Een verfrissende blik Maher Zain in Theater Zuidplein HET IS LENTE: DE BROMPOT EN LA TERRASSE EN-MASSE Jongerenbijdrageregeling gaat door bij Thuis Op Straat HET NIEUWE WERKEN NIET POPULAIR ONDER 5TARTER5 38 HART VAN HOLLAND PEPTALK 6 APRIL 2011 Door Pepijn de Groot Den Haag - Uiteen onderzoek on der 1800 HBO- en WO-studenten, uitgevoerd door Studenttalent, is gebleken, dat de nieuwe lichting studenten traditioneel is ingesteld op werkgebied. Sfeer en leuke collega's belangrijk Daar waar bedrijven zich richten op Het Nieuwe Werken, blijken studenten en starters een traditi onele werkomgeving te verkiezen. Zij hechten weinig waarde aan thuiswerken, een flexibele werk plek of flexibele kantoortijden. Jong hoogopgeleid talent vindt vooral sfeer, leuke collega's, oplei ding en ontwikkeling belangrijke voorwaarden bij de keuze van een baan. Voorts kwam uit het onderzoek bijvoorbeeld naar voren, dat het MKB de meest populaire bedrijfs tak blijft en dat slechts zes procent interesse heeft om te starten met een eigen bedrijf. Het gehele onderzoek is terug te vinden op www.eazypress.nl. Rotterdam - De Jongerenbijdrageregeling is vanaf 1 april ondergebracht bij Thuis op straat (TOS). Jongeren van twaalf tot en met 27 jaar kunnen geld aanvragen om hun project uit te voeren. Met deze regeling wil TOS participa tie bevorderen door jongeren zelfde kans te geven hun ideeën uit te voeren. De filosofie van Thuis Op Straat sluit goed aan bij deze regeling. "Wij heb ben een enorm netwerk in de Rot terdamse wijken. Daarbij kennen de jongeren ons en kunnen wij de initiatieven van jongeren nog meer faciliteren", aldus TOS directeur Ma rianne Martens. TOS nodigt uitdrukkelijk alle jon geren uit om mee te doen. Alle initiatieven zijn welkom. De eerste deadline voor het inleveren van de plannen is op 1 mei. Het kan gaan om projecten op het gebied van kunst en cultuur, leefbaarheid, sport, vrije tijd en veiligheid. De'plannen worden beoordeeld door een jonge- renpanel waarin jongeren zitten uit alle hoeken van Rotterdam. TOS wil dit jaar aan minimaal dertig plannen een bijdrage te geven. 'Achter iedere deur een ander verhaal'. Zo luidt de kop van een stuk dat burgemeester Kats schreef over zijn 'inburgering' in Zuidpias. Voorzover ik weet zit Zuidpias nog propvol ver schillende nationaliteiten, maar voor een burgemeester weegt de factor van een centrale identiteit natuurlijk zwaar. Hoe dan ook, achter mijn deur scholen ook vele verhalen afgelo pen week. Boeiende verhalen, zinnige verhalen, leerzame verhalen. Schrikbarende verhalen; mijn gordijnen bleven grotendeels dicht. Voor mij was het weer zover. Tentamens. Opmerkelijk dat momenten van toetsing, net als wij mensen, een levensloop met be paalde benamingen doorlopen. Op de basis school heette zoiets een toets (verder dan TOPO en CITO is het bij mij nooit gekomen). Begin middelbare school was er sprake van proefwerken. Des te meer de studententijd naderde, des te frequenter werd een proef werk 'een tentamen' genoemd. Er waren geen significante verschillen met de proef werken maar als middelbaar scholier wil je affiniteit met iets dat boven de middelbare school ligt: hogescholen, universiteiten. Om- datje denkt dat het leven dan pas begint, in je studententijd. Daar zit ik dan, in de bloei van mijn leven. Het studentenleven waarin alles moet ge beuren is bedekt met de mantel der liefde, uitgevoerd in drie rolgordijnen. De bloei van 2011 vindt inmiddels plaats aan de andere kant van het gordijn en ik krijg het in flarden mee. Niet teveel, want overdaad schaadt. Het gekwaak van een eend kan genoeg zijn om het vacuüm van concentratie te door breken. Buiten verzamelt het volk zich om de lente te vieren. De studenten in Utrecht gaan en mas se richting de talrijke parken die de stad telt. Het Wilhelminapark ligt op de route naar de Uithof. Evenals 