Verbeek kan gaan harmoniseren Snelheidscontrole op Zuidplasweg Juridische dienstverlening straks in heel Zuidpias College luncht met Federatie Ondernemers Zuidpias BRAinS komt op stoom Symposium 'Tientjes Werkt!' Vertrouwen in bestemmings' plan sportpark 20 HART VAN HOLLAND ZUIDPtAS 6 APRIL 2011 Eén cultuurvisie, één sportvisie en één subsidieverordening Oppositie stemt uit protest tegen subsidiebeleid rJ makelaarsland Zuidpias - De gemeente Zuidpias beschikt sinds de gemeenteraadsvergade ring van dinsdag 29 maart over één cultuurvisie, één sportvisie en één subsi dieverordening voor 2012. Hieraan werden de afgelopen maanden de nodige informatieavonden en vergaderingen gewijd en dit is pas het begin. Wethou der Jan Verbeek maakte nogmaals duidelijk dat zowel de subsidienota als de sportvisie net als de al eerder afgehamerde cultuurvisie het fundament zijn voor het beleid. Verbeek: "Dit is een vertrekpunt, er zijn veel verschillen en we hebben tijd nodig om dat tot een eenheid te maken, maar er is behoefte aan zekerheid. De verenigingen-en instellingen moeten weten waar ze aan toe zijn." Bleven veel partijen een voorkeur houden voor het subsidiëren van activiteiten in plaats van het subsi diëren van verenigingen en accom- Na de gemeenteraadsvergadering lieten de oppositiepartijen (GBZ, Trots op Nederland, D'66 en SP) in een persbericht weten uit protest tegen het subsidiebeleid te heb ben gestemd. De partijen stellen 'teleurgesteld te zijn dat de fracties van Pvda, WD, CDA,ChristenUnie/SGP en twee wethouders dit agendapunt al de avond ervoor tijdens een co- alitieoverleg hadden dichtgetim merd. Eerder commentaar tijdens de commissiebehandeling door PvdA en ChristenUnie/SGP was tijdens de behandeling als sneeuw voor de zon verdwenen. Wethou ders geven door hun aanwezig heid direct of indirect extra infor matie aan de coalitiepartijen die hiermee een voorsprong hebben ten opzichte van de oppositie." De oppositiepartijen verzetten zich tegen deze manier van wer ken. "Een gemeenteraad moet in zijn geheel haar controlerende en taakstellende taken op het college kunnen uitvoeren. En het college legt dan, zoals het hoort, verant woording af in de raadzaal." modaties, een struikelblok was het niet. De door de ChristenUnie/SGP, PvdA, CDA en WD ingediende motie om bij de aangekondigde evaluatie in 2013 ook te kijken naar de voor- en nadelen van een vraaggericht subsidiebeleid werd wel aangeno men. Hiermee de deur op een kier houdend om in de toekomst toch activiteiten in commerciële instel lingen te subsidiëren. Jan Willem Schuurman (ChristenUnie SGP): "In win-win situaties, als een com merciële instelling een activiteit goedkoper kan aanbieden dan een vereniging of stichting, moeten we daarvan gebruik maken." Dat een niet-basisvoorziening geen subsidie kan krijgen voor activi teiten die al worden aangeboden door een basisvoorziening, zal naar verwachting moeilijkheden gaan geven. De noodzaak om een begin te maken met de uitvoering van het beleid, om zekerheid te bieden aan de verenigingen en instellingen had de overhand en met een evaluatie na één jaar in het vooruitzicht viel de hamer. Verbeek kan beginnen met harmoniseren, het beleid zal nu vorm gaan krijgen in overleg met de verenigingen, instellingen en stich tingen. Zevenhuizen - Het Regionaal Ver- keershandhavingsteam van Politie Hollands Midden heeft donderdag 31 maart een snelheidscontrole ge houden op de Zuidplasweg. Van de elf voertuigen die tijdens de controle passeerden werden er twee bekeurd. Een bestuurder reed 88 km/uur. Naast deze bestuurder krijgt ook de bestuurder van een tractor een boete voor te snel rijden. Deze reed 55 km/ uur, terwijl de maximum toegestane snelheid voor tractoren 25 km/uur is. De politie blijft ook de komende pe riode controleren op de Zuidplasweg. Deze parallelweg wordt regelmatig gebruikt als sluiproute om de Pro- vincialeweg N219 te vermijden. De Zuidpias - De sociaal juridische dienstverlening en 'formulierenbri- gade' uit Moordrecht wordt uitge breid in heel Zuidpias. Dat zal de ge meenteraad waarschijnlijk tijdens de volgende vergadering beslissen. De voormalige gemeente Moordrecht had een contract met de Stichting Kwadraad die onder meer juridi sche spreekuren verzorgde en hielp bij het invullen van aanvragen. De dienst is een belangrijke manier om niet-gebruik van voorzieningen als bijzondere bijstand en kwijtschel dingsregelingen tegen te gaan. Ook kunnen sociaal raadslieden in een vroeg stadium problemen als uit de hand lopende schulden te signale ren en cliënten indien nodig door verwijzen naar schuldhulpverlening, zo meent de voltallige commissie Maatschappelijke Ondersteuning. Zuidpias - Het college van burgemeester en wethouders lunchte dinsdag 29 maart met de Federatie Ondernemers Zuidpias (FOZ). De FOZ, opgericht op 2 juli 2010, werd vertegenwoordigd door Martine Goedegebuure, Norbert Ar- kenbouw, Gijs Blom, Joke Scheffers, Aniek van der Berg, Ruud Saarberg en Franks Vink. Het bestuur van de FOZ bestaat uit drie