Meisjes Nesselande ongeslagen kampioen Jeugdig derde haalt kampioenschap binnen m Marathon Rotterdam Verkoop gemeentekantoor kost geld Een goede daad verdient aandacht Er werd gebridged... Voetbal 28 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MEORKAPELLE 13 APRIL 2011 Atletiek Voorlopig geen week markt in Zevenhuizen Zevenhuizen - Door uit in Gouda op zaterdag 2 april tegen het als tweede geplaatste VollinGo met 1-3 te winnen, mocht het als eerste geplaatste VC Nesselande Meisjes 1 zich al kampioen noemen. Zaterdag 9 april werd thuis, na afloop van een gelijkspel tegen, wederom, VollinGo, een kampi oensfeestje gevierd. Zevenhuizen/Moerkapelle - Aan de Marathon van Rotterdam, welke plaats vond op zondag 10 april, heeft ook een aantal inwoners van Zevenhuizen deelgenomen. Zevenhuizen - "Een unieke gebeurtenis in de historie van Groeneweg", noem de voorzitter Ed Roos het behalen van het kampioenschap voor het derde elftal van de club. Het unieke is dat het merendeel van de spelers vorig jaar nog actief was in de jeugd. Het elftal heeft op overtuigende wijze het kampioenschap gehaald: één nederlaag, twee gelijke spelen, een doelsaldo van 75 doelpunten voor en veertien tegen in twin tig wedstrijden. Voor de ogen van een massaal opgekomen publiek werd Nieuwkoop 3 op overtuigende wijze aan de kant gezet: 6-1. Het feest kon beginnen: champagne, vuurwerk, de kampioensschaal en bloemen. Het bleef nog wel even onrustig op sportpark van 't Ver laat. Onder hen Robert Vink die finishte in 03.11.17. Na hem volgden nog Jette Frans en Peter Saers. Huib Moerman was de snelste op de 10 km in een tijd van 54,25. Na hem kwamen op deze afstand Annerieke van Vliet, Simon Bax, Rieneke de Waard, Eelco van Orden, Mariska van der Pot, Marcia van den Steen, Johan Zeeman en Sanne Verkaik die finishte in 1.11.12. Jimmy Ruter liep de 5 km in 19.49. Johan van Kersbergen uit Moerka- pelle liep de marathon in 03.56.49. Hans de Niet liep de 10 km in 56.00, Erik Jansen kwam over de finish in 01.00,45 en Johan van Rijn in 01.04.03. Zevenhuizen - De aanstaande verkoop van het voormalig gemeentehuis van Zevenhuizen zorgt vooreen flinke hap - ruim één miljoen - uit de reserves van de gemeente Zuidpias, zo bleek tijdens de commissie Ruimte op donderdag 7 april. Dat er een verschil zou zitten tussen de boekwaarde van het pand en de marktwaarde was bekend. Een grote verbouwing een aantal jaren geleden, die nog niet is afgeschreven, zorgt voor een hoge boekwaarde, terwijl de cri sis de waarde niet ten goede is gekomen. De gemeente heeft voor de aanbe steding een plan van eisen neerge legd. Geconcludeerd moet worden dat het huidige plan het hoogst haalbare is, rekening houdend met de gewenste kwaliteit. Het pand wordt geheel gesloopt en vervan gen door nieuwbouw. Behoud van het huidige pand bleek financieel niet aantrekkelijk. De partij die het gebouw wilde opknappen bleek met het minst aantrekkelijke bod te ko men. Een alternatief plan om het pand te verhuren is niet serieus onderzocht Zevenhuizen - Sven de Kooter en Joël Schollaart hebben op eigen initiatief een inzamelactie voor de slachtoffers van de ramp in Japan opgezet. Door in de wijk de deuren langs te gaan en een inzamelpunt op hun school 't Reigerbos te organiseren, hebben Sven en Joël bijna vierhonderd lege fles sen verzameld met als resultaat 100,- euro voor de hulpactie. Goed gedaan mannen! Zevenhuizen - Er komt voorlopig geen weekmarkt in Zevenhuizen, meldde wethouder Henk van der Torn woensdag 6 april. De eenma lige kosten voor aanleg van onge veer 50.000,- euro en de structu rele kosten voor onder meer het aanstellen van een marktmeester van tussen de 20.000,- en 25.000,- euro zijn niet begroot. Bovendien is het Dorpsplein - de voorkeurslo catie - te klein, zo meent Van der Torn. Hij geeft echter nog niet op en is in overleg met de Centrale Vereniging voor Ambulante handel om een plan op te stellen dat bin nenkort aan de commissie Finan ciën zal worden voorgelegd. in verband met de tijd die dit zou kosten. Bovendien vindt de gemeen te het niet haar taak om commer cieel ontroerend goed te verhuren. Behalve de doorlopende jaarlijkse kosten zal in dat geval ook rekening moeten worden gehouden met ex tra kosten om het gebouw aan te passen. Het is twijfelachtig of dit fi nancieel iets zou kunnen opleveren terwijl het huidige voorstel zich op langere termijn terug zal verdienen. Op dit moment wordt gekeken naar de mogelijkheden om de biblio theek en de buitenschools opvang te verplaatsen. Hierin worden alle mogelijke locaties meegenomen waarbij vooral naar functionali teit en bereikbaarheid wordt geke ken. In de huidige plannen zou de grondoverdracht eind 2012 kunnen plaatsvinden. "Een behoorlijk krappe planning die we zeker niet willen laten uitlopen", aldus wethouder Rinus Bosman. Oorzaak is vooral de tijd die nodig is om definitieve plan nen te ontwikkelen en het bestem mingsplan te wijzigen. Diverse commissieleden maakten zich zorgen over de inrichting en omvang van het plein, dat op de tekening kleiner lijkt te worden. Wethouder Rinus Bosman stelde de heren gerust, het programma van eisen besteedt ruim aandacht aan het plein en in het budget is een be drag van 400.000,- euro opgenomen voor het herinrichten van het gebied direct rondom het nieuw te bouwen pand. De huidige functie en omvang van het plein moeten behouden blijven, rekening houdend met het oogstfeest, de sinterklaasintocht, de kerstmarkt, waarbij ook een week markt te realiseren moet zijn. Het plan dat de commissie kreeg voorgeschoteld is een grofmazig plan gebaseerd op het programma van eisen. Na goedkeuring zal dit plan verder worden uitgewerkt waarbij met de. klankbordgroep van omwonenden en middenstanders zal worden gekeken naar de definitieve invulling. De commissie kon zich vinden in de uitleg van de wethou der en ging akkoord met het plan. Zevenhuizen - Bij bridgeclub Zeven huizen werd de tweede zitting van de vierde ronde gespeeld. Ria Gaar keuken en Lieke van der Linden leg den met 61,20% beslag op de eerste plaats in de A-lijn. Op de tweede plaats eindigden Fenna en Pieter van der Lely met 59.90% en op de derde plaats Virginie Lammerts en Ans Ro denburg met 58.85%. De B-lijn werd gewonnen door Wil en Arie Blok met 61.11%, gevolgd door Bep Meijer en Riet Overgaag met 56.04% en Tjeu en Gerry op 't Veld met 55.56%. Joop van der Hoofd en Janny Moo- nen eindigden bovenaan in de C-lijn met 62.92%, op de tweede plaats staan Carla de Jong en Dirkje Ver- maat met 61.25 en op de derde plaats Frank en Detty Mol met 58.75%.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 28