Kom in de Kas: vijfduizend euro voor MAF Rapid Schaaktoernooi Naar de kinderboerderij Verlies voor Moerkapelle 3 Volg Rotterdam Volleybal op radio en TV Sieraden in bibliotheek Nordic Walking Paasbingo Stormvliegers Eierdopjes maken 'f1 K/U 12 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MEORKAPELLE 13 APRIL 2011 Schaken Schaken Zangavond voor Pasen Schrijfster op bezoek bij Vrouwen van Nu Biljarten Twee teams kampioen Biljarten Open Biljartkampioen schap Corstiaan Oudijk (links), van kersenkwekerij Jomajole overhandigt de cheque aan de vrijwilligers van de MAF en de thuisfrontcommissie van de familie Janse: Klaas-jan van Fleeringen (midden) en Piet Evers (rechts). Moerkapelle - Kom in de Kas Zuidplaspolder was ook dit jaar een druk be zocht evenement. De tuinbouwbedrijven aan de van Flasseltweg stelden hun deuren open voor publiek. Bezoekers konden deelnemen aan een quiz. Op ie der bedrijf was een antwoord te vinden. Er kwamen veel inzendingen binnen. Marijn Koning van de Commissie Kom in de Kas Zuidplaspolder overhandigde onlangs een attentie aan de winnaas: mevrouw Bergman uit Zoetermeer en mevrouw Oudijk uit Nieuwerkerk aan den IJssel. De deelnemende bedrijven hebben geld opgehaald voor een goed doel. Er is vijfduizend opgeaahd door on der andere de verkoop van groente, fruit en bloemen aan bezoekers van het evenement. De cheque gaat naar de MAF: Mission Aviation Fellow ship. Door de deelnemende tuinders is gekozen om het bedrag ten goede te laten komen aan het steunfonds van de familie Janse. Dit echtpaar vliegt in kleine vliegtuigjes en biedt hulp en voedsel aan moeilijk te be reiken gebieden, veelal in ontwikke lingslanden of andere plekken waar hulp hard nodig is. Moerkapelle - In Dorpshuis Op Moer aan de Raadhuisstraat 40 vindt za terdag 23 april van 10.00 tot circa 16.30 uur voor de vijftiende keer het Rapid Schaaktoernooi plaats. Er wordt geschaakt in vier groepen: senioren A, rating boven 1650; seni oren B, rating onder 1650 en huis schakers; jeugd D en jeugd E. De oudere jeugd speelt bij de senioren. Rotterdam - Rivium Rotterdam Vol leybal speelt vanaf 16 april om het Nederlands Kampioenschap vol leybal tegen Langhenkel Volley uit Doetinchem in een serie 'best of five' wedstrijden. De eerste wed strijd is zaterdag 16 april om 20.00 uur in Doetinchem, Radio Rijnmond geeft een live-verslag, TV Rijnmond zendt op maandag beelden uit. De tweede wedstrijd is in Rotterdam op woensdag 20 april in het Top- Er zijn diverse prijzen te winnen, waaronder een hoofdprijs van 100 euro. Het inschrijfgeld voor de jeugd bedraagt 5,- euro; voor de senioren 8,- euro. Aanmelden kan tot donderdag 21 april via paastoernooi@svmoer kapelle.nl onder vermelding van naam, vereniging en rating. Moerkapelle - Het derde team van Moerkapelle speelde vrijdag de laat ste wedstrijd van de RSB-competitie in de vierde klasse. Thuis werd er met groot verschil van Ashtapada 2 verloren. Vroeg op de avond kwam Moerkapelle achter doordat Frits van der Starre verloor. Ook op een aantal andere borden stond Moer kapelle er niet goed voor, ook San- der Marijt en Jan Noorland moesten al snel hun partij opgeven. Een klein lichtpuntje was Michiel Rensen die zijn partij won doordat zijn te genstander een stuk weg gaf. Ook Wim Westerman en Freek Hofman moesten hun partij opgeven. Henk Doornhein speelde een goede partij maar dreigde in tijdnood te komen. Hij besloot de stukken te ruilen en Zevenhuizen - De kleuterlokalen van 't Reigerbos zijn helemaal omgetoverd in lentesfeer tot aan de kikkervisjes toe. Bij de lente horen natuurlijk ook jonge dieren. Een mooie aanleiding om met veel begeleiding van ouders, opa's en juffen een kijkje te nemen op kinderboerderij de Goudse Hofsteden in Gouda. zo remise af te dwingen. Jurian van der Waal stond al lange tijd een pi onnetje achter maar verweerde zich goed. Toen hij het eindspel in moest met twee pionnen achter moest hij toch opgeven, zo verloor het derde team met 6.5-1.5. Intern werden er twee partijen voor de finalepoule gespeeld. Hugo van Elteren speelde tegen Maarten Vroegindeweij. Hugo speelde goed en kon zo de