m Groeneweg verliest onnodig NieMo helpt tegenstander Klikken mag Matige tweede helft nekt CKV Kampioenen en pr's Bekercompetitie rest NieMo-vrouwen Moerkapelle is op dreef Jeugd TCN sluit winterseizoen af Benefietwedstrijd Nieuwerkerk- Sparta BENEFIE1 Derde op Unicef Open Capelse Leerlingen Thorbecke gekwalificeerd HART VAN HOLLAND SPORT 6 APRIL 2011 47 Voetbal Waterpolo dus klik snel naar: vww.hartvanholland-online.nl if# m* Korfbal Zwemmen Waterpolo Voetbal Voetbal foUEL DINSDAG 12 APRIL 2011 Nieuwerkerk Sparta Rotterdam Judo Zevenhuizen - In de rust van de wedstrijd Groeneweg-VFC (1-0) zag het er niet naar uit dat Groeneweg alle punten zou moeten inleveren tegen de ploeg uit Vlaardingen. De bezoekers voetbalden weliswaar iets makkelijker maar Groeneweg kreeg de beste kansen. Na twintig minu ten besloot Erwin Hof een prachtige individuele actie met een dito schot, onhoudbaar voor de uitstekende VFC keeper. Net voor rust had Maurice Eckhardt de kans om de wedstrijd in het slot te gooien. Na een prachtige aanval besloot Eckhardt de bal af te leggen op de meegelopen Angelo Lenters in plaats van met links uit te halen, de keeper gelegenheid ge vende om in te grijpen. Binnen vijftien minuten na de rust was de wedstrijd echter gekanteld en werd doelman Vincent Hof van dichtbij tweemaal gepasseerd. De eerste keer omdat de achterhoede de bal onvoldoende wegwerkte en de tweede keer door een dekkings- fout. Daarvoor had Eckhardt de kans om Groeneweg naar 2-0 te schieten. Zijn kapbeweging was prima maar hij schoof de bal naast de verkeerde kant van de paal. Het laatste half Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - Dat de waterpoloërs van LVSG NieMo-Van Vliet tegen DKD/ Koudekerk hun zevende nederlaag van de competitie leden hadden zij volkomen aan zichzelf te wijten. Door kans op kans om zeep te helpen, hielpen zij de bezoekers in het zadel: 7-9. Vooral de start was een drama voor de thuisclub. In zwembad Het Pol- derbad keken zij binnen vier minu ten tegen een 3-0 achterstand aan. Het team van trainer/coach Sander Boer herpakte zich in de tweede pe riode, kwam snel terug tot 3-3, maar had daarna de grootst mogelijke moeite om de kansen te benutten. "Het was om gek van te worden," zei Boer. Regelmatig verscheen een NieMo-speler voor het doel van de tegenstander, maar het enige wat volgde was een hard schot op de lat of paal. Bij ingaan van de laatste pe riode leek NieMo de schade nog te kunnen herstellen (4-5). Het gefor ceerde aanvalsspel leverde wel drie doelpunten op, maar er vielen ook vier tegentreffers. NieMo blijft vierde in het klasse ment, maar de mar.ge met De Zijl is, met nog twee duels te gaan, slechts één doelpunt. Rick van Yperen ontwijkt ternauwernood een tackel. uur was het pompen of verzuipen voor Groeneweg. Guido Hack werd nog gewisseld voor Arnout van Leeuwen die de grootste kans kreeg op de gelijkmaker. Maar in plaats van de verste hoek te kiezen, koos hij voor de korte hoek waardoor de keeper de bal tot corner kon verwer ken. Een gelijkspel had de verhou ding beter weergegeven maar de gelukkigste won in dit geval. Dolblij begroetten de gasten het laatste fluitsignaal van de prima leidende scheidsrechter. Kijk voor meer foto's op www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder prima weeromstandigheden begon nen CKV Nieuwerkerk 1 en Oranje Wit 1 zaterdag 2 april aan het tweede deel van de veldcompetitie. Nieuwerkerk speelde zonder aan voerder en topscoorder Kores Punt, die donderdag geblesseerd was ge raakt op de training. In de eerste helft was Nieuwerkerk de bovenlig gende partij en stond de ploeg zelfs 4-6 voor. Door enkele verdedigende Nieuwerkerk aan den IJssel - Denise Boereboom en Kas Kop Jansen zijn zondag 3 april de clubkampioenen 2011 van Van Vliet Barracuda ge worden. Grote opvallende pr's waren er voor Fleur Herrera op de 100 me ter wisselslag met een verbetering van zeventien seconden, voor Xiu Jiang Heidecker op de 100 meter vlinderslag van zestien seconden, Edward Groot op de 100 meter wis selslag van vijftien seconden, Eline Bergen van der Grijp op de 100 me ter wisselslag van dertien seconden en Juliette van den Berg op de 100 meter vlinderslag van elf seconden. Nieuwerkerk aan den IJssel/Moor- drecht - De waterpolosters van WSG NieMo-Van Vliet ontsnapten tegen WZC in Zoetermeer aan een nederlaag doordat Maritza Hoes drie seconden voor tijd de gelijk maker (6-6) maakte. Het was een belangrijke treffer, omdat NieMo nu zeker is