Aandachtig luisteren naar de crisis volgens Heertje Parencompetitie IJsselbridge Musical Jozef Lezing Manu Keirse Passie en Pasen bij Passage ESVOI VLRKOPEN SUCCESVOL AANKOPEN BETROUWBAAR TAXEREN HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN USSEL I 6 APRIL 2011 9 nieuw in ver OOP Rood en lila en geel en blauw IfflXEk |,||nwwi Nieuwerkerk aan den IJssel - "Ik deel al bijna honderd jaar mijn visie over de economie". Het zijn de woorden van Arnold Heertje die donderdag 31 maart in de openbare bibliotheek een lezing gaf. De bekende econoom, hoogleraar, publicist en columnist koos voor de humanisering binnen de economie als onderwerp van zijn betoog. nomische crisis blijft een positieve wending in het bestaan van de mens", vertelt Heertje. Het zorgt volgens hem voor 'creative des truction', oftewel voor een bewe ging in een nieuwe richting waarbij oude 'systemen' worden vervangen. Dat leidt volgens Heertje over het algemeen tot humanisering: de mens komt weer centraal te staan. zijn", legt Heertje uit. Volgens hem rekenen zij niet echt meer: "Ze ty pen maar wat in op een machine en wat daar uitkomt is waar. Dan zou ik best honderd jaar kunnen zijn ja." Zijn luchtige introductie zorgt ervoor dat hij het publiek, dat in groten getale naar de bibliotheek gekomen is, meteen op zijn hand heeft. Er wordt regelmatig gelachen om zijn voorbeelden, maar Heertje is hier niet om de cabaretier uit te hangen. Hij is hier om een punt te maken en de crisis in een positief daglicht te zetten. Ruim twee jaar geleden stond Heertje op precies dezelfde plek te praten over de economische crisis. Hij bestempelde deze toen als een groot geschenk voor de mensheid. Van die mening is hij vandaag de dag nog niet afgestapt. "De eco- "Je ziet dat nu bijvoorbeeld bij de musea gebeuren. Vroeger ging een museumdirecteur uit eten met een ambtenaar. Ze hadden het gezellig en vervolgens ontving het museum vijf miljoen euro aan subsidie. Nu, door de crisis, krijgt het museum minder geld en moet het harder werken", legt Heertje uit. Er ontstaat een probleem. "De museumdirecteur gaat nadenken over een verdienmo- del en besluit dat het museum zich meer op de bezoeker moet gaan richten. Ze weten echter niet wat bezoekers zijn want daar hebben ze nooit op gelet", zegt Heertje met enige ironie in zijn stem. Hij maakt een punt. "Die bezuiniging werkt al leen maar positief, de mens komt weer centraal te staan. Het zorgt voor de verbetering van het pro ces." Wat dat betreft heeft Heertje he lemaal gelijk. Er verandert veel in de samenleving en dat allemaal ten behoeve van de 'normale mens'. "Kijk ook maar naar de banken. Die Heertje signeert. bonussen bij ING zijn ingetrokken. Dat komt doordat 'het publiek' een reactie heeft kunnen geven. Vroeger zou dat nooit gebeurd zijn. Het vi zier is nu niet alleen op winst ge richt maar ook op de klanten", legt Heertje uit. Aan het einde van de avond gaat iedereen voldaan naar huis, denkend aan de samenleving en niet aan zichzelf. Heertje op z'n praatstoel. Door Bart Jansen "Ik ben nog geen honderd jaar oud, maar voor de jeugd van tegenwoor dig zou het zomaar waar kunnen A/jon Lagendijk Pr. AJexanderpad 11, 184.500,- Kk. leuke woning op MOOI PLEKJE IN PQRRESTEIN! Nieuwerkerk aan den IJssel - Nog een generale repetitie te gaan en dan gaat het gebeuren. Op vrijdagavond, zaterdagavond en zondagmiddag wordt in het Ontmoetingscentrum de musical