bestuursleden van de Nieuwerkerkse VION, drie van de OKZM uit Zevenhuizen en Moerkapelle en drie van de OVM uit Moordrecht. Tijdens de werklunch kwamen de agendapunten ter sprake die door de ondernemersverenigingen en de gemeente vooraf aangedragen wa ren. In een goede sfeer werd gespro ken over de diverse onderwerpen, zoals over de totstandkoming van het Beleidsplan Economie waar on dernemers zelf inbreng- in hebben. Ook werd nut en noodzaak van het Keurmerk Veilig Ondernemen aan de orde gesteld. Verder werd gesproken over de ontwikkeling van nieuwe bedrijfsterreinen en het parkma- nagement op bestaande terreinen en werd de vraag gesteld wat de ge meente doet om het Zuidplasgevoel te bereiken bij de ondernemers en bewoners. Zuidplasweg is alleen bedoeld voor bestemmingsverkeer. De maximum toegestane snelheid op deze weg is 60 km/uur. Na klachten van buurtbe woners is op deze parallelweg vaker op snelheid gecontroleerd. De politie ziet dat het aantal bestuurders dat gebruik maakt van deze weg af neemt. Andere punten die ter tafel kwa men waren de ontwikkelingen in de Groene Zoom, de situatie in de Dorpsstraat van Zevenhuizen, de ontwikkeling van gemeentehuis en bibliotheek in Zevenhuizen en de rondweg van Moerkapelle. Na afloop sprak de FOZ de wens uit graag eenmaal per jaar met het col lege om de tafel te zitten. Uiteraard blijft het Economisch platform, met wethouder Economische Zaken Henk van der Torn, ook gehandhaafd. Dit overleg vindt twee tot drie keer per jaar plaats. De tafelgenoten kwamen tot de conclusie dat het een zeer nuttige bijeenkomst was, alleen al om diverse onderwerpen bespreek baar te maken. T- Vooral allochtone gezinnen hebben veel profijt van de regeling. Het hui dige contract met Kwadraad loopt in juni af. Zowel bij de stichting als bij de Sociaal Raadslieden Rot terdam zijn offertes opgevraagd. De financiering zal het komende jaar nog uit de reservepot inburgering worden bekostigd. Voor de volgende jaren zoekt het college naar struc turele dekking. Zuidpias - Acht activiteiten van BRAinS gingen de afgelopen week van start. Bij striptekenen in Zeven huizen gingen vierentwintig leerlin gen in Bibliotheek de Groene Venen aan de slag om een verhaal te beden ken en schetsen maken. Handig om af en toe in de stripboeken te kun nen duiken voor inspiratie. De meest Ook linoleum snijden is gestart. populaire activiteit deze week was musicalmaken in Moordrecht. Maar liefst drieëndertig kinderen leren in zes lessen dansen, zingen en toneel spelen combineren. Ook basketbal, badminton, kinderen maken muziek en linoleum snijden zijn begonnen. De cursus omgaan met pubers trok maar liefst drieëndertig ouders aan. Waddinxveen Groensvoorde 130 Hoekwoning met garage en 6 kamers Woonopp.: ca. 135 m2 Perceelopp.: 171 m2 Deze fraaie en goed onderhouden woning ligt in de gewilde wijk Groenswaard, vlakbij station, winkels en scholen en op loopafstand van het Gouwebos VRAAGPRIJS: 257.500 k.k. Kijk op Funda: (http://bit.ly/gubjAr) ALTIJD OPEN HUIS: een keer kijken, bel even: 0182 617521 IkdÉ de nummer Ovan Nederland Nieuwerkerk aan den IJssel - Tien tjes Zuidpias organiseert voor za terdag 16 april van 10.00 tot 15.30 uur het symposium 'Tientjes Werkt!' Voor een 'tientje' kan men meedoen aan twee workshops. Jongeren tot zestien jaar mogen gratis naar bin nen met een betalende persoon. De workshops, in de ochtend dertien stuks en in de middag elf, zijn be stemd voor iedereen van vier jaar en ouder en zijn gericht op creativiteit, persoonlijke ontwikkeling en sol liciteren. In de pauze verzorgt Joan Franka, bekend van The Voice of Hol land, een optreden. Het symposium vindt plaats in het gebouw van het Thorbecke Voortgezet Onderwijs aan de Kamerlingh Onnesstraat 4. Inschrijven kan vandaag, woensdag 6 april, van 14.00 tot 17.00 uur in de Openbare Bibliotheek; op zaterdag 9 april vanaf 13.00 uur in winkelcen trum Reigerhof tegenover de delica- tessenwinkel; bij De Work-Shop aan het Raadhuisplein, bij Alice Stoffen- huis in winkelcentrum Reigerhof en bij Vedj in Con Musica. Zuidpias - "Het college ziet de uitspraak van de Raad van State met vertrouwen tegemoet", ant woordde wethouder Jan Verbeek op vragen van Claudia Wolff (D66) over het gevaar dat het bestem mingsplan voor sportpark Kleine Vink (deels) vernietigd zou kunnen worden. De wethouder verzekerde de gemeenteraad dat er geen kos ten worden gemaakt en dat er niet wordt aanbesteed voordat de Raad van State uitspraak heeft gedaan. Wolff vroeg zich af, naar aanleiding van het door de gemeente gevoerde verweer dat toezeggingen niet op papier staan, wat de waarde van een mondelinge toezegging van de gemeente is. Verbeek: "Er zijn in het verleden heel veel gesprekken ge weest, teruggaand tot tien, vijftien jaar geleden, dat is niet allemaal meer te achterhalen, we moeten uitgaan van wat op papier staat. Hij meldde verder dat de gemeente geen gronden kan en zal onteige nen voordat het bestemmingsplan definitief is.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 20