Bak of zak: de knoop is doorgehakt Bericht van de Koningin 1 Veel belangstelling voor activiteiten BRAinS Lansingerlandloop Explosie auto-inbraken in Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPU\S 6 APRIL 2011 29 Collecte Kinderhulp Theater Muziek Cultureel erfgoed Diversen info@scnz.nl Zuidpias - "De blauwe zak gaat naar de Oudheidskamer", plaatste wethou der Arjen Hazelebaeh op Twitter na de raadsvergadering van 29 maart. Het nieuwe afvalbeleid is in aantocht: de raad stemde in met de voorgestelde veranderingen. Ook de burgers moeten zich kunnen vinden in het afvalbeleid gezien de mate waarin zij erbij betrokken zijn. Door Pepijn de Groot De wethouder kreeg complimenten voor de wijze waarop hij de burger heeft betrokken bij het afvalbeleid en is van plan om de wijkbewoners ook te raadplegen bij het bepalen van de plaats van de ondergrondse containers. De fractie van Trots op Nederland zag liever nog meer bur gerparticipatie en diende een motie in om de wijkbewoners per wijk de keuze te laten tussen mini- of on dergrondse containers. "Er blijven twee systemen, de burger heeft geen uitgesproken mening voor ondergrondse containers of mini- containers. Wij zijn tegen de drang van ondergrondse containers", sprak Ferry van Wijnen. Ook de SP diende een amendement in. André Muller kon zich niet vinden in het besluit kleine verenigingen en stichtingen zelf verantwoordelijk te stellen voor de inzameling van hun afval. De kosten zijn volgens Muller te hoog. Hazelebaeh was het niet eens met het SP-raadslid. "Het gaat niet om hoe klein je als instelling bent, het gaat om het af val datje produceert, ledereen moet betalen voor zijn afval." In Nieuwer- kerk wordt bij scholen en sportin stellingen het afval nu nog gratis opgehaald in oranje zakken. In de voormalige gemeenten Zevenhui- zen-Moerkapelle en Moordrecht ge beurt dit niet. Volgens de wethouder zijn instellingen creatief genoeg om zelf oplossingen te verzinnen. Met het diftar-systeem (gediffe rentieerde tarifering) betaalt ieder huishouden een vast startbedrag met daar bovenop kosten per ledi ging of per hoeveelheid ingeleverd afval. Hazelebaeh: "Het prijskaartje gaat naar de burger, die kan zijn ei gen kosten bepalen." Op welke termijn de veranderingen zullen worden doorgevoerd was een punt van discussie. Enkele raads leden zagen het plaatsen van on dergrondse containers bij voorkeur gespreid over een lange periode om in combinatie met geplande uit te voeren werkzaamheden kosten te besparen. "Langer wachten maakt het moeilijker uitvoerbaarzei Ha zelebaeh daarop, hij denkt aan een termijn van twee jaar waarbinnen de containers geplaatst moeten zijn. Restafval Ondergrondse containers bij hoogbouw, ondergrondse contai ners waar mogelijk bij laagbouw. Mini-containers in de buitenge bieden en waar geen plaats is voor ondergrondse containers. GFT-afval De inzameling van GFT bij hoog bouw wordt beëindigd. In de dor pen wordt GFT met mini-contai ners ingezameld. Milieustraat De bestaande milieustraat in Nieuwerkerk wordt op korte ter mijn geoptimaliseerd om nog een aantal jaar mee te kunnen. Er wordt een haalbaarheidsstudie naar de realisatie van één nieuwe milieustraat gestart. Bedrijfsafval De gemeente gaat geen bedrijfs afval inzamelen. Alle instellingen in Zuidpias worden zelf verant woordelijk voor de inzameling, ook scholen en sportverenigin