Record aantal kinderen in Oudheidkamer Gemeente Zuidpias en grondeigenaar GOM Zuidplaspolder stap verder in samenwerking Zuidpias zal handhaven Wethouder neemt presentatie in ontvangst ZÉS® 36 HART VAN HOLLAND ZÜIDPLAS\ 13 APRIL 2011 (jjfl) Beeldende kunst Literair/diversen Diversen info@scnz.nl Plein C1000 en gemeentehuisplein Zevenhuizen Bij slecht weer wordt het festival in dorpshuis Swanla gehouden Zaterdag 16 april - 20.00 uur Voorjaarsconcert Harmonie Kunst na de Arbeid Moordrecht Sporthal De Zuidpias, Sportlaan Moordrecht Donateurs gratis, overigen 5,- euro Vrijdag 15 april - 19.00 uur Paasworkshop Zeven Muzen Dorpsstraat 53 Zevenhuizen Zaterdag 16 april 14.00 - 16.00 uur Toertocht voor bewoners Fransezoom Stichting Evenement Nieuwerkerk aan den IJssel/Moerka- pelle - Vorige week bezochten 220 ♦Aterlingen van de Rehobothschool uit Moerkapelle de Nieuwerkerkse Oudheidkamer. In het kader van een erfgoedproject hebben de leerlingen uit de onderbouw meegedraaid met het project 'Eten' en de leerlingen uit de bovenbouw met het project 'Archeologie'. Wat aantal betreft is dit een topscore voor een week, wat betreft afstand is de Moerkapelse school geen koploper voor 2011. Eind januari bezocht een groep van de basisschool De Akker uit Amstel veen de Oudheidkamer in combina tie met de steenovens en het beeld van de stenenkruister. Kwistet: k Lekker fit vandaag, ga iets sportiefs doen. Naar de marathon in Rotterdam kijken, denk ik... Tot 5 mei fototentoonstelling van ijssculp- turen Marly Smit Bibliotheek Zevenhuizen Donderdag 14 april 18.30-20.30 uur Spreekuur tuinarchitect Bibliotheek Zevenhuizen Woensdag 20 april - 19.00 uur Voorspeelavond saxofoonleerlingen Nieuwerkerkse Muziekschool Schubertstraat 50 Nieuwerkerk aan den IJssel Zaterdag 16 april -vanaf 12.45 uur Shanty Festival 'Zingen aan de Rotte' Zuidplas - Duidelijke regels, consequente handhaving en gedoogbeleid al leen als absolute uitzondering zijn de uitgangspunten van het handhavings beleid in de gemeente Zuidpias. Warme belangstelling gaat de komende tijd uit naar de illegale huisvesting van buitenlandse werknemers, de zuipketen en illegale permanente bewoning van recreatiewoningen. dat de gemeente - eigenaar van de grond - niet meer als civiele par tij naar de rechter hoeft te stappen, maar als overheid handhavend kan optreden. Dit scheelt geld en tijd. Handhaving van regels wordt in het vervolg ook afgemaakt. Wanneer een dwangsom is opgelegd wordt hij ook geïnd, ook als de reden waarvoor hij is opgelegd niet meer aan de orde is omdat inmiddels aan gestelde eisen is voldaan. Dat was in het verleden niet altijd praktijk. Verder belooft de gemeente een goede communica tie naar de burgers en een redelijke verhouding tussen overtreding en sanctie. Bij de invoer van nieuwe verorde ningen wordt eerst beken of de be palingen wel handhaafbaar zijn. Er komt geen regelgeving waarop de gemeente naleving niet effectief kan afdwingen. Van Aart Slobbe (CU/SGP) mag de hele APV weieens tegen het licht gehouden worden. Het wemelt van de niet-handhaafbare regels." Bur gemeester Kats meende dat dit een monsterklus zou gaan worden en vindt nieuw beleid toetsen al een mooi begin. Zuidpias zal handhaven. Duidelijker, consequenter .en effectiever. roelanddegraaff: 17km (87min.) langs winderig Rottepad: I lotgenoot, een uitge vreten karperkarkas en een opspe lend hongergevoel. Nu eten. Nieuwe landelijke wetgeving ver eiste dat de gemeente Zuidpias niet alleen de handhavingverordeningen van de voormalige fusiegemeenten samen moest kneden tot één geheel, maar gedwongen was een versie 2.0 in elkaar te zetten. Een gedetailleer der beleidsdocument zal het college in een later stadium vaststellen. Op het visiedocument op hoofdlijnen mocht de commissie Bestuur, Fi nanciën en Beheer woensdag 