TPfiRENT Kamerbreed aangenomen Zuidpias betaalt niet mee aan turborotonde Kassen verruild voor woningbouw Onvrede over plannen 'Groene Zoom' Computer problemen? HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 13 APRIL 2011 21 WMI Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Vorige week dinsdag had de stem ming in de Tweede Kamer een bijzonder tintje voor uw lokale Kamerlid. Ik had een aantal moties ingediend na een debat over de langdurige zorg met de staatsse cretaris. Met een motie wil je een uitspraak van de Kamer krijgen om een onderwerp te versnellen, te gen te houden of te initiëren. In dit geval spraken we over de toe komst van de AWBZ, een wet die veel veranderingen gaat kennen de komende tijd. Was deze wet van oorsprong echt gericht op on verzekerbare zorg, tegenwoordig is het een enorme brij aan regel geving waar je via een zorgkan toor toegang tot hebt. Er is veel overlap met andere wetten. Voor een rollator moet je als je in een verzorgingshuis zit naar de AWBZ, als je zelfstandig woont moet je naar de zorgverzekeraar en voor een scootmobiel ga je naar de gemeente. Leg het maar eens uit aan de argeloze voorbijganger. We hebben het wel heel lastig opge tuigd in de afgelopen jaren. Werk aan de winkel dus om dit beter te maken. Zo gaat een deel van die AWBZ naar de gemeente toe. Dagbesteding en begeleiding voor mensen die niet in een instelling zitten en die het nu via de AWBZ krijgen, gaat straks via de WMO. Dat is nogal een verandering. Veel mensen moeten daarbij denken aan de tijd dat de thuiszorg, de hulp bij de huishouding overging naar de gemeenten. Daarom kon digen we nu al aan dat dit over twee jaar gaat gebeuren. Zodat ook gemeenten de tijd hebben er goed over na te denken hoe ze dit gaan doen. Waarom doen we zoiets? Deze maatregel is hard nodig om de langdurige zorg beschikbaar te hebben en houden voor de men sen die zorg nodig hebben. Toen de wet er net was, werkten er zo'n zes mensen op iedere oudere, en binnen afzienbare tijd zal er op elke werkende persoon een andere persoon voorzien moeten worden van inkomen en zorg. Als we niets doen, staan we straks met lege handen. Maar niet alleen vanuit de zorgportefeuille komt er veel werk op de gemeente af. Ook binnen de sociale zekerheid gaat er het nodige veranderen. De regelingen Wajong en de Wet op de Sociale Werkvoorziening gaan over naar de gemeenten. Hier gaat het rijk bezuinigen, bij de overdracht naar de WMO gebeurt dat nauwelijks. Wel krijgen gemeenten meer vrij heid om het geld te besteden. Het wordt dus belangrijk om niet per regeling te gaan kijken wat te doen, maar de mensen als uit gangspunt te nemen en dan te kij ken wat er nodig is. Bij alle drie de regelingen geldt dat we veel meer willen gaan kijken naar wat men sen wél kunnen in plaats van wat ze niet kunnen. Te vaak krijgen mensen nu een etiket opgeplakt. Elke week gaan er twee school klassen vol jongvolwassenen de Wajong in. Vaak voor de rest van hun leven. Dat kan en moet anders. Maar hoe dan ook gaat er veel veranderen voor de mensen die te maken hebben met deze regelingen en vaak hebben diezelfde mensen met meerdere regelingen tegelijk te maken. Daarom had ik samen met mijn WD collega van Sociale Zaken Azmani een motie ingediend. We vragen het kabinet om een be leidsvisie te maken op ondersteu ning van deze mensen. Maar dan wel onafhankelijke ondersteuning die is gericht op werk en partici patie. Want te vaak is ondersteu ning nu nog een one way ticket naar steeds zwaardere zorgtrajec- ten. We willen dat de ministeries goed samenwerken en de mensen om wie het gaat niet buiten de boot vallen bij al deze verande ringen. De motie is Kamerbreed aangenomen, een mooi resultaat. Maar het echte resultaat komt pas als de regelingen daadwerkelijk overgaan en we de mensen die hiermee te maken hebben, kunnen ondersteunen op weg naar werk. Omdat we mensen niet willen af schrijven maar ze volop mee wil len laten doen. Zoals een jongen met een verstandelijke beperking die ik vorige week hoorde spreken zei: 'Zie mij nou eens niet als ie mand met een beperking, zie mij als iemand met een eigenschap.' Een waar woord, waard om ter harte te nemen. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Zuidpias - Afspraak is afspraak: de provincie en de gemeente Rotterdam moeten samen de aanleg van de turborotonde op de A/279 ten hoogte van de Zuidelijke Dwarsweg betalen. Zuidpias zal niet in de buidel tasten om een mogelijk tekort aan te vullen. De aanleg van de rotonde, die de huidige en veel te krappe enkel- strooks rotonde moet vervangen, be draagt ongeveer 1 miljoen euro. Het zogenaamde Nesselandeconvenant bepaalt dat de gemeente Rotterdam en de provincie Zuid-Holland ieder de helft voor hun rekening nemen. De Rotterdamse wethouder Karakus liet echter weten dat Rotterdam niet meer dan 350.000 euro beschikbaar te kunnen stellen, waarmee er een gat van 150.000 euro valt. Wethouder Arjen Hazelebach ver zekerde de commissie Bestuur, Financiën en Beheer dat hij zeker niet van zin is dat gat op te vul