SP vraagt opheldering renovatie Moerhoutpark Goede doel zomerbloeiers Ellende bijna voorbij Voorjaarsdriekamp van start Feestelijke paasviering Vernielingen en diefstallen Piramides in Zuidplaspolder? HART VAN HOLLAND FAMILIEBERICHTEN/ZUIDPLAS 13 APRIL 2011 van der Hammen Als het om vertrouwen en eerbied gaat! Wanneer de tijd voor u even stilstaat nemen wij voor u alle tijd West Gedenktekens Zegwaartseweg 4A Petra Verschoor Nieuwerkerk a/d IJssel www.seTeenuitvaartverzoTging.ril Telefoon: 06-10 36 93 06 Jeu de boules Er werd gebridged... Felle strijd bij Bridgeclub 41 TVAARTVERZORGING KIJK NU OP ONZE NIEUWE SITE WW W. H E VAN DER H A M M E N N L Wij verzorgen: Uitvaarten in de gehele regio Vakkundigheid in thuis opbaren Wilsbeschikking 1 Voordelige uitvaartverzekeringen Nazorg DAC EN NACHT BEREIKBAAR Postbus 67 2665 ZH Bieiswijk 0 800 -3 3 7 24 3 3 Uitvaartverzorging V van den Bogerd Zorgverlening tot in het kleinste detail Jeanne Matze-Koch GRAFMONUMENTEN - SIERADEN URNEN - RESTAURATIE - VERVOLGINSCRIPTIE Het vertrouwde familiebedrijf 2712 PM Zoetermeer Tel: 079 - 341 62 27 www.westgedenktekens.nl zoetermeer@westgedenktekens.nl Openingstijden toonzaal maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 17:00 Zaterdag van 10:00 tot 16:00 Tevens thuisbezoek mogelijk UITVAARTV-EEttiJRGING Moordrecht - Na klachten over de renovatie van het Moerhoutpark is de SP met een aantal bewoners rond gaan kijken. Onder de bewoners is onrust ont staan nadat er meerdere keren is afgeweken van de oorspronkelijk afgespro ken werkzaamheden. De communicatie met de gemeente verloopt toe stroef en er is veel onduidelijkheid ontstaan. De SP hoopt met schriftelijke vragen opheldering te krijgen over een flink aantal zaken. "Naar eigen zeggen hebben de be woners meerdere keren bij de ge meente aan de bel getrokken, bij voorbeeld over de straatverlichting die niet naar behoren werkte. Pas na tien weken werd het probleem ver holpen. Dit is voor omwonenden een zeer onwenselijke situatie. Niet wer kende straatverlichting belemmert de verkeersveiligheid en geeft een onveilig gevoel 's avonds. Maar dat is niet de enige overlast die ondervon den wordt," aldus Jan Baas die samen met Lydia Reicher een kijkje nam bij de renovatie. "Het terrein achter de school met de Bijbel is zonder enige aankondiging opgehoogd, waardoor bij hevige regenval het hele lagere gedeelte, inclusief pad, onder water komt te staan. Ook het middenter rein, beter bekend als de Perentuin, is zonder dat dit was afgesproken, opgehoogd. Hierdoor is de originele beplanting verloren gegaan." "Omwonenden kregen verschillende antwoorden op dezelfde vragen. Op de vraag waarom ze na een vorstpe riode ineens stopten en een enorme modderpoel achter lieten, kregen de bewoners van de werklieden het ant woord dat zij door hun baas waren weggehaald om elders straatwerk op tijd af te krijgen. Van de gemeente kreeg men te horen dat men niet met machines in de modder kon werken. Dit geeft de bewoners niet bepaald het gevoel dat hun vragen en klach ten de gewenste aandacht krijgen", legt Reicher verder uit. "Bovendien lijkt het me onmogelijk dat de werk zaamheden binnen budget blijven als er zoveel dingen gebeuren die niet afgesproken zijn. Ofwel het budget wordt overschreden, ofwel andere werkzaamheden die wel afgesproken zijn, zullen nu blijven liggen". Zevenhuizen - De Lions Club Zevenhuizen organiseert voor zaterdag 7 6 april haar jaarlijkse geraniummarkt. De opbrengst is bestemd voor diverse goede doelen. De markt begint om 8.00 uur op het C1000 plein. De planten komen rechtstreeks van de kweker. Er is keus uit onder meer geraniums, Spaanse margriet, afri- kaantjes, lobelia's, braehycome en hangverbena's. Wereldwinkel Nieuw dit jaar is de aanwezigheid op de markt van de Wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle, welke tal van tuinartikelen in het assortiment heeft. Met de opbrengst van de markt wor den dit jaar onder meer het Hospice IJsselthuis in Nieuwerkerk en har monieorkest de Kleine Trompetter alsmede Stichting Breath gesteund. Voor meer informatie: www.lions.nl/zevenhuizen. Zevenhuizen - De werkzaamheden aan de Groenewegbrug richting Nesselande verlopen voorspoedig en zullen volgens planning vrijdag 15 april afgerond worden. Wethouder Hazelach was blij te kunnen melden dat 'het project, zowel wat betreft de werkzaamheden als de omvang rijke omleidingroutes, ondanks wat beginstrubbelingen goed verlopen is.' Wanneer de brug weer voor het verkeer toegankelijk zal zijn is noc[ niet bekend. Zodra hiervoor groen licht komt van de gemeente Rot terdam, die de werkzaamheden co- ordineert, wordt dit via de website van de gemeente Zuidpias bekend gemaakt. