Zuidpias gemeente .Inmeten van rioolputten en straatkolken Een nieuw kloppend hart voor Zevenhuizen Vrijgekomen woonwagenstandplaats in Nieuwerkerk aan den IJssel WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN Verstopping riolering door schoonmaakdoekjes 8 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 30' MAART 2011 Verleende omgevingsvergunning Geweigerde omgevingsvergunning Melding kap bomen Aangevraagde omgevingsvergunning Verleende omgevingsvergunning Groenendijk 231 (2911 BB) Realiseren baggerdepot (verzonden op 16-03-2011) J.S. Bachstraat27|2912XD) Vergroten woning door middel van aanbouw en gedeeltelijk vervangen kozijnen (verzonden op 26-03-2011) Tegen het hierboven genoemde besluit kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, jel: (0180) 330 300. De Dreef 2 (2912 EC) Plaatsen tuinhuis [verzonden op24-03-2011) De volgende bomen worden de komende peri ode in Nieuwerkerk aan den IJssel gekapt. Twee elzen aan het Margrietveld ter hoogte van de huisnummers 14 en 15. De bomen ver dwijnen in verband met realisatie parkeerha vens op plaats van brug Margrietveld - Groene Hartpark. Op de plek van de te verwijderen bomen worden geen nieuwe bomen geplant. Een riolering is een mooie voorziening. Al het water dat je wegspoelt via keu ken, wastafels, bad en toi let verdwijnt onzichtbaar in het niets. Hoe gemak kelijk dat wel is, ontdek je pas als de afvoer verstopt raakt. Veel ongemak is het gevolg, en soms zelfs een kleine overstroming. r\ Steeds vaker wordt de gemeente geconfronteerd met verstoppingen in het riool. De verstoppingen ontstaan door verkeerd gebruik van het rioolstelsel en komen vaak voor bij de pompen van rioolgemalen. Deze pompen verpompen het afvalwater richting een leiding die het afvoert naar de rioolwaterzuivering. Oorzaak van verstopping De verstopping van de pomp wordt veroorzaakt doordat mensen o.a. hygiënische schoonmaakdoekjes via Heip ook met ogs wafer schoon te houdea het toilet wegspoelen. Deze doekjes, die een andere samenstelling hebben dan toiletpapier, kan de pomp bij het rioolgemaal niet versnijden waardoor deze vast komt te zitten en geen afvalwater meer afvoert. Een verstopte pomp maakt dat er, vooral als het regent, gebruik moet worden gemaakt van de overstorten in sloten. Dat geeft dus rechtstreekse vervuiling van het oppervlaktewa ter. Door dit oneigenlijke gebruik moet de gemeente meer geld besteden aan onderhoud van de riole ring en het oplossen van storingen. Geen schoonmaakdoekjes in het toilet Wij vragen u dan ook om geen schoonmaakdoekjes meer door het toilet te werpen. Weet u niet precies wat wel en niet via het riool mag worden afgevoerd, kijk dan eens op www.neder- landleeftmetwater.nl. Ook voor vragen over riolering en het anders omgaan met hemelwater kunt u op deze website terecht. De gemeente Zuidpias laat de komende weken metin gen verrichten om de juiste locatie van putten en kolken vast te stellen. Deze werkzaamheden vinden plaats om de gegevens die nodig zijn voor de berekenin gen van het riool te opti maliseren. Deze gegevens moeten regelmatig bijgewerkt worden, omdat de gemeente Zuidpias in een gebied ligt waar daling van de bodem plaatsvindt. De meeste riool- putten liggen in de weg, een aantal liggen in tuinen. Het inmeten duurt niet langer dan enkele minuten en op verzoek zal de landmeter van de firma ADCIM zich legitimeren. De Zeven elzen aan achterzijde Hertenkruid. Op de plek van de te verwijderen bomen worden geen nieuwe bomen geplant. Voor het kappen van deze bomen is geen kap- vergunning nodig. ZEVENHUIZEN Rectificatie In de publicatie van 16 maart 2011 stond abu sievelijk vermeld Hoedenmaker 33 (2761 LW) dit moet zijn Hoedenmaker 35 (2761 LW) Plaatsen dakkapel (ontvangen op 04-03-2011) De Bonk 37 (2761 EG) Oprichten recreatiewoning Dorpsstraat 212 (2761 AP) Verwijderen asbesthoudende golfplaten (ver zonden op 24-03-2011) Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel.