Cultuurborrel brengt cultureel Zuidpias samen Justin Jacobse tweede op Herman Krebbersconcours Mexicaanse tassen in Wereldwinkel Activiteiten Anbo in april I HARTVAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DE I 6 APRIL 2011 13 Oecumenische avondgebeden Grote Schoonmaak Kraam huren voor Koninginnedag Nieuwerkerk aan den IJssel - De jaarlijks terugkerende Cultuurborrel van Stichting Cultureel Netwerk Zuidpias (SCNZ) heeft zaterdag 2 april plaats gevonden in De Batavier. Tijdens deze borrel krijgen de culturele instellin gen van Zuidpias de kans om te netwerken en zichzelf te presenteren. Vijf verenigingen hebben hun idee kunnen pitchen. Eén van hen ging met een financiële ondersteuning naar huis: 'Fabia's Dance Center'. Door Bart Jansen Voordat de verenigingen het woord krijgen is het wethouder Jan Ver beek die de aanwezigen toespreekt. Hij legt uit dat er in het hele land bezuinigd moet worden en dus ook in Zuidpias. "Dat betekent niet dat jullie allemaal met jullie activiteiten moeten stoppen", voegt hij er snel aan toe. "Dat is namelijk niet nodig, maar om kosten te besparen zouden wij graag zien dat jullie nog meer samen gaan werken. Een beetje zo als er hier vandaag gebeurt", laat Verbeek als laatste weten. Hij over handigt de cultuurvisie van de ge meente aan SCNZ-voorzitter Auke Klaver en meldt daarbij dat dit een mooi startpunt is voor een Zuid- plasbrede culturele samenwerking. Klaver laat weten blij te zijn met de cultuurvisie en roept iedereen op om deze door te lezen en in dien nodig te voorzien van kritiek. Daarna is het tijd voor de presenta ties. De aftrap wordt gegeven door de kersverse stichting 'Theater voor ledereen'. Zij laten weten druk be zig te zijn met de voorbereidingen voor hun voorstelling 'Ontspiegeld' die volgend jaar mei zes maal te zien zal zijn in theater Swanla. Ook Stichting 'Turf', voortgeko men uit de musical Turf, oppert het idee van een theatervoorstelling in Swanla. Beide ideeën worden leuk bevonden maar vinden niet genoeg steun om in aanmerking te komen voor de financiële ondersteuning. Een geheel ander idee komt er vanuit De Zeven Muzen, zij heb ben zich voorgenomen om een uitmarkt te gaan organiseren. Dit idee is gebaseerd op de uitmark ten die in de grote steden wor den gehouden en waarbij er een voorproefje wordt gegeven op het komende culturele seizoen. Een interessant idee, maar ook hier loopt niet iedereen warm voor. De echte strijd gaat tussen 'Fa bia's Dance Center' en 'The River Bigband'. Het danscentrum, dat als presentatie een spetterende dansshow weggeeft, zou graag ge steund willen worden om zo een grote show te kunnen geven voor Dansshow op klein formaat. Zuidpias. De Bigband laat weten een soort volkslied voor Zuidpias te willen schrijven en daar een Griekse Fakkeltocht aan te willen koppelen om zo de gemeenten te verbinden. Een mooi idee, maar het gros van de stemmen gaat toch naar de dansers en danseressen van Fabia's Dance Center. Zij zullen dus in de nabije toekomst een grote show op gaan voeren om te laten zien wat zij te bieden hebben. Kampen/Nieuwerkerk aan den IJssel - In de grote zaal van Quintus vond vrijdag 7 april de finale plaats van het vijfde Herman Krebbers Viool- en Celloconcours voor amateurs. Het landelijk concours, waar violist Her man Krebbers zijn naam aan heeft verleend, is een initiatief van de Kamper vioolbouwer André van Put ten en vindt om de twee jaar plaats. Tweede prijs voor cello In de finale speelde Justin Jacobse op zijn cello het verplichte rondo uit een sonate van Romberg, aan gevuld met het zelf gekozen Pièce en forme de habanera van Ravel; hij werd op de piano begeleid door zijn broer Leon. Met zijn optreden won Justin de tweede prijs, een geldprijs ter waarde van 250 euro, welke hem werd uitgereikt door de nu 88-jarige Herman Krebbers. Deze liet weten blij verrast te zijn dat hij dit keer weer aanwezig kon zijn. "Op mijn leeftijd kijk je niet meer twee jaar vooruit, maar slechts enkele dagen", aldus Krebbers. Na afloop complimenteerde Kreb bers Justin voor de mooie klank van de cello; deze blijkt door de vader van Justin gebouwd te zijn. Justin Jacobse in het midden met links Herman Krebbers en rechts juryvoorzitter Christiaan Bor, oud leerling van Krebbers. (foto:JJ.nl) Nieuwerkerk aan den IJssel - In Kerkgebouw De Bron aan de Ringvaartlaan 16 worden op woensdag avondgebeden ge houden. Deze gebeden kenmer ken zich door momenten van inkeer en verstilling, zingen, bijbellezing en gebed. Thema dit jaar is 'Hoop doet leven!'