gen. Zuidpias - "Ik heb vandaag post ontvangen van Hare Majesteit", zo begon burgemeester Gert-Jan Kats dinsdag 29 maart de gemeente raadsvergadering. Hij kon de ge meenteraad meedelen dat de ge meente Zuidpias een goedgekeurd gemeentewapen heeft. De gemeen te gaat nu met het gemeentewapen aan de slag en de resultaten zijn on getwijfeld binnenkort te zien. Ondanks de amendementen van TON en de SP kwam het voorstel zonder aanpassingen door de raad. Fijn voor het college, dat daarmee al zijn voorkeuren gehonoreerd zag. Regio - Het Nationaal Fonds Kinder hulp helpt sinds vijftig jaar kinderen met mindere kansen. Mede dankzij de jaarlijkse collecte zijn dit tiendui zenden kinderen per jaar. Help mee en geef aan de collectant, die in de week van zondag 10 tot en met za terdag 16 april aan de deur komt. Voor meer informatie: www.kinder- hulp.nl <http://www.kinderhulp.nl> Zuidpias - Bij BRAinS gingen vo rige week vier activiteiten van start. Bij Jiu Jitsu in Moordrecht gingen 28 leerlingen aan de slag met diverse bewegingsvormen, die zowel voorkomen bij Judo, Aikido en Karate. De hele cursus bestaat uit zeven lessen, welke aangebo den worden door Budoclub Geisha. De populairste activiteit is het scha ken in Nieuwerkerk. Maar liefst 56 leerlingen werden door Schaakver eniging Nieuwerkerk ingewijd in de beginselen van dit leuke denkspel. Na drie lessen wordt deze cursus af gesloten met een spannend toernooi. In Moerkapelle begon de kleuter- gym. Bij Tarzan Moerkapelle hadden zich 11 kleuters aangemeld voor drie lessen waarin gewerkt wordt aan motoriek, coördinatie en evenwicht. Onder leiding van Henrike de Goede maakten 34 leerlingen een mooie kijkdoos. Regio - De Lansingerlandloop, net over de Pekhuisbrug, met binnen de wed strijd het Zuid-Hollands kampioenschap voor gemeenteambtenaren, was zaterdag 2 april voor veel lopers net een brug te ver. Prachtig weer voor het talrijke publiek maar wat te warm voorde deelnemers. Het startschot voor de vijf en de 10 kilometer werd gelost door de burgemeester van Lansingerland, Ewald van Vliet die aan de finish bleef wachten op bijna de laatste binnen komers. De 10 kilometer werd gewonnen door Ronnie Duinkerken uit Rotterdam 'n 35.16. Esther Schilt, Rotterdam- Desselande was de eerste dame en tevens eerste bij de dames ambtena- ren in 43.22. Eerste ambtenaar bij de mannen was Nico Vlaar, Rotterdam in 37.48. De 5 kilometer werd gewon nen door Michel Groenewegen van loopgroep Velocitas in 17.01. De eer ste dame, Carola Schot, Barendrecht, zat daar net achter en finishte als tweede in 19.47. Eerste ambtenaar was Richard Franken, Rotterdam in Zuidpias - Na een periode van twee weken waarin er geen enkele auto-inbraak heeft plaatsgevonden in de gemeente Zuidpias, is de laatste twee weken acht maal in een auto ingebroken. Vijf inbraken vonden plaats in Nieuwerkerk aan den IJssel, verder waren er auto-inbraken in Moerkapelle, Zevenhuizen en Moordrecht. De buit betrof met name navigatiesystemen, maar ook een au toradio en een kentekenplaat werden meegenomen. De politie heeft het vermoeden dat het hier gaat om zogenoemd mo biel banditisme, dieven van buiten de stad die de snelweg afgaan, snel hun slag slaan en vervolgens met de buit wegrijden. Bij een inbraak in de nacht van woensdag 30 op donderdag 31 maart aan de Vijverzicht in Nieu werkerk werden de daders gezien en achtervolgd