van handhaving in de eerste districtsklasse. De ploeg van trainer/ coach Sander Boer verzamelde al 33 punten, maar door de bizarre com petitie kon tot dit weekend zelfs de Moerkapelle - Moerkapelle 1 trad zaterdag 2 april thuis aan tegen hekkensluiter SVDPW uit Schiedam. Het team begon direct met aanval len maar aan zuiverheid en geest drift leek toch een beetje te ontbre ken. De eerste helft bracht wel een aantal kansen voor Moerkapelle. SVDPW kon, behoudens enkele aar dige doelpogingen uit corners, geen echte vuist maken. Moerkapelle nam in de tweede helft het heft in handen maar wist, ondanks verwoe de pogingen van onder meer Bou- tasqount, niet tot scoren te komen. Halverwege de tweede helft mocht Verweij, op de rand van buitenspel, doorgaan. Hij zette aan en schoot. De keeper raakte de bal nog half naar in tweede instantie wist Ver weij de bal alsnog binnen te schie ten. Daarmee was de ban gebroken. Het was de invaller Sallevelt die vlak voor het einde van de wedstrijd de 2-0 wist binnen te tikken. Moerkapelle voegde hiermee drie belangrijke punten aan haar totaal toe en handhaaft zich op de ne gende positie in klasse 3B. Volgende week staat de zware uitwedstrijd tegen nummer drie uit de competi tie, CION, op het programma. slordigheden bij Nieuwerkerk stond het bij rust 7-7. In de tweede helft een heel ander beeld. Oranje Wit was sterker en dankzij een uitste kende wedstrijd van Henno Ploeg kon de Dordtse formatie Nieuwer kerk op achterstand zetten. Na een kwartier in de tweede helft was het 10-9. Binnen tien minuten liep OW uit naar 15-9 en was de wedstrijd beslist. Nieuwerkerk ontvangt vol gende week Antilopen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Di verse TCN-leden waren succesvol in hun deelname aan wintercom petities in de regio in verschil lende leeftijdscategorieën. Lars Schrijver (13) en Just van der Kroft (10) zijn voor het tweede jaar op rij poulewinnaar geworden in het Dun- lop Wintercircuit in Alphen aan den Rijn. Menno Jansen (12) wist kampi oen te worden in Bleiswijk door alle partijen zowel in de enkel als in de dubbel te winnen. De voorjaarscom petitie start komend weekend. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het eerste elftal van w Nieuwerkerk speelt dinsdag 12 april om 19.30 uur een benefietwedstrijd tegen het eerste profteam van Sparta. De wedstrijd staat geheel in het teken van Stichting DaDa. Deze stichting is opgericht in 2001 en zet zich in voor het verbeteren en kindvriende lijk maken van de zorg aan kinderen in ziekenhuizen en medische instel lingen in Nederland. Voor meer informatie: www.stichting-dada.nl. Sportpark Dorre stein Terrein open: 18.30 uur Aanvang: 19.30 uur Entree3.00 Entree .*v>iibimt)5,00 Nieuwerkerk aan den IJssel - Jud overeniging Slingerland had voor zaterdag 2 april de Open Capelse kampioenschappen, in het teken van het goede doel Unicef, georgani seerd. Jeffrey van der Vliet stond in een poule met twintig andere judo ka's, waaronder veel deelnemers aan de Nederlandse kampioenschappen. Jeffrey moest één verliespartij in- nummer drie (NieMo) nog degra deren. "Eindelijk veilig" zei Sander Boer opgelucht. "Nu kunnen we de competitie rustig uitspelen en ons focussen op de bekercompetitie. Want dat is waar we nu voor gaan, voor de bekerfinale." Zaterdag 23 april is opnieuw WZC de tegenstander, dan in de halve bekerfinale. Als de dames winnen strijden ze, als twee jaar geleden, om de eerste of tweede plaats in de bekercompetitie. Regio - Het team van Oranje onder de 17 heeft zich door winst tegen Portugal gekwalificeerd voor het EK, volgend jaar in Servië. In het team zitten zes leerlingen van Thorbecke Voortgezet Onderwijs: Boy de Jong, Nathan Aké, Terence Kongolo, Karim Rekik, Tonny Trindade de Vilhena namens Feyenoord en Spartaan -x .i casseren maar wist zich goed te herpakken en zijn volgende partijen winnend af te sluiten. In de kleine finale behaalde hij de derde plaats. Op hetzelfde toernooi kwam ook zijn jongere broer Mitchel op de tatami in een poule met veertig andere judoka's. Mitchel haalde de kruisfi nales waar hij verloor van de latere nummer twee. Jetro Willems. Feyenoorders Anass Achahbar en Jean-Paul Boëtius heb ben vorig jaar hun diploma gehaald op.Thorbecke Voortgezet Onderwijs. Door de zege eindigt Nederland op de eerste plaats in de poule van de elite kwalificatieronde van de UEFA en plaatst het zich voor de eindron de van het EK.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 47