J 20% korting op al je aankopen* o Tegels... Jan Groen Dijkleger oefent droogte-inspectie 2e Paasdag geopend. uAVonne NEFIT-DEALER AUTO MOTOR COMPÜE ET CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. Vroeg uit de veren korting Zaterdag 16 april van 8.00-10.00 uur Intratuin Pijnacker, Rijskade la Intratuin Zoetermeer, Voorweg fj Sun Beauty RIOOL VERSTOPT? Gewoon even bellen!!! editie: zevenhuizen Qwiek is de zelfbewuste inwoner Van bejaardenhuis tot woonzorgcentrum 3 3 e jaargang nummer 1434 Schoner, Mooier, Hollandsche IJssel Onrust over leerlingenvervoer 13 april 2011 I Zuidpias zal handhaven Kijk ook op intratuin.nl intratuin Schoonheids Behandeling gratis 24 hours moisturizer Zie pagina 38 www.rijschoolcompleet.nl Hoog slagingspercentage! reiniging, ontstop reparatie van a! soorten rioleringen mg, UW DROOMHUIS! bel: 0180-631206 Zevenhuizen OVERAL EN ALTIJD WWW.HARTVANHOLLAND 0 N L Functioneringsgesprek voor Gert-Jan Kats Politiecijfers komen later Pagina 3 Pagina 7 HOLLAND Pagina 11 Pagina 19 Pagina 36 Nieuwerkerk aan den IJssel - Vanaf de Brug Zonder Grenzen In de Bur gemeester van Heugtentaan waren zaterdag 9 april tientallen mensen in oranje vestjes bezig langs het wa ter. De vrijwilligers van het dijkleger oefenden een droogte-inspectie, als basis voor latere preventieve inspec ties van veenkaden in Schieland en de Krimpenerwaard. Door Marianne Fortuin Het Hoogheemraadschap Schieland en Krimpenerwaard heeft voor de dijkinspectie een nieuwe opzet van het dijkleger ontwikkeld. Vrijwil ligers uit het hele gebied zijn door middel van een dijkbewakingscursus getraind in het uitvoeren van pre ventieve inspecties die zullen wor den uitgevoerd in tijden van lang durige droogte. Ger de Jonge is één van de vier Hoogheemraden en hij lichtte de nieuwe opzet toe. "Vroe ger gingen de vrijwilligers met zak ken zand aan het werk, maar tegen woordig huren we daar aannemers voor in. Door vrijwilligers preven tieve inspecties te laten uitvoeren, hebben we meer menskracht ter be schikking." Hij ziet graag boomloze veenkaden. "Bomen trekken in de droogteperiode veel water weg en dan kunnen er scheuren ontstaan. Afgezien daarvan staan bomen soms in de weg voor machines." In koppels van twee gingen de vrij willigers zaterdagochtend na een korte uitleg met een checklijst op pad. Daarop konden zaken worden aangetekend als scheurvorming, ga ten en andere beschadigingen van de waterkering. De van oorspong Finse Leena zegt: "Je woont in een gebied waar je op het water moet letten. Ik vind het belangrijk vrijwilligerswerk te doen en ben graag buiten." Koppelpartner Tom uit Gouda: "Ik doe vandaag voor het eerst mee. Water is belangrijk in Nederland. We krijgen een cursus en men ver telt waar je bij de inspectie op moet letten. Als je een vaste sectie hebt, kun je zien of er wat verandert. Wij signaleren alleen en daarna kijken mensen die er veel verstand van hebben ernaar." Peter weet al welk vak hij in de droogteperiode gaat inspecteren: "Ik krijg straks het dijk vak bij de Hennipsloot. Ik ben al een paar jaar bij het dijkleger, maar deze droogte-inspectie is nieuw. Ik zie de dijk als een spons: als die droog is weegt die niks, maar vol met water is de spons zwaar en blijft stevig lig gen." loJulefüA- 'Deze actie geldt op het gehele assortiment met uitzondering van blokhutten, bestrating, boeken, bestellingen, cadeaukaarten, horeca, en is niet geldig in combinatie met lopende acties en aanbiedingen. Alleen geldig bij Intratuin Pijnacker en Zoetermeer. 192 u P WAN ADRICHEM MOORDRECHT 0182 375823 05-53373931 y- www.rioolservice-pvanadrichem.nl/ RIJSCHOOL Burgemeester Van Heugtenlaan 95 te Nieuwerkerk aan den IJssel Volumineus, halfvrijstaand herenhuis met riante woonkamer van 60 m2! Vraagprijs €485.000,= k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl woninq-Sbediiifimokelaordii Een legertje oranje hesjes kijkt, voelt en schrijft. Zuidpias - Heeft Zuidpias met Gert-Jan Kats de burgemeester binnengehaald die het had wil len hebben? Is hij betrouwbaar en integer en heeft hij gezag? Kan hij zich inleven in de culturen van de verschillende dorpen of blijkt hij bij nader inzien niet meer dan een praatjesmaker en een lintjesknip per? Dit en andere zaken zullen aan de orde komen in het jaarlijkse functioneringsgesprek tussen Kats en een commissie bestaande uit de voorzitters van de gemeenteraads fracties. De sollicitatiegesprekken en het assessment dat is afgenomen aan de voordracht van de burgemees ter zijn de basis. Bij een eventuele herbenoeming van de burgemees ter zullen de resultaten van de ge sprekken van belang zijn. De ver slagen zijn geheim en het is leden van de commissie verboden om te lekken. Het gesprek zal kort voor het zo merreces plaatsvinden zodat de burgemeester met een gerust hart en hopelijk een rapport vol mooie cijfers op vakantie kan gaan. Zuidpias - Het eerste gesprek dat burgemeester Gert-Jan Kats en teamchef van politie René Ra- vesteijn maandag zouden voeren met de pers is uitgesteld. "Na het drama in Alphen aan den Rijn, vinden wij het niet gepast om een persgesprek te hebben over de vei ligheidssituatie in Zuidpias", aldus Kats. "De veiligheidsbeleving in Nederland staat na dit weekend in zo'n ander perspectief, dan gaan we nu geen cijfers op lokaal niveau presenteren. Dat staat in -geen verhouding tot de gebeurtenissen. Alphen ligt om de hoek, veel inwo ners en medewerkers kennen in woners daar. We leven enorm mee met de mensen die slachtoffer zijn van deze afschuwelijke gebeurtenis en wensen de inwoners en betrok kenen veel sterkte toe."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 1