Een maand lang genieten van voetbalwedstrijden in Europa Clubkampioenschappen Love'70 Kinderen lopen voor Kika Onderlinge wedstrijd bij Moerveen Actiemarkt Workshop eier dopjes maken Moerkapelle D2 kampioen Unicef Beurs Gerard van Ommeren doet goede zaken HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 6 APRIL 2011 19 Tennis Paardrijden Voetbal Schaken Zevenhuizen - Een maand lang iedere dag naar een voetbalwedstrijd toe. De meeste vrouwen moeten er niet aan denken, sommige mannen ook niet. Voor de 29-jarige Zevenhuizenaar Thomas Rensen komt een droom uit. Zijn liefde voor voetbal is dan ook groot. Op donderdag 31 maart is zijn voetbal- reis begonnen. Door Bart Jansen Het idee voor deze reis is ontstaan toen de voetbalfanaat voor het eerst met een Interrailpas - een treinkaartje waarmee je een maand lang door heel Europa kunt reizen - op reis ging. "Tijdens mijn eerste Interrailreis bezocht ik vele steden in Europa. In die steden ging ik waar mogelijk ook altijd even kijken bij de voetbalstadions, maar een wedstrijd heb ik toen nooit bezocht. Een ge miste kans eigenlijk", legt Rensen uit. "Zodra ik thuis was bedacht ik me dat als ik iets dergelijks nog een keer zou gaan doen, ik sowieso een voetbalwedstrijd zou gaan bezoe ken." Het idee bleef maar in zijn hoofd zitten. Uiteindelijk besloot hij dat het 31 wedstrijden moesten worden; iedere dag één. Het heeft een tijdje geduurd totdat de Zevenhuizenaar zijn droom waar kon maken. "Ik heb een jaar lang gespaard om deze trip te kunnen fi nancieren. En daarnaast heb ik nog moeite moeten doen om in contact te komen met mensen waarmee ik die wedstrijden ga bezoeken", aldus Rensen. Iedere wedstrijd wordt hij vergezeld door een fan, journalist of sponsor die hem dan het één en ander kan vertellen over de voetbal teams die hij gaat bekijken. "Zo hoor ik als het goed is 31 verschillende verhalen van voetbalfanaten net zo als ik", legt hij uit. Hij is benieuwd naar hun beleving en hun passie voor de sport. Daarnaast maakt het zijn trip een stuk beter betaalbaar. "Vaak kopen zij voor mij een kaartje en als het nodig is dan kan ik vaak ook nog eens bij ze blijven slapen." Als hij niet bij een fan slaapt, dan slaapt hij in de trein. "Het is niet mogelijk om deze trip te gaan ma ken met een ander vervoermiddel dan de trein. Sommige afstanden kan ik alleen overbruggen met de nachttrein. Het voordeel daarvan is wel dat ik gewoon kan gaan zitten en als het nodig is gaan slapen", laat Rensen weten. "Daarbij vind ik het ook heel prettig om met de trein te reizen, dus het is geen straf om met de trein te moeten." Ook door zijn werk wordt de jonge voetballiefhebber gesteund in zijn reis. Rensen: "Ze vinden het een mooi project en willen daarom wel een uitzondering maken en mij 31 dagen vrij geven." Dat betekent dus dat er geen obstakels meer zijn en zijn reis kan beginnen. In de eerste paar dagen van zijn reis zal hij onder andere Mol (België), Wales, Londen en Berlijn bezoeken. Maandag 4 april was hij in Stock holm (Zweden) bij .de uitverkochte wedstrijd van Djurgardens te gen AIK. Hij bezoekt ook 'kleinere' wedstrijden zoals een bekerduel in Lichtenstein voor vijfhonderd man publiek. "Ik ga er vanuit dat ik een maand lang ga genieten", voegt hij er aan toe. Op 30 april komt hij thuis vanuit Londen waar hij stadsderby Chel sea-Tottenham Hotspur bezoekt. Gedurende zijn reis zal hij nog twee keer in Nederland zijn. Voor de wed strijd PSV - Benfica-en de wedstrijd Willem II - AZ. "Ik ben blij dat ik die wedstrijd van Willem II nog mee kan pakken", vertelt Rensen, die een fervent Willem II aanhanger is. Thomas Rensen zal dagelijks blog- gen over zijn ervaringen op de web site nl.31 matches.eu Moerkapelle - Tennisvereniging Love '70 tenniste deze week voor de clubkampioenschappen Dubbel. Bij de Dames dubbel wonnen Mira van der Linde en Iris van der Brugge zonder setverlies alle partijen. In de herenfinale moesten Erik Wolterink en Krijn Verdoes het opnemen tegen Harro van Dam, Guy Martienus, Iris van der Brugge en Mira van der Linde, de clubkampioenen