Waterberging in de Eendragtspolder Bekendmakingen Vergunningen HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 13 APRIL 2011 De Eendragtspolder ondergaat de komende jaren een metamorfose. Waar eens gewassen werden geteeld, wordt de polder nu omgevormd tot waterberging. In de Eendragtspolder ontstaat een recreatiegebied voor wandelen, fietsen en watersport. De waterberging in de Eendragtspolder bestaat uit een plas en een plas-drasgebied. Samen kunnen ze vier miljoen m3 water bevatten. Bij een te hoog peil in de Rotte kan water uit de Rotte worden afgelaten op de plas. Het plas-drasgebied wordt alleen bij grote calamiteiten als waterberging ingezet. Beide natte gebieden zijn van elkaar gescheiden door de Slingerkade, maar staan met elkaar in verbinding via een waterdoorlaat. Alleen als de plas en het plas-drasgebied allebei worden gebruikt voor waterberging, is deze verbinding open. Verschillende belangen verenigingen We hebben bij het ontwerpen van de inrichting gelet op de voorwaarden voor een robuust functionerend watersysteem. Dit moet water kunnen opvangen en duurzaam, helder en plantenrijk zijn. Deze waterkwaliteit komt niet vanzelf tot stand. We hebben daarom gekozen om het gebied ecologisch te beheren en een flexibel waterpeil te hanteren, zodat waterge bonden planten en -dieren zich goed kunnen vestigen en ontwikkelen. Mede hierdoor blijft de waterkwaliteit goed. Het resultaat is een inrichtingsplan met een robuust watersysteem en een landschap met ruimte vóór verschillende functies. Door de goede samenwerking in het samenwerkingsverband Eendragtspolder, waarin ook de provincie Zuid-Holland, gemeente Zuidpias, Recreatieschap Rottemeren en gemeente Rotterdam deelnemen, is dit plan tot stand gekomen. Vanaf eind 2013 kan er genoten worden van de Eendragtspolder! Peilbesluit Tweemanspolder vastgesteld Bestuursvergadering Nadeelcompensatieregeling 2011 vastgesteld Aanvulling Algemeen delegatiebesluit 2005 De Eendragtspolder, straks een mooi recreatiegebied Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat het peilbesluit voor de Tweemanspolder door het algemeen bestuur in de verenigde vergadering van 30 maart 2011 is vastgesteld. Het huidige peilbeheer wordt voortgezet. Dit besluit treedt in werking op 21 april 2011. Het peilbesluit ligt van 15 april t/m 26 mei 2011 ter inzage op de volgende adressen: De website van het hoogheemraadschap: www.hhsk.nl en op het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap, Maasboulevard 123 in Rotterdam. Beroep Binnen zes weken na de dag waarop dit besluit ter inzage is gelegd, kunt u beroep instellen tegen dit besluit bij de arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector Bestuurs recht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een beroep schrift moet zijn voorzien van uw naam, adres en handtekening en van een datum. In het beroepschrift moet u aangeven tegen welk besluit u beroep instelt en wat de gronden zijn van uw beroep. U kunt ook digitaal beroep instellen bij genoemde recht bank via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de voorwaarden. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van dit besluit niet. Als u een spoedeisend belang hebt bij de gehele of gedeeltelijke schorsing van dit besluit, kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de president van de bovengenoemde arron dissementsrechtbank. Voor meer informatie verwijzen wij u naar deze instantie. Graag nodigen wij u uit voor de extra openbare vergade ring van het algemeen bestuur op donderdag 28 april, aanvang 19.00 uur. De vergadering wordt gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. Onderwerpen zijn de toelating en beëdiging van een nieuw lid van de verenigde vergadering en het aanstel len van een nieuw lid voor het college van dijkgraaf en hoogheemraden. De agenda en de onderwerpen van de vergadering zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergadering is mogelijk nadat u dit heeft gemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Op 30 maart 2011 is de Nadeelcompensatieverordening 2011 vastgesteld ter vervanging van de regeling uit 2005, die niet meer voldeed aan de eisen in de Waterwet van 2009. De nieuwe Nadeelcompensatieverordening 2011 treedt in werking op de eerste dag na deze bekend making en is te vinden op onze website. Op 30 maart 2011 is het Algemeen delegatiebesluit 2005 aangevuld. Deze aanvulling maakt het mogelijk dat het college van dijkgraaf en hoogheemraden tijdig kan reageren op een (ontwerp-)begroting van een gemeen schappelijke regeling. De aanvulling treedt in werking op de eerste dag na deze bekendmaking en is te vinden op onze website. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Gouda - (K.11.151, Boskalis B.V., aanleggen van een rioolpers leiding, Zuidwestelijke Randweg (N207). Moordrecht - (K.11.059, 31 maart 2011J.B.S. Dekker, maken van een aanbouw aan de achtergevel van de woning, Oost Ringdijk 19. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.11.035,24 maart 2011) N.V. Stedin Midden-Holland, vervangen van een laagspanningskabel, Groenendijk 192; - (K.11.140, 7 april 2011) A.G. Soeteman, aanbrengen van een beschoeiing, deVlist 12. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123, 3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18