JOZEF opgevoerd. Vanaf september vorig jaar wordt er elke maandagavond geoefend. De groep - in de leeftijd van zes tot 86 jaar - heeft één droom gehad en deze droom komt het komende Prof. dr. Manu Keirse is hoogleraar aan de Faculteit Geneeskunde van de K.U. Leuven. Hij schreef talrijke arti kelen en boeken over patiëntenbege leiding, rouw- en verliesverwerking. Keirse luisterde meer dan 35 jaar naar mensen in verdriet. Vanuit deze erva ring is hij in staat suggesties aan te weekend uit. De hoofdrol wordt opnieuw ge speeld door Wouter van der Pol, de regie is in handen van Eugenine Vliegenthart dragen die helpen bij het verwerken van verdriet. Daarnaast gaat Keirse in zijn lezing in op vragen die bij rouwenden spelen. Zoals of het normaal is om na maan den nog steeds zo verdrietig te zijn. Of mannen anders rouwen dan vrouwen. Door bij de vragen en de antwoorden De musical wordt opgevoerd op vrij dag 8 april om 20.30 uur, zaterdag 9 april om 20.00 uur en zondagmid dag (uitverkocht). Dit alles vindt plaats in het Ontmoetingscentrum aan Bospolderstraat 10. Kaarten a 7,50 euro zijn te bestellen via jozef.de.musical@gmail.com of 0180-319829. hierbij stil te staan, leren rouwenden beter begrijpen wat ze doormaken. Verdriet van anderen Ervaring leert dat mensen vaak weg blijven bij rouwenden omdat men niet weet hoe ze op verdriet van anderen moeten reageren. Keirse reikt daarom ook aan vrienden en familie van rou wenden suggesties aan om mensen in verdriet tot steun te zijn. De lezing begint om 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Voor meer informatie en aanmelden: info@sereenuitvaartverzorging.nl en 06-10366295. Nieuwerkerk - Bij bridgeclub IJssel bridge werd woensdag 30 maart de tweede avond van de vierde paren competitie gespeeld. Joop Daniëls en Ruud Pel wonnen in de A-lijn met 61,46%. Op de tweede plaats ein digde het koppel Anneke Simons en Gerard Nieuwenkamp met 57,03% en op de derde plaats Jaap Hendrik en Wim van de Laar met 55,99%. De B-lijn werd gewonnen door Riet Filé en Ans Schneider met 58,85%, gevolgd door Gio en Koos Mian met 55,99% en Loes Vink en Lucie Wij- Nieuwerkerk aan den IJssel - Tijdens de laatste avond van het seizoen van de christelijk-maatschappelijke vrouwenbeweging Passage op don derdag 14 april is het thema 'Pas sie en Pasen in Jeruzalem'. Met dia's en gedichten gaan de dames samen met de heer Gijs Zonnenberg op weg nen met 54,43%. Carla Arkesteijn en Hannie Kiekens eindigden bovenaan in de C-poule met 58,33%, tweede werden Wen- neke van Veldhuizen en Joke Ver schoor met 57,64% en derde Gerard Lagerwaard en Steef Mulders met 56,94%. De C-lijn was voor Alice en Frits Groenewegen met 62,50%. Op de tweede plaats eindigden Riet Over- gaag en Ada Suurbach met 58,65% en op de derde plaats Clara Ooster- wijk en Corrie Rosier met 56,25%. naar Pasen. Zowel leden als niet-le- den zijn welkom; niet-leden betalen 2,- entree. De avond wordt gehou den in het Hervormd Kerkelijk Cen trum aan de J.A. Beyerinkstraat 53. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. Voor vervoer kan men bellen: 0180-312402. Nieuwerkerk aan den IJssel - Prof. Dr. Manu Keirse houdt dinsdag 12 april een lezing in de bibliotheek. De lezing, een gezamenlijk initiatief van Sereen Uitvaartverzoring en de bibliotheek, zal in het teken staan van 'omgaan met verlies en verdriet'.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9