Burgemeester burgert in Onrust over leerlingenvervoer D66 schrikt van overlast Julianastraat Op bezoek bij de politie, Yoga en Jeu de Boules HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS\ 13 APRIL 2011 19 Inburgeringswandeling door Nieuwerkerk Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert de komende periode in. In de eerste maanden van het jaar maakt hij nader kennis met zijn gemeente Zuidpias. Daarvoor gaat hij wekelijks op pad met één van de 27 gemeen teraadsleden van Zuidpias. Zij hebben allerlei ideeën aangedragen om met hem kennis te maken. Daarbij nemen de raadsleden burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering' van Gert-Jan Kats verloopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plek ken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voe len. Vandaag deel 12: op stap met Aart Slobbe. Vandaag werd ik opgehaald door Aart Slobbe (ChristenUnie/SGP) voor een inburgeringswandeling door het natuurgebied Hitland, loopt u mee? Vanuit het gemeentehuis steken we het Raadhuisplein over om via de Doortocht naar de brug over de ringvaart te lopen. Aart vertelt mij ondertussen hoe hij de politiek 'in gerold' is. Nadat hij met zijn gezin in 1994 in Nieuwerkerk is komen wonen, stond binnen een jaar een raadslid van (de toen nog) SGP RPV/GPV fractie aan de deur met de vraag of hij commissielid wilde worden. "Het kost maar één avond in maand", werd er optimistisch aan toegevoegd. Na enige bedenk tijd stemde hij in. Die ene avond per maand bleek inderdaad erg op timistisch, omdat ook fractieavon den enzovoort bijgewoond dienden te worden. Vanwege zijn achter grond bemenste Aart de commis sie 'B' (financiën). Het commissie lidmaatschap was de opmaat voor het raadslidmaatschap van 2002. Eenmaal over de brug steken we de Kerklaan over bij de Hoed en staan even stil bij deze oversteekplaats, inderdaad nodig dat de verkeers situatie hier duidelijker wordt! We vervolgen de Kerklaan, steken de Schielandweg (N219) over en slaan linksaf de 's-Gravenweg in. Aart staat bekend als 'het financiële geweten van de gemeenteraad'. Ui teraard omdat hij toont de moeilij ke materie van overheidsfinanciën in het algemeen en gemeentefi- nanciën in het bijzonder te kunnen doorgronden. Wat is zijn achter grond eigenlijk? We slaan rechtsaf de Kortland straat in. Als geboren Capellenaar, is hij af komstig uit de omgeving. Na zijn middelbare school werd de studie vervolgd aan de NIVRA (Nederlands Instituut Van Register Accoun tants). Als accountant ging Aart aan de slag bij een groot accoun tantskantoor. Halverwege de Kortlandstraat slaan we, na het hertenkampje, linksaf, het natuurgebied in. Maar kon Aart onvoldoende vol doening vinden in zijn werk bij een accountantskantoor, omdat zijn voorkeur ligt bij het meer be leidsmatig naar de toekomst kijken dan alleen maar controlerend het verleden beschouwen. Daarom sol liciteerde hij naar een baan bij het ministerie van Economische Zaken, waar hij ook werd aangenomen. Daar werkt hij nog steeds, overi gens wel op verschillende functies. Inmiddels kruisen we het Molen we teringpad en lopen door richting de IJsseldijk. We volgen het voetpad en staan af en toe stil om naar vogels te kijken en te luisteren, leder vo geltje zingt zoals het gebekt is. We steken de Hitlandselaan over en lo pen nu over het Molenweteringpad. Deze blijven we volgen tot aan de Golfbaan. In het gesprek zijn we aangekomen bij politieke actualiteiten en pra ten we door over de techniek van de gemeentefinanciën. We wisse len van gedachten over de (ruim telijke) toekomst van Zuidpias en spotten ondertussen een roofvogel die, biddend in de lucht, loert op zijn prooi. Bij de Golfbaan slaan we rechtsaf in de richting van de 's-Gravenweg. Aart vertelt over zijn diverse woon plaatsen. Na Capelle aan den IJssel, volgde Krimpen om uiteindelijk in Nieuwerkerk aan den IJssel uit te komen. Samen met zijn vrouw en hun drie kinderen zijn ze halverwe ge de jaren 90 hier komen wonen vanwege de goede bereikbaarheid, met Openbaar Vervoer, naar en van Den Haag. Bij de fusie heeft Aart overwogen of hij verder wilde als raadslid. Aan de roep vanuit de partij om zijn ervaring ook na de fusie in te zetten, heeft hij gehoor gegeven. We slaan rechtsaf de 's-Gravenweg in en becommentariëren samen de grote verscheidenheid aan panden langs deze historische weg. Halver wege komen we de fotograaf tegen die ons op beeld vastlegt met op de achtergrond de polder waardoor we net gelopen zijn. Aangekomen bij de Rijskade kijken we nog even bij het storten van het beton voor de fundering van de ambtswoning. We lopen weer terug naar de Kerklaan en Aart nodigt me uit om thuis bij een kop koffie even na te praten. We worden hartelijk ontvangen door Aarts vrouw Ria en genieten even later van een