(0180)330 300. werkzaamheden starten vanaf 5 april in Zevenhuizen waarna Moerkapelle, Moordrecht, Oud verlaat en Nieuwerkerk aan den IJssel aan de beurt zijn. Naar verwachting zijn begin mei alle putten ingemeten. Informatie over deze werk zaamheden kunt u verkrijgen bij de afdeling Openbare Werken, tel. (0180)330 300. Het dorpscentrum van Zevenhuizen zal een flinke impuls krijgen als de gemeenteraad op 19 april groen licht geeft voor het plan voor de 'locatie gemeentekantoor'. Het plan van de combinatie Vink Ontwikkeling Zondag Ontwikkeling en ontworpen door Nowotny architecten is als winnaar van de aanbeste ding naar voren gekomen. In dit plan zal het voormalige gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle plaatsmaken voor nieuwe win kelruimte en verschillende typen woningen. Ook het dorpsplein zal opnieuw worden ingericht. De nieuwbouw en het dorpsplein zullen aansluiten op de bestaande sfeer in de karakteristieke Dorpsstraat. Na de fusie in januari 2010 is het voormalige gemeentehuis van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle (deels) leeg komen te staan. Via een niet-openbare Europese aanbesteding is het plan van Vink/Zondag vorig jaar ingediend en nu als beste beoordeeld. De verhouding prijs en kwaliteit was zwaarwegend in de gun ningcriteria. De partijen Vink en Zondag heb ben het op een na hoogste grondbod gedaan en op het onderdeel kwaliteit scoorden ze het hoogst. Hiermee laten zij de plannen van Novaform Vastgoedontwikkelaars, Janssen de Jong Projectontwikkeling, VORM Ontwikkeling en de combinatie HD Projectrealisatie Woonpartners achter zich. EE« lE«Eltl( MIEUH HAST VOOS ZtVtHHUU «EmrainatiM ikct» «atfaruMH» ztstHmut* Dorpssfeer behouden Het winnende nieuwbouwplan toont een visie op hoe de herinrichting van de locatie gemeentekantoor eruit gaat zien. Zo is in het plan de authentieke en historische dorpssfeer behouden. Verder biedt het plan ruimte voor vrij indeelbare winkels op de begane grond en diverse soorten woningen op de verdiepingen. Variatie in gevelkenmerken, wonen aan de Bosgracht, het intieme straatprofiel van de Dorpsstraat en een dorpsplein met een hoge verblijfswaarde'versterken het dorpse gevoel. Het plein wordt met groen zo vormgegeven, dat de auto te gast is op het plein. Voor de bibliotheek is geen ruimte in het plan opgenomen. De inschrijvers op de aanbesteding zijn hierin vrijgelaten onder voorwaarde dat zij wel verantwoordelijk zijn voor de verplaatsing van de bibliotheek naar een andere locatie in het dorpscentrum. Het plan geeft hiervoor geen concrete locatie aan. Tussen de gemeente en de bibliotheek is reeds overleg voor het vinden van een andere geschikte locatie. Gemeenteraad beslist Voordat het plan kan worden uitgevoerd, dient de gemeenteraad eerst groen licht te geven. In de raadsvergadering van 19 april zal de raad al dan niet besluiten geld beschikbaar te stellen. Na goedkeuring van de provincie en de ondertekening van het contract, kan de opdracht dan ook officieel aan winnaar Vink/ Zondag worden gegund. De huidige planning is dat de bouw half 2012 start. Begin 2014 zal de nieuwbouw op de locatie gemeentekantoor Zevenhuizen kunnen worden opgeleverd. Informatie voor omwonenden en ondernemers In mei zal de gemeente Zuidpias samen met Vink/Zondag een inloopavond organiseren voor de omwonenden en ondernemers. Tijdens deze avond krijgen belangstellenden informatie over het nieuwbouwplan en is er gelegenheid voor het stellen van vragen. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen v/e niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Woonwagenstandplaats Woonwagenstandplaats Hoofdweg Noord 1e te Nieuwerkerk aan den IJssel De standplaats beschikt over de voorzieningen water, gas en electriciteit. Beschikbaar: per direct Huur: 144,15 per maand. Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden?.Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 4 april 2011 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afde ling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 8