I NAAP Qwiek is de zelfbewuste en betrokken inwoner www.open-maatwerk.nl Dierencentrale likken mag de Haij £^van der Wen de advocate n HART VAN HOLLAND REGIO 13 APRIL 2011 3 De nieuwe modellen van 2011 zijn binnen! OPEN OPEN Maatwerk - Rotterdam Nesselande Waddinxveen dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Thuis in de regio. v.d. >Iee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Aan de hand van een aantal door de projectgroep geformuleerde stel lingen werd duidelijk hoe bewoners van Zuidpias dachten over zaken als Eigenheid Et Herkenbaarheid, Groen Et Duurzaam, Mobiliteit Et Bereik baarheid, Onderwijs Et Zorgaanbod, Ontspanning Et Vrijetijdsbesteding, Veiligheid Et Veiligheidsbeleving, Werken Et Ondernemen, Zorg voor elkaar en Vrijwilligerswerk. De re sultaten zullen worden gebruikt als input voor onder andere de Struc tuurvisie, die in opdracht van de raad wordt ontwikkeld. Naast de positieve beoordeling zijn er natuurlijk ook kanttekeningen te plaatsen. Kats: "Het is allemaal in een zeer korte tijd geperst. Wil je een hoger rendement, dan zul je een langere termijn moeten nemen. Het was ook een heel breed onderwerp voor zo'n beperkte tijd. De uitkomst is meer indicatief dan representatief. Wat de inhoud betreft kan ik ten eerste zeggen, dat er zeer uitgebreid gediscussieerd is over mobiliteit, vooral de openbare mobiliteit. Daar zouden wij over na moeten denken. Het tweede punt is, dat onze inwo ners niet bang zijn voor uitbreiding en ten derde werd duidelijk dat men zelfbewust is. Men vraagt de over heid te faciliteren, en geeft aan dat men sommige zaken heel goed zelf kan aanpakken of oplossen. We gaan nadenken over het borgen van burgerparticipatie en willen daartoe de term Qwiek blijven gebruiken." Aan de hand van vragen gaf Kats informatie, onder andere over de verdere plannen van de gemeente. Kats:" "Mensen zijn heel goed in staat na te denken over de situatie over twintig tot dertig jaar. Men wil dat het dorps blijft en groen. Bedrij vigheid vinden we belangrijk, maar het moet wel bereikbaar zijn. Op het moment dat de gemeenteraad afwegingen moet maken, kunnen mensen kijken naar de keuzes die gemaakt worden." Kats is enthousiast over het gebruik van de sociale media: "Die zijn rela tief nieuw, dus dan weetje niet wat je kunt verwachten. Ik had hoge verwachtingen en die zijn uitgeko men; ik ben aangenaam verrast. De mensen willen meer dan alleen een verlanglijstje invullen." De winnaar van de award 'Qwiekste Zuidplassenaar', Marco van den Arend, is een gebruiker van sociale media. Hij werd door Kats geprezen: "Je was niet alleen zelf heel actief, maar je hebt vele anderen enthou siast gemaakt om deel te nemen." Van den Arend: "Ik ben naar een di- Papa Marco is de qwiekste. nerdebat geweest, maar vooral was ik actief op de sociale media, waar bij ik geprobeerd heb de discussie op gang te brengen. Als burger kun je iets toevoegen. Je kunt gaan zeuren, maar je kunt ook zelf iets doen. Ik heb vrienden gevraagd mee te gaan of te reageren op bepaalde stellin gen." Zijn enthousiasme voor dit ini tiatief bleek ook uit het T-shirt dat zijn 5,5 maanden oude dochter Lynn droeg: "Mijn papa is de Qwiekste!" Tijdens de bijeenkomst maakte Kats Verona van Mourik (8), leerling van basisschool De Achtbaan in Mor- drecht, blij met een fietsbel en een cadeaubon; zij heeft de kleurwed- strijd gewonnen. Kats: "Ik ga een mooi plekje zoeken voor je kleur plaat." De rapportage is digitaal te bekijken op de website van de gemeente en op www.hoeqwiekbenjij.nl Zuidpias - Burgemeester Gert-Jan Kats is erachter wat Qwiek is: de zelfbe wuste en betrokken inwoner. Dat meldde hij bij de presentatie van de rap portage van het project Qwiek Burgerparticipatie Springlevende dorpen op woensdag 6 april. Kats: 'We zijn trots op wat er bereikt is. Dit kan in twee onderwerpen gesplitst worden, het proces en de inhoud. Het proces was een pilot van burgerparticipatie en sociale media. Beide zijn positief beoordeeld door de deelnemers. Door het gebruik van sociale media hebben we een jonge doelgroep weten te bereiken. De gemeente en het college worden positief beoordeeld, want men voelt zich gehoord en gekend." Door Marianne Fortuin Qwiek Zuidpias Springlevende Dor pen omvatte een vierweekse cam pagne, die startte met de opening van de website www.hoeqwiekben jij.nl en stellingen op sociale me dia als Hyves, Facebook, Twitter en Linkedln. Ook via ZuidplasActief en Omroep Zuidpias werden bewoners bij dit initiatief tot burgerpartici patie betrokken. In de projectweek van 14 tot en met 19 maart werden ontbijtgesprekken, dinerdebatten en baliegesprekken gehouden, was er een Kindergemeenteraadsverga dering en een bijeenkomst van de Jongerenraad en werden bewoners geïnterviewd op markten, straten, de Vrijwilligersmarkt en in verzor gingstehuizen. De Jongerenraad maakte Kats bijna jaloers: men had bij de enquête onder klasgenoten 'slechts' 98% respons gekregen. Gert-Jan Kats en Verona van Mourik. CBW-trfctitrf Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde?, 2761 AV, Zevenhuizen www.fietsklaar.nl Dé mobiele fietsenmaker MAATWERK Frank Kien 06 46 102 334 Jeroen van Ameijde 06 53 584 355 Vermist Poes, cypers, zonder wit, gechipt, Vinkendaal Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Kater, zwart, witte snuit, borst en poten, Bredeweg Moerkapelle. Kater, rood, witte snuit, borst, voe ten voor en sokken achter, Zuidelijke Rondweg Waddinxveen. Kat, cypers, gevlekt met veel wit, Middelweg Moordrecht. Kater, zwart, witte tenen voor, voe ten achter en wit vlekje op borst, Burg. Klinkhamerweg Zevenhuizen. Kat, zwart, witte buik, borst, sokken voor, poten achter en witte snuit, Schielandweg Nieuwerkerk aan den IJssel. Kater, zwart, met veel wit, zwart op rug, kop en zwarte kin, Vecht Nieu werkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0180-633890 of 06-51610498 Lid van de VHO, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. MAATWONINGEN (oio) 2221000 www.knaapmaatwoningen.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3