heerlijke kop onvervalste Nieuwerkerkse koffie. Het was een flinke en mooie wan deling. Aart, jouw kenmerkende tempo heeft mij een lichte spier pijn opgeleverd;) Zuidpias - Zes ouders van kinderen die door hun beperking zijn aangewezen op aangepast vervoer van en naar school, uitten hun ongerustheid over de nieuwe Verordening Leerlingenvervoer tijdens de commissievergadering van 4 april. Klachten over het gebrek aan communicatie over op handen zijnde veranderingen, maakten dat wethouder Jan Verbeek besloot de behandeling van de verordening uit te stellen en eerst een informatiebijeenkomst voor betrokkenen te houden. Leerlingen op speciale scholen voor basis onderwijs zullen niet meer per definitie in aanmerking komen voor bekostiging van aangepast vervoer. Dit is alleen nog mogelijk wanneer de reistijd van het openbaar vervoer meer dan anderhalf uur is, zo meldt de Verordening Leerlingenvervoer. Begeleiding in het openbaar vervoer naar het basisonderwijs of naar spe ciale scholen voor basisonderwijs is in principe tot de leeftijd van negen jaar. "Wat zegt de leeftijd van negen jaar als je zwakbegaafd bent?" vroeg me vrouw Bax, moeder van een negen jarige met een verstandelijke beper king zich af. "En een autistisch kind van twaalf kan helemaal in de war raken van drukte en andere kinde ren en komt als het alleen moet rei zen nooit aan op school." Mevrouw Bot, moeder van een vijftienjarige dochter met autisme, ADHD en een zwak IQ, verzette zich tegen de aan name dat autisme geen handicap is in de zin van de'verordening. "Een autist kan zich niet aanpassen aan de sociale omgeving. Reizen met het openbaar vervoer vergt teveel. Als de bus gisteren groen was en van daag geel, of als het plaatsje achter de chauffeur gisteren vrij was en nu bezet levert dat al paniek op. Afwij king van de routine is voor iedere autist, ongeacht zijn of haar intel ligentie moeilijk." "Als dit waarheid wordt, komt mijn kind thuis te zit ten", voorspelde een andere moeder. Een aantal ouders gaf aan bij toeval in Hart van Holland te hebben gele zen dat dit onderwerp op de agenda stond. "Wij worden te weinig be trokken bij het formuleren van dit beleid." Geschrokken door de verhalen, stel de Harm Lamberts (GBZ) voor om de bespreking van het stuk uit te stellen tot de wethouder een infor matieavond voor betrokken ouders heeft belegd. Wethouder Verbeek meldde dat hij vorig jaar zowel met de Wmo-adviesraad als met een groep ouders -had gesproken. Deze verordening is bovendien een model van de Vereniging van Nederlandse gemeenten (VNG) waarmee elders in het land al wordt gewerkt. "De gemeente kan het aanpassen, maar dit is dus geen product van het col lege." Hij realiseerde zich echter dat er veel onduidelijkheid bestaat over wat de nieuwe regeling betekent voor welke groep kinderen en zegde toe alle betrokken ouders uit te no digen voor een goed gesprek. Ver beek waarschuwde dat dit wel snel moet gebeuren, wil de verordening het volgend schooljaar in werking kunnen treden. Moerkapelle - Tijdens de openbare fractievergadering van D66 op 30 maart in Moerkapelle is de fractie geschrokken van de overlast die door bewoners van de Julianastraat wordt ervaren door een daar gevestigd bedrijf. Dit be drijf is vierentwintig uur per dag, zeven dagen per week geopend. De bewoners ervaren overlast door de rotzooi, het geluid, de stank, te hard rijden en de wijze waarop er met hen wordt omgegaan. Er is een goed contact met de wijkagent en er is contact geweest met de ge meente maar dit verloopt moeizaam en heeft niet tot resultaat geleid. D66 heeft schriftelijke vragen ge steld aan het college en wil ant woord op de vraag in hoeverre de bedrijfsvoering van het bedrijf overeenkomt met wat is toegestaan volgens het bestemmingsplan, de Algemene Plaatselijke Verordening, milieuwetgeving en eventueel afge geven vergunningen. Daarnaast wil D66 weten hoe de communicatie tot nu toe is verlopen en wat het col lege onderneemt om de bewoners weer het gevoel 'thuis in Zuidpias' te geven. De wandeling voert Slobbe en Kats onder andere over de 's-Gravenweg. Meer weten over de dagelijkse be zigheden van de burgemeester van Zuidpias? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats Zuidpias - Zeven activiteiten van BRAinS gingen deze week van start, met twee grote knallers. Heel veel kinderen bleken nieuwsgierig hoe het er bij de politie aan toe gaat. Voor achtenzestig kinderen heeft de politie sinds deze week een stuk minder geheimen. Deze week startte ook met een hoog aantal inschrijvin gen (58) de activiteit dagboek ma ken in Nieuwerkerk. De andere vijf activiteiten waren sportief: Klassiek ballet en Jazz ballet in Moordrecht, Yoga in Moerkapelle, Jeu de boules en Cricket in Nieuwerkerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19