6 april schieten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wet houder Hazelebach nam maandag 11 april de presentatie van het school project 'landschap en omgeving', ge maakt door leerlingen van Jenaplan school De Terp in ontvangst. De makers van de presentatie waren eerder al bij de wethouder op bezoek geweest om hem te interviewen voor het schoolproject. De resultaten van dit interview werden verwerkt in een kleurrijke presentatie. Wethouder Hazelebach temidden van Maxime, René, Lonneke, Jasmina, Bodére en Stepanie, de makers van de presentatie. Van links naar rechts: Wethouder Henk van der Torn, N.O Scott Emuakpor, AST Vastgoed, J.C. Messemaeckers van der Graaf, ASR Vastgoed, T. Lankhorst, Amvest bv, burgemeester Gert-Jan Kats, J. W. Over de Vest, Woonbron, W.B. Bosch - Heijmans Vastgoed en P. Esveld, Zuidplaspolder Beheer (AM Vastgoed). Zuidpias - De gemeente Zuidpias en de Gebiedsontwikkelingsmaatschappij (GOM) Zuidplaspolder gaan verder samenwerken bij de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. Daartoe hebben zij op 5 april een raamovereenkomst geslo ten. Belangrijke voornemens daarin zijn dat de partners de huidige regionale woningmarktbehoefte onderzoeken en dat zij afspraken zullen maken over de inbreng van grondbezit en financiële middelen in de ontwikkeling van het gebied. Dat moet vóór de zomer rond zijn, want dan willen de partners een samenwerkingsovereenkomst sluiten. De GOM Zuidplaspolder is een sa menwerkingsverband van AM, Am- vest, ASR Vastgoed Ontwikkeling, Heijmans en woningcorporatie Woonbron en daarmee de belang rijkste marktpartij voor de gemeente Zuidpias in de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. De GOM bezit in de polder 220 hectare grond. GOM en gemeente baseren hun plannen op het ruimtelijk ontwikkelingsplan ISP 2006 en de op basis daarvan vastge stelde bestemmingsplannen. In de raamovereenkomst spreken de partijen de ambitie uit dat zij de publiek-private samenwerking in gezamenlijkheid verder willen uitbouwen. Doei is om kwaliteit en samenhang van de ontwikkeling van het gehele gebied te bereiken maar gelijk ook op planonderde len uitwerkingsovereenkomsten te kunnen sluiten. Daarvoor moet nog wel het nodige gebeuren, zoals een onderzoek naar de woningbehoefte en het maken van afspraken over de inbreng van grondbezit en van fi nanciële afdrachten voor zaken die voor het gehele gebied en dus voor alle partijen van belang zijn. Gemeente en GOM willen deze zomer de samenwerkingsovereen komst sluiten, waarin bovenstaande punten zijn uitgewerkt. Belangrijk is wel dat de verschillende bestem mingsplannen nog niet onherroepe lijk zijn. De uitspraak van de Raad van State over deze bestemmings plannen wordt in de zomer ver wacht Dat liet Rik van Woudenberg (D66) zich geen twee keer zeggen. "Ik vind dit document niet getuigen van vi sie: geen lange termijnperspectief, geen concrete meetbare doelen of een idee van wat we willen bereiken. En werk eens uit wat we verstaan onder de uitzonderingen die we ge dogen." Van Woudenberg beloofde bij een volgende gelegenheid een 'echt' visiedocument uit een andere gemeente mee te nemen. Gedogen - actief dan wel passief - is echter een term waarvoor niet al leen Van Woudenberg wat allergisch is. Burgemeester Gert-Jan Kats ver zekerde echter dat slechts bij hoge uitzondering gedoogd wordt. Alleen als legalisatie in de nabije toekomst is voorzien. Of wanneer vanwege beperkte capaciteit van de bevoegde instanties het handhaven van een bepaalde overtreding geen prioriteit heeft. Want Zuidpias zal het met de zelfde hoeveelheid mensen en mid delen moeten doen als voorheen. Onrechtmatig gebruik van gemeen tegrond door burgers wordt voort aan opgenomen in de APV. Dit maakt

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 36