Speelplezier voorspelavonden Er werd gebridged... Met de Mini naar Engeland m Berkhuysen en Husmeijer winnen derde speelavond Nieuwerkerk start goed Kidsdisco Martijn Vroom spreekt op ALV CDA Lentemarkt Korenaer Zweedse Kunst op Kunstmoment 42 HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 6 APRIL 2011 Er werd gebridged... Hoe speel je jeu de boules? Kidsdisco Koffiedrinken met Ouderenadviseur Breicafé Bridge Jeu de boules Nieuwerkerk aan den IJssel - De Nieuwerkerkse bridgeclub speelde maandag28 maart de derde ronde van de laatste competitie van dit seizoen. Wie het clubkampioen schap gaat binnenhalen is nog steeds de vraag. In de A-poule waren het Cor Lage- man en Gerda Vissers die de over winning wisten te bemachtigen met 61.31°/o. Op de tweede plaats eindigden Ineke van den Heuvel en Lenie de Kreek met 59.23% en derde werden Guus Ham en Henny Hense die 55.36%. In de B-poule werden Peter Bijster- veld en Maarten Goedhart eerste met 61.67%. De dames Hieke Pen ning en Elisabeth Tump kregen een score van 61.25% en werden tweede; op de derde plaats eindigden Michael Gallagher en Arie van de Linde met 53.33%. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jeu de Boules Club Nieuwerkerk orga niseert voor belangstellenden die, bijvoorbeeld tijdens hun vakan tie een potje jeu de boules willen spelen met de plaatselijke bevol king, een tweedaagse cursus; op zaterdag 9 en 16 april van 10.00 tot 12.00 uur. In deze lessen leert -*• men de benodigde techniek en de spelregels. De kosten bedragen 10,- euro. Voor meer informatie: www.jbcniewerkerk.nl of 0180-320804. Nieuwerkerk aan den IJssel - In 't Blok wordt voor vrijdag 8 april van 19.30 tot 22.00 uur een Kids disco georganiseerd voor kinderen van de basisschool. Er wordt deze avond alleen frisdrank geschonken, géén energydrank, en een aantal volwassenen houdt een oogje in het zeil. De toegang is vrij. 't Blok is gevestigd aan het IJsermanpad 1. Nieuwerkerk aan den IJssel - Se nioren kunnen iedere eerste don derdag van de maand, in april op donderdag de 7e, koffiedrinken met Mattanja van Oudenaarden, de ouderenadviseur. Belangstel lenden zijn van 14.30 tot 15.30 uur welkom in De Batavier aan de Batavierlaan. Naast gezellig bijpra ten met elkaar, kan men dan tevens vragen stellen aan de ouderenad viseur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Brei café Zuidpias is iedere maandag in r april, behalve op tweede paasdag, tussen 13.30 en 16.00 uur geopend in Trefpunt de. Batavier, ledereen uit de regio is welkom. Naast brei en, kan er ook gehaakt en gehand werkt worden. De toegang is vrij. Voor meer informatie: breicafe- zuidplas.hyves.nl of 0180-317204 (op werkdagen na 10.00 uur). Op 0^. de maandag is het Breicafé te be reiken via 06-30694821. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens de twee voorspeelavonden die de Stichting Nieuwerkerkse Mu ziekschool in de aula van de mu ziekschool hield, werd enthousiast gemusiceerd. De eerstvolgende voorspeelavond is op donderdag 7 april om 19.30 uur. Piano - en cel loleerlingen laten dan van zich laten horen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was een spannende avond op de vierde ronde van de competitie bij de Nieuwerkerkse bridgeclub. In de A-poule is het dringen om de eerste plaats te bemachtigen. Rita Krouwel en Michiel de Korver hebben beslag weten te leggen op de eerste plaats met 61.61%, Greet Gallagher en Ada van de Linde als tweede met 58.33% en op de derde plaats twee koppels met een score van 57.64%; Irene den Hollander en Joan Sipman samen met Marijke Blok en Gerda Goed hart. In de B-poule waren de heren Peter Bijsterveld en Maarten Goed hart winnaar met 59.38%), gevolgd door de dames To Schreuder en Bep Vissers die een score van 54.69%o behaalden. Op de derde plaats Renate Tournier en Lucy Wijnen met 54.17%o. Nog twee competitieavon den te gaan voor bekend is wie het kampioenschap binnenhaalt. LYDDEN HILL INTERNATIONAL RACE CIRCUIT Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo van der Eijk kon goed merken dat er veel was veranderd aan het onderstel van zijn Mini toen hij zijn eerste meters maakte op het circuit van Lydden Hill in Engeland. Met een zesde plaats in de kwalificatie had Van der Eijk een gunstige loting die met goede resul- Bij de steiger ligt de Libra aange meerd, waarmee men een rondvaart over de Hollandsche IJssel kan ma ken. Belangstellenden kunnen zich ter plekke melden