dubbel. Moerkapelle - Rijvereniging Moer veen organiseert voor zaterdag 9 april de eerste onderlinge wedstrijd van het seizoen. Ruiters te paard of pony rijden twee proeven in de klas sen B, L, M of Z. Voor de allerklein sten is er een speciale Bixie-proef. Moerkapelle - In het voormalige Rode Kruisgebouw op de hoek Herenweg/ Akkerweg wordt voor 9 april van 11.00 tot 15.00 uur een actiemarkt georgani seerd met als doel bij te dragen aan de verspreiding van het Evangelie in het Midden-Oosten. Men kan een ritje op een kameel of op een ezel maken, er zijn allerhande producten uit het Mid den-Oosten te koop, er zijn bloemen en planten, groenten en fruit, poffertjes en diverse spelactiviteiten voor kinderen. Verder is er een loterij met leuke prijzen en een rommelmarkt waar spullen voor ruiter en paard worden verkocht. Voor meer informatie: www.moerveen.nl. Moerkapelle - Ineke van de Lagemaat geeft dinsdag 19 april van 13.15 tot 15.15 uur een workshop eierdopjes maken. Leuk voor op de ontbijttafel bij het Paasontbijt. Gebruikte tech nieken onder andere breien, haken en stof versieren. Locatie: Papaver laan 46 in Moerkapelle, kosten 5,00. Opgeven vóór zaterdag 16 april. Voor meer informatie 079-5931520. de clubkampioenen van 2010 Guy Martienus en Harro van Dam. Deze laatsten wonnen overtuigend, dus zowel bij de dames als bij de heren prolongeerden de kampioenen hun titel. Zaterdag begint de competitie waarin zeven teams mee gaan doen in de verschillende categorieën. Moerkapelle - Niemand hoopt er ooit mee te maken te krijgen; kinde ren en kanker. Toch is het nog steeds de realiteit voor te veel kinderen. De Keijzerschool heeft daarom besloten de tweejaarlijkse actie voor het goe de doel te bestemmen voor Kika, de instelling die meehelpt om kinderen kankervrij te maken. Op donderdag T april zullen er van 18.00 tot 19.00 uur rondjes om de school worden gelopen. Deze ronden worden bij gehouden op een speciale kaart, die na afloop gestempeld wordt, leder een kan door de kinderen benaderd worden om rondjes te sponsoren of een totaalbedrag vooreen ingevulde kaart te geven. Het gewonnen be drag wordt later met de kaart als bewijs opgehaald. De school hoopt zo namens de leerlingen een mooi bedrag aan Kika te kunnen geven. Moerkapelle - Terwijl de morgen stond 26 maart nog boven het veld van vv Gouda hing was er een lichte doch gezonde spanning voelbaar bij - de spelers van w Moerkapelle D2. Fier ongeslagen bovenaan kon en werd uiteindelijk het kampioenschap behaald met een 2-5 overwinning. Zevenhuizen - De kinderkleding- en speelgoedbeurs van donderdag 31 maart en vrijdag 1 april heeft een bedrag van 1.039 euro opgebracht. Deze opbrengst is bestemd voor Uni cef. De organisatie van de beurs was blij met het behaalde resultaat. Moerkapelle - In de eerste ronde van de finalegroep stonden vrijdagavond twee partijen op het programma. Hugo van Elteren speelde met zwart tegen Ron Droog, die voor het eerst deelnemer is aan de finalegroep. Misschien lag het aan de spanning van zijn debuut, maar Droog verloor in de opening knullig een pion. Om tegenspel te krijgen offert hij een toren tegen een loper. Dit blijkt uit eindelijk geen slechte keus, want na een aanval over de koningsvleugel, weet Droog remise af te dwingen. In de andere partij heeft Gerard van Ommeren zich goed voorbereid op de opening van Maarten Vroeginde- weij. Dankzij actief spel houdt Van Ommeren druk op dè stelling van Vroegindeweij. Uiteindelijk levert dit een pion voorsprong op, deze voorsprong is in het eindspel door slaggevend. Van Ommeren wint de partij. In de andere groep spelen Jan Noorland en Maarten Pilgram een lange partij. Noorland heeft een pionnen overwicht in het centrum, Pilgram heeft een overwicht op de damevleugel. Na een lang gevecht lijkt Pilgrm de partij te gaan winnen, alleen Noorland blijft zich kranig verweren. Dankzij dit verzet eindigt de partij alsnog in remise. Thomas Renssen vlak voor de WK finale van 2010 in Johannesburg. Ot 2-520111 Oife-520111 SérvicëDesk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19