len, maar ook niet in gesprek gaat met de provincie en de gemeente Rotterdam. "Het is hun kwestie en zij broeden nu samen op een op lossing." Tot die tijd waagt Hazele bach zich niet in het kippenhok om te voorkomen dat hem gevraagd wordt alsnog een ei van 150.000 euro te leggen. Moerkapelle - De commissie ruimte boog zich dinsdag 5 maart over de aanvraag om af te wijken van het bestemmingsplan voor de locatie Noordeinde 105 te Moerkapelle. Het gaat om de bouw van drie woningen i-n het kader van de Ruimte-voor- ruimteregeling, waarvoor de be staande bedrijfsbebouwing (kassen en overige bedrijfsruimten) zal wor den gesloopt. Rob Ligthart (Trots op Nederland) vroeg zich af waarom er een kleine kavel met een agrarisch bestemming overblijft. "Waarom ook daar geen woningbouw?" Vol gens wethouder Rinus Bosman past dit kleine stukje niet in de Ruimte voor-ruimteregeling, hiervoor zou een wijziging van het bestemmings plan nodig zijn terwijl nu is gekozen voor een omgevingsvergunning. De woorden van Peter Molenaar (CU/ SG): "Het is een mooi plan om de entree van Moerkapelle een impuls te geven", vonden brede instemming en het plan gaat als hamerstuk naar de raadsvergadering. ■ompu Computerhulp aan huis (geen gesleep met uw computer) 079 - 8888 259 www.parentpc.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - De structuurvisie 'Groene Zoom' van de ge meente Zuidpias heeft de nodige stof doen opwaaien. De visie stoot veel betrokkenen nog steeds tegen het zere been, maarliefst 16 zienswijzen wer den ingediend. Tijdens de vergadering van de Commissie Ruimte op dinsdag 5 april werd de structuurvisie betreffende de groenstrook tussen Capelle en Nieuwerkerk opnieuw niet goedgekeurd. Wordt dit in de toekomst Park 's Graven hout? Door Bart Jansen Zodra de 'Groene Zoom' in de ver gadering ter sprake komt wordt het duidelijk dat wethouder Rinus Bosman op weinig bijval voor zijn structuurvisie kan rekenen. De ne gen sprekers die zich hebben aan gemeld om hun zegje te doen laten merken niets in de huidige plannen te zien. Bedrijven in de nabije om geving zullen belemmerd worden in hun bedrijfsvoering en daarnaast past de woningbouw niet binnen het karakter van de 's Gravenweg. In de betogen van de sprekers wordt vooral autobedrijf Neleman ge noemd als bedrijf dat de dupe zal zijn van de bouwplannen aan de 's Gravenweg. Mochten er daadwer kelijk woningen gebouwd worden op het terrein van het voormalige racketcenter 's Gravenhout, dan is de kans groot dat het bedrijf niet meer kan opereren zoals zij dat nu doen. Vanaf het terrein van Nele man vertrekken in de nacht regel matig vrachtwagens. Het bedrijf is er zeker van dat dit in de toekomst, als het nieuwe woningen naast zich krijgt, voor klachten gaat zorgen. Milou Woestenenk wijst de wethou der op een folder makelaar 'Hulst kamp' waarin het bedrijf reclame maakt voor een aantal villa's die op het stuk land zullen verrijzen. Wet houder Bosman distantieert zich van de plannen omtrent woningbouw aan de 's Gravenweg. "Hoe komt iedereen bij het idee dat er wonin gen gebouwd gaan worden op het terrein van het Racketcenter? Als gemeente zijn we er nog helemaal niet uit wat voor bestemmingsplan we aan deze locatie gaan hangen. Door het dichtdraaien van de subsi diekraan door de provincie heeft de gemeente geen geld voor een actie ve ontwikkeling van het gebied en zal zij af moeten wachten met wel ke plannen er worden ingediend. Niet alleen bewoners en bedrijven aan de 's Gravenweg hebben hun bedenkingen bij de structuurvi sie. Ook belanghebbenden aan de Hoofdweg verzetten zich tegen de plannen. Zo wordt er namens stoe terij 'Parkzicht' gesproken beperkin gen die de bedrijfsvoering hinderen, komt de angst voor de verdubbeling van de Hoofdweg ter sprake en la ten enkele bewoners weten dat de plannen zoals die nu op tafel liggen onhaalbaar zijn. "De tekeningen la ten een wandelpad zien dat dwars door mijn tuin heen gaat", zegt de heer Molenaar, één van de sprekers. "Ach, sommige mensen hebben een weg over hun huis heen lopen, dan valt dit nog best mee", grapt Dirk Uittenbogaard (Trots op Nederland). De meerderheid van de commis sie vroeg zich af wat er is gedaan met de uitkomsten van de inspraak avonden en wat nu precies de visie in de structuurvisie is. De wethou der meldde dat de punten van de insprekers waar mogelijk in het nog te maken bestemmingsplan zullen worden meegenomen. De uitleg dat pas in het bestemmingsplan defini tieve keuzes worden gemaakt, die ter goedkeuring aan de commissie zul len worden voorgelegd en dat deze structuurvisie gezien moet worden als een startdocument voor dit be stemmingplan voldeed niet. Trots op Nederland stemde uiteindelijk tegen het naar de raad brengen van dit stuk, net als D66, SP, Gemeente Belangen Zuidpias en het CDA. Viel er achteraf te beluisteren dat als de wethouder zijn bedoelingen duide lijk had verwoord in de visie zelf de zaak er anders had voorgestaan, vooralsnog komt de gemeente geen stap verder.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21