. De vieringen worden voorbe reid en uitgevoerd door een werkgroep met leden uit de Rooms-Katholieke St. Joseph- parochie en uit de Protestantse Gemeente te Nieuwerkerk aan den IJssel. Kernwoord van het avondgebed van vanavond, woensdag 6 april, is 'verwach ting'; op 13 april is dit 'volhar ding'. Het avondgebed begint telkens om 21.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is Grote Schoonmaak bij de Vrouwen van Nu afdeling Nieuwerkerk. Op de koffieoch tend van donderdag 7 april van 10.00 tot 11.30 uur in dorps huis de Batavier komt opruim- expert Annemiek Tigchelaar uit de doeken doen hoe het best opgeruimd kan worden, de ad ministratie op orde gehouden kan worden en nog vele andere praktische tips voor de dage lijkse arbeid. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement orga niseert voor Koninginnedag diverse activiteiten waaronder een talentenjacht en de brade rie. Voor deze braderie zijn kra men te huur via Krokos-Evene- menten: 0181-320130 of info@krokos-evenementen.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Cadena Foundation stelt zich ten doel om Nederland bewust te maken van het belang van onderwijs voor kinderen in Latijns-Amerika en het steunen van projecten, waarbij de aandacht aller eerst uitgaat naar Mexico, waar veel kinderen leven in weeshuizen en op vuilnisbelten. De doelstelling van de Cadena Foun dation sluit duidelijk aan bij de doel stellingen van de Wereldwinkels, waar het gaat om scholing voor kin deren om hen een betere toekomst te geven. De Cadena- Foundation werd in 2007 opgericht nadat een Nederlandse delegatie, bestaande uit leden van de Nieuwerkerkse Ro- taryclub, het plaatselijke bedrijfsle- Deze Mexicaanse gehandicapte kinderen maken prachtige tassen, die in de Wereldwinkel te koop zijn. ven en vertegenwoordigers van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs Nieuwerkerk, een bezoek had ge bracht aan een weeshuisproject en een vuilnisbeltdorp in Mexico. Eén van de oprichters van de Ca dena Foundation is de kunstenares Agnes den Hartogh. Als deelneemer aan het projectbezoek in Mexico, tekende en schreef Agnes haar er varingen op in het boek '15+15', dat verkrijgbaar is in de Wereldwinkel. De opbrengst is bestemd voor de Cadena Foundation. De maatschappij in Mexico is niet altijd even tolerant naar mensen en kinderen die geestelijk of lichamelijk een handicap hebben. Tijdens één van hun bezoeken aan Mexico, bracht Den Hartog een aantal tassen mee, gemaakt door leerlingen met een handicap. Door de verkoop van deze tassen wordt in een kleine bijverdienste voorzien. De Wereldwinkel is gevestigd aan de Dorpsstraat. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Anbo organiseert voor de maand april een groot aantal activiteiten. Bridgeliefhebbers, al dan niet lid van een ouderenbond, kunnen op dinsdag 5, 12, 19 en 26 april om 13.30 uur bridgen in de Batavier aan de Ba tavierlaan. Er is plaats voor zestien paren. Meer informatie via 0180- 313093. Darten en biljarten kan op woensdag 6 en 20 april vanaf 15.00 uur in De Tap aan de Dorpsstraat. Meer infor matie via 0180-318268. Klaverjassen is mogelijk op dinsdag 5, 12, 19 en 26 april om 14.00 uur in de restauratiezaal van De Meander. Meer informatie via 06-51623750. Sportief In het Comeniuscollege aan het Fresi- aveld worden op woensdag 6, 13, 20 en 7 april fitness lessen gegeven van 9.00 tot 10.00 uur en van 10.00 tot 11.00 uur. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. Een afspraak maken kan via 0180-313093. Yogalessen voor dames en heren wor den gegeven in de Dorpsstraat 32A op dinsdag 5, 12, 19 en 26 april van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.45 tot 11.45 uur. Op donderdag 7, 14, 21 en 28 april wordt les gegeven om 10.30 uur. Een gratis proefles is mogelijk. Meer informatie via 0180-313093. Creatief Onder leiding van Corrie van Weelde kunnen in de recreatieruimte van de Meander kaarten gemaakt worden op woensdag 6, 13, 20 en 27 april van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden via 0180-313175 of 0180-441500. De tweede serie van de kooklessen gaat van start op dinsdag 19 april. Aanmelden via 0180-321633. Bloemschikken kan op 5 en 19 april. Aanmelden via 0180-441500. Anbo reisjes Regelmatig vinden er reisjes plaats in Anbo-verband. Meer informatie via 0180-318097.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13