Shantykoor Het Kraaiennest krijgt het publiek stil Er werd gebridged... Feestelijk ritje jubilarissen NK TangSoodo Klikken mag Planten kopen voor goed doel Wie tekent mooiste piratenvlag? 'QfiREHT Computer problemen? HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 6 APRIL 2011 11 m Zevenhuizen - Dorpshuis Swanlo was in november 2010 voor twee avonden compleet uitverkocht. Dat had niets te maken met een populaire cabaretier die op kwam treden. Nee, het publiek kwam kijken naar de muzikale vertel ling 'Nova Zembla' door Shantykoor Het Kraaiennest. "Een groot succes", vol gens Kees Wiggers, lid van het eerste uur. Leden van het eerste uur: Kees Wiggers en Jan Sleeuwenhoek. met acteren. "Doordat de meesten van ons hebben moeten leren acte ren heeft iedereen hetzelfde proces meegemaakt. Af en toe waren er momenten dat sommigen het niet zagen zitten, maar juist door ons doorzettingsvermogen is het alle maal toch gelukt." "Van plankenkoorts hebben we ge lukkig geen last", vertelt Sleeuwen hoek. "Zodra het optreden begint vergeet je eigenlijk dat er publiek kijkt. Je gaat helemaal op in de groep en het stuk." Het maakt voor de heren dan ook niet uit of er tien, twintig of een paar honderd man staat te kijken, "leder optreden ge ven we ons honderd procent. We doen namelijk datgene wat we leuk vinden en dat is zingen!", legt Wig gers uit. Het zingen verbroedert de mannen van het koor dan ook. "Het maakt niet uit of je uit Zevenhuizen, Nieu- werkerk of Rotterdam komt. Binnen het koor zijn we allemaal gelijk. We willen allemaal zingen en een goed optreden neerzetten. Daar draait het om", legt Wiggers uit. "Dat we met ons clubje ook nog eens Zuid- plasbreed bezig zijn maakt het hele maal af', voegt hij er aan toe. "Ooit begonnen we namelijk als een koor uit Zevenhuizen. Dat we nu ook mensem van buitenaf aantrekken is alleen maar' mooi." Dat Wiggers er vanuit gaat dat dorpshuis Swanla op 15 en 17 april weer goed vol zal zitten steekt hij niet onder stoelen of banken. "We merken dat mensen ons graag zien optreden. Vorige keer in november, toen we het stuk voor het eerst op voerden, waren de mensen geraakt door het stuk. De zaal was soms muisstil." Dat overkomt de heren wel vaker. "Als wij optreden en we doen bijvoorbeeld een driestemmig stuk, dan is het publiek vaak ver baasd hoe mooi dat klinkt", aldus Wiggers. "En als je dat lukt, dan ben je blij datje er al die tijd in hebt ge stoken." Door Bart Jansen "Op 15 en 17 april staan we weer in Swanla met onze voorstelling Nova Zembla", vertelt Wiggers met gepas te trots. "Vorig jaar zijn we, onder de bezielende leiding van de bedenker en artistiek leider van de muzikale vertelling Aad Wijtman begonnen met deze voorstelling en we hebben hard gewerkt om alles rond te krij gen", legt Wiggers uit. "Eerst hadden we niets en nu hebben we een vol waardige voorstelling. Er is veel tijd in gaan zitten, maar het waS iedere seconde waard." Jan Sleeuwenhoek, de zogenaamde 'schipper' van het koor en net als Wiggers al sinds de oprichting van het koor in 1995 lid, kan dit beamen. "Soms repeteerden we drie keer in de week. Er moesten niet alleen nieuwe liedjes geleerd worden maar we moesten ook nog eens acteren en tekst uit ons hoofd leren", voegt hij er aan toe. "Maar uiteindelijk hebben we wel een mooi resultaat geboekt. We zijn dan ook nog steeds heel trots op onze voorstelling." De totale bemanning steekt veel tijd in het Shantykoor. "Je moet iets al leen doen als je er echt de tijd voor hebt en er ook tijd voor over hebt", vertelt Wiggers. "Als je iets halfbak ken doet, dan bereik je nooit het gewenste resultaat. Dat wij nu met 'Het Kraaiennest' een succes boe ken komt doordat wij met zijn al len een hele hechte groep vormen", legt Wiggers uit. "Alle neuzen staan dezelfde kant op en iedereen is ge lijk. Het werken aan onze musical heeft dat zelfs nog versterkt." De leden van 'Het Kraaiennest' hadden over het algemeen weinig ervaring Succesvolle uitvoering van Nova Zembla in 2010. (archieffoto) Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werd de eerste zitting van de vierde competitieronde gespeeld. In de A-lijn werden Kees Mertens en Rennie Valentijn eerste met 