Binnenbrand Favorieten op koers in strijd om Zilveren Dame Moordrechtse Milieuvereniging toch buitenspel gezet Wethouder komt afspraken na Ride Out Laptop van fiets gestolen klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-online.nl 4 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 6 APRIL 2011 33 ■cA,.v4 BETREDEN tmm toi kme» Schaken Raad van State - uitspraak Workshop fotoalbum maken Moordrecht - In een woning aan de Zwaluwhof heeft vrijdag 1 april korte tijd brand gewoed. De brand weer kreeg omstreeks 17.48 uur een melding van een binnenbrand; toen zij ter plaatse kwam was er behoorlijke rookontwikkeling waarneembaar. Op het moment van het uitbreken van de brand was er niemand in de woning aanwezig. De brandweer wist de kat te red den. De oorzaa-k van de brand is, evenals het schadebedrag, nog niet bekend. Moordrecht - Met in de tweede ronde opnieuw een 9-0 zege, nu te gen Frank Visser, gaat Samir Akrawi met een honderd procent score aan de leiding in de A-groep van het toernooi om de Zilveren Dame. Hij heeft drie punten voorsprong op zijn grootste concurrent titelverdediger Henk-Jan Evengroen. Die klopte Pim te Lintelo met 7,5-1,5. Alleen in de rapidpartij werd het remise. Een prima resultaat was er ook voor Bernard Evengroen. Hij boekte een 5-4 zege tegen Hans Lodeweges die hij het snellere schaakwerk, snel- schaaak en rapid, het onderspit dolf. Zowel Léon Jacobse als Ad Multem namen met een 9-0 overwinning respectievelijk tegen Gerard van der Wouden en Moerkapellenaar Michiel Rensen revanche voor hun forse nederlaag in de eerste ronde. Mick van den Berg won met 5,5-3,5 van Kevin Bakker van Moerkapelle en eenzelfde score was er voor Aad van den Berg tegen Rien Duine. Twee duels, Leen Boonstra tegen Theo Goor en Sjaak in 't Veld tegen Ton van Nieukerke, staan komende week op het programma. In groep B verspeelde Pane Vink te gen Teus Boere slechts een puntje met remise bij het snelschaken en behield daardoor de eerste plaats. Die moet hij wel delen met Aad van der Meer die tegen Willem Schou ten een 9-0 in de wacht sleepte. Lotte van der Berg volgt op de derde plaats met 12,5, René Kleiweg met 11,5 en Frans Dubois en Jerome Ja cobse volgen met elf punten. Den Haag/Moordrecht - De minister van LNV heeft de Moordrechtse Milieu vereniging terecht als niet-belanghebbende de deur gewezen in een rechts zaak over het woningbouwproject Westergouwe. Dat heeft de Raad van State deze week beslist. Gelukkig. De kat is gered (foto's Bas ten Hove) Het oordeel van de Raad is zeer op merkelijk. Tijdens een zitting over de kwestie onlangs bij de Raad, kwam een woordvoerster van het minis terie met een uiterst zwak verhaal. Maar volgens de Raad heeft ze een argument genoemd dat wel vol doende is om de Milieuvereniging inderdaad buitenspel te zetten. Aanleiding voor dit juridische ge schil waren de bezwaren die de Mi lieuvereniging indiende tegen het verlenen van een vergunning van de Natuurbeschermingswet. Die is nodig voor de aanleg van de grote woonwijk Westergouwe. De minister zette de Milieuvereni ging toen aan de kant, omdat die geen belanghebbende zou zijn in die zaak. De voorzieningenrechter in Den Haag oordeelde later dat de Mi lieuvereniging wel degelijk een be lang heeft. De Raad van State heeft dat oordeel nu dus teruggedraaid. Volgens de Raad kunnen milieuver enigingen niet zomaar bezwaar ma ken tegen overheidsbeslissingen. Ze moeten aantonen dat ze meer doen dan alleen maar procederen en hun statuten mogen niet te algemeen zijn. Bij het plan Westergouwe gaat het om de bescherming van de kleine modderkruiper, een kleine vissoort, en de dwergvleermuis. In de statuten van de vereniging worden die dier soorten niet genoemd. Wel spreken die van behoud en versterking van natuurwaarden in het gebied. Dat is volgens de Raad van State dus niet concreet genoeg. Met het oordeel van de Raad is te gelijk een belangrijk obstakel voor de geplande woningbouw wegge nomen. De omstreden vergunning is nu definitief goedgekeurd. Moordrecht - Eetcafé East End organiseert, in samenwerking met Twinbrothers, voor zaterdag 2 juli de traditionele Ride Out. Deel nemers kunnen vanaf 11.00 uur verzamelen, waarna om 13.00 uur gestart wordt voor een rit door de regio. Aan het einde ontvangt men de bekende jaarpin. Inschrijven kan op de dag zelf tot 12.45 uur. De kosten bedragen 5,- euro. Om 20.00 uur begint de Ride Out After Party waar Forty Fingers een optre den zal verzorgen en waar gedanst kan worden op de muziek van de dj's van Disco Revolution. Kaarten voor de party zijn te koop bij East End aan het Oosteinde 7a en kos ten 15,- euro. Voor meer informatie: www.eastendmoordrecht.com. Moordrecht - Seniorweb start in sa menwerking met de Bibliotheek 'De Groene Venen op donderdag 21 april een workshop fotoalbum maken. De workshhop omvat twee lessen van 2,5 uur. Inlichtingen en inschrijven bij de bibliotheek of bij Ben de Bruijn 0182-374621. Moordrecht - Bij sportverenigingen bestaat grote onzekerheid over het beleid van de gemeente en gemaakte afspraken uit het verleden inzake on derhoud sportvelden en accommo daties. Korfbalvereniging IJsselvogels heeft diverse malen contact gezocht met de gemeente met vragen over de vervanging van de kunstgrasvelden en de afspraken gemaakt met voor malige gemeente Moordrecht, maar kreeg geen reactie. Er waren schrif telijke vragen van de VDD voor nodig Moordrecht - Een 35-jarige man uit Rotterdam fietste dinsdag 29 maart rond 13.30 uur op het fietspad dat parallel loopt aan de A20 richting Gouda. Ongeveer ter hoogte van hectometerpaal 46.5 bij Moordrecht werd hij gepasseerd door een scoo ter die voor hem stopte. De bijrijder stapte af en pakte de laptoptas met laptop onder de snelbinders van daan. De bestuurder van de scooter stapte ook af en sloeg de 35-jarige man. Daarna vertrokken ze in de richting van Gouda. Het slachtoffer kon hetvolgendesignalementgeven: klikken mag om wethouder Jan Verbeek in actie te doen komen. Wethouder Verbeek had antwoord: "Ik heb vorige week een gesprek ge had op locatie. De afspraken uit het verleden staan helder op papier, de velden worden 12 jaar na aanleg ver vangen, eerder indien nodig, later in dien mogelijk." De wethouder moest toegeven dat hij inderdaad te laat had gereageerd en heeft hiervoor ex cuses aangeboden "die werden spor tief in ontvangst genomen." t de bestuurder is tussen de achttien en twintig jaar oud, 1.80m lang en droeg een zwarte regenjas tot over zijn heup. De bijrijder is zestien a ze ventien jaar oud, ongeveer 1.60 lang en droeg een donker bomberjack met hoge kraag. Beiden droegen een donkere helm. De scooter is donker van kleur, had een brede achterkant en een geelkleurige kentekenplaat. De politie verzoekt getuigen van dit voorval en mensen die aanslaan op het signalement contact op te ne men: 0900-8844.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33