partij naar zijn hand zetten. Daardoor moest Maarten uiteindelijk opgeven. Ron Droog schoof aan tegenover Andre Nieuw- laat. Door goed spel van beide heren werd er uiteindelijk remise besloten. Overige uitslagen: Maarten Pilgram- Marcel de Haan; 1-0, Kevin Bakker- Ad Voerman; 0,5-0,5. Zevenhuizen - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen is tot en met zaterdag 30 april een expositie te zien van ver schillende collecties van 'Enig Mooi Sieraden' van Gerry Huizer. Voor meer informatie: www.enigmooi.nl of 06-24900364. Zevenhuizen - In samenwerking dagavond. met FitFirst beweegcentrum kan bij gymnastiekvereniging Oss be Fit een training voor Nordic Walking ge volgd worden foor zowel beginners als gevorderden. De training omvat tien lessen op maandag- of woens- Op zaterdag 16 april om 10.00 uur of op maandag 18 april om 10.00 of om 19.00 uur kunnen belangstellen den een gratis proefles volgen. Voor meer informatie en aanmelden: info@fitfirst.nl of0180-634465. sportcentrum, aanvang 19.30 uur. Een samenvatting wordt op donder dag op TV Rijnmond uitgezonden. Zaterdag 23 april wordt de derde wedstrijd gespeeld in Doetinchem en een eventuele vierde wedstrijd in Rotterdam op maandag 25 april. In dien nodig zal zondag 1 mei in Doe tinchem de beslissing vallen, aan vang. Van alle wedstrijden zal RTV Rijnmond met Radio en TV verslag uitbrengen. Zevenhuizen - Postduivenvereniging Stormvliegers houdt zaterdag 16 april een paasbingo in het clubgebouw aan Nijverheidscentrum 50. Er worden acht ronden gespeeld. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Moerkapelle - Ineke van de Lage- maat geeft dinsdag 19 april van 13.15 tot 15.15 uur een workshop eierdopjes maken. Gebruikte tech nieken zijn onder andere breien, ha ken en stof versieren. De workshop wordt gegeven aan de Papaverlaan 46. De kosten voor deelname bedra gen 5,- euro. Voor meer informatie en aanmelden (voor zaterdag 16 april): 079-5931520. Moerkapelle - In de kerk van de Gereformeerde Gemeente vindt woensdag 20 april een passie zangavond plaats. Me dewerking wordt verleend door het gemengd koor Asaf, door jongerenkoor Nethanja en door gemengd koor Eben-Haezer uit Scheveningen. Zij brengen de cantata 'Lam Gods' ten gehore. De muzikale begeleiding is in handen van Erik van der Knijff op orgel, Hannah van der Spek- Hoogendoorn op piano en het Christelijk Ensemble Filomusica uit Zoetermeer. Ook dominee W. Harinck verleent zijn medewer king. De zangavond begint om 19.45 uur; iedereen is welkom. Moerkapelle - Corine Naranji, schrijfster van het boek 'Bittere Thee' is woensdag 20 april te gast bij Vrouwen van Nu. 'Bit tere Thee' is een aangrijpende, deels autobiografische roman over de grote liefde tussen een Nederlandse vrouw en een Iraanse man, die na hun huwelijk vertrekken naar Iran en daar in grote moeilijkheden komen. De avond vindt plaats in Dorpshuis Op Moer en begint om 20.00 uur; zaal open om 19.30 uur. De toegang voor leden is vrij; voor niet-leden 3,50 euro. Moerkapelle - In het district Midden-Holland van de KNBB is Moerkapelle 2 kampioen ge worden in de B1 -klasse com petitie driebanden. Na vieren twintig wedstrijden hadden Ron Krijgsman, Roberto van Blerkum en Bert Huisman vier punten voorsprong op de naaste ach tervolger. In de C2-klasse com petitie libre wist Moerkapelle 3 de kampioensbeker te verove ren. Met vijftien punten voor sprong op nummer twee mogen zij zich de .terechte kampioen noemen. Beide teams mogen in het weekend van 7 en 8 mei proberen om zich op de Regio kampioenschappen te plaatsen voor de Nationale Kampioen schappen. Moerkapelle ^Biljartvereniging Moerkapelle organiseert voor de maanden mei en juni voor de elfde keer het Open Biljart kampioenschap. ledereen van zestien jaar en ouder kan mee doen en men behoeft geen lid te zijn van een club. De speelsoort is 'libre'. De deelnemers spelen allen minimaal vier partijen, verdeeld over twee dagen. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmelden: 06-40240780, b.v.moerkapelle@gmail.com of in café Het Wapen van Moer- kapelle.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 12