bij de schipper. De molen is iedere woensdag ge opend van 13.00 tot 16.00 uur en Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde speelavond van de vierde competi tieronde bij de parenwedstrijden van BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 4 april, is in de A-lijn gewonnen door Herbert Berkhuysen en Karl Husmeijer met 56,25; op een gedeelde tweede plaats eindigden Jaap Zeedijk en Hermar Holleboom én Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman met 55,83. In de B-lijn eindigden Jaap Bot en Ton Reijers op de eerste plaats met 63,33; 2. Trees Hoofman en Wil van Rheenen met 56,67 en op een ge deelde derde plaats met 55 Bep Me ijer en Riet Overgaag én Jan Klück en Anton Vorstenbosch. Adèle Flores en Hanny Kruythoff zijn met 60,42 winnaar geworden in taten in de eerste en tweede heat wordt omgezet A-finale plaats. In de finale startten acht wagens met Van der Eijk op de vierde positie. Hij kwam net iets te kort om zijn positie in de eerste bocht te behouden en verloor terrein om uiteindelijk op de zesde plek te eindigen. de C-lijn; 2. Jan en Nel Seele met 58,33; 3. Ans Schneider en Joke Hensema 52,78. De D-lijn is gewonnen door Gerard en An Siepkes met 68,33; 2.Tonnie van Gerwen en Joke Vermeulen met 60,83 en 3. Annie Dul en Jannie Ot terspeer met 59,58. 'Nieuwerkerk aan den IJssel - De vier teams van Jeu de Boules club Nieuwerkerk zijn de ZaMi competi tie van de NJBB zonder verlieswed- strijden begonnen. Team 1 speelde met 3-3 gelijk tegen team 3 van Nederlek. Het totaal saldo viel net negatief uit met -8 punten. Zij staan hiermee op de vierde plek in de poule. Nieuwerkerk 2 speelde een titanen wedstrijd tegen Wad- dinxveen 2. Pas na 5,5 uur waren Nieuwerkerk aan den IJssel - Kom vrijdag 8 april dansen en genieten op de gratis Kidsdisco voor alle kin deren die op de basisschool zitten. de zes partijen gespeeld met een 3-3 eindstand, een positief saldo van 9 punten en de leiding in de poule voor de Nieuwerkerkers. Nieuwerkerk 3 won met 5-1 van Les Francophiles. Met een saldo van plus 35 punten eerf goede prestatie. Ook Nieuwerkerk 3 is lijstaanvoer der in haar poule. Nieuwerkerk 4 deelde de punten tegen Gouda 3. Eindstand 3-3 met een saldo van -5 en de derde plek in de poule. in 't Blok, IJsermanpad 1 in Nieu werkerk. Er is frisdrank verkrijgbaar (geen energydrank) en een aantal volwassenen houdt een oogje in het Het feest is van 19.00 tot 22.00 uur zeil. "Het was wel even wennen,"zei Van der Eijk "de baan is gigantisch groot vergeleken bij thuis". Nieuwerkerk aan den IJssel - In dagcentrum Korenaer bij de Korenmolen Windlust aan het Kortenoord wordt zaterdag 9 april een nentemarkt gehou den. Naast paasdecoraties en producten uit de eigen bakkerij worden er ver schillende soorten voorjaarsbloeiers verkocht. In de theeschenkerij kan men een lunch gebruiken of een kopje koffie of thee drinken. Het dagcentrum is deze dag geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel - Oud kandidaat partijvoorzitter, Martijn Vroom spreekt 7 april over de toe komst van het CDA. Vroom zal zijn visie op de toekomst van het CDA met de leden van het CDA Zuidpias bespreken en hierbij de dialoog aan gaan met de lokale partijprominen ten Theo Edel (voormalig Statenlid), Jan Verbeek (wethouder) en Peter Lamers (voormalig Wethouder Rot terdam). Na een turbulent partij congres in oktober vorig jaar waarin de samenwerking met de PW cen traal stond, wordt nu op veel plaat sen nagedacht over de koers van het CDA. Ook het CDA Zuidpias denkt mee. Deze bijeenkomst in de Mean der aan de Boslaan 1 in Nieuwerkerk Martijn Vroom is vanaf 21.00 uur toegankelijk voor belangstellenden. iedere zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur; de theeschenkerij is geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en in de maan den april tot en met oktober op ie dere tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 16.00 uur. Gouda/Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de 16e editie van Kunst moment op zaterdag 9 en zondag 10 april, openen kunstenaars en ga leries in de binnenstad van Gouda hun deuren om belangstellenden een kijkje in de 'kunstkeuken' te gunnen. Onder de meer dan honderd kun stenaars en gastexposanten bevindt zich de Nieuwerkerke kunstenares I Birgitta Sundström Jansdotter. Voor meer informatie: www.zweedsekunst.nl en www.kunstmomentgouda.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 42