door alerte buurtbe woners. Ze kregen de auto-inbrekers niet te pakken, maar mogelijk heb ben ze hiermee meer auto-inbraken voorkomen. Om de auto-inbraken te stoppen houdt de politie de komende tijd ex tra toezicht in de wijken, maar heeft zij ook de hulp van de inwoners no dig. Let u op verdachte situaties. Auto-inbrekers gluren vaak in ver schillende auto's op zoek naar een achtergelaten tas, telefoon of navi gatiesysteem. Auto-inbrekers werken vaak samen. Een van de dieven staat bijvoorbeeld op de uitkijk, terwijl een andere dief wacht op een seintje. Ze houden daarbij vaak contact via mobiele te lefoons. Een auto-inbreker is op zoek naar het juiste moment om toe te slaan. Om de omgeving en de situatie goed in zich op te nemen, komt de ver dachte vaak een aantal keer terug. Voordat een auto-inbreker toeslaat is hij vaak lang te zien in de buurt van de auto. Soms wordt er vooraf zelfs uitgebreid tegenaan gehangen of geleund. Ziet u dit soort situaties, noteer signalementen en kentekens en bel altijd de politie via 1-1-2. De po litie kan dan snel ter plaatse zijn waardoor de kans groter is dat de autoinbrekers gepakt worden: Wilt u liever anoniem blijven, dan kunt u een melding maken via Meld Mis daad Anoniem op 0800-7000. Alle informatie is welkom én nodig zo dat de politie daders kan opsporen en oppakken. Daarnaast is het natuurlijk ook van belang dat u altijd uw auto op slot doet en nooit waardevolle spullen in uw auto achterlaat. Geen navigatie systeem, maar ook geen boodschap pen of kleding; dit trekt de aandacht van dieven. Al zijn de spullen niet veel waard, alleen al een ingeslagen ruit is vervelend en kost geld. MogensDomela: @roelanddegraaff Ik vraag me sowieso wel eens af of jij nog tijd hebt om te werken naast het twitteren;-) 21.28. Eerste dame ambtenaar werd Helma van Voorden, Bergschenhoek- Lansingerland in 30.01. Lopers uit Nesselande die wel de Rotte over kwamen waren Esther Schilt, Danielle schellenberg, Bianca de Breij, Marco Gouwens, Esther van Bezouwen, Carolien Verrips en Dick Molenaar. Uit Nieuwerkerk Leontien Barends, uit Zevenhuizen Rineke de Waard, Huib Moerman en Harry Ganzeveld, uit Moerkapelle Johan Kersbergen, Ad Kraal en Arco van Dijk en uit Waddinxveen Arie den Oudsten en Jolanda Boon. Vrijdag 8 april 20.00 uur, zaterdag 9 april 20.30 uur, zondag 10 april 14.30 uur (oppas kleine kinderen) Musical Jozef. Laatje droom bestaan! Ontmoetingscentrum, Bospolderstraat 10. Entree 7,50euro. Reserveren: jozef.de.musical@gmail.com Zondag 10 april - 13.00-17.00 uur Eine Kleine Nachtmusik für fein- schmecker Stichting Cantare Con Piacere Dorpshuis De Batavier, Nieuwerkerk aan de IJssel Entre 10,- euro Reserveren: jo.vlie@hccnet.nl of 06-23640068 Zaterdag 9 april - 20.30 uur Jamavond in 't Blok Alle muzikanten zijn welkom Zondag 10 april - 13.00 uur Eindpresentatie Popschool the Fox 't Blok IJsermanpad. Vrijdag 8 april - 20.15 uur Luider Et van Donselaar met 'Klittenband' Theater Swanla Zevenhuizen Burgemeester Klinkhamerweg 86 Entree 14,50 euro Info en reserveren: www.theaterswanla.nl Dinsdag 12 april 19.00 - 21.00 uur Openstelling Historisch Centrum Ons Verleden Tweemanspolder 15 Zevenhuizen Vrijdag 9 april - 10.00-16.00 uur Lentemarkt molen en dagcentrum Korenaer Nieuwerkerk aan den IJssel Rondvaart met Libra mogelijk

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29