl/ vrijwilligersloket.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7