"We kunnen onder alle weersomstandigheden tennissen" Avondopening musea Schoolvoetballen Veel publiek op laatste voorspeelavond 40 HART VAN HOLLAND ZEVENHUtZEN-MOERKAPELLE 6 APRIL 2011 Tennisclub Zevenhuizen verheugd over aanleg nieuwe tennisbanen Gezamenlijke vieringen in Stille Week Avondvierdaagse in piratensfeer Volleybal Rotterdam Volleybal naar finale Zevenhuizen - Tennisclub Zevenhuizen hoopte al jaren op de aanleg van een aantal nieuwe banen. In januari werd er eindelijk begonnen met de aanleg van twee nieuwe tennisbanen. Woensdag 30 maart werden de banen door wethouder Jan Verbeek geopend. Door Job van der Plicht Tennisclub Zevenhuizen heeft zes banen waarop tennis gespeeld kan worden en met name de banen één en twee waren aan vervanging toe. "Er zijn al tijden problemen met de afwatering van deze banen," zo vertelt voorzitter Peter Smits. "Hierdoor zijn de banen met nat weer niet bespeelbaar." "Vijf jaar geleden zijn de banen gerenoveerd, maar dat is denk ik niet helemaal goed gegaan, want het water liep nog steeds niet goed weg," aldus Smits. Drie jaar gele den was er al sprake van dat de ge meente nieuwe banen aan zou leg gen bij Tennisclub Zevenhuizen. "Er was toen een mondeling akkoord om de banen te vernieuwen, maar uiteindelijk bleek het geld op," zo zegt Smits. "De gemeente heeft later weer naar de mogelijkheden gekeken, en in januari 2011 zijn de plannen voor de aanleg van twee nieuwe banen goedgekeurd," aldus Smits. "We hebben gekozen voor een wat nieuwere soort baan: advantage red court. Dit is een soort baan die goed uit de test van de KNLTB kwam en bovendien is hij onder alle weersomstandigheden be speelbaar," zo vertelt Smits. Het onderhoud van advantage red court kost ook minder tijd. "Waar je met banen van gravel ongeveer acht uur per week kwijt bent aan onderhoud, is dit met de nieuwe banen slechts één uur per week," zegt Smits. "EcFiter, het kosten voordeel in het onderhoud had voor de gemeente nog gunstiger uit kunnen vallen als ze ervoor hadden gekozen om alle banen te vervan gen. Nu blijven de overige vier ba nen veel onderhoud vergen." Tennisclub Zevenhuizen bestaat meer dan veertig jaar. De club telt ruim vierhonderd leden en is vol gens Smits vooral een recreatieve vereniging: "Er zijn wel teams die voor het resultaat spelen, maar het grootste gedeelte speelt hier puur voor het plezier." De openingsavond op woensdag avond 30 maart trok volgens Smits Peter Smits op de 'rode loper' naar het centrecourt. tachtig tot honderd mensen. "Dat is een best groot aantal, want het is pas laat besloten dat de banen woensdagavond geopend zou den worden." Wethouder Verbeek opende de banen en tenniste zelf schap gelukt is." ook even mee. Smits is zelf erg verheugd met de aanleg van de nieuwe banen: "Ik ben er wel een beetje trots op dat dit me binnen één jaar voorzitter- Zevenhuizen - In de Goede, of Stille, Week voor Pasen herdenken christe nen het lijden en sterven van Jezus van Nazareth voordat zij op Pasen zijn opstanding vieren. De gezamen lijke kerken van Zevenhuizen houden voorafgaand een drietal vespers in de Ontmoetingskerk aan de Dorps straat 106 op maandag 18, dinsdag 19 en woensdag 20 april van 19.30 tot 20.00 uur. Voorts zijn er in deze kerk bijzondere oecumenische vie ringen op Witte donderdag 21 april en Goede vrijdag 22 april; beide be ginnen om 19.30 uur. Zevenhuizen - De Avondvierdaagse wordt dit jaar gelopen in de week van maandag 6 tot en met vrijdag 11 juni en staat in het teken van 'piraten'. Gekozen kan worden voor een route van 5 of 7,5 kilometer. De voorin schrijving vindt plaats op zaterdag 4 juni van 10.00 tot 13.00 uur op het Dorpsplein, waar men een informa tieboekje ontvangt met daarin de routes en de stempelkaart. De kosten voor deelname bedragen in de voor verkoop 3,50 euro; tijdens de Vier daagse zelf is dit 4 euro. Puppy's be talen 2 euro. De start is iedere avond tussen 18.30 en 19.00 uur vanaf het Dorpsplein. Meer informatie: www.avondvier- daagsezevenhuizen.nl <http://www. avondvierdaagsezevenhuizen.nl/> Recreëren in de buitenlucht: Gymnastiekvereniging O.S.S. in de jaren '30. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het Historisch Centrum Ons Verleden en het museum Ons Molenverleden zijn iedere tweede dinsdag van het kwar taal 's avonds geopend; deze keer op dinsdag 12 april, van 19.00 tot 21.00 uur. In het Historisch Centrum 'Ons Ver leden' is de tentoonstelling 'Onze buitengebieden door de jaren heen' te zien. Vele voorwerpen en foto panelen geven een beeld van hoe het vroeger toeging in de buitenge bieden, bijvoorbeeld op het gebied van recreëren en jagen. Voorts is er aandacht voor de inundatie van de Tweemanspolder in de Tweede We reldoorlog en is een vaste collectie van voorwerpen uit de gemeente huizen van Zevenhuizen en Moerka- pelle. De genealogische werkgroep is aanwezig voor het geven van in formatie. 'Ons Molenverleden' staat in het te ken van de vele (polder)molens die in het stroomgebied van de Rotte heb ben gestaan en nog staan. Verder is er de wisseltentoonstelling rondom het thema 'molens in het gebied van het hoogheemraadschap van Delfland'. Naast de molens worden ook diverse reproducties van onder andere waterstaatskaarten getoond die inzicht verschaffen in het vroe gere reilen en zeilen in de polders. In het museum staat ook een model, in bruikleen verkregen, van een vroe gere houtzaagmolen van het type paltrokmolen. Dat type molen komt in Zuid-Holland niet meer voor en in Nederland zijn nog slechts enkele exemplaren aanwezig. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15. Voor meer informatie: johan@bovenmolen.nl of 06-533853723. Zevenhuizen - Ook de derde, tevens laatste voorspeelavond van deZeven Muzen, vrijdag 1 april In het Kleine Kerkje van Zevenhuizen, kende een hoge publieke opkomst. Bij dit laatste concert speelden de dwarsfluit- en keyboardleerlingen, alsmede een deel van de pianoleer lingen diverse stukken. Zij deden dit bijvoorbeeld solo, als duo, quatre- mains of met een cd-orkestje op de achtergrond. Docenten Ben Kramer, Remko de Landmeter en Agnes Ka- tona hadden alle reden om trots te zijn op de muzikale prestaties van hun leerlingen. Quatre mains, één van de manieren om een muziekstuk te spelen. Rotterdam/Apeldoorn - Voor de be* slissende wedstrijd van de tweede play off ronde stond Rivium Rotter dam Volleybal zaterdag opnieuw in Apeldoorn tegenover Draisma Dy namo. De Rotterdammers kwamen nu wel goed uit de startblokken en wisten hun gastheren gelijk te over bluffen en na een spannend verlopen strijd in de vierde set, werd de wed strijd met 3-1 gewonnen met als set standen 20-25, 25-20, 19-25, 26-28. Hiermee is de verrassend verlopen play off van de A-league compleet, nadat de nummer één door Lang- henkel Volley was verslagen, werd nu regerend kampioen Dynamo door Rivium Rotterdam Volleybal naar de kleine finale gestuurd. De Rotter dammers zullen vanaf 16 april met Langhenkel in een 'best of five' serie gaan strijden om het kampioenschap- Dit zal een zware opgave worden met dubbele wedstrijden in het weekend. Zevenhuizen/Moerkapelle - De ba sisscholen uit Oud-Verlaat, Moer- kapelle en Zevenhuizen speelden woensdag 30 maart het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi. Nadat de poulewedstrijden gespeeld waren bleek dat de titelverdediger 't Rei- gerbos hun beker niet konden hou den. Dit jaar werd de finale gespeeld tussen Rehoboth 3 en Rehoboth 1 en uiteindelijk gewonnen door Re hoboth 1. Voor de penaltybokaal viel Nancy Hol, keepster van Groeneweg Da mes 1 in voor de geblesseerde Jan van Meijeren. Winnaar werd De Eendragt 1 en als winnaar van de sportiviteitprijs werd unaniem voor De Nessevliet 1 gekozen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 40