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met het spelen van de discipline triplette zijn de boulers van Jeu de Boules Club Nieu werkerk aan hun voorjaarsdriekamp begonnen. Op de eerste dinsdagavond gaven drieëntwintig spelers acte de presence. Deze eerste ronde verliep moeizaam met lange partijen. Oorzaak was het kleine verschil in sterkte van de equipes. Over de hele avond bleek de combinatie Rob Brokling, Louise Jarings en Cees Hoogendoorn de sterkste. Zevenhuizen - In de Ontmoetings- kerk aan de Dorpsstraat 106 wordt op paaszondag 24 april om 9.30 uur een feestelijke paasviering gehouden met als thema 'de muur doorbroken'. De dienst wordt geleid door pastor Sjon Donkers. Muzikale medewerking wordt verleend door de Cantorij onder leiding van Margré van Gestel. Zij worden begeleid op orgel, piano en dwarsfluit. Zevenhuizen - De politie houdt extra toezicht bij een bouwterrein aan de Rottekade na een aantal vernielin gen en diefstallen. Vanaf het terrein werd onder andere gereedschap ge stolen nadat het slot van de bouw- container was vernield. Daarnaast werd er zand in de motor van een grondwerkmachine gegooid en wer den registratieplaatjes gestolen van graafmachines. Omwonenden wordt gevraagd te bellen met de politie via 0900-8844 bij verdachte situaties op of rond het bouwterrein. Zuidpias - De Stichting Seventh heeft een plan ontwikkeld voor het realiseren van een bijzonder land goed gericht op mens en milieu. Het ontwerp 'Landgoed Seventh' bestaat uit één grote en zes kleinere glazen piramides voor wonen, werken, zorg, weiness en recreatie. De gemeente Zuidpias gaat het komende halfjaar met de initiatiefnemers onderzoeken of dit project haalbaar is. Het land goed zou een plek moeten krijgen in de Zuidplaspolder, mogelijk binnen het deelgebied 'Het Nieuwe Midden'. Nieuwerkerk aan den IJssel - De derde speelavond van de vierde pa rencompetitie van BC IJsselbridge is in de A-lijn gewonnen door Ab vann Amerongen en Rein Janssen met 60,12; 2. Leo Hesseling en Dick van der Horst met 59,23 en 3. Jaap Hen driks en Wim van de Laar met 56.25. In de B-lijn ging de winst naar Nel* Vente en Jan Klück met 60,94; 2. Henk Böhne en André Lenderink 60,16 en 3. Edith en Tom van Calste- ren 59,11. In de C-lijn wonnen Karei Hartlieb en Louis van de Wal met 65,28; 2. Elly Delwel en Riet Crone 56,94 en 3.Petra en Jan Willem Pas- schier 65,25. De D-lijn werd gewonnen door Alice en Frits Groenewegen met 59,03; 2. El ly de Haan en Netty Koolhaas 56,60 en 3. Agnes Heijster en Astrid van der Loos 55,90. De vierde speelavond werd in de A-lijn gewonnen door Jaap Zeedijk en Herman Holleboom met 60; 2. Herbert Berkhuysen en Karl Hus- meijer 59,17 en 3. Leo de Hoog en Virginia Harpal én Jan de Jong en Rinus Scheele met 58,33. In de B- lijn werden Jaap Bot en Ton Reijers eerste met 60; 2. Ria Hilkhuysen en Joke Capitein met 55,42 en 3. Tineke Goedendorp en Wil van Rheenen én Marian Bot en Riet Scheele met 52,5. In de C-lijn werd gewonnen door Loes Vink en Leo Hesseling met 62,5; 2. Jan en Nel Seele met 61,11 «r en 3. Erna Aalberts en Hannie Kie kens met 52,08. Eerste in de D-lijn werden Wenneke van Veldhuizen en Ina Dekker met 61,46; 2. Riet van de Sman en Corrie Rosier 57,29 en 3. Tonnie van Ger- wen en Joke Vermeulen 55,21. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub werd maandag 11 april fel gestreden om de eerste plaats in de 5e ronde. In de A-poule eindigden Rita Krouwel en Michiel de Korver op de eerste plaats met 64.29. Wim Schreuder en Ton Vissers werden tweede met 59,52 en op een gedeelde derde plaats eindigden Gerda Goedhart en Marijke Blok én Guus Ham en Henny Hense met 59,23. In de B- poule waren er maar acht koppels die met elkaar wedijverden om de eerste plaats. Met een zeer hoge score van 70.38 ging de eer naar Elisabeth Tump en Hieke Penning. Mike Gallagher en Arie van der Linde werden tweede met 61,81 en op de derde plaats eindigden Renate Tournier en Lucy Wijnen met 53,47. Volgende week volgt de laatste, beslissende, ronde. Hierin wordt uitgemaakt wie zich dit jaar clubkampioen mogen noemen. S") De mogelijkheid tot het aanpassen van het bestemmingsplan moet ook nog onderzocht worden. Wethou der Henk van der Torn: "Het ziet er heel mooi uit, het is heel bijzonder, de vraag is of het haalbaar is en of er draagvlak voor is," De gemeente Zuidpias zal niet financieel bijdra gen. V)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 41