Kom in de Kas: heel veel zon en heel veel bloemen en planten HART VAN HOLLAND KOM IN DE KAS 6 APRIL 2011 15 De lelies van Double Speciaal gekweekte regenboogkleurige rozen: Happy Roses. Vervolg van voorpagina vervolgens gesorteerd en ingepakt voordat ze vervoerd worden naar bijvoorbeeld de bloemenveiling. Iedere kwekerij heeft zijn best gedaan om bezoekers te trekken. Zo heeft ro zenkwekerij Marjoland de beste rode rozen uitgezocht en zelfs nog voor een extra publiekstrekker gezorgd: een aantal boeketten Happy Roses. Deze speciaal gekweekte regenboog- kleurige rozen trekken veel bekijks, met name de kinderen zijn er dol op. Bij leliekwekerij Double Check Lilly staan de mooiste lelies uitgestald. Ook deze vallen goed in de smaak. Helemaal achterin de kas staan de lelies die klaar zijn om geoogst te worden staat er op een bordje bij de ingang. Niet iedereen is gedreven ge noeg om de warme kas te betreden. Orchideeën: so natural! Bij Royal Flowers zijn ze in mindere mate van de technologie afhankelijk, maar ook hier is het één en ander geautomatiseerd. Zo wordt er een uit zichzelf rijdend karretje gede monstreerd. Dit wagentje brengt de geplukte gerbera's vanachter uit de kas terug naar voren. Hier worden ze Ook bij kwekerij Oosterzon, waar Anthuriums worden gekweekt, zorgt het warme weer voor een relatief lege kas. ledereen geniet liever van de mooi uitgestalde Anthuriums in de koele ontvangsthal, dan dat zij de glazen sauna betreden. Aan het begin van de middag, zodra de zon feller schijnt, is het veruit het drukst op de Van Hasseltweg. Groep jes mensen staan rustig bij te kletsen, anderen genieten van het zonnetje. Jonge ouders met kinderen achterop fietsen rustig langs alle kassen. De rust wordt eventjes verstoord door een jongetje dat schreeuwt om zijn 'zonneklep'. Die is afgewaaid. Als hij een nieuwe krijgt keert de rust terug en wordt duidelijk dat 'Kom in de Kas' een zeer geslaagde editie kent. Bloemen en planten: daar komen de meeste bezoekers dan ook voor. Bij SO Natural lopen kleine groepjes mensen door de kas. De ene groep gaat zelf op onderzoek uit terwijl de andere groep warm wordt ontvangen en begeleid door een jongen in een wit t-shirt met opdruk 'Welkom in de Kas'. Het is niet de laatste keer vandaag dat dit shirt voorbij komt. De jongen in het witte shirt geeft uitleg bij de kas vol met 'jonge'orchideeën. "Er wordt hier veel met robots gewerkt, dat scheelt veel manuren, maar kan je ook je nachtrust kosten. Het komt wel eens voor dat de robot je midden in de nacht wakker belt met het bericht dat hij vastgelopen is. Als je geluk hebt kun je thuis inloggen en het probleem verhelpen. Lukt dat niet, dan moet je er uit", legt hij uit. Door Bart Jansen Kom in de Kas'ook actief hoog boven de kassen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15