't Neude, waar zich een kluit aan terrasjes bevindt. De zon trekt mij niet zozeer. Al is het maar vanwege die massale blijdschap die eigenlijk een gewoonte is. De hysterie die daarbij komt kijken krijgt mij niet in haar greep. Op 't Neude zit iedereen in de zon. De terrasbeheerders zijn bevangen door de Europese koorts, de drang om grenzeloos te terrassen. Degenen die in de schaduw zit ten en hun stoel niet verplaatsen om van de zon te genieten kunnen rekenen op minach ting van de schaapachtige zonaanbidders. Op de Uithof is het scenario niet veel an ders, al scheelt het qua uitvoering. Het en kele grasperkje dat het studententerrein rijk is wordt bevolkt door studenten wiens hoofden tollen van lentekriebels. De grensverschuivin- gen worden niet aan het oog onttrokken: de massa beweegt mee met het silhouet van het gebouw. Ik plof neer in de schaduw, als enige. Met een Ice Tea, dat dan weer wel. De verhalen buiten de deur staan me niet zo aan. Die verhalen die plaatsvinden achter mijn deur hebben me nors gemaakt. Zolang de lente aanblijft behoud ik de potentie om Wim de Jong bij de Volkskrant op te volgen. Een man die zijn leeftijd ziet stijgen en. cy nisch beschrijft hoe hij aftakelt. Het is maar goed dat het columnseizoen stilligt in de zo mer... Door Pepijn de Groot Het is weer lente. Mensen worden vriendelijker, de winterjas kan aan de kapstok blijven en af en toe kan er in de tuin geluncht worden. Wat geeft onze panelleden eigenlijk lentekriebels? Is de lente goed op zidh of alleen een lekkere voorbereiding op een goede zomer? Rotterdam - Rhythm and Nasheed zanger Maher Zain is zondag 17april te gast in Theater Zuidplein. De zanger en songwriter is de nieuwe ster van de moderne islamitische muziek. Met meer dan 1,5 miljoen fans op Facebook, is de Zweedse zanger van Libanese afkomst de eerste Arabische zanger die een dergelijke mijlpaal heeft bereikt. Aanvang: 19.30 uur. Maher Zain startte zijn muzikale carrière als assistent-producer van RedOne, de muziekproducent van Lady GaGa. Hij verliet deze glansrijke carrière in New York om een nieuwe start te maken bij Awakening, het productiebedrijf dat ook de populaire zanger Sami Yusuf lanceerde. Hij koos daarbij voor het genre dat, zoals hij zelf zegt, dichter bij zijn roots ligt: de moderne islamitische zang. Zijn liederen dragen een boodschap van vrede en hoop voor de wereld met als doel mensen te inspireren. De entree bedraagt 17,-/22,-/40,- euro. Voor meer informatie en re serveren: 010-2030203 of online1 verkoop: info@moonandstars.nl of 06-43 90 65 00. Dilian Ritmeester (12 jaar) uit Moerkapelle «?r De lente is mijn lievelingseizoenJe ziet dan allerlei mooie dingen: bloemen gaan open, er worden nieuwe dieren geboren. En de zon schijnt heerlijk, je kan soms zelfs zonder jas buiten lopen. Ik krijg len tekriebels van de heerlijke zon. Dan kan ik hele dagen buiten zijn. Bij de lente denk ik aan de warmte van de zon. Het is een seizoen waar alles wat dood lijkt gaat leven Bastian Stolk (14 jaar) uit Waddinxveen Voor mij is de lente een periode van wakker worden. Naar school fiets ik met meer plezier; ik pak gerust een extra kilometer. In de winter zit je vaak binnen opgesloten, nu kan je naar buiten en dat maakt me blij. De lente is wisselvallig want alsnog zijn er soms plensbuien waardoor je zeiknat op school aankomt. De zomer verdient mijn voorkeur. Dat De lente kriebelt bij mij nog niet echt. Ik ben wel blij dat de koude winter voorbij is met als gevolg dat het weer langer licht is. De len tekriebels die ik krijg komen door de strakblauwe lucht en een lekker zonnetje, zodat je lekker in je zo- merjas naar school kan. komt natuurlijk door de vakantie maar dan kan je rekenen op goed weer en gezellige dingen doen. Max van Mullem (16 jaar) uit Zevenhuizen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 38