66.15%, tweede werden Patricia Niewold en Marijke Stolker met 61.98°/o en op de derde plaats eindigden de kop pels Fenna en Pieter van der Lely Ria Gaarkeuken en Lieke van der Linden met ieder 59.90°/o Giusy Hatenboer en Truus van Leeuwen wonnen in de B-lijn met 71.35%, gevolgd door Wil en Arie Blok met 61.20% en Trudie en Kees van der Made met 58.85%. In de C- lijn eindigden Frank en Detty Mol bovenaan met 65.63%m, tweede werden Jos van Rijs en Dirkje Ver- maat met 63.13% en derde Loes Bantje en Mathile de Kroes met 60.63%. Hendrik Ido Ambacht/Zevenhuizen - De Nederlandse Kampioenschappen TangSoodo vonden zaterdag 2 april plaats in Hendrik Ido Ambacht. Voor TimmersSport kwamen acht deelne mers in actie. Bob van der Wende miste door de loting eigenlijk een reële kans op een overwinning doordat hij moest uitkomen tegen regerend wereld kampioen Van der Steen en Ngo, tweede van Europa. Rocco van Es miste op de belang rijke momenten een beetje geluk dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl evenals Peter Almarza. Dian de Wit werd bij de gekleurde banden knap derde bij het onderdeel sparren, Art Steiger werd derde bij het sparren en met het onderdeel breken kampi oen. Steven Almarza mocht na vele partijen de tweede plaats innemen bij het sparren en ook de tweede bij de breektesten. Harm Alferink, voor het eerst bij de senioren, werd met slim knokken kampioen van Nederland. Laura van Leeuwen werd door de organisatie samen met de zussen Shanice en Cheyenne van der Meer bij de he ren geplaatst. Dit mag officieel niet, maar werd met een 'grappig toch' afgedaan. Timmers was het hier niet mee eens: als een man wint, vindt men dat normaal; als een vrouw wint is de man een 'loser'. Wat ge beurde: alle drie de dames wonnen hun eerste partij en Laura won ook de tweede en derde partij voordat zij in de finale nipt verloor. Zevenhuizen - Bij Zadel- en Tuigma- kerij Van Rijs werd vrijdag 1 april het 25-jarig jubileum gevierd van Hans van der Haak en Alie Poot. Speciaal voor deze gelegenheid had Van Rijs een becak geregeld voor Alie, die bekend staat als enthousi ast fietster. Hans, in het dagelijkse leven bestuurder van een moderne brandweerwagen, mocht een ritje maken in een aangespannen brand weerwagen. Zevenhuizen-Moerkapelle - Tradi tiegetrouw organiseert de Lions Club Zevenhuizen de alom bekende 'gera niummarkt', dit jaar voor zaterdag 16 april. Naast voor geraniums kan men op deze markt tevens terecht voor bijvoorbeeld Spaanse margrie ten, afrikaantjes, lobelia's en hang- verbena's. De geraniummarkt begint om 8.00 uur en vindt plaats op het C1000 Plein. De planten komen rechtstreeks van de kweker en de ervaring leert dat men vooral in de ochtend verze kerd is van een ruime keuze. Nieuw dit jaar is de aanwezigheid de Wereldwinkel Zevenhuizen-Moer kapelle. Met de verkoop van aller hande tuinartikelen ondersteunt de Wereldwinkel producenten van het zuidelijk halfrond die hiermee een eerlijk bestaan kunnen opbouwen. Goede doelen De opbrengst van de geraniummarkt is bestemd voor een aantal goede doelen, waaronder het Hospice IJs- selthuis in Nieuwerkerk aan den IJs- sel, Harmonieorkest de Kleine Trom petter en Stichting Breath. Voor meer informatie: www.lions.nl/zevenhuizen. Zevenhuizen - Stichting Oranje Zevenhuizen organiseert voor Ko ninginnedag, zaterdag 30 april, in de Dorpsstraat diverse activiteiten rondom het thema 'Zevenhuizen, pi raten paradijs der zeven zeeën'. Inspiratie voor de tekening Brit Brekebeen moet van de pira ten van de Piratenacademie een serie opdrachten uitvoeren voordat zij wordt toegelaten. Brit's nieuwe opdracht is het ontwerpen van haar eigen piratenvlag. Dat vindt Brit heel moeilijk, en nu roept zij alle kinderen van Zevenhuizen op haar te helpen en een mooie vlag te ontwerpen. Tekening inleveren De tekening met het ontwerp van een piratenvlag kan tot zaterdag 23 april worden ingeleverd bij Toys- 2Play, gevestigd aan de Dorpsstraat. Het winnende ontwerp is tijdens de lawaaioptocht te bewonderen op de vlag van Brit. Voor meer informatie: www.oranjezevenhuizen.nl. Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parentpc.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11